Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Historyk i biegaczka dostali Nagrodę Starosty

mm cz, 11 listopada 2021 20:56

Starostwo Łomżyńskie zorganizowało w Drozdowie uroczystość Święta Niepodległości, w czasie której wręczono nagrody i stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie oraz za promowanie powiatu. Goście stanęli przed Muzeum Przyrody - Dworem Lutosławskich, od strony tarasu z salonem, bo na kwarantannie jest kilkoro pracowników placówki. Chociaż zimno i szarawo było w Drozdowie, lecz nie smutno. Na przekór aurze, laureaci i goście oficjalni mieli pogodne nastroje, a delegacje złożyły biało-czerwone kwiaty przy tablicy współtwórcy odzyskania Niepodległości Romana Dmowskiego.

"7 lat czekam na kanalizację"

mm cz, 04 listopada 2021 08:53

- Chcę przyłączyć kanalizację sanitarną ze swojego domu do ulicy Wojska Polskiego, ale nie będę budować miejskiej infrastruktury sanitarnej do odprowadzania ścieków, bo to obowiązek Miasta - mówi Andrzej Bałazy z Łomży, który 7 lat czekał na remont ulicy Wojska Polskiego. Łomżyniak pamięta, co tłumaczyli mu przed laty urzędnicy w ratuszu i MPWiK, że przyłączenie do kanalizacji miejskiej zrobią po zdjęciu asfaltu z drogi krajowej 63. Gdy remont na Wojska Polskiego zaczął się w październiku, nikt w ratuszu ani MPWiK nie chce podjąć decyzji, aby pomóc rozwiązać problem.

Bohaterowie z SP 5

mm cz, 28 października 2021 09:24

Czworo pracowników Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży przeżyło dużo stresujących emocji, jak w filmie sensacyjnym. Wszystko potoczyło się szybko w poniedziałkowe popołudnie, gdy Krzysztofa Żebrowska zobaczyła na schodach wejściowych mężczyznę z dzieckiem. - Siedział skulony, jak w przysiadzie, myślałam, że zasłabł - opowiada szatniarka. - Mówił, że przyjechał po drugiego syna. Pytałam, czy wezwać karetkę. Nie chciał, więc pobiegłam dzwonić do jego żony. Chciał młodszego zaprowadzić do samochodu na parking. Szedł chwiejnie, a przy konserwatorze stracił przytomność.

Prezydent Łomży chce podnieść podatki w mieście

mm cz, 21 października 2021 10:44

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski spotyka się z klubami radnych, celem przekonania ich do poparcia podniesienia podatków w mieście. Rozmowy trwają, a wyższe stawki nie są ostateczne.

Wełnę i styropian wyrzucać do ...

mm cz, 14 października 2021 09:01

Zakład Gospodarowania Odpadami za zgodą prezydenta Miasta nie realizuje w całości uchwały Rady Miasta odnośnie przyjmowania komunalnych odpadów budowlanych. Cierpią na tym mieszkańcy, którzy mimo opłacenia podatku śmieciowego muszą pozbywać się odpadów „gdzieś”.

Oszuści dzwonią i okradają

mm cz, 07 października 2021 09:09

Tylko w tym roku mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego, w wyniku działania oszustów telefonicznych, stracili około 420 tys. zł. Na wnuczka, na policjanta, na prawnika, na pana z elektrowni, a ostatnio na tzw. zdalny pulpit oszuści wykorzystując naiwność lub chęć pomnożenia majątku, okradają nieświadomych mieszkańców.

Aktor z Łomży w "Weselu 2" Wojtka Smarzowskiego

mm cz, 30 września 2021 08:05

Przemysław Przestrzelski to zdolny 25-letni łomżyniak, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i aktor Narodowego Starego Teatru, który zagrał Pana Młodego, Janka Szczuczyńskiego, w najnowszym filmie "Wesele 2” Wojciecha Smarzowskiego. Nasz Przemek występuje z artystami wysokiej klasy: Panną Młodą jest Michalina Łabacz, teściową - Agata Kulesza, a teściem - Robert Więckiewicz. Reżyser i scenarzysta filmu „Wesele 2” Wojtek Smarzowski, twórca „Drogówki”, „Wołynia” i „Kleru”, wybrał Przemka z Łomży do mocnego filmu, który może "wstrząśnie Polską".

Drogie mieszkania w Łomży

mm cz, 23 września 2021 08:42

Łomża znalazła się na 23 miejscu w Polsce pod względem wysokości cen mieszkań na rynku wtórnym. Jak wynika z zestawienia przygotowanego przez rankomat.pl, za 1 m2 mieszkania w Łomży na rynku wtórnym płacimy średnio 5908 zł. Drożej jest w Białymstoku, ale taniej płacą w Suwałkach czy Ełku.

Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego

mm cz, 16 września 2021 08:27

- Kardynał Wyszyński kierował odważnie, wytrwale i zdecydowanie łodzią Kościoła w Polsce - tak Polaka chwali Włoch, kardynał Marcello Semeraro w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W niedzielę w imieniu papieża Franciszka ogłosił Błogosławionymi: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Różę Czacką, Założycielkę Zakładu dla Niewidomych w Laskach. Łomżanie czują dumę z Prymasa 1000-lecia, z Rodaka i Krajana, który urodził się w Zuzeli w powiecie ostrowskim. Biskup Janusz Stepnowski zuzelski kościół podniósł do rangi Sanktuarium Stefana Wyszyńskiego. Błogosławiony Stefek podczas I wojny uczył się w szkole średniej w Łomży i modlił w Katedrze o powołanie. W niedzielę o godzinie 12. przy Sadowej 2 zostanie odsłonięta tablica Błogosławionego.

18. Pułk w Łomży otrzymał sztandar

mm cz, 09 września 2021 09:13

- Uczynimy wszystko, aby być godnymi spadkobiercami historii i tradycji 33. Pułku Piechoty - tak na Placu Niepodległości w piątek, 3. września 2021 r., obiecał pułkownik Paweł Gałązka, dowódca 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego. Przy ministrze obrony narodowej Mariuszu Błaszczaku dziękował społeczeństwu Łomży i Ziemi Łomżyńskiej za ufundowanie sztandaru: samorządy, firmy i obywatele zebrali ok. 115 tysięcy zł. - Jeżeli zajdzie potrzeba, to krwi własnej ani życia szczędzić nie będziemy dla naszej ukochanej Ojczyzny... Sztandar 18. Pułku defilował przed pododdziałami, a w sobotę wdzięczni za sztandar żołnierze zorganizowali piknik w koszarach przy Alei Legionów. Niesforny wiatr historii wiał, kędy chciał. Podczas uroczystości był tak silny, że zdmuchnął nawet sztandar 18. Pułku tuż przed poświęceniem - z metalowych słupków, na których położono drzewce.

Słoneczny nowy rok szkolny wreszcie w realnych murach

mm śr, 01 września 2021 17:34

- Nauczanie zdalne w pierwszej i drugiej klasie ogólniaka miało wiele wad i kilka zalet - uśmiecha się do wspomnień Szkoły online Szymon Borawski, 3-klasista I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży, gdzie nowy rok szkolny zaczęło 687 uczennic i uczniów. Szymon jako chorąży wprowadził sztandar na asfalt boiska za ponad 100-letnim gmachem przy ul. Bernatowicza. Klasy ciasno dokoła placu po deszczu stłoczone, jakby nie było Covida. Ale jest w przemowach i rozmowach. W Łomży chyba z kilkanaście tysięcy uczniów i przedszkolaków zaczęło w słoneczną środę rok szkolny. Tyle się zdawało, bo wiceprezydent ds. oświaty Stypułkowski nie umiał sam odpowiedzieć 1. września.

Piękne są Miss Foto i Miss Sympatii

mm cz, 26 sierpnia 2021 07:57

Miss Ziemi Łomżyńskiej Aleksandra Wasik z Nowogrodu zakwalifikowała się do finału Konkursu Miss Polski w Nowym Sączu, gdzie 20. sierpnia zdobyła tytuł Miss Foto. Weronika Przestrzelska z Łomży nosi zaszczytną koronę Miss Podlasia i w stolicy Sądecczyzny uczestniczki gali Miss Polski wybrały ją spośród siebie jako najsympatyczniejszą. Piękne dziewczęta: Ola i Weronika poznały się z widzenia przed konkursem, bo uczyły się w II LO w Łomży. Studiują w Białymstoku. Ola jest po 1. roku dietetyki UMB, natomiast Weronika skończyła 2. rok stosunków międzynarodowych UwB.

Wojsko na swojsko i na serio

mm cz, 19 sierpnia 2021 10:36

Przez 4 dni odbywały się wydarzenia z okazji Święta Wojska Polskiego w Łomży. Od czwartku do niedzieli, m.in., żołnierze składali kwiaty na grobach dowódców 33. Pułku Piechoty, spotykali się z wiceprezydentem Łomży i starostą łomżyńskim, przyjmowali odznaczenia i awanse, paradowali w kolumnach na terenie koszar, bawili się ze społeczeństwem Łomży na pikniku militarnym w Parku Jana Pawła II i śpiewali piosenki patriotyczne amatorsko i z gwiazdami. Różnorodnie i w ciekawy sposób zaprezentowały się: 18. Łomżyński Pułk Logistyczny i 13. Batalion Lekkiej Piechoty WOT.

Łomżyniak na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020

JJS cz, 12 sierpnia 2021 08:51

Karol Łebkowski po 11 dniach wrócił z Japonii. 56-letni sędzia międzynarodowy w zapasach był w w gronie 50 sędziów z całego świata jedynym Polakiem. Jako kierownik maty sędziował aż przez 7 dni od 6 do 8 pojedynków dziennie. - Czarną maskę z logo UUW przeciw zarazkom zdejmowałem tylko w pokoju hotelowym i podczas walk w hali sportowej - opowiada uśmiechnięty arbiter, który 5 lat temu sędziował na Igrzyskach w Rio de Janeiro. - W Rio atmosfera była gorąca, tłum kibiców, żywiołowy doping i emocje. W Tokio zawodnicy i sędziowie czuli smutek przy pustych trybunach.

Ogród marzeń Państwa Jarosik

mm cz, 05 sierpnia 2021 08:49

Łączy ich miłość wzajemna, od serca, i miłość do kwiatów. Ona kocha hortensje, których ma około 20 gatunków, on kocha róże. - Naszym marzeniem było mieć swoją działkę i urządzić ją od samego początku, tylko według własnego pomysłu - opowiada z uśmiechem Danuta Jarosik, która od 11 lat urządza i pielęgnuje z mężem Waldemarem 394 mkw. ziemi w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym imienia Jakuba Wagi w Łomży. Ponad dekada wspólnej pasji owocuje nagrodą: Danuta i Waldemar Jarosik zwyciężyli w Konkursie "Piękno mojej działki", jaki organizują Zarząd Podlaski Polskiego Związku Działkowców i Miasto Łomża. Jurorów urzekły kompozycje kwiatowe, finezyjne kształty roślin i krzewów ozdobnych oraz oryginalne i unikatowe elementy małej architektury. Gratulujemy!

W oku kamery

mm cz, 29 lipca 2021 10:45

Kamer w miejskim monitoringu jest 145. Ponadto SM Perspektywa posiada prawie 200 kamer, a Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa prawie 60. Kamery posiadają sklepy, MPK-i, stacje paliw czy prywatne nieruchomości. Na ile to inwigilacja, a na ile dbanie o nasze bezpieczeństwo?

10 000 Łomżan nie płaci za śmieci?

mm cz, 22 lipca 2021 10:41

Łomżę na koniec 2020 roku wg danych Urzędu Miejskiego zamieszkiwało 57 901 mieszkańców. (wg GUS ponad 60 tys.). Za śmieci natomiast na koniec maja 2021 roku płaciło 48 471 mieszkańców miasta. Na tyle osób złożono deklaracje śmieciowe. A reszta?

Bulwar do plaży?

mm cz, 08 lipca 2021 09:07

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda w towarzystwie posła Lecha Antoniego Kołakowskim (Partia R), prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i wiceprezydenta Andrzeja Garlickiego ogłosił, że spośród 212 wniosków miast z Polski na konkurs Programu Rozwój Lokalny wygrało zaledwie 29. Dzięki temu, złożony w październiku 2020 r. projekt „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, dostanie dofinansowanie aż na 3 miliony 521 tysięcy 346 euro.

Kto utworzy geriatrię w Łomży...?

mm cz, 01 lipca 2021 08:23

Dyrektor Jarosław Pokoleńczuk, na pytanie o szansę powołania oddziału geriatrycznego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, odpowiada krótko: - Długa droga przed nami... Wyjaśnia, że "nie bardzo jest miejsce: w pomieszczeniach po stacji krwiodawstwa wstępnie planowana jest onkologia", a do przebudowy starej pralni potrzebne są bardzo duże fundusze. I brak specjalistów: "nie zatrudniamy żadnego geriatry". Sposób na krótką metę to zatrudniać geriatrę w oddziale wewnętrznym. - Mamy coraz krótszą ławkę życia - komentuje 81-letni społecznik Jan Lisiecki. Walczy o geriatrię od 8 lat...

„Kordon się trzyma – czyli normalka”

mm śr, 23 czerwca 2021 20:48

Po prawie 4 godz. „dyskusji” prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, 13. głosami za „totalnej koalicji”, jak nazwał większość prezydencką Wiesław Grzymała z PiS, otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok. Sesja potwierdziła jeden wielki kogel-mogel w radzie.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę