Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 czerwca 2020 napisz DONOS@

NFZ wybrał „lepiej” - dziś chorych z Łomży wysyła do... Białegostoku i Augustowa

Foto: NFZ wybrał „lepiej” - dziś chorych z Łomży wysy...
cz śr, 18 kwietnia 2012 12:05

Przez kilka ostatnich lat łomżanie na miejscu mogli wykonać profesjonalne badania i sprawdzić, czy nie zagraża im osteoporoza. W grudniu białostocki oddział NFZ-u wybrał jednak inną ofertę niż złożona przez placówkę, która dotychczas prowadziła poradnię osteoporozy. Niestety, okazuje się, ze nowy „wykonawca” nie sprostał wymaganiom. - Podlaski NFZ na początku kwietnia rozwiązał ze spółką PROMEDPOL umowę o udzielanie świadczeń w poradni leczenia osteoporozy w Łomży – przyznaje Małgorzata Jopich z białostockiego Funduszu i mieszkańców wysyła do poradni w Białymstoku i Augustowie. Tymczasem w Łomży od początku stycznia stoi nieużywany (sic!) nowoczesny densytometr do badania gęstości kości!

Najbliższa dyżurna apteka w Zambrowie

cz śr, 28 marca 2012 08:15

Jedyna apteka dyżurna w Łomży przy ul. Moniuszki 14 była nieczynna w niedzielę, 25. marca, bo nie działa od... 31 stycznia! Nadzór farmaceutyczny przed taką możliwością ostrzegał urzędniczki wydziału zdrowia Urzędu Miasta w styczniu, ale jak widać, bez żadnego skutku.

Wróci poradnia logopedyczna łomżyńskiego szpitala

cz śr, 22 lutego 2012 14:50

Podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął kolejne konkursy uzupełniające z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Wśród nich był także ten dotyczący poradni logopedycznej w Łomży, która po trzech miesiącach „niebycia” od 1 marca powróci do szpitala. Przypomnijmy poradnia logopedyczna byłą jedną z kilku poradni zlikwidowanych w styczniu po niekorzystnych dla łomżyńskiego szpitala rozstrzygnięciach konkursów przez NFZ. Przeciwko jej zamknięciu protestowali korzystający z usług pacjenci, a po nagłośnieniu sprawy przez media Fundusz zdecydował się na rozpisanie konkursów uzupełniających.

Plan restrukturyzacji łomżyńskiego szpitala

Foto: Plan restrukturyzacji łomżyńskiego szpitala
cz pon, 20 lutego 2012 12:56

Zwolnienie 110 pracowników do 2018 roku przyniesie szpitalowi w tym czasie ponad 14,5 mln zł oszczędności. To jeden z elementów opracowanego „Programu Restrukturyzacji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży 2011 – 2018”. Sytuacja finansowa placówki „jest niekorzystna i niestabilna”, a odzwierciedleniem tego „jest wzrastające zadłużenie i brak możliwości zrównoważenia przychodów z kosztami.” Według danych za 2011 roku przychody ogółem szpitala wyniosły 93,5 mln zł, a jego zobowiązania na koniec roku przekroczyły 37 mln zł, przy czym wymagalne zbliżył się już do 16 mln zł.

Poradnie specjalistyczne wracają do łomżyńskiego szpitala

Foto: Poradnie specjalistyczne wracają do łomżyńskieg...
cz śr, 01 lutego 2012 12:52

Jeśli nic nadzwyczajnego nie nastąpi za tydzień wznowi prace pięć poradni specjalistycznych łomżyńskiego szpitala, które przestały funkcjonować od stycznia 2012 roku. - To poradnie: endokrynologiczna, kardiologiczna, nefrologiczna, reumatologiczna i urologiczna – mówi Marian Jaszewski, dyrektor szpitala – informując o pozytywnym rozstrzygnięciu przez Narodowy Fundusz Zdrowia konkursów uzupełniających z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. - Szpital w Łomży otrzymał także kontrakt na wykonywanie badań rezonansu magnetycznego.

Recepty z aptekarską dokładnością...

Foto: Recepty z aptekarską dokładnością...
cz pt, 13 stycznia 2012 15:13

- Wszelkie recepty z błędami, jak pieczątka z napisem, że decyzja o refundacji należy do NFZ, nie będą realizowane albo realizowane za 100-procentową odpłatnością – mówi Jarosław Mateuszuk, prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Białymstoku, na wieść, że Sejm nie przyjął dzisiaj zastrzeżeń aptekarzy do ustawy o refundacji leków. - Podtrzymujemy swoje stanowisko o realizacji recept, zgodnie z zarządzeniem ministra zdrowia z końca grudnia, i czekamy na stanowisko oraz dalsze wytyczne Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Wiejskie przychodnie bez ginekologów

cz pon, 09 stycznia 2012 10:00

Należące do Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Łomży przychodnie w sześciu okolicznych gminach nie mogą świadczyć specjalistycznych usług z zakresu ginekologii i położnictwa. NFZ nie podpisał z ZPOZ kontraktu na funkcjonowanie poradni takich w Piątnicy, Jedwabnem, Nowogrodzie, Śniadowie, Miastkowie i Wiźnie.

Protesty po likwidacji szpitalnej poradni logopedycznej

cz pt, 06 stycznia 2012 16:13

Rodzice dzieci z okolic Kolna protestują przeciwko zlikwidowaniu poradni logopedycznej przy łomżyńskim szpitalu. Teraz, aby ich dzieci skorzystały darmowych porad logopedy, muszą jechać ponad 100 km do... Białegostoku. W liście wysłanym do Marszałka Województw Podlaskiego, Przewodniczącego Sejmiku i radnych, podkreślają, że „trwająca co najmniej półtorej godziny podróż w jedną stronę, poza dużymi kosztami, byłaby także niezwykle męcząca dla naszych dzieci, a dwudziestominutowe zajęcia zapewne nie przyniosłyby oczekiwanego rezultatu, bo umęczone podróżą dzieci nie będą w stanie normalnie ćwiczyć.”| Okazuje się, że przeciw likwidacji poradni logopedycznej w Łomży protestują też i inni, a NFZ ustępuje. - Bierzemy pod uwagę takie rozwiązanie jak możliwość ogłoszenia dodatkowego konkursu po to, żeby mieszkańcy tych miejscowości mieli do logopedy bliżej – mówił w Obiektywie TVP Białystok Adam Dębski, rzecznik podlaskiego NFZ.

Lekarze protestują i... przyjmują pacjentów

cz cz, 05 stycznia 2012 19:50

Kolejny spór zbiorowy lekarzy z rządem w sprawie wypisywania recept na leki refundowane potrwa przynajmniej do poniedziałku. Jednak łomżyńscy lekarze rodzinni zapewniają, że konflikt dotyczący dość kontrowersyjnej ustawy o lekach refundowanych nie dotknął, ani nie dotknie pacjentów. - Porozumienie Zielonogórskie uczestniczy w proteście przeciwko wadliwej ustawie o refundacji leków, ale normalnie przyjmujemy, badamy i diagnozujemy pacjentów oraz wystawiamy recepty – zapewnia dr Waldemar Pędziński, lider PZ w Łomży i powiecie łomżyńskim.

NFZ zapowiada kontrole u tych którzy wygrali konkursy...

cz wt, 03 stycznia 2012 16:03

Mimo że podlaski NFZ zakończył już kontraktowanie usług medycznych na 2012 r., to wciąż ogłasza i będzie ogłaszał konkursy uzupełniające - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Białymstoku dyrektor funduszu Jacek Roleder. NFZ ocenia, że świadczenia medyczne w regionie są „w zdecydowanej większości zabezpieczone”. Dyrektor zapowiada także kontrole u świadczeniodawców, którzy wygrali konkursy. Fundusz ma takie sygnały, ze niektórzy z nich mogli podać nieprawdę w dokumentach lub świadczą usługi niezgodne z ofertą.

Szpital bez przychodni

Foto: Szpital bez przychodni
cz pon, 02 stycznia 2012 09:44

Od dziś nie działa kilka szpitalnych przychodni specjalistycznych, które jeszcze w ubiegłym tygodniu świadczyły usługi. To m.in. poradnie: diabetologiczna, nefrologiczna, chirurgii onkologicznej, reumatologiczna, kardiologiczna, geriatryczna czy wad budowy i postawy. Nie działają, bo białostocki oddział NFZ nie podpisał ze szpitalem kontraktów na te usługi. Marian Jaszewski, dyrektor szpitala mówi, że szpital od wyników przetargów odwołał się, ale w większości wypadków nie ma jeszcze odpowiedzi z Fundusz.

Szpitalny rezonans dalej bez kontraktu

Foto: Szpitalny rezonans dalej bez kontraktu
cz so, 31 grudnia 2011 14:19

W łomżyńskim szpitalu kilka miesięcy temu oddano do użytku nowoczesny rezonans magnetyczny. Kosztował grubo ponad 4 mln zł, a większość środków pochodziła z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych Ministerstwa Zdrowia. W tym roku szpital na rezonans nie miał kontraktu, bo te były rozstrzygane wcześniej. Ale okazuje się, że w przyszłym roku bezpłatnych badań też tu nie będzie można robić bo NFZ nie podpisał ze szpitalem kontraktu. Dostała go prywatna firma, której rezonans jednak nie jest tak nowoczesny jak ten szpitalny.

Przychodnie bez kontraktów...

Foto: Przychodnie bez kontraktów...
cz cz, 22 grudnia 2011 11:13

Dwanaście przychodni specjalistycznych łomżyńskiego szpitala nie ma kontraktu na świadczenie usług medycznych od 1 stycznia 2012 roku. Tak wynika z rozstrzygnięć konkursów dokonanych przez podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. - Napisaliśmy protesty. Dziś zostały wysłane. Liczymy, że to coś zmieni – mówi Marian Jaszewski dyrektor szpitala. Jeśli Fundusz protestów nie uwzględni z łomżyńskiego szpitala znikną poradnie m.in. kardiologiczna, reumatologiczna, nefrologiczna czy neurologiczna. Wówczas prace może stracić też około 17 pracowników szpitala.

„Znaczne ograniczenie dostępności dzieci do lekarzy dentystów”

cz śr, 21 grudnia 2011 14:59

Od nowego roku w Łomży będzie dzieci będą miały utrudniony dostęp do lekarzy dentystów – twierdzą prezydent miasta i przewodniczący Rady Miasta. Obaj wysłali dziś pismo do dyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku w którym postulują „uwzględnienia potrzeb dzieci w planie leczenia i zawarcia umów ze szkolnymi gabinetami stomatologicznymi w mieście Łomży.” List ten trafił także m.in. do prezes NFZ-u jak i Ministerstwa Zdrowia.

30 000 zł w implancie za uchem

Foto: 30 000 zł w implancie za uchem
mm cz, 08 grudnia 2011 14:32

52-letni mężczyzna z Łomży doczekał się wszczepienia implantu BAHA, dzięki któremu może w pełni odzyskać słuch. Pionierskiej nad Narwią operacji po raz pierwszy dokonał dr Marek Pyd, ordynator oddziału laryngologicznego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, któremu doświadczenie w zastosowaniu tej metody przekazał prof. Ireneusz Kantor z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Dziesiątki milionów realnych złotych na „wirtualne zdrowie”

cz wt, 08 listopada 2011 17:16

Blisko 62 mln zł ma kosztować „Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie”. Większość pieniędzy (52 mln zł) na jego budowę, która ma zakończyć się w 2014 roku, będzie pochodziła z funduszy unijnych. Planowane jest zbudowanie Modułu Ruchu Chorych, Modułu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, Modułu części szarej sprawozdawczo – finansowej (zarządczy) oraz stworzenie vortalu, czyli internetowej strony pacjenta i lekarza.

Zaćma w NFZ, czyli oko w oko z pacjentem

Foto: Zaćma w NFZ, czyli oko w oko z pacjentem
cz pt, 14 października 2011 08:28

- Mamy najnowocześniejszy sprzęt i doświadczoną kadrę specjalistów, a półtoraroczna kolejka pacjentów do operacji zaćmy zamiast się skracać, jeszcze się wydłuża – mówi dr Ewa Poppe, ordynator oddziału okulistyki Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Ceniona w Polsce łomżyńska okulistyka wykonywała zabiegi i operacje, wyczerpując z końcem września przyznany przez białostocki oddział NFZ limit. Z perspektywy ślepych na realia urzędników, oddział można by już spokojnie zamknąć przynajmniej do końca roku.

Braterstwo krwi z potrzeby serca

Foto: Braterstwo krwi z potrzeby serca
cz wt, 27 września 2011 12:38

- Mój wujek miał okropny wypadek samochodowy szesnaście lat temu, miał rozbitą czaszkę, był strasznie poraniony i stracił bardzo dużo krwi – wspomina Iza Sokołowska, trzecioklasistka z III LO w Łomży. - W naszej rodzinie przetrwało wspomnienie tego, jak bardzo wtedy potrzebował krwi... Dostał ją od nieznanych sobie ludzi. I żyje do dziś! Pierwsza tego typu akcja w tym liceum odbyła się w grudniu 10 lat temu. Do dziś uczniowie, w organizowanych w szkole punktach krwiodawstwa oddali ponad 400 litrów krwi.

Schudnij na lato

Foto: Schudnij na lato
mm pt, 01 lipca 2011 08:03

W końcu nadeszło długo oczekiwane lato!!! Każdy z nas szuka sposobu by szybko i skutecznie usunąć pozostałości po zimie. Zbędne kilogramy, cellulit spędzają nam sen z powiek. Gabinet Medycyny Estetycznej wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom przygotował atrakcyjną ofertę. Aby wspomóc dietę i ćwiczenia, na które pozostało już tak mało czasu proponujemy zabiegi redukujące cellulit i tkankę tłuszczową urządzeniem Exilis i Focus RF+. Do końca lipca proponujemy 30% rabatu na serię zabiegów urządzeniem Focus RF+ oraz całkowicie BEZPŁATNE porady dietetyczne!!!

Oddają krew, bo... „chcemy pomóc”

Foto: Oddają krew, bo... „chcemy pomóc”
cz śr, 15 czerwca 2011 12:50

Łomżyńskie III LO to kolejna szkoła w mieście, której uczniowie przed wakacjami oddali krew. Każdy z 30 pełnoletnich uczniów szkoły oddał dziś po 450 ml płynu, który jest bezcenny. - Dla dorosłych osób taki ubytek krwi nie stanowi żadnego problemu – mówi dr Barbara Jakimiuk, która badała każdego z uczniów zgłaszających się do poboru krwi. - Wydaje się, że logicznym jest, że krew młodej osoby jest lepsza, ale nie wiem czy były takie badania robione – odpowiada pytana o to doktor Jakimiuk.

« · «« · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę