Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 czerwca 2020 napisz DONOS@

Zbierają krew na wakacje...

Foto: Zbierają krew na wakacje...
cz pt, 03 czerwca 2011 13:35

38. uczniów i absolwentów, oraz jeden nauczyciel „Wety” przed południem oddało krew. Po raz trzeci (i ostatni) w tym roku szkolnym akcje krwiodawczą zorganizowało działające w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 Szkolne Koło PCK. Jak podkreśla jego opiekun Lech Śleszyński w ciągu ostatnich 10 lat społeczność Wety oddała ponad 600 litrów krwi, wspierając szczytny cel ratowania życia. Tymczasem lekarze podkreślają, że krew szczególnie cenna jest latem, gdy dochodzi do większej liczby wypadków, a jednocześnie „stali” krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy. Specjalny ambulans łomżyńskiego oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa tylko w przyszłym tygodniu w siedmiu miejscach będzie czekał na krwiodawców.

Żeby być dobrą mamą trzeba wiedzieć...

Foto: Żeby być dobrą mamą trzeba wiedzieć...
cz pt, 27 maja 2011 14:49

„Świadome macierzyństwo kluczem do odpowiedzialnego rodzicielstwa, miłości i bliskości” to tytuł konferencji naukowo szkoleniowej, która odbywa się w Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Naukowcy mówią nie tylko o tym jak w stanach nagłych zajmować się ciężarną, ale także o m.in. tym co kobiety powinny jeść przed i w trakcie ciąży. Po południu (po godz. 16.) odbędzie się prezentacja filmu „Poród w ekstazie”, a dyskusję przed i po nim poprowadzą działacze Fundacji Rodzić po Ludzku.

EXILIS - rewolucja w odchudzaniu

Foto: EXILIS - rewolucja w odchudzaniu
mm śr, 04 maja 2011 13:26

EXILIS to przełomowy system do likwidowania tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Dzięki bardzo wysokiej skuteczności jest alternatywą dla liposukcji, a nawet konkurencją ponieważ zabiegi są bezbolesne, całkowicie bezpieczne i nie wymagają okresu rekonwalescencji oraz znieczulenia. Exilis robi wielką furorę w Polsce i na świecie, posiada certyfikaty bezpieczeństwa, a jego skuteczność potwierdzona jest licznymi badaniami klinicznymi. Dzięki spektakularnym efektom, zabieg ten stał się ulubionym zabiegiem polskich gwiazd show biznesu.

Szpitale muszą zaoszczędzić. Będą kolejne zwolnienia(?)

cz cz, 14 kwietnia 2011 08:55

Do połowy września cztery podlaskie szpitale muszą przygotować programy restrukturyzacyjne. Muszą wprowadzić zmiany organizacyjne i redukcje zatrudnienia – pisze Gazeta Wyborcza w Białymstoku. Cztery duże szpitale w województwie podlaskim w sumie mają już niemal 200 mln zł długu. - Oczekujemy silnych działań z tych jednostek - mówi Gazecie Cezary Cieślukowski członek zarządu województwa.

Bezpłatne badania mammograficzne w Łomży, ale także w Jedwabnem, Śniadowie, Wiźnie, Zambrowie...

cz pon, 11 kwietnia 2011 11:20

Na Starym Rynku w Łomży rynku stanął mammobus. To specjalny samochód z mobilną pracownią w której można przeprowadzić mammografię czyli rentgenowskie badanie piersi. Jest to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi, co – jak podkreślają specjaliści - gwarantuje wyleczenie niemal w 100%. Badanie powinny regularnie wykonywać wszystkie kobiety po 35 roku życia, natomiast panie w grupie wiekowej 50-69 lat mają teraz możliwość wykonania bezpłatnych badań w ramach ogólnopolskiego programu przesiewowego.

Szpital ma rezonans, ...a umowę z NFZ prywatna firma

Foto: Szpital ma rezonans, ...a umowę z NFZ prywatna ...
cz wt, 05 kwietnia 2011 21:25

Badania rezonansem magnetycznym należą do najlepszych, ale także i najdroższych badań w radiologii. Koszt jednego to kilkaset złotych. W łomżyńskim szpitalu właśnie oddano do użytku nowoczesny rezonans, którego zakup kosztował około 4 mln zł. Sęk w tym, że szpital nie ma na niego kontraktu z białostockim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt ma za to warszawska firma ENEL-MED, której rezonans stał w łomżyńskim szpitalu przez ostatnie 6 lat, a teraz stoi w budynku przy Alei Legionów 145A i tam są wykonywane badania finansowane przez NFZ.

Prezes szpitala w Zambrowie odwołany

cz so, 26 marca 2011 12:13

Rada Nadzorcza odwołała Przemysława Chrzanowskiego z funkcji prezesa spółki Szpital Powiatowy w Zambrowie. Powodem są złe wyniki finansowe informował TVP Białystok Mieczysław Kaczyński, prezes Rady Nadzorczej, spółki którą utworzyły samorządy miasta Zambrów i powiatu zambrowskiego. Szpital przyniósł niemal milion złotych straty za ubiegły rok.

Przesunęli kasę na szpitale

Foto: Przesunęli kasę na szpitale
cz wt, 08 marca 2011 15:16

Prawie 40 mln zł to kwota wsparcia, na które szansę uzyskały szpitale wojewódzkie w Białymstoku i Łomży. Za te pieniądze szpital w Łomży ma zakupić aparaturę i sprzęt medyczny na potrzeby bloku operacyjnego z pododdziałem opieki pooperacyjnej i działu higieny szpitalnej oraz przeprowadzi niezbędne remonty i prace adaptacyjne.

Wyborcza: Ubezpieczony nieubezpieczony

cz pt, 18 lutego 2011 08:54

Miesięcznie nawet kilkadziesiąt tysięcy pacjentów z województwa podlaskiego może mieć problem z dostaniem się do lekarza rodzinnego, mimo regularnie opłacanych składek – alarmują gazeta Wyborcza Białystok. Powód? Brak przepływu informacji na linii ZUS – NFZ. Anna Krysiewicz z ZUS na łamach gazety przyznaje, że problem dotyczy wielu osób i odbija piłeczkę w kierunku NFZ twierdząc, że to ich rejestr jest dziurawy. Adam Dębski, rzecznik prasowy podlaskiego NFZ-u bagatelizuje problem i twierdzi, że dotyczy jedynie garstki pacjentów.

Współczesna: Świńska grypa w regionie

cz wt, 25 stycznia 2011 14:56

Pierwsze dwa przypadki zachorowania w 2011 roku na świńską grypę w naszym regionie – podała Gazeta Współczesna. Obecność wirusa A/H1N1 potwierdzono u dwuletniej dziewczynki przebywającej w Białymstoku i 49-letniego mieszkańca Kolna.

Szpital z „mizernym” kontraktem na 2011 rok

Foto: Szpital z „mizernym” kontraktem na 2011 rok
cz śr, 29 grudnia 2010 08:29

Kontrakt jaki łomżyński szpital zawarł z narodowym Funduszem Zdrowia na przyszły rok jest nieco niższy od tegorocznego. Wobec wzrostu choćby podatku Vat i cen energii elektrycznej, to oznacza, że będzie znacznie mniej pieniędzy na leczenie pacjentów, a zatem kolejki na badania i operacje mogą się jeszcze wydłużyć. - Na okulistyce kontrakt jest niższy niż w tym roku, a pacjenci, którzy już teraz oczekują 6 – 7 miesięcy na operację zaćmy być może będą musieli czekać około roku – mówi Marian Jaszewski dyrektor szpitala w Łomży.

Lekarze rodzinni nie zamkną gabinetów

cz cz, 23 grudnia 2010 06:46

Wszystkie gabinety lekarskie będą otwarte po nowym roku. Lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim wczoraj, podczas rozmów z minister zdrowia osiągnęli kompromis i tak jak dotychczas w 2011 roku będą leczyć swoich pacjentów. Kompromis na szczeblu rządowym oznacza, że także w Łomży i regionie wszystkie gabinety lekarskie będą otwarte 3 stycznia, a pacjenci nie będą musieli szukać sobie nowych lekarzy rodzinnych. W Porozumieniu Zielonogórskim skupionych jest 7 z 12 działających w Łomży gabinetów Podstawowej Opieki Zdrowotnej. W skali województwa podlaskiego jest ich 2/3. Podlaski NFZ już wydłużył czas na podpisanie kontraktów z lekarzami do 28 grudnia.

Pacjenci bez lekarzy?

cz pon, 20 grudnia 2010 08:13

Tylko pięć gabinetów lekarskich w Łomży i 60 w województwie podlaskim ma dziś umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, które pozwalają udzielać pacjentom pomocy medycznej z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej w 2011 roku. Pozostałe gabinety lekarskie, skupione w Porozumieniu Zielonogórskim, po nowym roku mogą być zamknięte. Podlaski oddział Funduszu już uruchomił specjalny numer telefonu pod którym pacjenci mają uzyskać informację dotyczącą dostępności do lekarzy w sytuacji gdyby do końca roku nie doszło do porozumienia z PZ.

Lekarze zamkną gabinety

cz pt, 17 grudnia 2010 10:18

Po nowym roku część gabinetów lekarzy rodzinnych w mieście i regionie może być zamknięta. Lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim sprzeczają się z Narodowym Funduszem Zdrowie o pieniądze. Wczoraj minął termin w którym lekarze powinni złożyć swoje oferty w NFZ-ach, ale ci z Porozumienia ich nie złożyli. Jeśli porozumienia nie będzie i faktycznie 3 stycznia 2011 roku gabinety lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego nie będą otwarte mieszkańcy Łomży i regionu mogą mieć problemy z dostaniem się do lekarzy. W województwie podlaskim w PZ zrzeszonych jest 2/3 gabinetów lekarzy rodzinnych. W samej Łomży trochę mniej – 58%.

Wszawica

Foto: Wszawica
cz pon, 15 listopada 2010 08:47

Ponad 270 przypadków wszawicy wykryto w ubiegłym roku u dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego. Pod tym względem region niekorzystnie wyróżnia się na terenie województwa podlaskiego.

Szpital ma nowy, cyfrowy rentgen

cz cz, 28 października 2010 22:35

Krótsze kolejki, lepsza jakość zdjęć i oszczędność dla szpitala - to zalety nowego aparatu rentgenowskiego, który został oddany do użytku w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Cyfrowe urządzenie jest zamontowane w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu. - Do tej pory zamontowano w Polsce cztery tego typu rentgeny. Jest to tzw. kombajn - ma możliwość robienia wielu zdjęć w jednym pomieszczeniu i obrobienie ich cyfrowo - mówi dyrektor szpitala, Marian Jaszewski. Jak dodaje - badania będą teraz szybsze, a pacjenci otrzymają w ich trakcie mniejszą dawkę promieniowania.

Na izbę przyjęć przez cały szpital

Foto: Na izbę przyjęć przez cały szpital
cz śr, 20 października 2010 14:33

W związku z modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego pacjenci udający się do izby przyjęć łomżyńskiego szpitala nie mogą już korzystać z zachodniego, najbliższego izbie wejścia. Na usytuowany tu podjazd teraz mogą wjeżdżać tylko karetki pogotowia, bo właśnie rozpoczęły się prace związane z budową w tym miejscu profesjonalnego lądowiska dla helikopterów ratunkowych. Jak mówi Jan Bajno, z-ca dyrektora szpitala, lądowisko to będzie mogło być wykorzystywane także nocami, a transportowani do szpitala pacjenci bezpośrednio ze śmigłowców będą przewożeni na SOR.

Żądali pieniędzy od NFZ-u, teraz NFZ żąda od nich...

cz wt, 19 października 2010 13:40

Niemal 800 tys zł żąda Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ od grajewskiego szpitala. Niemal pół miliona to pieniądze, których NFZ żąda tytułem zwrotu za nienależnie opłacone świadczenia medyczne z ubiegłego roku, a reszta to kara umowna. Jak podaje Adam Dębski, rzecznik prasowy białostockiego NFZ po przeprowadzonej przez Fundusz kontroli w szpitalu zastała zakwestionowana co trzecia usługa medyczna. Przypomnijmy NFZ kontrole w grajewskim szpitalu wszczął po skierowaniu przez dyrekcję placówki pozwu do sądu a zapłatę za nadwykonanie usług medycznych za 2009 rok.

Piękne włosy to przede wszystkim zdrowa skóra głowy.

Foto: Piękne włosy to przede wszystkim zdrowa skóra g...
mm so, 02 października 2010 10:41

Włosy są odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia. Aby włos był w dobrej formie należy wyeliminować przyczynę jego złej kondycji i odpowiednio pielęgnować skórę głowy i mieszki włosowe. Podstawą prawidłowej pielęgnacji skóry głowy jest jej diagnoza u specjalisty trychologa, a w przypadku choroby leczenie dermatologiczne. Dla współcześnie żyjącego człowieka główną rolą włosów jest ich funkcja estetyczna i upiększająca. Szczypta informacji o owłosionej skórze głowy, włosach, przyczynach ich wypadaniu, sposobach leczenia i pielęgnacji daje możliwość utrzymania włosów w zdrowiu i urodzie.

Umowa podpisana, rezonans ma być...

cz pt, 10 września 2010 13:56

W łomżyńskim szpitalu dobiegają końca prace związane z uruchomieniem nowoczesnych komputerowych aparatów RTG, a niebawem ma tu stanąć także nowoczesny rezonans. Dziś w łomżyńskim szpitalu podpisano umowę na jego zakup z dofinansowaniem z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Koszt dobrej klasy rezonansu to ponad 4 mln złotych. Resort zdrowia wyłoży 3,7 mln złotych, resztę pokryje samorząd województwa podlaskiego.

« · «« · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę