czwartek, 27 czerwca 2019 napisz DONOS@

Niepokonani!

Foto: Niepokonani!
mm pon, 23 kwietnia 2007 16:36

Crazy Twisting Group, mistrzyni świata breakdance (Brema 2005), wywalczyła pierwsze miejsce w prestiżowym turnieju tańca-połamańca Rytm Ulicy 2007 w Pile. To jeden z najstarszych i największych konkursów tańca nowoczesnego w Polsce. Dziewięciu tancerzy CTGroup, założonej i prowadzonej przez Marka Kisiela w MDK-DŚT w Łomży, zmierzyło się w finale z tancerzami z Koszalina.

Najładniej recytują... rodzynki!

Foto: Najładniej recytują... rodzynki!
mm nie, 22 kwietnia 2007 18:41

- Może czytam trochę więcej, niż moi rówieśnicy - zastanawia się łomżyniak Jakub Nagrodzki (lat 12), piątoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży, który zwyciężył w eliminacjach powiatowych XX Konkursu Recytatorskiego, zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych. - Więcej czytam w ferie i w wakacje, gdy jest sporo wolnego czasu. Najbardziej lubię powieści Stefana Kinga i Juliusza Verne. Młodzieniec wygrał w kategorii klas 4-6, ekspresyjnie recytując wiersz Zbigniewa Lengrena "Nosorożec". Dylematy nosorożca, żalącego się na za wielki nos przekonały jurorów, bo taki nos to może ozdoba, jeśli komuś się podoba...?

Elegancja, wdzięk i taniec

Foto: Elegancja, wdzięk i taniec
mm nie, 22 kwietnia 2007 16:42

XI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Łomży, który w sobotę, 21 kwietnia br. zorganizowały w sali gimnastycznej SP nr 10 Klub Tańca Towarzyskiego AKAT i Regionalny Ośrodek Kultury, przyćmił dotychczasowe edycje niemal pod każdym względem. Imponująco wyglądała scenografia (jak w telewizji!) i profesjonalna aranżacja oświetleniowa, wykonana przez firmę Andrzeja Grody. Ściany wielkiej sali mieniły się kolorami, tak jak parkiet: ukwiecony fantastycznie barwnymi sukniami tancerek i eleganckim frakami tancerzy. Pulsowały rytmy, wirowały ciała, królował towarzyski taniec sportowy na 150 par!

„Bawcie się, dzieci...”

Foto: „Bawcie się, dzieci...”
cz so, 21 kwietnia 2007 08:24

Niezwykły, zabawny i przewrotny utwór pt. „Bawcie się, dzieci” Jerzego Klamy przedstawiamy jako polemiczny głos w dyskusji o pomniku-ławeczce Pani Hanki. W piątek minął termin zgłaszania prezydentowi Łomży lokalizacji monumentu.

Koń (nie) z tej ziemi

Foto: Koń (nie) z tej ziemi
mm cz, 19 kwietnia 2007 08:34

- Mój tato jest wymagający, a do tego bardziej ode mnie pracowity - opowiadał Mikołaj Kalina (ur. 1985), syn znanego malarza, performera i happeningowca Andrzeja Kaliny (ur. 1952) podczas wernisażu ich "podwójnej" wystawy w Galerii Pod Arkadami. - Ja uczę się w studium reklamy i chociaż potrafię na fotografii i filmie skupić się przez kilka godzin, to najtrudniej przychodzi mi w ogóle zabrać się do pracy. Do tej pory zajmowałem się głównie dokumentacją fotograficzną wystaw taty i scenografii jego starszego brata Jerzego. Daleko mi jeszcze do ich warsztatowych uumiejętności.

Zwycięstwo w Dorożkarni

Foto: Zwycięstwo w Dorożkarni
cz cz, 19 kwietnia 2007 05:46

Studio Piosenki PopArt, prowadzone przez Bernarda Karwowskiego w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży, zdobyło pierwsze miejsce w kategorii zespołów na II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Jacka Cygana. Festiwal odbywał się w Warszawskim Ośrodku Działań Twórczych Dorożkarnia, gdzie łomżyniacy zwyciężyli również rok temu.

Z ministerstwa na kulturę

cz śr, 11 kwietnia 2007 09:40

170 tysięcy złotych otrzymają łomżyńskie placówki kulturalne na konkretne działania w ramach tzw. programów operacyjnych ogłoszonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wśród imprez, które wesprze ministerstwo znalazły się m.in. XIV Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej organizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Na ten cel instytucja otrzymał 40 tys zł.

Mewa w TLiA

Foto: Mewa w TLiA
mm pt, 06 kwietnia 2007 23:05

Teatr Lalki i Aktora w Łomży wystawił kolejną sztukę dla dorosłych: "Mewę" Antoniego Czechowa w reż. Wiesława Hejno (kolejną po "Lejzorku Rojtszwańcu" wg Ilii Erenburga, w reż. Jarosława Antoniuka). Premiera "Mewy" w Petersburgu w 1896 roku wywoływała niesłabnące wybuchy śmiechu, głównie arystokratycznej, publiczności. Kiedy widzowie jednak nagrodzili aktorów i autora sążnistymi brawami, Czechowa w teatrze już nie było. Uciekł...

Dni Literatury Dziecięcej

cz wt, 03 kwietnia 2007 14:50

Przez cały kwiecień Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na Dni Literatury Dziecięcej. To cykl spotkań z autorami książek dla dzieci, konkursów recytatorskich i plastycznych oraz głośnego czytania książek przez „znanych i mniej znanych” mieszkańców miasta. W kwietniu tradycyjnie też we wszystkich placówkach bibliotecznych na terenie miasta obowiązuje amnestia dla tych, którzy dłużej przetrzymali książki wypożyczone z MBP.

Gra o wszystko...?

Foto: Gra o wszystko...?
cz pon, 02 kwietnia 2007 20:28

Joanna Zawłocka, 17-letnia uczennica Liceum Katolickiego w Łomży, wygrała eliminacje makroregionalne 44. festiwalu piosenki polskiej w Opolu, które odbyły się w... Białymstoku. Młoda piosenkarka, kształcąca od pięciu lat z żeńską grupą eMDeK umiejętności wokalne pod okiem Magdy Sinoff w MDK-DŚT, zaśpiewała piosenkę Ewy Bem "Gram o wszystko".

„Jestem Twoją drogą krzyżową, Twoim skrzyżowaniem dróg...”

Foto: „Jestem Twoją drogą krzyżową, Twoim s...
cz nie, 01 kwietnia 2007 23:31

Koncertem "Modlitwa" w Katedrze pw. św. Michała Archanioła Łomżyńska Orkiestra Kameralna uczciła w drugą rocznicę śmierci pamięć Ojca Świętego Jana Pawła II. Gwiazdami wieczornego koncertu w niedzielę, 1 kwietnia br. byli: sopranistka Urszula Bardłowska i aktor Jerzy Zelnik, który czytał fragmenty utworów poetyckich i rozważań Karola Wojtyły. Orkiestrę poprowadził Jan Miłosz Zarzycki, zaś Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej - Dariusz Zimnicki.

Dwadzieścia magicznych lat

Foto: Dwadzieścia magicznych lat
cz nie, 01 kwietnia 2007 07:41

- Marzę, żeby nasz teatr był poszukujący, szczególnie niebanalnego repertuaru, dającego wskazówki jak postępować – mówił Jarosław Antoniuk, dyrektor i reżyser Teatru Lalki i Aktora w Łomży, podczas jubileuszu 20-lecia tej niezwykle zasłużonej dla życia kulturalnego placówki. – Marzę, żeby rozbudować siedzibę, by aktorzy i scenograf mieli przestrzeń, chciałbym stworzyć Ośrodek Edukacji Estetycznej, aby uczyć dzieci i młodzież teatru od podstaw, pragnę powołać galerię, aby dekoracje, lalki i kostiumy eksponować nie tylko w podczas spektakli czy… w magazynie.

Wokalne sukcesy łomżan

cz pon, 26 marca 2007 22:46

Znakomicie zaprezentowali się młodzi łomżanie podczas odbywających się w warszawskiej „Dorożkarnii” eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” Spośród 41 piosenkarzy do dalszego etapu konkurs (niezależnie od grupy wiekowej) profesjonalne jury wyłoniło 10 osób. W tej grupie jest aż czworo łomżan.

Muzyka pozwala pokojowo przekraczać granice

Foto: Muzyka pozwala pokojowo przekraczać granice
mm pon, 26 marca 2007 17:45

Soldiers of Swing, czyli Żołnierze Swingu wystąpili wczoraj z rewelacyjnym koncertem w auli im. Hanki Bielickiej II LO w Łomży. Takiej muzyki już się nie słyszy w komercyjnych rozgłośniach. Nie puszcza się jej w pubach i hotelowych restauracjach. A szkoda, bo muzyka muza sprzed ponad pół wieku w profesjonalnej aranżacji i dopracowanym wykonaniu brzmi świeżo i oryginalnie.

Łomżyńskie Targi Twórczości po raz IV

Foto: Łomżyńskie Targi Twórczości po raz IV
mm pon, 26 marca 2007 08:55

W niedzielę już po raz IV odbyły się Targi Twórczości Artystycznej. W budynku Regionalnego Ośrodka Kultury można było zobaczyć dotknąć a także kupić dzieła rąk artystów z okolic Łomży. Jak mówi dyrektor ROK Jarosław Cholewicki: ośrodek chce w ten sposób pomóc artystom w promocji i sprzedaży swoich dzieł. Niestety zainteresowanie imprezą nie było ogromne...

Trzy miłości: żona, córka i... taniec!

Foto: Trzy miłości: żona, córka i... taniec!
mm so, 24 marca 2007 13:39

Z Markiem Kisielem, założycielem, menedżerem, instruktorem i tancerzem Crazy Twisting Group, mistrzyni świata w breakdance 2005, rozmawia Mirosław R. Derewońko

Szpieg zmysłów

Foto: Szpieg zmysłów
mm pt, 23 marca 2007 19:36

"Nie ma silniejszego władcy jak niemowlę przy piersi. Władza absolutna - rozkazy kierowane wprost do podświadomości". Cytat powyższy pochodzi z wiersza Agnieszki Zach, kobiety, która nie mówi o sobie, że jest poetką, lecz że rodzi dzieci, trenuje konie ("Podchdzę do nich psychologicznie") i dekoruje restauracje. Jednak nie dlatego Państwo ten fragment o władcy w pieluszkach czytają, że wybrałem sięna spotkanie literackie... Oglądałem akty!

Teatralne 20 lat...

Foto: Teatralne 20 lat...
cz pt, 23 marca 2007 17:54

Teatr Lalki i Aktora w Łomży przygotowuje się do obchodów jubileusz dwudziestolecia istnienia. Świętował będzie go już za tydzień (31 marca). Na specjalny wieczór jubileuszowych zaplanowano m.in. premiera sztuki Czechowa pt. „Mewa” w reżyserii Wiesława Hejno. Choć łomżyński teatr dotychczas przygotowywał przedstawienia głównie z myślą o dzieciach jubileuszowa premiera to spektakl dla dorosłych. Do tej pory Teatr Lalki i Aktora w Łomży zrealizował 46 premier. Każdego roku wystawia około 250 spektakli, które ogląda średnio 30 tysięcy widzów.

Wiosenne Koncerty ZPiT „Łomża”

Foto: Wiosenne Koncerty ZPiT „Łomża”
cz cz, 22 marca 2007 11:52

W pierwszy dzień wiosny 21 marca br. w II Liceum Ogólnokształcącym w auli im. Hanki Bielickiej w Łomży odbyły się dwa Wiosenne Koncerty Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża". Koncerty zgromadziły na sali uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealistów z Łomży i z okolic.

Młodzi łomżyńscy muzycy nagrodzeni

Foto: Młodzi łomżyńscy muzycy nagrodzeni
cz nie, 18 marca 2007 23:03

Bardzo dobrze zaprezentowali się wychowankowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Łomży podczas rozegranych w Olsztynie konkursów regionalnych. Wyróżnienie oraz dyplom laureata w Regionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu otrzymała Natalia Garlicka, a jednym z laureatów VIII Festiwalu Muzyki Akordeonowej został Dawid Dąbrowski.

« · «« · 130 · 131 · 132 · 133 · 134 · 135 · 136 · 137 · 138 · 139 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę