wtorek, 10 grudnia 2019 napisz DONOS@

Wirująca Strefa już po raz szósty

cz pt, 05 października 2007 11:15

Już po raz szósty Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych zaprasza na „Wirującą Strefę”. Turniej odbędzie się 13-14 października 2007 r. w łomżyńskiej hali sportowej przy SP 9. Jak zwykle zaprezentują się zespoły z całej Polski. Łomżę reprezentować będą chłopcy z grupy „Crazy Twisting Group” oraz dziewczęta z grup prowadzonych przez Beatę Kisiel.

Niejedna moja łza spadła na klawiaturę...

Foto: Niejedna moja łza spadła na klawiaturę...
cz pt, 28 września 2007 06:14

- Ze zdziwieniem zauważyłem, że piosenki Marka Grechuty są wciąż popularne wśród młodzieży - powiedział dyrygent Bohdan Jarmołowicz, który poprowadził z fantazją Łomżyńską Orkiestrę Kameralną na koncercie „Niezwykłe spotkania. Fryderyk Chopin - Marek Grechuta”. Świetny aranżer z popularnych przebojów zmarłego w październiku ub. roku krakowskiego barda stworzył, oczywiście, niemożliwie melodyjne suity, których słuchało się tym milej, że za fortepianem zasiadł Maciej Gański, 23-letni gdańszczanin, wielokrotnie nagradzany w konkursach muzycznych w Polsce, na Litwie i Białorusi. Temperament nad klawiaturą to nie wszystko, o czym z pianistą rozmawiał Mirosław R. Derewońko...

Muzyczne pory roku w interpretaji Duo consonantes

Foto: Muzyczne pory roku w interpretaji Duo consonantes
mm nie, 23 września 2007 23:22

Świetny, fantastyczny. Tak publiczność obecna w katedrze łomżyńskiej podsumowała koncert małżeństwa Joanny Wołczyk- Garbacz i Jakuba Garbacz odbywający się w ramach III Jesiennego Festiwalu Muzycznego Sacrum et Musica. Myślą przewodnią koncertu było nawiązanie do natury czyli Cztery Pory Roku a tu nie mogło zabraknąć fragmentów znanego dzieła Vivaldiego.

Łomżyński teatr nagrodzony

Foto: Łomżyński teatr nagrodzony
mm pon, 17 września 2007 09:42

W dniach 12-15 września br. Teatr Lalki i Aktora w Łomży gościł na XII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Biala Vieża w Brześciu (Białoruś). Został tam zaproszony ze spektaklem Thorbjorna Egnera „Karius i Baktus” w reżyserii Jarosława Antoniuka. Spośród 19 przedstawień konkursowych z 15 krajów m. In. Argentyny, USA, Holandii, Danii, Rosji, etc. łomżyński teatr otrzymał jedną z głównych nagród festiwalowych. Aktorzy: Beata Antoniuk, Tomasz Rynkowski, Zdzisław Rej otrzymali zespołową nagrodę za kreacje aktorskie w przedstawieniu „Karius i Baktus”.

Soundtrack i... wreszcie satysfakcja!

Foto: Soundtrack i... wreszcie satysfakcja!
mm nie, 16 września 2007 23:41

Grand Prix II Ogólnopolskiego Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej w Łomży wyśpiewała Anna Kaptór, 17-latka z Puław. O konkursie MDK DŚT i British School dla śpiewającej po angielsku młodzieży dowiedziała się od... łomżyniaka, który był na warsztatach jazzowych w Puławach. I dobrze się stało, bo utalentowana dziewczyna będzie miała zasłużoną, a do tego podwójną satysfakcję na myśl o Łomży. W nagrodę dostała bowiem i tytuł, i 1500 zł. To przecież niebagatelny, często podstawowy cel imprez o krajowych ambicjach: promować miasta, gdzie się odbywają.

Soundtrack i... co dalej?

Foto: Soundtrack i... co dalej?
mm so, 15 września 2007 15:33

Zapowiadało się ciekawie. Stylowe, wysokie i przestronne, a przy tym przytulne wnętrza reastauracji Retro przy ul. Nowogrodzkiej w Łomży. Kulturalna obsługa. Dobre nagłośnienie. Szumna nazwa festiwalu. I gromadka nastolatków podczas koncertu inauguracyjnego, wierzących, że mają talent. I rodzice, wpatrzeni w pociechy. I nadzieja, że zwycięstwo wyśpiewane w Łomży okaże się przepustka do estradowej kariery.

„Jako trzyletni chłopiec oświadczyłem mamie, że będę skrzypkiem...”

Foto: „Jako trzyletni chłopiec oświadczyłem...
mm pt, 14 września 2007 15:41

Wirtuozowskie popisy skrzypka Janusza Wawrowskiego, dyrygencka maestria Jana Miłosza Zarzyckiego i dobra powakacyjna forma Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej to pierwsze wrażenia z inauguracji sezonu artystycznego, która w czwartkowy wieczór odbyła się w foyer Sali Widowiskowej ŁOK. Z solistą Januszem Wawrowskim, jedynym w Polsce skrzypkiem wykonującym na koncertach wszystkie 24 Kaprysy Paganiniego, rozmawiał Mirosław Robert Derewońko.

„Łomża” tańczy i szuka chętnych

Foto: „Łomża” tańczy i szuka chęt...
cz pt, 14 września 2007 07:52

Działający od 30 lat Zespół Pieśni i Tańca „Łomża” ogłasza nabór do grup tanecznych. Poszukiwane są dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 16 lat. Chętni mogą się zapisywać w Regionalnym Ośrodku Kultury przy ul. Małachowskiego 4. Ci, którzy chcieliby najpierw zobaczyć jak zespół się prezentuje mają dziś ku temu doskonała okazję. Wieczorem odbędzie się koncert Zespół Pieśni i Tańca „Łomża” będący inauguracją sezonu tanecznego 2007/2008.

Rusza sezon artystyczny ŁOK

Foto: Rusza sezon artystyczny ŁOK
cz cz, 13 września 2007 08:11

Wieczornym koncertem kolejny sezon artystyczny zainauguruje Łomżyńska Orkiestra Kameralna. W programie koncertu znalazły się m.in. fragmenty Kaprysów - najsłynniejszych utworów włoskiego kompozytora Niccolo Paganiniego, a także VII symfonia Niedokończona Franciszka Schuberta. Jako solista podczas koncertu inauguracyjnego z muzykami ŁOK zagra młody ale utalentowany skrzypek Janusz Wawrowski. To jeden z nielicznych Polaków który wykonuje wszystkie 24 Kaprysy Paganiniego.

„Tajemny świat Horudy”

Foto: „Tajemny świat Horudy”
cz wt, 11 września 2007 11:42

Przez blisko miesiąc w łomżyńskiej Galerii Sztuki Współczesnej można oglądać ceramiczne rzeźby, misy i lampiony Tadeusza Waltera. Artysta, po pięciu latach, ponownie przywiózł do Łomży swoje prace. Tytułowy Horuda, to wymyślony przez Tadeusza Waltera bożek – człowiek z głową ptaka. Tytułując go panem szczęścia i pomyślności umieszcza jego figurkę na pokrywkach i obrzeżach naczyń oraz w kompozycjach rzeźbiarskich.

Debiut Zygmunta Wołkońskiego

Foto: Debiut Zygmunta Wołkońskiego
mm so, 08 września 2007 12:09

Fotografią zainteresował się jak sam mówi przypadkowo, ale na tyle go zafascynowała magia utrwalania obrazu, że został z nią na dobre. Z aparatem spędza każdą wolną chwilę, często niedzielny poranek w plenerze, najczęściej sam, choć czasem udaje się mu na wyprawę namówić dziewczynę. Galeria pod Arkadami tym razem wypełniona do ostatniej wolnej przestrzeni gościła stałych bywalców, fotografików łomżyńskich a także wiele osób było tu po raz pierwszy.

SOUNDTRACK 2007

mm cz, 06 września 2007 17:44

Druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Musicalowej „SOUNDTRACK” odbędzie się w dniach 14-16 września br. W programie Festiwalu oprócz zmagań konkursowych przewidziany jest koncert uczestników, filmowy maraton oraz Koncert Galowy połączony z recitalem Kuby Badacha (jednego z jurorów Festiwalu).

„Saga łomżyńska” Edwarda Chętnika

Foto: „Saga łomżyńska” Edwarda Ch...
cz pt, 31 sierpnia 2007 15:02

„Było lato... sierpień 1862 roku... Gorące, duszne, upalne... Niekiedy tylko zbierała się burza. Ciężkie, czarne i niskie chmury szły od wschodu - gdzieś od Łomży, Sniadowa i hen, jeszcze dalej. Powietrze było ciężkie, duszne, gnuśne... Ludzie -jacyś osowiali... Poruszali się też wolno, jakby z niechęcią. Nawet w karczmie u Żyda Joska Anzelmowicza ani żywego ducha, poza samym właścicielem. Tylko muchy latały leniwie wokół lepów i muchołapek napełnionych cukrem i wodą. (...)” Tak rozpoczyna się powieść Edwarda Chętnika pt. „Saga łomżyńska”. „Powieść niezupełnie historyczna” ukazała się staraniem Oficyny Wydawniczej „Stopka” i właśnie trafiła do księgarń.

Konkurs na prace magisterskie i dyplomowe

cz cz, 23 sierpnia 2007 14:01

Szóstą edycję konkursu na prace magisterskie i dyplomowe poświęcone Łomży i okolicy ogłosiło Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Chodzi o prace obronione w latach 2004-2007 w wyższych uczelniach w całym kraju. Tematyka prac może być różna. Autorzy i promotorzy nadesłanych prac dostaną pamiątkowe dyplomy, a autorom najlepszych prac zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia.

W Skansenie Kurpiowskim jak na odpuście

Foto: W Skansenie Kurpiowskim jak na odpuście
mm nie, 19 sierpnia 2007 23:00

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę po 16 sierpnia w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie Muzeum Półncno-Mazowieckie organizuje „Niedzielę na Św. Rocha”. Pogoda dopisała, goście dopisali a więc udana kontynuacja tradycji. W tym roku gwiazdą części artystycznej był zespół folkowy ĆAĆI VORBA - grupa muzyków od nowa po swojemu układająca muzyczną mozaikę Europy Wschodniej.

Cenna misa w zbiorach łomżyńskiego muzeum

Foto: Cenna misa w zbiorach łomżyńskiego muzeum
cz pt, 17 sierpnia 2007 15:33

Wykopana przed ponad dwudziestu laty w Starej Łomży żelazna misa staje się coraz bardziej cenna. Zdaniem dr Pawła Rzeźnika z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego mająca około tysiąca lat misa pochodzi z pogranicza skandynawsko-ruskiego, a o jej „cenie” może świadczyć fakt, że dotychczas na Mazowszu odnaleziono zaledwie kilka ich sztuk.

Święto Chleba, karawaj i „oborywanie” przepiórki

Foto: Święto Chleba, karawaj i „oborywanie&...
mm nie, 12 sierpnia 2007 18:39

Krzysztof Putra, wicemarszałek Senatu, poluzował krawat, naostrzył kosę i juz miał wziąć pierwszy zamach, kiedy w tłumie polityków Prawa i Sprawiedliwości i fotoreporterów zadałem pytanie: „Wybiera Pan lewą stronę...?!” Jego koledzy partyjni, wśród których był m.in. poseł podlaski Jacek Bogucki (PiS) i Karol Tylenda, członek Zarządu Województwa, poradzili, żeby plon zbierał jednak od centrum na prawo...

Golec uOrkiestra na Święcie Chleba

cz so, 11 sierpnia 2007 10:31

Kto nie zdążył na pikniku parafialnym w Piątnicy spróbować wiejskiego chleba, ten niech co tchu gna w niedzielę do Ciechanowca, gdzie w Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka odbędzie się jedyna w Podlaskiem impreza folklorystyczna gromadząca nawet 15 tysięcy widzów! A dlaczego aż tylu ludzi ściąga do Ciechanowca....?

Kaszubi, górale i mazowszanie

Foto: Kaszubi, górale i mazowszanie
cz pt, 10 sierpnia 2007 06:24

Wysokie Mazowieckie w piątek, a Ciechanowiec w sobotę będzie stolicą pieśni i muzyki ludowej w Łomżyńskiem. Stanie się tak za sprawą II Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Dzięki temu, że miasto z łabędziem w herbie przyjęło cztery lata temu czteroosobową rodzinę Polaków, repatriantów z Uzbekistanu, na festiwalu wystąpi 14-osobowy polski Zespół Pieśni i Tańca z odległego stołecznego Taszkientu. Jak do tego doszło...?

Łomża bawiła się w Piątnicy

Foto: Łomża bawiła się w Piątnicy
cz pon, 06 sierpnia 2007 08:24

Koncert zespołu Golec Orkiestra był główną atrakcja niedzielnego festynu z okazji 600-lecia parafii w Piątnicy. W miejscowości liczącej mniej niż 2,5 tys mieszkańców, podczas tego koncertu bawiło się jednak kilka razy więcej osób. Przed wieczorem do Piątnicy samochodami, rowerami i pieszo ciągnęły tysiące łomżan. Było po co, bo koncert „Golców” był rewelacyjny...

« · «« · 133 · 134 · 135 · 136 · 137 · 138 · 139 · 140 · 141 · 142 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę