sobota, 07 grudnia 2019 napisz DONOS@

Zapusty Radziłowskie

Foto: Zapusty Radziłowskie
cz wt, 05 lutego 2008 16:18

Ostatni dzień karnawału przed laty obchodzony był wyjątkowo hucznie. Dziś tradycję Zapustów w regionie podtrzymują tylko mieszkańcy Radziłowa. Tu od kilku lat próbuje się ożywić zapomniane zwyczaje związane z końcem karnawału. Przez radziłowski rynek przetoczył się korowód przebierańców z Kozą, Bocianem, Niedźwiedziami i Zabielą czyli parą naturalnej wielkości lalek umieszczonych na poziomo ustawionym kole ciągniętym przez konia.

Najpiękniejsze anioły... są z Łomży

Foto: Najpiękniejsze anioły... są z Łomży
cz pon, 04 lutego 2008 14:33

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Anioł 2008” organizowanym przez Dom Kultury „Dorożkarnia” w Warszawie, dzieci i młodzież z pracowni plastycznej MDK-DŚT zdobyli trzy Pierwsze Nagrody: Anna Sołowińska w kategorii 14-16 lat, Patryk Wierzbowski w kategorii 11-13 lat, Rafał Bienias w kategorii 8-10 lat.

Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych

Foto: Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych
cz pon, 04 lutego 2008 13:10

34 zespoły wzięły udział w Przeglądzie Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego, który w sobotę i niedzielę odbył się na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Spektakle prezentowały zarówno zespoły dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Jury oceniało je w dwóch kategoria: teatrów zgodnych z tradycją i zespołów wykorzystujących elementy tradycji.

"Hola, hola, pasterze z pola” do Katedry!

Foto: "Hola, hola, pasterze z pola” do...
mm nie, 27 stycznia 2008 19:31

- Dla tego typu przedsięwzięć artystycznych najlepszym miejscem w Łomży jest nasza Katedra – powiedział ks. bp. Stanisław Stefanek, ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej, po koncercie kolędowym, którego głównym bohaterem był chór akademicki Politechniki Łódzkiej pod batutą Jerzego Rachubińskiego. – I to nie tylko ze względu na walory akustyczne świątyni, co przekłada się przecież na wartości muzyczne i wokalne. Katedra to miejsce wymarzone, nastrojowe, ponieważ kolędy śpiewali w niej przez blisko pięć stuleci nasi przodkowie, kolejne pokolenia łomżyniaków, głoszących Narodzenie Zbawiciela…

Sukcesy młodych piosenkarek

Foto: Sukcesy młodych piosenkarek
cz pt, 25 stycznia 2008 13:15

Młode wokalistki ze Studia Wokalnego eMDeK wyśpiewały drugie miejsce podczas odbywającego się w Toruniu, już jedenastego Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Bożonarodzeniowej im. Bpa Jana Chrapka. W finale Festiwalu uczestniczyło ponad pięćdziesięciu młodych piosenkarzy oraz kilkanaście zespołów wokalnych z różnych regonów Polski.

Sukcesy tancerzy Akatu

Foto: Sukcesy tancerzy Akatu
cz pon, 21 stycznia 2008 15:28

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi tancerze z Łomży podczas rozegranego w sobotę I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o „Puchar Dyrektora” w Wyszkowie. Podopieczni Magdaleny Pardo-Baczewskiej i Jacka Baczewskiego z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” wytańczyli - w swoich kategoriach wiekowych - trzy pierwsze, trzy drugi i trzy trzecie miejsca.

„Znikające zdjęcia” pod Arkadami

Foto: „Znikające zdjęcia” pod Ark...
cz so, 19 stycznia 2008 14:37

Wystawę nietypowych fotografii można podziwiać w murach łomżyńskiej Galerii Pod Arkadami. Zaprezentowano tu znikające zdjęcia Katarzyny Derkacz-Gajewskiej. Wykonując odbitki zdjęć autorka celowo nie użyła utrwalacza, co sprawia, że zdjęcia z godziny na godzinę stają się coraz mniej wyraźne. Pomysł na „znikające zdjęcia” zrodził się pod wpływem refleksji nad światem osób niewidomych i słabowidzących.

Ferie w TLiA w Łomży

mm pt, 18 stycznia 2008 11:30

Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza w ferie zimowe na spektakle.

eMDeK - rok pełen sukcesów

Foto: eMDeK - rok pełen sukcesów
cz śr, 16 stycznia 2008 19:53

Studio Wokalne eMDeK działa w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży już prawie siedem lat. - Miniony rok był dla nas łaskawy, ale również i bardzo pracowity – mówi instruktor i twórca zespołu eMDeK Magda Sinoff. - Było dużo koncertów i występów, a także udział w konkursach i festiwalach w całym kraju. Z większości z nich młode łomżyńskie piosenkarki powracały z laurami

Ferie Zimowe z MDK-DŚT

mm śr, 16 stycznia 2008 18:57

Konkurs plastyczny " Sposób na życie - zimowe dyscypliny sportowe"

Foto: Konkurs plastyczny " Sposób na życie - zim...
mm śr, 16 stycznia 2008 18:49

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "SPOSÓB NA ŻYCIE - ZIMOWE DYSCYPLINY SPORTOWE".

Warsztaty taneczne HIP HOP/NEW STYLE & HOUSE

Foto: Warsztaty taneczne HIP HOP/NEW STYLE & HOUSE
mm śr, 16 stycznia 2008 18:44

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na warsztaty taneczne HIP HOP/NEW STYLE & HOUSE. Zajęcia prowadzić będzie choreograf programu "You can dance" Justyna Lichacy 21-23 stycznia br. w MDK-DŚT.

Nasza orkiestra dęta

Foto: Nasza orkiestra dęta
cz śr, 16 stycznia 2008 12:41

Po latach zapowiedzi w mieście powstała Łomżyńska Orkiestra Dęta. Działa ona przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Już dziś gra w niej 28 osób, a kolejnych 11 ćwiczy, aby do niej dołączyć. Sceniczny debiut ŁOD miała tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a w tym tygodniu zagrała kolejne koncerty.

Marszałek sypnął groszem

cz pon, 14 stycznia 2008 14:41

Organizowany po raz 21. przez łomżyński Teatr Lalki i Aktora Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA zyskał największe, spośród imprez organizowanych w Łomży, uznanie w oczach marszałka województwa podlaskiego. Jej organizacja zostanie dofinansowana z budżetu samorządu województwa kwotą 20 tys zł. Zarząd województwa podzieli pomiędzy instytucje kultury niemal 700 tys zł Do Łomży trafi z tego 56 tys zł.

Artyści i „Czego się boimy?”

Foto: Artyści i „Czego się boimy?”
cz so, 12 stycznia 2008 21:22

- Wśród naszych lęków jeden jest dominujący – powiedział w Galerii Sztuki Współczesnej prof. Andrzej Strumiłło (lat 80), malarz, fotografik i scenograf, podczas otwarcia wystawy, będącej pokłosiem międzynarodowego pleneru plastycznego, zorganizowanego po raz piąty przez Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA. - Każde stworzenie wolałoby żyć... Lęk przed śmiercią... Marny finał, koniec, który wieńczy dzieło... Ludzie próbują ratować czas, budować wartości, służyć bliźnim... Jednak dochodzimy do drzwi, za którymi nie bardzo wiadomo, co jest...

„Zgodne bicie serc” nagrodzone w Lesznie

Foto: „Zgodne bicie serc” nagrodz...
cz nie, 06 stycznia 2008 22:55

Agata Żelechowska, uczestniczka zajęć plastycznych w MDK-DŚT prowadzonych przez Annę Bureś zdobyła I Nagrodę w kategorii młodzieżowej za drzeworyt pt.: „Zgodne bicie serc” w XXXII Ogólnopolskim Konkursie na Drzeworyt. Organizowany przez Muzeum Okręgowe w Lesznie konkurs na drzeworyt i rzeźbę o tematyce muzycznej skupia od lat na terenie kraju wielu sympatyków wśród twórców uprawiających grafikę, opiekunów artystycznych i grona młodych adeptów sztuki.

Studio Piosenki POPART i Łomżyńscy Kameraliści

Foto: Studio Piosenki POPART i Łomżyńscy Kameraliści
cz so, 05 stycznia 2008 11:20

„Rokendrolowe dzieciaki” ze Studia Piosenki POPART wystąpiły u boku muzyków Orkiestry Kameralnej. Podopieczni Bernarda Karwowskiego, instruktora MDK-DŚT, choć kojarzymy ich wszyscy z nieco innym repertuarem, wywiązali się - w zgodnej opinii widzów koncertu i samych muzyków ŁOK - z tego niecodziennego zadania śpiewająco.

Kulturalne nagrody prezydenta Łomży

Foto: Kulturalne nagrody prezydenta Łomży
cz pon, 31 grudnia 2007 15:16

Jolanta Deptuła, Przemysław Karwowski i Stanisław Zagórski to tegoroczni laureaci kulturalnej nagrody prezydenta Łomży. Nagroda „za szczególne dokonania w dziedzinie kultury” przyznawana jest po raz trzeci. Poza pamiątkowym dyplomem, ma ona także wymiar finansowy. Nagrody zostały wręczone podczas Sylwestrowego Koncertu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej.

Karwowski o przemijaniu

Foto: Karwowski o przemijaniu
mm wt, 18 grudnia 2007 21:56

„To artysta wszechstronny, powiedziałbym renesansowy. Czego się dotknie zamienia w sztukę – dobrą sztukę” - tak o Przemysławie Karwowskim mówił Roman Borawski dyrektor łomżyńskiego MDK-DŚT. We wtorkowy wieczór tłumy ściskały się w głównym pomieszczeniu Galerii Pod Arkadami przy Starym Rynku w Łomży. To tu wystawę swoich nowych prac malarskich otwierał Przemysław Karwowski. Wystawę - jak mówił autor - „o przemijaniu” na 50-lecie urodzin.

Jak one śpiewają

Foto: Jak one śpiewają
cz pon, 17 grudnia 2007 22:15

Ostatni weekend był bardzo pracowity dla dziewcząt śpiewających w Miejskim Domu Kultury -Domie Środowisk Twórczych w Łomży. Joanna Zawłocka zajęła pierwsze, a zespół „Mały eMDeK” (Ola Lipińska, Magda Kocoń, Kasia Domalewska, Dominika Dłużewska, Natalia Stanulewicz, Ada Durzyńska, Kasia Dłużniewska) trzecie miejsce na odbywającym się w Warszawie Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

« · «« · 130 · 131 · 132 · 133 · 134 · 135 · 136 · 137 · 138 · 139 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę