Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Odzyskaliśmy Oddział Dziecięcy

mm cz, 07 kwietnia 2022 09:00

- Życzę Pani Doktor Kuźmicz powodzenia, sukcesów diagnostyczno-terapeutycznych w leczeniu dzieci i dobrego samopoczucia w Łomży - mówi pediatra dr Kazimierz Bandzul, który przez 30 lat był ordynatorem Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Przez 2 lata pandemii oddział stał pusty, "czasowo zawieszony", lecz od 1. kwietnia 2022 r. znowu jest otwarty. Rozliczne rozmowy i starania dyrektora Jarosława Pokoleńczuka przyniosły efekt: dr Marta Kuźmicz, pediatra onkolog i hematolog, zdecydowała się być koordynatorem i pomogła skompletować zespół lekarzy.

Szokujące podwyżki za miejsce na cmentarzu w Łomży

mm cz, 31 marca 2022 08:13

Prezydent Łomży zarządził, że od 9. marca Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ma nowy cennik opłat cmentarnych i grabarskich. MPGKiM zostało 1. marca zarządcą cmentarza przy ul. Przykoszarowej i części przy ul. Kopernika. Tuż po przejęciu administracji od firmy prywatnej opłaty cmentarne wzrosły szokująco: zależnie od typu grobu są teraz wyższe 3 razy, a nawet 5 razy!

Koło marzeń i fortuny

mm cz, 24 marca 2022 09:32

- Spełniło się moje marzenie! - opowiada z radością, satysfakcją i dumą Danuta Waśko, seniorka z Łomży, która po 4 latach od wysłania zgłoszenia do programu telewizyjnego dostała zaproszenie do "Koła Fortuny". Popularny program łączy zgadywankę wyrazową, szybki refleks i inteligencję ze szczęściem od losu uczestników. Kręcą tytułowym kołem, na którym są kwoty złotych do zdobycia, a czasami niespodzianka w postaci grilla czy chłodziarki, ale zdarza się, że urządzenie wskaże pole "bankrut". - Nie chodziło mi o pieniądze, bo chciałam po raz pierwszy w życiu wystąpić w telewizji i zobaczyć, jak wygląda realizacja telewizyjnego show od kuchni - zapewnia Pani Danuta, która od dziesiątków lat występuje z koncertami na scenach małych i dużych z nieodłącznym akordeonem.

Drastyczna podwyżka opłat za śmieci w Łomży

mm cz, 17 marca 2022 09:23

Około 40-procentowej podwyżki opłat za śmieci dla mieszkańców chce prezydent Łomży. Stosowny wniosek wpłynął już do przewodniczącej Rady Miasta i znalazł się w porządku obrad najbliższej sesji. Nowy cennik miałby obowiązywać już od 1 kwietnia br.

Pamiętamy o Hance Bielickiej

mm cz, 10 marca 2022 08:25

Dziesiątki kolorowych kapeluszy zawirowało na głowach uczennic i nauczycielek II LO w Łomży, w gmachu którego przed II wojną uczyła się aktorka Teatru Syrena Hanka Bielicka (1915 - 2006). - Pani Hanka w moich oczach to uśmiechnięta, starsza kobieta z eleganckim kapeluszem na głowie, ubrana w długą, balową suknię - opowiada Patryk Bałęczny, 16-latek z 2. klasy. - Kilku chłopców przywdziało czarne kowbojskie kapelusze, ale znalazły się także kolorowe w karnawałowym stylu. Młodzież II LO zorganizowała 1. Dzień Kapelusza, zaś Znak wydał powieść "Dziunia, ale dama".

Wojna zmieni wszystko

mm cz, 03 marca 2022 09:07

W czwartek 24 lutego 2022 roku, o godzinie 5. Rosja zaatakowała Ukrainę. Rozpoczęła się wojna, która już zmieniła świat, ale niesie ze sobą cierpienie, śmierć i niepewność.

Koniec sprzedaży mieszkań komunalnych

mm cz, 24 lutego 2022 08:35

Jeszcze przez dwa tygodnie najemcy lokalów komunalnych, którzy spełniają warunki, mogą złożyć wniosek o wykup mieszkania z 70-procentową bonifikatą. Na wniosek prezydenta Rada Miasta na środowej sesji przyjęła uchwałę, która kończy ze sprzedażą lokali komunalnych.

Gwiazdy sportu w Łomży

mm cz, 17 lutego 2022 08:42

Mistrz Polski Piotr Dąbrowski w biegu na 400 m w hali zdobył złoty medal, których ma w kolekcji 10. Rafał Pogorzelski w biegu na 2000 m i 3000 m z przeszkodami medali mistrzostw ma 8, Bartek Jurak - 7, które zdobył również w sztafecie 4 x 400 m z Piotrem, ustanawiając rekord Polski w 2020 r. Co ich połączyło...? Są zawodnikami Klubu Sportowego Prefbet Sonarol i wychowankami trenera 1. klasy Andrzeja Korytkowskiego. Z okazji wręczenia Łomżyńskich Laurów Sportowych spotkali się z 13-letnim Szymonem Dmochem, mistrzem województwa podlaskiego w breakdance do lat 16.

30 lat na scenie Beaty Antoniuk

mm cz, 10 lutego 2022 08:38

W Teatrze Lalki i Aktora pojawił się tort z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej Beaty Antoniuk. - Mam to szczęście, że zawodowo robię to, co lubię, bo moja praca w łomżyńskim teatrze od 1992 r. stała się sposobem na życie i patrzenia na świat - opowiada wszechstronna Artystka, która wystąpiła w ponad 50 rolach teatralnych w Polsce i za granicą. Jako dziecko od najmłodszych lat chodziła na zajęcia Teatrzyku Bajka w Domu Kultury WSK w Świdniku. Kluczowy dla drogi Beaty Antoniuk był dzień, gdy usłyszała sakramentalne słowa lalkarskie: „Idź i graj”, które wypowiedział przewodniczący komisji aktorskiej reżyser Jan Wilkowski.

Zmarli i żywi toną w błocie

mm cz, 03 lutego 2022 08:48

Rok temu Miasto Łomża kupiło hektar ziemi za 2 miliony złotych, aby powiększyć nowy cmentarz przy ul. Przykoszarowej, gdzie brak miejsca na groby. To pas ziemi po prawej stronie kościoła. - Aż serce się kroi: ludzie przychodzą w butach zimowych i zmieniają na gumowce, błota jest po kostki, nie ma żadnej alejki. Tam trumny ze zwłokami zmarłych pływają w wodzie w grobach - opowiadają Czytelnicy, którzy w nowej części chowali bliskich. - Szacunek dla zmarłych się należy, ale trzeba o uczuciach rodzin pamiętać - mówi ze łzami Czytelniczka "Bezcennej" o kompromitującym Miasto stanie nowej nekropolii. - Widziałam starowinkę, jak ona biedna nogi z błota nie mogła wyciągnąć.

Orkiestra Serc funduje sprzęt

mm cz, 27 stycznia 2022 08:45

- Podczas 30 lat grania z WOŚP Szpital Wojewódzki w Łomży otrzymywał wsparcie głównie dla oddziału noworodkowego w postaci inkubatorów i aparatów: RTG, USG i nCPAP oraz do badania przesiewowego słuchu - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. jakości i akredytacji. W 30-leciu akcji Jurka Owsiaka Fundacja WOŚP kupiła dla szpitala w Łomży nowoczesny sprzęt medyczny za 1 milion 850 tysięcy złotych także dla pediatrii, ginekologii, laryngologii, ZDO, bloku operacyjnego. Szlachetny gest wrzucenia złotówki do puszki z serduszkiem podnosi jakość leczenia i operowania również w szpitalach w Kolnie i Zambrowie. 30. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę.

Kochany Dziadek, Kochana Babcia

mm cz, 20 stycznia 2022 09:36

- Moje kochane wnuki zawsze do babci dzwonią na Dzień Babci, na imieniny, urodziny i w święta - cieszy się Elżbieta Grzanko, której radość sprawia myśl o rozmowie z Bianką i Olivierem. - Jestem szczęśliwa, że pandemia Covid-19 ominęła naszą rodzinę. Rodzice dzieci i wnuki są zaszczepieni. - Lubimy z żoną Dzień Babci i Dzień Dziadka, bo pamiętają o życzeniach dla nas obydwie wnuczki i dwaj prawnukowie - uśmiecha się Ryszard Goździewski, który w Wigilię 2021 siedział przy stole z 10-tką najbliższych. - Takie dni uświadamiają nam, jak ważne jest pielęgnowanie więzi rodzinnej.

Oszuści wyłudzili prawie 1,2 miliona złotych

mm cz, 13 stycznia 2022 08:51

W 2021 roku mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego stracili 1 milion 163 tysiące 785 złotych. Tyle wyłudzili oszuści działający metodami „na policjanta”, „na wnuczka”, „na wypadek”, „na pomoc w ujęciu szajki w banku” czy „na zdalny pulpit”. Tę astronomiczną zdawałoby się sumę przekazaliśmy dobrowolnie pod wpływem silnej emocji lub oddając oszustom dostęp do konta bankowego.

Tragiczny początek 2022 roku

mm śr, 05 stycznia 2022 09:46

Trzy osoby w rejonie Łomży poniosły śmierć w pierwszy poniedziałek 2022 roku. Najpierw w nocy dwoje starszych ludzi zmarło po pożarze mieszkania, a wieczorem na przejściu dla pieszych w Wygodzie zginęła kobieta.

Rok 2021

mm cz, 30 grudnia 2021 13:38

Mrozy po - 25 stopni Celsjusza zaczęły rok 2021 i mrozami rok się kończy, choć lżejszymi po - 10. Patrząc na śniegi, rozmyślamy o 12 minionych miesiącach, które w wielu dziedzinach życia Łomży i okolic przyniosły sukcesy albo konsternację. Oswoiliśmy się z pandemią, lecz jej nie pokonaliśmy, bo wirus ma nowe odmiany, a chęć do zaszczepienia przeciw Covid nie wszyscy. Podsumujemy, co ważnego się wydarzyło i kto awansował w instytucjach. Wbrew pozorom, sporo się działo w 2021.

Upragnione Święta spokoju

mm cz, 23 grudnia 2021 09:00

- Dlaczego warto świętować Boże Narodzenie w taki sposób jak w Polsce...? Trudne pytanie - mówi Sandra Stepkowska, 31-letnia łomżynianka, która ze znajomymi i wolontariuszami przygotowała na Wigilię i Święta potrawy i prezenty dla ponad 70 seniorów w Łomży i powiecie łomżyńskim. - Tyle potraw zrobię na stół wigilijny dla siebie, męża, trójki dzieci, ile zdążę. A czemu warto świętować... To nasza tradycja. Czas cudów, żebyśmy się na chwilę zatrzymali w pędzie codzienności. Spokojnie spędzajmy niezapomniane chwile z najbliższymi i przyjaciółmi, i przy choince, inaczej niż zwykle.

Kotłownia w lesie

mm cz, 16 grudnia 2021 09:31

Miasto Łomża i jej mieszkańcy mają ponieść ryzyko za to, że w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze będzie ciepło. Decyzją prezydenta Chrzanowskiego, miejska spółka MPEC za 5 milionów złotych kupiła tamtejszą kotłownię. Teraz musimy ją doinwestować około 17 milionami złotych. Po co? - pytamy o sens kupna kotłowni w lesie przez MPEC Łomża od Ministerstwa Sprawiedliwości.

Śmierć na ulicach Łomży

mm cz, 09 grudnia 2021 08:28

Straszliwy wypadek przy ulicy Zjazd w pobliżu ronda na placu Tadeusza Kościuszki wstrząsnął wieloma mieszkańcami Łomży. Mężczyzna najprawdopodobniej na przejściu dla pieszych poniósł śmierć pod kołami samochodu ciężarowego, a jego ciało było ciągnięte przez około 1 300 metrów aż do alei Legionów przy Szkole Muzycznej. Przerażeni tragedią ludzie zadawali sobie pytanie: jak do takiego koszmaru doszło...?

Łomżyniak w rządzie Polski

mm cz, 02 grudnia 2021 08:33

Lech Antoni Kołakowski, 58-letni poseł z Łomży, przyjął akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. We wtorek 30. listopada 2021 powołanie wręczył wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Nowy wiceminister z Łomży zaczął pełnić od środy 1. grudnia obowiązki w rządzie Rzeczpospolitej. Historyczny awans komentowali dla portalu 4lomza.pl politycy i samorządowcy z lewa i prawa - niezależnie od opcji, praktycy władzy mówią o pośle różnie. Dla Łomży i Ziemi Łomżyńskiej wiceminister Lech Kołakowski to dobra wiadomość.

Domek Ślubów

mm cz, 25 listopada 2021 08:24

- Miasto Łomża planuje przeniesienie Urzędu Stanu Cywilnego do Domku Pastora w całości, to znaczy biuro, sala ślubów i archiwum - potwierdza przypuszczenia inspektor Sylwia Marciniak z Urzędu Miejskiego w Łomży, w odpowiedzi na pytania z portalu 4lomza.pl. W XIX wieku i przed wojną 1939 w dworku działała plebania, po 1980 r. Muzeum, a więc koło historii wciąż się obraca. Możliwe, że siedzibę znajdzie też na piętrze Domku zasłużone Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę