Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 16 maja 2022 napisz DONOS@

Ogród marzeń Państwa Jarosik

mm cz, 05 sierpnia 2021 08:49

Łączy ich miłość wzajemna, od serca, i miłość do kwiatów. Ona kocha hortensje, których ma około 20 gatunków, on kocha róże. - Naszym marzeniem było mieć swoją działkę i urządzić ją od samego początku, tylko według własnego pomysłu - opowiada z uśmiechem Danuta Jarosik, która od 11 lat urządza i pielęgnuje z mężem Waldemarem 394 mkw. ziemi w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym imienia Jakuba Wagi w Łomży. Ponad dekada wspólnej pasji owocuje nagrodą: Danuta i Waldemar Jarosik zwyciężyli w Konkursie "Piękno mojej działki", jaki organizują Zarząd Podlaski Polskiego Związku Działkowców i Miasto Łomża. Jurorów urzekły kompozycje kwiatowe, finezyjne kształty roślin i krzewów ozdobnych oraz oryginalne i unikatowe elementy małej architektury. Gratulujemy!

W oku kamery

mm cz, 29 lipca 2021 10:45

Kamer w miejskim monitoringu jest 145. Ponadto SM Perspektywa posiada prawie 200 kamer, a Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa prawie 60. Kamery posiadają sklepy, MPK-i, stacje paliw czy prywatne nieruchomości. Na ile to inwigilacja, a na ile dbanie o nasze bezpieczeństwo?

10 000 Łomżan nie płaci za śmieci?

mm cz, 22 lipca 2021 10:41

Łomżę na koniec 2020 roku wg danych Urzędu Miejskiego zamieszkiwało 57 901 mieszkańców. (wg GUS ponad 60 tys.). Za śmieci natomiast na koniec maja 2021 roku płaciło 48 471 mieszkańców miasta. Na tyle osób złożono deklaracje śmieciowe. A reszta?

Bulwar do plaży?

mm cz, 08 lipca 2021 09:07

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda w towarzystwie posła Lecha Antoniego Kołakowskim (Partia R), prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i wiceprezydenta Andrzeja Garlickiego ogłosił, że spośród 212 wniosków miast z Polski na konkurs Programu Rozwój Lokalny wygrało zaledwie 29. Dzięki temu, złożony w październiku 2020 r. projekt „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, dostanie dofinansowanie aż na 3 miliony 521 tysięcy 346 euro.

Kto utworzy geriatrię w Łomży...?

mm cz, 01 lipca 2021 08:23

Dyrektor Jarosław Pokoleńczuk, na pytanie o szansę powołania oddziału geriatrycznego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, odpowiada krótko: - Długa droga przed nami... Wyjaśnia, że "nie bardzo jest miejsce: w pomieszczeniach po stacji krwiodawstwa wstępnie planowana jest onkologia", a do przebudowy starej pralni potrzebne są bardzo duże fundusze. I brak specjalistów: "nie zatrudniamy żadnego geriatry". Sposób na krótką metę to zatrudniać geriatrę w oddziale wewnętrznym. - Mamy coraz krótszą ławkę życia - komentuje 81-letni społecznik Jan Lisiecki. Walczy o geriatrię od 8 lat...

„Kordon się trzyma – czyli normalka”

mm śr, 23 czerwca 2021 20:48

Po prawie 4 godz. „dyskusji” prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, 13. głosami za „totalnej koalicji”, jak nazwał większość prezydencką Wiesław Grzymała z PiS, otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok. Sesja potwierdziła jeden wielki kogel-mogel w radzie.

Nadciągają upały

mm cz, 17 czerwca 2021 08:25

Do Łomży nadciąga fala upałów lata i z dnia na dzień będzie coraz goręcej Możemy spodziewać się temperatur w cieniu ponad 30 stopni Celsjusza. W sobotę o godzinie 11. zostanie otwarte strzeżone łomżyńskie kąpielisko miejskie i plaża nad Narwią. - Ratownicy będą czuwać nas bezpieczeństwem na brzegu i patrolować rzekę przez całe wakacje - informuje Tomasz Malinowski, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Kąpiel w upalne dni ochłodzi, jednak nie zastąpi rozsądnego postępowania, gdy termometr się gotuje. Lepsze warzywa i owoce niż mięso, a woda na gorąc lepsza niegazowana, zamiast oranżady czy barwionych napojów z cukru. Lody nie ochłodzą.

Protest pielęgniarek

mm cz, 27 maja 2021 09:12

- Boimy się, że w pewnym momencie nie będzie komu zajmować się pacjentami, gdyż bardzo mało młodych przychodzi do pracy w ochronie zdrowia, jest tendencja spadkowa. Najwięcej pielęgniarek pracuje w grupie wieku 50-59 lat i wkrótce mogą odejść na emeryturę - mówi Katarzyna Jarocka, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Związek zaprotestował 12. maja w Warszawie: nie zgadza się z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim w sprawie nowej siatki płac i zażądał poprawy warunków pracy. Do porozumienia nie doszło, więc związek zapowiedział protest w poniedziałek, 7. czerwca. W szpitalu w Łomży z zatrudnionych 448 pielęgniarek i 38 położnych - 486 osób, do związku należy 346 osób.

Chcemy Pfizera

mm cz, 20 maja 2021 08:14

Od grudnia 2020 r., kiedy wprowadzono do użytku szczepionki przeciw Covid-19, w Łomży w pełni zaszczepione zostały 9 534 osoby, natomiast prawie 35 tysięcy osób otrzymało pierwszą dawkę. Ze źródeł państwowych nie wiadomo, ilu zaszczepionych to mieszkańcy grodu nad Narwią, bo system rejestracji pozwala wybrać miejsca szczepień i nie ma rejonizacji. W powiecie łomżyńskim w pełni zaszczepionych jest 2 200 ludzi, a jedną dawką 7 635 osób. Do maja 2021 r. szczepienia w mieście i powiecie odbywały się w około 20 przychodniach i gabinetach, jednak dla przyspieszenia akcji rząd wprowadził Powszechne Punkty Szczepień, które powstały, m.in., w Łomży, Giełczynie i Piątnicy.

Bohaterka kontra złodziej

mm cz, 13 maja 2021 08:18

Moc odwagi, opanowanie i konsekwencję wykazała młoda sprzedawczyni w sklepie osiedlowym w Łomży. W minioną środę około godz. 11. przed południem do sklepu przy ul. Chabrowej przyszedł mężczyzna z torbą zakupową. Próbował ukraść kilka towarów, jednak nie przewidział, co go czeka.

Prezydent podzieli hotel przy Wesołej?

mm cz, 06 maja 2021 07:52

- Procedujemy w tej chwili, prawnicy się tym zajmują, podział tej wspólnoty na część miejską i część wspólnotową, w której miasto będzie miało swój udział – mówił radnym na sesji Rady Miasta wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki. Chodzi o zakupione udziały w budynku po dawnym hotelu robotniczym przy ul. Wesołej 117, które miasto kupiło „okazyjnie” w 2016 roku i od tamtego czasu obiekt stoi pusty.

Wojsko chce budować w Łomży, ale...

mm cz, 29 kwietnia 2021 08:46

Rada Miejska Łomży nie zgodziła się na sprzedaż w trybie bezprzetargowym 60 arów ziemi przy ul. Rubinowej dla 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego Wojska Polskiego. Poszło o bonifikatę.

Elektromobilność po łomżyńsku czyli awaria ...

mm cz, 22 kwietnia 2021 08:14

Zachodnia Europa infrastrukturą zachęca ludzi do zmiany, natomiast w Polsce obraz ładowarki przed Ratuszem pokazuje, gdzie jesteśmy. Mijają kolejne miesiące i nawet brak informacji, czy cokolwiek dzieje się w sprawie przywrócenia punktów ładowania "do życia" – pisze zirytowany Czytelnik 4lomza.pl i pyta, co dalej? Co dalej z ładowaniem samochodów elektrycznych w sercu miasta.

TOTO Costruzioni nie wybuduje obwodnicy Łomży?

mm śr, 14 kwietnia 2021 17:40

Włoska firma Toto Costruzioni może zejść z placu budowy obwodnicy Łomży z trzecim mostem przez Narew. Choć plac przejęła pod koniec listopada i mimo sprzyjających warunków, ciągle niewiele dzieje się na placu budowy.

Inwazja gawronów

mm cz, 08 kwietnia 2021 08:20

4 hektary między ulicami: Wojska Polskiego, Ogrodową, Nowogrodzką i Zygmunta Glogera zna w Łomży każdy, ale mało ludzi chce tam spędzać czas. Wysokie drzewa są zasiedlone przez gawrony, a odchody spadające z gniazd powodują, że rodzice z dziećmi nie idą na spacer. Brudne i popękane są alejki, na których spacerowicz ma pod nogami "guano" i lęk, co pacnie na głowę. Władze chcą remontu infrastruktury i odmłodzenia drzewostanu Parku imienia Jakuba Wagi, lecz jak przywrócić park społeczeństwu? Wiceprezydent Andrzej Garlicki mówi, że "nie da się tego uczynić, dopóki nie rozwiążemy problemu tysięcy gawronów i kawek, które stadami okupują drzewa". Z przyrodnikiem Mariuszem Sachmacińskim rozmawiał o tym, jak pozbyć się nieprzyjemnego i brudzącego sąsiada.

Muzeum Romana Dmowskiego powstanie w Drozdowie

mm cz, 01 kwietnia 2021 07:12

Zrekonstruowany Gabinet Romana Dmowskiego w miejscu, gdy mieszkał podczas pobytu w Drozdowie, będzie jedną z atrakcji Muzeum Romana Dmowskiego i Rodziny Lutosławskich. Powiat Łomżyński otrzymał 4 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na to zadanie.

Hala Targowa po remoncie

JJS cz, 25 marca 2021 08:08

Przebudowa zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury w Łomży i jej wyposażenie kosztowało 18 milionów 344 tysiące 178 złotych 53 grosze, w tym dofinansowanie 9 mln 412 tys. 150 zł 79 gr z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W sobotę, 13. marca 2021 r. Hala Kultury na Starym Rynku inaugurowała działalność próbą The BL Blues Band, który 3 godziny ćwiczył z Mariuszem Brzostowskim utwory do nagrań telewizyjnych w Opolu. Budżet Łomży na funkcjonowanie Hali Kultury przewiduje 802 tysiące zł.

Grunt kupiony, ale pochówki za kilka miesięcy

mm cz, 18 marca 2021 08:10

Pod koniec lutego za 1,99 mln zł Miasto kupiło prawie hektarową działkę pod powiększenie cmentarza przy ul. Przykoszarowej. To jedna z trzech działek o łącznej powierzchni 2,5 ha, na które Rada Miasta wyraziła zgodę na zakup. Pochówki jednak zaczną się dopiero za kilka miesięcy, ponieważ zgodnie z decyzją PSSE w Łomży, Miasto musi wykonać szereg prac określonych w koncepcji zagospodarowania terenu rozbudowy cmentarza komunalnego.

18. Pułk zasłużył na sztandar

JJS cz, 25 lutego 2021 09:28

- Cieszę się niezmiernie z inicjatywy ufundowania sztandaru przez społeczeństwo miasta Łomży i Ziemi Łomżyńskiej dla 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego imienia generała brygady Mariana Raganowicza, który dowodził obroną Łomży na fortach w 1920 i walczył we wrześniu 1939 - mówi pułkownik Paweł Gałązka, dowódca 18. Pułku, stacjonującego w koszarach przy alei Legionów. 18. Pułk przejął teren jednostki po przedwojennym 33. Pułku Piechoty i tradycję, którą symbolizuje sztandar. Społeczny Komitet Ufundowania Sztandaru zbiera wpłaty pieniędzy na konto Klubu Fort.

Wielki Post, modlitwa i jałmużna

mm cz, 18 lutego 2021 08:32

Środa Popielcowa zaczęła 40 dni Wielkiego Postu. W Katedrze biskup Janusz Stepnowski uczynił znak krzyża palcami z popiołem na czołach kapłanów i kleryków. Księża posypali wiernym głowy w XVI-wiecznej świątyni i kościołach Łomży. Na Wielki Post zalecane są 3 uczynki pokutne: post - choć z marketów wychodzą ludzie obładowani siatami jedzenia; modlitwa - gdy pustoszeją kościoły i słabnie wiara w Boga; jałmużna - mimo że roi się od hohsztaplerów i naciągaczy. Kto wie, jak się odnaleźć w Wielkim Poście Anno Domini 2021, gdy od roku życiem kierują ograniczenia sanitarne.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę