Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Szkolenie pielęgniarek

cz so, 11 marca 2006 10:47

Około dwustu pielęgniarek uczestniczy w łomżyńskim szpitalu w szkoleniu „postępowanie tarpeutyczno-pielegnacyjne w stosunku do chorego z padaczką”. Szkolenie zorganizował Instytut Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

To nie ptasia grypa

cz śr, 08 marca 2006 15:39

Zdechły łabędź, którego we wtorek znaleziono na Narwi w okolicach starego mostu nie był chory na ptasią grypę – podał dr Marian Czerski Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży. Służby weterynaryjne przeprowadziły „sekcję zwłok” łabędzie, która wykluczyła by przyczyną śmierci ptaka mógł być wirus ptasiej grypy.

Farmaceuci dzieciom

Foto: Farmaceuci dzieciom
cz wt, 07 marca 2006 16:02

Czek na kwotę 2 830 zł, przekazała dzisiaj Janina Szymańska prezes łomżyńskiego oddziału PGF na rzecz łomżyńskiego domu dziecka. Pieniądze pochodzą z loterii fantowej, która organizowana jest podczas dorocznego balu farmaceutów.

Ptasia Grypa niespełna 250 km od Łomży

Foto: Ptasia Grypa niespełna 250 km od Łomży
cz pon, 06 marca 2006 08:43

W Toruniu znaleziono pierwszego w Polsce łabędzia, zarażonego ptasią grypą. U padłego ptaka, na którego natrafiono w centrum miasta nad Wisłą, potwierdzono obecność wirusa H5N1 – czyli wirusa ptasiej grypy groźnego także dla ludzi. Zdaniem ornitologów do Torunia wirusa przyniosły migrujące na wschód ptaki. Wyjątkowo długa i mroźna zima spowalnia ich wiosenną wędrówkę na wschód ale to już tylko kwestia dni – może tygodni, gdy zarażone wirusem ptaki pojawia się także na rozlewiskach Biebrzy i Narwi.

Czy przyleci do nas ptasia grypa?

cz cz, 23 lutego 2006 10:42

Zdaniem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łomży Mariana Czerskiego jest to bardzo realne. Miliony ptaków które niebawem będą przelatywały nad regionem i odpoczywały na wodach Narwi i Biebrzy mogą przynieść wirusa ptasiej grypy także w okolice Łomży.

Gotowi na ptasia grypę?

cz wt, 21 lutego 2006 17:24

W związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, w niektórych azjatyckich rejonach Rosji i w Kazachstanie w 2005 roku i stopniowym pojawianiem się wykrywanych przypadków zakażeń wirusem H5N1 w innych krajach europejskich, utrzymuje się realne zagrożenie przeniesienia tej choroby na teren Polski, w tym województwa podlaskiego.

Łomżyńscy „Lekarze Niezwykli”

Foto: Łomżyńscy „Lekarze Niezwykli”
cz pon, 20 lutego 2006 13:55

Onkolog Anna Łowczak i chirurg - urolog - Marek Załęski z Łomży znaleźli się w grupie 100 „Lekarzy Niezwykłych”. Plebiscyt zorganizował miesięcznik „Zdrowie”. Celem konkursu jest wyróżnienie lekarzy najbardziej cenionych przez pacjentów i to właśnie pacjenci – czytelnicy magazynu dokonali wyboru Lekarzy niezwykłych.

Operowała po pijanemu?

cz śr, 08 lutego 2006 13:16

Prokuratura Okręgowa w Łomży powołała biegłego, który ma ostatecznie ustalić w jakim stanie ponad dwa miesiące temu lekarka z miejscowego szpitala wojewódzkiego przeprowadziła operację, po której zmarł pacjent. Gdy ją zatrzymano kilka godzin po tym zabiegu, alkomat wskazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, późniejsze badanie krwi śladu alkoholu już nie pokazało. Lekarka tłumaczyła wtedy, że po śmierci pacjenta, zdenerwowana, zażyła środek uspokajający na spirytusie.

Gdzie do dentysty?

cz śr, 04 stycznia 2006 14:52

Kilkadziesiąt tysięcy łomżan i mieszkańców dawnego województwa łomżyńskiego nie ma zapewnionej bezpłatnej opieki stomatologicznej. Zdecydowana większość stomatologów nie podpisała umów z NFZ-etem. W Łomży umowy na 2006 rok ma tylko 9 placówek. Na terenie powiatu łomżyńskiego tylko trzy.

Dalej bez kontraktów

cz wt, 03 stycznia 2006 23:45

Lekarze rodzinni z województwa podlaskiego zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim na razie nie podpiszą umów z Podlaskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie pomogły wczorajsze negocjacje w białostockiej siedzibie Funduszu. NFZ zaproponował im za pacjenta 5,14 zł. To o 5 groszy więcej niż proponował w starym roku, ale według wyliczeń lekarzy to ciągle za mało... Lekarze czekają na oficjalne decyzje funduszu w sprawie podwyżek stawki.

Gabinety lekarskie otwarte

Foto: Gabinety lekarskie otwarte
cz nie, 01 stycznia 2006 21:17

„W dniu 1 stycznia 2006 roku osiągnięto w Warszawie porozumienie z Prezesem Narodowego Funduszu i Ministrem Zdrowia, w związku z tym w dniu jutrzejszym gabinety maja funkcjonować normalnie” - podał Marek Twardowski główny negocjator Porozumienia Zielonogórskiego. Oznacza to, że w poniedziałek każdy będzie mógł iść do swojego lekarza rodzinnego, tak jak w roku ubiegłym.

Porozumienie Zielonogórskie się łamie?

cz pt, 30 grudnia 2005 16:37

Jak podała PAP pierwsi lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego podpisują umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Agencja powołała się na słowa rzeczniczka prasowego podlaskiego oddziału NFZ Grażyna Pawelec. "W delegaturze oddziału NFZ w Łomży wpłynęły trzy oferty od lekarzy z PZ" – powiedziała Pawelec.

Wszyscy pacjenci mają być przyjmowani...

cz pt, 30 grudnia 2005 15:21

Choć lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego póki co nie złożyli wniosków do Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie leczenia pacjentów w przyszłym roku „wszyscy pacjenci z Łomży i byłego województwa łomżyńskiego w poniedziałek 2 stycznia otrzymają pomoc medyczną” - zapewnia Jerzy Cwalina szef łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. We wszystkich powiatach zapewniono zastępczą pomoc medyczną w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. O tym do którego iść lekarza będzie można się dowiedzieć telefonicznie.

BSE blisko coraz bliżej

cz wt, 27 grudnia 2005 22:53

Krowę zarażoną BSE znaleziono w gospodarstwie w Sierkach w pobliżu Tykocinia - około 50 km na wschód od Łomży. To już 17. wykryty w Polsce i drugi w województwie podlaskim przypadek tzw. choroby szalonych krów. 26 stycznia 2004 r. - w ramach rutynowych badań wykryto BSE u 12 letniej krowy pochodzącej z miejscowości Czerwone w pow. kolneńskim.

Czy naprawdę grozi nam ptasia grypa?

cz cz, 20 października 2005 12:07

Kilkaset złotych wydały służby weterynaryjne, które do specjalistycznego laboratorium w Puławach wysłały gawrona, który zdechł w parku im. Jakuba Wagi w Łomży. Sytuacja u niektórych wywołuje uśmiech graniczący z politowaniem. Niewątpliwie jest to jednak przykład, który ilustruje jak wyczulone są służby na zagrożenie ptasią grypą i to jak walka z tą chorobą może być kosztowna. Czy jednak nie jest to efekt nadmuchanego medialnym szumem balonu paniki?

Łupińska zamiast Kurluty

cz pon, 25 kwietnia 2005 20:02

Urszula Łupińska została nowym dyrektorem Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. W poniedziałek powołał ją na to stanowisko prezes Jerzy Miller. Tym samym z fotelem dyrektora pożegnał się Adam Kurluta, który podlaskim FNZ-etem kierował przez ostatnie cztery lata.

Bezpłatne badania spirometryczne

cz pt, 18 marca 2005 16:37

16 kwietnia odbędą się w Łomży bezpłatne badania spirometryczne i konsultacje lekarskie. Akcja jest częścią ogólnopolskiego Programu na Rzecz Walki z Przewlekłą Obturacyjną Chorobą Płuc pt. "Głęboki Oddech", organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ftizjopneumonologiczne. Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu (0-86) 473 37 61, od poniedziałku, do piątku w godzinach od 08.00 - 15.00. Ilość miejsc ograniczona.

Otwarcie Ośrodka Leczenia Osteoporozy

Foto: Otwarcie Ośrodka Leczenia Osteoporozy
cz cz, 03 marca 2005 16:43

W czwartek Łomżyńskie Centrum Medyczne Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej otworzyło pierwszy w mieście Ośrodek Leczenia Osteoporozy. Placówka mieści się w budynku przychodni przy ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 10. W skład Ośrodka wchodzą: Poradnia Osteoporozy, Poradnia Reumatologiczna oraz Pracownia Densytometryczna.

Rzut na nosze

cz cz, 03 lutego 2005 13:43

Pogotowie ratunkowe w Łomży tylko na jeden miesiąc podpisało kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na finansowanie nocnej i wyjazdowej pomocy lekarskiej. Od tego roku od 18 -stej do 6-stej rano również pielęgniarki pogotowia wyjeżdżają do pacjentów.

Mammograf coraz bliżej

mm cz, 20 stycznia 2005 13:43

Blisko 18 tys. złotych zebrały łomżyńskie amazonki podczas Balu Życzliwych Serc. Pieniądze będą przeznaczone na zakup mammografu dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Stowarzyszenie już po raz 4. organizowało karnawałową zabawę, z której dochód przeznaczony jest na zakup sprzętu do diagnostyki raka piersi.

« · «« · 59 · 60 · 61 · 62 · 63 · 64 · 65 · 66 · 67 · 68 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę