Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Prezydencki pupilek doi miasto

Foto: Prezydencki pupilek doi miasto
cz cz, 17 maja 2018 08:02

O wręcz patologicznych relacjach prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego (PiS) z Andrzejem Modzelewskim (PiS), którego zrobił dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pisaliśmy wielokrotnie. Same okoliczności powołania Modzelewskiego, ówczesnego radnego miejskiego, na dyrektora MOSiR były co najmniej dziwaczne, a później prezydent sowicie nagradzał swojego pupilka. W niespełna trzy lata, „za szczególne osiągnięcia w pracy”, otrzymał od prezydenta 16,5 tys. zł nagród. Okazuje się, że Modzelewski wyciągnął znacznie więcej. Chrzanowski zgodził się, aby ze środków MOSiR zapłacić za studia podyplomowe w Uczelni Łazarskiego w Warszawie, na które miał być dowożony służbowym autem. W sumie na różnego rodzaju szkolenia Modzelewskiego w całej Polsce i dowóz go tam, MOSiR musiał wydać około 30 tysięcy złotych.

Samobójcy i ofiary

Foto: Samobójcy i ofiary
cz cz, 10 maja 2018 08:05

To była wyjątkowo tragiczna sobota. Tego dnia w Łomży i najbliższej okolicy zginęło pięć osób – czterech mężczyzn i jedna kobieta. Dwóch mężczyzn miało się targnąć na własne życie, jeden zginął, gdy ratował samobójcę, a dwoje kolejnych, to ofiary wypadku samochodowego. Od kilku lat samobójstw w Polsce jest dwa razy więcej, niż wypadków drogowych. W ubiegłym roku policjanci odnotowali ponad 11 tysięcy prób samobójczych – o blisko 1300 więcej niż w 2016 roku. W niemal połowie przypadków zamachy były skuteczne. Tylko w województwie podlaskim zabiły się 142 osoby, z czego w Łomży 13. Specjaliści podkreślają, że dane nie są pełne, bo policyjne statystyki nie uwzględniają wszystkich prób samobójczych, np. gdy interweniuje pogotowie ratunkowe. Zwracają także uwagę, na nieoczywiste sytuacje jak np. wypadki samochodowe, w których ktoś z niewyjaśnionych przyczyn zjeżdża na przeciwny pas ruchu czy wjeżdża pod duży samochód.

Czas matur

Foto: Czas matur
cz pt, 04 maja 2018 08:07

Blisko 1100 osób w Łomży w piątek o godzinie 9.00 rozpocznie zdawanie egzaminu dojrzałości. Maturalny maraton, który zaczyna się od pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym, potrwa trzy tygodnie. Każdy z absolwentów liceów ogólnokształcących i techników w tym czasie musi przystąpić do trzech takich egzaminów: także z języka obcego i z matematyki, oraz do co najmniej jednego, a maksymalnie sześciu, pisemnych egzaminów z przedmiotów do wyboru na poziomie rozszerzonym. Do tego dochodzą egzaminy ustne z języka polskiego i języka obcego. Aby uzyskać maturę, trzeba uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych, ale lepszy wynik pozwala na dostanie się na lepsze studia. Dlatego, obok tegorocznych absolwentów, do niektórych maturalnych egzaminów zasiądą też ci którzy chcą poprawić swoje wyniki. W tym roku ma ich być 329.

Od robotnika do kierownika w rok, czyli MOSiR

Foto: Od robotnika do kierownika w rok, czyli MOSiR
cz cz, 26 kwietnia 2018 08:07

„Zaczynał od stanowiska robotnik gospodarczy, by po 2-3 miesiącach zostać kierowcą wożącym dyrektora, a teraz zastępcą kierownika” - żalą się pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Ich zdaniem, nie było potrzeby tworzenia stanowiska zastępcy, ale dyrektor zrobił je dla swojego „ulubieńca”. Ogłosił konkurs – wymagane wykształcenie wyższe I lub II stopnia i 4-letni staż pracy, a dodatkowo „doświadczenie w sektorze usług sportowo-rekreacyjnych”. Tomasz Benedykt Kosiorek spełnia wymogi konieczne do zajmowania stanowiska, posiadana wiedza i umiejętności dają gwarancję realizacji obowiązków – uznał Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR, czyniąc go zastępcą kierownika Obiektów Sportowo - Rekreacyjnych. Nam przyznał, że Kosiorek rozpoczął pracę w MOSiR 15.02.2017, ale odmawia podania etapów szybkiej kariery.

Nie będzie „Mieszkania Plus” w Łomży Chrzanowskiego

Foto: Nie będzie „Mieszkania Plus” w Łomży Chrzanowsk...
cz cz, 19 kwietnia 2018 07:49

W Białej Podlaskiej wybrano 186 rodzin, które w maju otrzymają klucze do Mieszkań Plus. To miasto jako pierwsze weszło do rządowego programu. W rządzonej przez PiS Łomży władze zapowiadały, że mieszkania dla mniej zamożnych będą budowane w ramach pilotażu. Rozpoczęcie budowy pierwszego bloku przy ul. Rubinowej miało nastąpić w wakacje 2017. Później zapowiadano, że do końca marca 2018 będzie powołana spółka, która zacznie budowę dwóch bloków przy Rubinowej – wiosną i później przy Sikorskiego, na działce przedszkola. Terminy mijają i w Łomży znowu nic się nie dzieje. Zapytaliśmy, dlaczego? Władze miasta winą obarczają rząd PiS, który się zmienił i zmienia koncepcję programu. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju odpowiada, że „zadeklarowane przez samorządy nieruchomości są poddane szczegółowym analizom i oceniany jest także potencjał lokalnego rynku mieszkaniowego”. Ponoć w Łomży jest problem, bo po zbudowaniu bloku na działce przedszkolnej prawo wnoszenia roszczenia do niej, miałby, zyskać poprzedni właściciel.

Hospicjum potrzebuje pieniędzy i wolontariuszy

Foto: Hospicjum potrzebuje pieniędzy i wolontariuszy
cz pt, 06 kwietnia 2018 08:09

- Chcę w tym roku rozbudować hospicjum o 15 metrów w stronę ogrodu, żeby powstały sale na 4 łóżka, pokój rehabilitacji, magazyny i pomieszczenia gospodarcze – mówi Teresa Steckiewicz (lat 81), założycielka i prowadząca od ćwierć wieku w Łomży jedyną placówkę na 15 łóżek, z których 8 przeznaczonych jest dla chorych zakładu leczniczo-opiekuńczego, zaś 7 dla chorych paliatywnie i tzw. nowotworowych. - Koszt budowy wyniesie 1 milion 135 tysięcy zł, dokumentację budowlaną mamy i liczymy na 80 procent finansowania z funduszy unijnych. Gromadzimy pieniądze na wkład własny, stąd proszę Czytelników 4lomza.pl o wsparcie 1 % z podatku. Szukamy też wolontariuszy. Zapotrzebowanie na miejsca hospicjum jest tak duże, że jest kolejka, a niektórzy się nie doczekają... - Jak Mariusz Chrzanowski został prezydentem Łomży, to obniżył dotację z miasta na hospicjum – relacjonuje raczej niedobre relacje z obecną władzą w ratuszu społeczniczka, dzięki której ok. 60-tysięczne miasto ma 15-łóżkowe hospicjum stacjonarne i hospicjum domowe z okolicami do 30 km.

„Bogdanie, odszedłeś nagle, niespodziewanie, za wcześnie...”

Foto: „Bogdanie, odszedłeś nagle, niespodziewanie, za...
cz śr, 04 kwietnia 2018 17:32

Bogdan Bacławski, 47-letni nauczyciel informatyki i matematyki w III LO, zmarł w Wielki Piątek. Społeczność III LO, uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy, władze oświatowe, matematycy z Łomży, Kolna i Zambrowa, Jego nauczyciele i wychowankowie pożegnali Go z kwiatami, łzami i sztandarami pięć dni później na mszy w kaplicy świętego Józefa przy ul. Przykoszarowej. Wszyscy ludzie, którzy znali Bogdana Bacławskiego jako wychowanka, nauczyciela i wychowawcę, mówili z podziwem o Jego talentach i pracowitości, popartych sumiennością i życzliwością dla otoczenia.

Filmowe Orły 2018 dla Piotra Domalewskiego

Foto: Filmowe Orły 2018 dla Piotra Domalewskiego
cz cz, 29 marca 2018 08:16

- Kupił sobie na galę Orłów nowy garnitur, żeby wyglądać jak kelner, ale z ekskluzywnej restauracji – śmieje się z żartu łomżyniaka Piotra Domalewskiego (lat 34) jego mama Wiesława, dumna że jej syn aktor, scenarzysta i reżyser świętował w Teatrze Polskim w Warszawie kolejną nagrodę za film „Cicha noc”, który na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zdobył nagrodę główną – Złote Lwy. Teraz do kolekcji trofeów artystycznych absolwenta SP 10 i I LO w Łomży doszło aż dziesięć statuetek Orłów, które przyznaje Polska Akademia Filmowa, czyli około 700 ludzi z branży. „Cicha noc” to najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor Dawid Ogrodnik w roli syna, a najlepsi na drugim planie to grający ojca Arkadiusz Jakubik i jako matka Agnieszka Suchora. - Byłam bardzo wzruszona, że podziękowała matce Piotra Domalewskiego, bo to ja byłam prototypem jej postaci...

Bój o Chrzanowskiego

Foto: Bój o Chrzanowskiego
cz cz, 22 marca 2018 08:04

Prawo i Sprawiedliwość niepodzielnie rządzi w Łomży od grudnia 2014 roku. Partia ma swojego prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i dzięki „przejęciu” trójki radnych współpracowników byłego prezydenta z SLD, także większość w Radzie Miasta. Rządzących z PiS w Łomży wspierają jak mogą działacze PiS rządzący w kraju, bo to jedyne ich duże miasto w województwie podlaskim. Tylko tylko, że nawet władze w PiS widzą, że rządzenie PiS w Łomży nie wychodzi... Urzędujący prezydent miasta od kilku miesięcy zabiega o wskazanie go, jako kandydata partii w jesiennych wyborach. Chrzanowski miał nawet w ostatnim czasie zapłacić zaległe składki partyjne, których nie opłacał odkąd został prezydentem Łomży, ale póki co wskazania nie otrzymał. Ludzie z władz partii mówią, że o tym, czy je otrzyma, mają zdecydować wyniki zleconego sondażu. Tymczasem wewnętrzne napięcia i konkurencja robią się coraz silniejsze.

Strażacy położnicy

Foto: Strażacy położnicy
cz cz, 15 marca 2018 08:29

To miało być standardowe zmycie plamy oleju z jezdni w okolicy Bud Czarnockich. Przed godziną 2.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek strażacy z łomżyńskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej, przy drodze musieli odebrać poród rodzącej kobiety. Dziewczynkę (3400 g i 53 cm) przyjął na świecie strażak Wojciech Żebrowski, któremu asystował kolega z jednostki Łukasz Piech i towarzyszył policjant Radosław Jankowski. - Panowie, sprawdziliście się naprawdę dobrze, spisaliście się na medal – chwalił strażaków położników doktor Dariusz Ślesicki, ordynator oddziału noworodkowego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie całe i zdrowe trafiły 28-letnia mama z córeczką Wiktorią.

Włosi ponownie najlepsi na budowę większości obwodnicy Łomży

Foto: Włosi ponownie najlepsi na budowę większości ob...
cz cz, 08 marca 2018 08:17

Oferta włoskiej firma Impresa Pizzarotti z ceną niespełna 443 milionów złotych, ponownie została uznana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad za najkorzystniejszą w przetargu na realizację tzw. „zadania nr 4” drogi ekspresowej S61, czyli zaplanowanie i zbudowanie 13 km ekspresowej obwodnicy Łomży od węzła „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput do znajdującego się w okolicy Kisielnicy węzła „Kolno” wraz z nowym mostem przez Narew. To ostatni fragment łomżyńskiej Via Baltica, dla którego białostocki oddział GDDKiA musiał powtórzyć procedurę wyboru wykonawcę. Jeśli nie będzie odwołań umowę będzie można podpisać na przełomie kwietnia i maja.

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Foto: 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyk...
cz cz, 01 marca 2018 08:07

Nazywani „bandytami” w czasach PRL-u, także po 1989 r. z wielkimi oporami informacje o ich faktycznej działalności przebijały się do wiadomości publicznej. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy był fakt, że byli to w większości ci sami żołnierze, którzy od 1939 r. walczyli z okupantem sowieckim i niemieckim. Zaliczali się do nich m.in. Ferdynand Tokarzewski „Kruk”, Władysław Podsiad „Brzoza”, Kazimierz Kamieński „Huzar”, Władysław Żwański „Błękit”, Tadeusz Narkiewicz „Ciemny”, Bolesław Kozłowski „Grot”. Momentem przełomowym dla podziemia okazał się rozkaz z 19 stycznia 1945 r. o rozwiązaniu AK, któremu nie podporządkował się komendant białostockiego Okręgu AK ppłk Władysław Liniarski „Mścisław”. W wyniku tego dokonał on przekształcenia podległych mu struktur w Armię Krajową Obywatelską (AKO) i kontynuował walkę o niepodległość.

Zima atakuje

Foto: Zima atakuje
cz cz, 22 lutego 2018 08:14

Kilka dni temu dotarły doniesienia o obserwacji w okolicach Łomży pierwszych bocianów. Bociana białego widziano w okolicach Janowa, a czarnego za Groblą Jednaczewską. Obserwację czarnego bociana w ubiegłym tygodniu potwierdził Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Opowiada, że widział wówczas także żurawie i czaple, a w okolicach Niewodowa zimowało ponad tysiąc gęsi. Stosunkowo ciepła zima właśnie się skończyła przy czym nie wczesną wiosną, ale atakiem siarczystych mrozów. Synoptycy zapowiadają co najmniej tygodniowe ochłodzenie z maksymalnymi temperaturami w ciągu dnia na poziomie -8°C, -10°C, oraz nocnymi spadkami temperatur przy gruncie nawet do -20°C.

Wypadki, które nami wstrząsnęły

Foto: Wypadki, które nami wstrząsnęły
cz cz, 15 lutego 2018 08:14

Do serii tragicznych wypadków doszło w ostatnich dniach w Łomży i najbliższej okolicy. W sobotę we wsi Olszewo-Góra na terenie gminy Jedwabne zginął 36-latek, którego przygniotło ścinane drzewo. We wtorek w pobliżu Nowej Kubry w gminie Przytuły 38-letni rowerzysta został rozjechany przez pijanego 32-letniego kierowcę opla astry, który nie miał już uprawnień do kierowania pojazdami. W nocy z soboty na niedzielę poważnie ranni zostali kierowca ciągnika rolniczego i osobówki, która w niego uderzyła. Kierowca ciągnika wyciągał z rowu inne auto, które wcześniej wypadło z drogi 2 km przed Jedwabnem. O wielkim szczęściu może mówić młody kierowca audi, które w okolicach Bożejewa tylko otarło się o przydrożne drzewa i z rozbitymi przodem i tyłem zatrzymało się w szczerym polu kilkadziesiąt metrów od jezdni. Przyczyną wypadków był pośpiech, nieuwaga, nieostrożność, a w jednym przypadku głupota. Prawdziwie wstrząsnął nami wypadek, jaki wydarzył się przed tygodniem na przejściu dla pieszych przez dwujezdniową ul. Zawadzką na wysokości skrzyżowania z ul. Prusa w Łomży. Potrącony mały, 3-letni chłopiec, jeszcze walczy o życie.

Kto zapłaci za miejskie rowery?

Foto: Kto zapłaci za miejskie rowery?
cz cz, 08 lutego 2018 08:07

Należąca do francuskiej Grupy Egis firma BikeU ma uruchamiać w Łomży „system roweru publicznego”. To o jej ofercie tajemniczo opowiadał wiceprezydent Andrzej Garlicki podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej. Po burzliwej dyskusji radni zgodzili się wydać na system 160 tys. zł - na wynajęcie na 5 miesięcy 20 rowerów i 3 stacji. Do systemu mają dołożyć się inni wykupując za ok. 50 tys. zł „stacje sponsorskie” z 7 rowerami. Około 20 podmiotów otrzymało już umowy do podpisania. Garlicki przyznawał radnym, że wśród „sponsorów” mają być trzy miejskie spółki – śmieciowa, ciepłownicza i wodociagowo-kanalizacyjna, ale miały dołączyć także m.in. spółdzielnie mieszkaniowe. - Sądziliśmy, że te 40 tys. zł (netto – dop.red.) będzie na cztery lata, a nie co roku – mówił prezes jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Po lekturze dostarczonej umowy, zarządy spółdzielni decyzji samodzielnie nie chcą podejmować zasłaniając się koniecznością uzyskania opinii rad nadzorczych. - Na dziś jest to pół na pół, ale naciski z każdej strony są duże – dodaje prezes innej spółdzielni.

Ekspresówka od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Łomży

Foto: Ekspresówka od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku ...
cz cz, 01 lutego 2018 09:43

- Via Baltica będzie drogą bezpieczną. Via Baltica uruchomi potencjał gospodarczy naszych regionów – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas podpisania umowy na zaplanowanie i zbudowanie około 20 km ekspresowej drogi S61 od Ostrowi Mazowieckiej do okolic miejscowości Tyszki-Nadbory, mniej więcej w połowie drogi do Łomży. Podpisana w Ostrowi Mazowieckiej umowa pomiędzy GDDKiA a firmą RUBAU przewiduje, że droga będzie oddana do użytku pod koniec 2021 roku. To już czwarty z sześciu odcinków „łomżyńskiej” części Via Baltica na które podpisano umowy.

Drogi błąd?

Foto: Drogi błąd?
cz cz, 25 stycznia 2018 08:01

Pod koniec 2016 roku miasto szybko kupiło 91% udziałów (jest tam wspólnota mieszkaniowa) w prawie użytkowania wieczystego dawnego hotelu robotniczego przy ul. Wesołej. Zakupu za 1 mln 220 tys. zł dokonano uzasadniając pilną potrzebą zwiększenia zasobu komunalnego mieszkań w Łomży. Także cena miała być okazyjna – o ponad połowę niższa od „wartości rynkowej”. Po roku bycia posiadaczem obiektu zamiast o wyjątkowej okazji wysocy miejscy urzędnicy mówią o drogim błędzie. Wygospodarowanie w budynku pierwszych pięciu mieszkań komunalnych kosztowało co prawda tylko około 130 tysięcy złotych, ale okazuje się, że dostosowanie reszty budynku będzie droższe niż kosztowało zbudowanie zupełnie nowego i znacznie większego bloku przy ul. Kamiennej. Jakby tego było mało, miejska część rachunku za utrzymanie pustego hotelu przy Wesołej w 2017 roku miała wynieść około 175 tysięcy złotych. Przeliczając na jedno mieszkanie komunalne to aż 35 tysięcy złotych. Za tyle można było umieścić mieszkańców w prawdziwych hotelach.

Rządzący łamią sobie zęby, bo kawa jest kamienista?

Foto: Rządzący łamią sobie zęby, bo kawa jest kamieni...
cz cz, 18 stycznia 2018 08:15

Niemal równe 40 tysięcy złotych wydadzą władze miasta Łomża po to, aby kawa serwowana w ratuszu była bardziej miękka. Tuż przed końcem 2017 roku na taką kwotę podpisano umowę na dostawę, zamontowanie i uruchomienie stacji zmiękczania wody w budynku Urzędu Miejskiego przy Starym Rynku. Pytania o zaskakującą miejską inwestycję wzbudziły konsternację. Przez dwa tygodnie władze nabrały wody w usta, a teraz przesłane tłumaczenia brzmią wręcz śmiesznie. Władze twierdzą, że sprowadzanie tej inwestycji jedynie do aspektu spożycia wody „jest nieuzasadnione” i usiłują przekonać, że to była „konieczność” wynikająca przede wszystkim z „bezpieczeństwa osób, danych i mienia”. Kierując się tymi samymi przesłankami, którymi przed podpisaniem kosztownej umowy mieli rzekomo kierować się rządcy w ratuszu, mieszkańcy Łomży powinni natychmiast kupić i zainstalować sobie stacje zmiękczania wody.

Łomżyńscy ordynatorzy oddziału noworodków o WOŚP

Foto: Łomżyńscy ordynatorzy oddziału noworodków o WOŚP
cz cz, 11 stycznia 2018 08:09

„Jurek Owsiak jest znany i szanowany w środowisku lekarzy i pozytywnie funkcjonuje w świadomości polskiego społeczeństwa”. „Jurek jest tożsamy z WOŚP”. „WOŚP dała nam narzędzia w walce o zdrowie i życie dzieci.” Tak o Jerzym Owsiaku i Jego Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy mówią ordynatorzy, którzy na przestrzeni ćwierćwiecza kierowali łomżyńskim oddziałem noworodków. Wszyscy cieszą się z kolejnego 26. finału WOŚP. - „Wspierajmy Orkiestrę Serc, która kieruje się sercem, ale i wiedzą, rozeznaniem sytuacji i wyczuciem potrzeb”.

Amelia przyszła na świat w Łomży jako pierwsza w 2018 r.

Foto: Amelia przyszła na świat w Łomży jako pierwsza ...
cz cz, 04 stycznia 2018 08:51

Pierwsza łomżynianka Roku Pańskiego 2018 urodziła się 1. stycznia o godzinie 18.20 w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Dziewczynka waży 3 350 gramów i mierzy 54 centymetry. W skali Apgar lekarze ocenili ją na najwyższe 10 punktów, co oznacza stan bardzo dobry. Córeczka pochodzącej z okolic miasta Eweliny Stypułkowskiej jest pierwszym dzieckiem w rodzinie i przyszła szczęśliwie na świat podczas porodu fizjologicznego, czyli siłami natury. - Kochana Amelka to teraz jest nasz skarbek największy - cieszy się ogromnie 24-letnia mama Ewelina, której towarzyszy mąż Łukasz. - Odczuwam wielkie wzruszenie, kiedy trzymam swoją córeczkę przy piersi... To taka delikatna kruszynka życia... - W 2016 mieliśmy 1083 narodziny, natomiast w 2017 ponad 1260 – podsumowuje doktor Dariusz Ślesicki, ordynator oddziału noworodkowego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - W naszym szpitalu rodzą także kobiety z województwa podlaskiego, a nawet z Białegostoku.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę