Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Kordon się trzyma – czyli normalka”

mm śr, 23 czerwca 2021 20:48

Po prawie 4 godz. „dyskusji” prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, 13. głosami za „totalnej koalicji”, jak nazwał większość prezydencką Wiesław Grzymała z PiS, otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok. Sesja potwierdziła jeden wielki kogel-mogel w radzie.

Nadciągają upały

mm cz, 17 czerwca 2021 08:25

Do Łomży nadciąga fala upałów lata i z dnia na dzień będzie coraz goręcej Możemy spodziewać się temperatur w cieniu ponad 30 stopni Celsjusza. W sobotę o godzinie 11. zostanie otwarte strzeżone łomżyńskie kąpielisko miejskie i plaża nad Narwią. - Ratownicy będą czuwać nas bezpieczeństwem na brzegu i patrolować rzekę przez całe wakacje - informuje Tomasz Malinowski, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Kąpiel w upalne dni ochłodzi, jednak nie zastąpi rozsądnego postępowania, gdy termometr się gotuje. Lepsze warzywa i owoce niż mięso, a woda na gorąc lepsza niegazowana, zamiast oranżady czy barwionych napojów z cukru. Lody nie ochłodzą.

Protest pielęgniarek

mm cz, 27 maja 2021 09:12

- Boimy się, że w pewnym momencie nie będzie komu zajmować się pacjentami, gdyż bardzo mało młodych przychodzi do pracy w ochronie zdrowia, jest tendencja spadkowa. Najwięcej pielęgniarek pracuje w grupie wieku 50-59 lat i wkrótce mogą odejść na emeryturę - mówi Katarzyna Jarocka, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Związek zaprotestował 12. maja w Warszawie: nie zgadza się z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim w sprawie nowej siatki płac i zażądał poprawy warunków pracy. Do porozumienia nie doszło, więc związek zapowiedział protest w poniedziałek, 7. czerwca. W szpitalu w Łomży z zatrudnionych 448 pielęgniarek i 38 położnych - 486 osób, do związku należy 346 osób.

Chcemy Pfizera

mm cz, 20 maja 2021 08:14

Od grudnia 2020 r., kiedy wprowadzono do użytku szczepionki przeciw Covid-19, w Łomży w pełni zaszczepione zostały 9 534 osoby, natomiast prawie 35 tysięcy osób otrzymało pierwszą dawkę. Ze źródeł państwowych nie wiadomo, ilu zaszczepionych to mieszkańcy grodu nad Narwią, bo system rejestracji pozwala wybrać miejsca szczepień i nie ma rejonizacji. W powiecie łomżyńskim w pełni zaszczepionych jest 2 200 ludzi, a jedną dawką 7 635 osób. Do maja 2021 r. szczepienia w mieście i powiecie odbywały się w około 20 przychodniach i gabinetach, jednak dla przyspieszenia akcji rząd wprowadził Powszechne Punkty Szczepień, które powstały, m.in., w Łomży, Giełczynie i Piątnicy.

Bohaterka kontra złodziej

mm cz, 13 maja 2021 08:18

Moc odwagi, opanowanie i konsekwencję wykazała młoda sprzedawczyni w sklepie osiedlowym w Łomży. W minioną środę około godz. 11. przed południem do sklepu przy ul. Chabrowej przyszedł mężczyzna z torbą zakupową. Próbował ukraść kilka towarów, jednak nie przewidział, co go czeka.

Prezydent podzieli hotel przy Wesołej?

mm cz, 06 maja 2021 07:52

- Procedujemy w tej chwili, prawnicy się tym zajmują, podział tej wspólnoty na część miejską i część wspólnotową, w której miasto będzie miało swój udział – mówił radnym na sesji Rady Miasta wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki. Chodzi o zakupione udziały w budynku po dawnym hotelu robotniczym przy ul. Wesołej 117, które miasto kupiło „okazyjnie” w 2016 roku i od tamtego czasu obiekt stoi pusty.

Wojsko chce budować w Łomży, ale...

mm cz, 29 kwietnia 2021 08:46

Rada Miejska Łomży nie zgodziła się na sprzedaż w trybie bezprzetargowym 60 arów ziemi przy ul. Rubinowej dla 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego Wojska Polskiego. Poszło o bonifikatę.

Elektromobilność po łomżyńsku czyli awaria ...

mm cz, 22 kwietnia 2021 08:14

Zachodnia Europa infrastrukturą zachęca ludzi do zmiany, natomiast w Polsce obraz ładowarki przed Ratuszem pokazuje, gdzie jesteśmy. Mijają kolejne miesiące i nawet brak informacji, czy cokolwiek dzieje się w sprawie przywrócenia punktów ładowania "do życia" – pisze zirytowany Czytelnik 4lomza.pl i pyta, co dalej? Co dalej z ładowaniem samochodów elektrycznych w sercu miasta.

TOTO Costruzioni nie wybuduje obwodnicy Łomży?

mm śr, 14 kwietnia 2021 17:40

Włoska firma Toto Costruzioni może zejść z placu budowy obwodnicy Łomży z trzecim mostem przez Narew. Choć plac przejęła pod koniec listopada i mimo sprzyjających warunków, ciągle niewiele dzieje się na placu budowy.

Inwazja gawronów

mm cz, 08 kwietnia 2021 08:20

4 hektary między ulicami: Wojska Polskiego, Ogrodową, Nowogrodzką i Zygmunta Glogera zna w Łomży każdy, ale mało ludzi chce tam spędzać czas. Wysokie drzewa są zasiedlone przez gawrony, a odchody spadające z gniazd powodują, że rodzice z dziećmi nie idą na spacer. Brudne i popękane są alejki, na których spacerowicz ma pod nogami "guano" i lęk, co pacnie na głowę. Władze chcą remontu infrastruktury i odmłodzenia drzewostanu Parku imienia Jakuba Wagi, lecz jak przywrócić park społeczeństwu? Wiceprezydent Andrzej Garlicki mówi, że "nie da się tego uczynić, dopóki nie rozwiążemy problemu tysięcy gawronów i kawek, które stadami okupują drzewa". Z przyrodnikiem Mariuszem Sachmacińskim rozmawiał o tym, jak pozbyć się nieprzyjemnego i brudzącego sąsiada.

Muzeum Romana Dmowskiego powstanie w Drozdowie

mm cz, 01 kwietnia 2021 07:12

Zrekonstruowany Gabinet Romana Dmowskiego w miejscu, gdy mieszkał podczas pobytu w Drozdowie, będzie jedną z atrakcji Muzeum Romana Dmowskiego i Rodziny Lutosławskich. Powiat Łomżyński otrzymał 4 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na to zadanie.

Hala Targowa po remoncie

JJS cz, 25 marca 2021 08:08

Przebudowa zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury w Łomży i jej wyposażenie kosztowało 18 milionów 344 tysiące 178 złotych 53 grosze, w tym dofinansowanie 9 mln 412 tys. 150 zł 79 gr z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W sobotę, 13. marca 2021 r. Hala Kultury na Starym Rynku inaugurowała działalność próbą The BL Blues Band, który 3 godziny ćwiczył z Mariuszem Brzostowskim utwory do nagrań telewizyjnych w Opolu. Budżet Łomży na funkcjonowanie Hali Kultury przewiduje 802 tysiące zł.

Grunt kupiony, ale pochówki za kilka miesięcy

mm cz, 18 marca 2021 08:10

Pod koniec lutego za 1,99 mln zł Miasto kupiło prawie hektarową działkę pod powiększenie cmentarza przy ul. Przykoszarowej. To jedna z trzech działek o łącznej powierzchni 2,5 ha, na które Rada Miasta wyraziła zgodę na zakup. Pochówki jednak zaczną się dopiero za kilka miesięcy, ponieważ zgodnie z decyzją PSSE w Łomży, Miasto musi wykonać szereg prac określonych w koncepcji zagospodarowania terenu rozbudowy cmentarza komunalnego.

18. Pułk zasłużył na sztandar

JJS cz, 25 lutego 2021 09:28

- Cieszę się niezmiernie z inicjatywy ufundowania sztandaru przez społeczeństwo miasta Łomży i Ziemi Łomżyńskiej dla 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego imienia generała brygady Mariana Raganowicza, który dowodził obroną Łomży na fortach w 1920 i walczył we wrześniu 1939 - mówi pułkownik Paweł Gałązka, dowódca 18. Pułku, stacjonującego w koszarach przy alei Legionów. 18. Pułk przejął teren jednostki po przedwojennym 33. Pułku Piechoty i tradycję, którą symbolizuje sztandar. Społeczny Komitet Ufundowania Sztandaru zbiera wpłaty pieniędzy na konto Klubu Fort.

Wielki Post, modlitwa i jałmużna

mm cz, 18 lutego 2021 08:32

Środa Popielcowa zaczęła 40 dni Wielkiego Postu. W Katedrze biskup Janusz Stepnowski uczynił znak krzyża palcami z popiołem na czołach kapłanów i kleryków. Księża posypali wiernym głowy w XVI-wiecznej świątyni i kościołach Łomży. Na Wielki Post zalecane są 3 uczynki pokutne: post - choć z marketów wychodzą ludzie obładowani siatami jedzenia; modlitwa - gdy pustoszeją kościoły i słabnie wiara w Boga; jałmużna - mimo że roi się od hohsztaplerów i naciągaczy. Kto wie, jak się odnaleźć w Wielkim Poście Anno Domini 2021, gdy od roku życiem kierują ograniczenia sanitarne.

Kto naraził miasto na straty finansowe?

mm cz, 11 lutego 2021 08:29

- Przewidujemy, że zasiedlanie budynku będzie można rozpocząć już w drugiej połowie 2017 roku – mówił w grudniu 2016 roku Grzegorz Daniluk z ratusza zaraz po transakcji zakupu przez Miasto dawnego hotelu robotniczego przy ul. Wesołej 117. Minęło ponad 4 lata i radny Dariusz Domasiewicz ponownie pyta o nieruchomość i „Kto naraził miasto na straty finansowe”?

Czym palimy?

mm cz, 04 lutego 2021 08:32

27 stycznia, po zgłoszeniu przez mieszkańca, strażnicy miejscy w piecu C.O. na jednej z posesji, znaleźli palące się kable miedziane. Mieszkańca ukarano mandatem, ale to nie jest zbyt częste zjawisko w mieście.

Piotr Domalewski z Paszportem Polityki

mm cz, 28 stycznia 2021 07:18

- Jeszcze na 5 minut przed ogłoszeniem werdyktu nie wiedziałem, że zostanę zwycięskim laureatem Paszportu "Polityki" w kategorii film - mówi Piotr Domalewski, 37-letni reżyser, scenarzysta i aktor z Łomży, absolwent SP 10 i I LO imienia Tadeusza Kościuszki. We wtorek utalentowany łomżyniak otrzymał prestiżową nagrodę, do której zgłaszają najlepsi krytycy i znawcy X Muzy w Polsce. - To niezwykle unikatowa nagroda - cieszy się Piotr, pracujący nad swoim nowym filmem dla Netfliksa.

Wiktoria! II Wicemiss Polski wróciła do Łomży

mm cz, 21 stycznia 2021 07:57

Wiktoria Ciochanowska ma w sobie moc wewnętrznego blasku. Na głowie lśnią subtelnie srebrne kryształki korony II Wicemiss Polski 2020, a w oczach pięknej łomżynianki lśnią iskry inteligencji, poczucia humoru i refleksu w rozmowach z gośćmi Domku Pastora. W środowe południe szczupła, wysoka - 176 cm wzrostu, sympatyczna 20-latka przyjęła torby prezentów od prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, który obdarował też 16-letnią Ewelinę Gutowską, TOP 10 Miss Polski Nastolatek.

Inwalidka na wózku wygrała z ratuszem

mm cz, 14 stycznia 2021 08:33

Beata Rutkowska siedzi na wózku inwalidzkim w szlafroku i trzęsie się z zimna, ale jest szczęśliwa. Niepełnosprawna łomżynianka w Hotelu PKS Nova mieszka ponad 4 lata. Dostała wypowiedzenie, że do końca grudnia musi opuścić pokój, choć nie miała dokąd iść... - W tamtym roku powiedziano, że jak nie, to wystawią mnie poza hotel - mówiła nam mieszkanka przy Piłsudskiego 88 w Łomży.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę