poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Czy wicemarszałek Jan Kamiński zostanie odwołany?

cz pon, 24 maja 2004 09:52

O jego losie w zarządzie województwa zdecydują dzis radni podlaskiego sejmiku. Kilka dni temu o jego odwołanie wystapili koledzy wicemarszałka z Podlaskiej Inicjatywy Ludowej. Do zarządu województwa docierały bowiem informacje, że wicemarszałek Jan Kamiński obiecuje samorządom pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Pod adresem Kamińskiego koledzy z rządzącej koalicji stawiają zarzut prowadzenia kampanii wyborczej w samorządach. Nikt jednak nie chce mówić o konkretach.

Słaba frekwencja referendum w Stawiskach.

cz nie, 23 maja 2004 17:12

Niewielka, zaledwie kilkuprocentowa frekwencja odnototowywana jest na razie w przeprowadzanym dziś referendum w sprawie odwołania burmistrza Stawisk. Grupa inicjatywna, która doprowadziła do referendum zarzuciła Markowi Waszkiewiczowi rozrzutne gospodarowanie budżetem gminy, co według nich doprowadzić może nawet do jej bankructwa, złą politykę kadrową w urzędzie, zlikwidowanie kilku miejskich i gminnych placówek oraz ogólnie- konfliktowość.

Referendum samorządowe w Stawiskach.

cz nie, 23 maja 2004 09:57

Pierwsze na Podlasiu w tej kadencji referendum samorządowe odbywa się dziś w Stawiskach gmina Kolno. Grupa mieszkańców chce odwołania ze stanowiska burmistrza Marka Waszkiewicza, któremu zarzucają m.in niegospodarność, prywatę, błędne decyzje i doprowadzenie do upadku kilku instytucji w mieściE. Komisje referendalne działaj w godzinach od 6 do 20 w siedmiu lokalach - tych samych, w których odbywały się wybory półtora roku temu.

Zarybianie w Łomży

cz nie, 23 maja 2004 09:56

Narybek klenia, lina i szczupaka trafi jeszcze w tym roku do rzek w okolicach Łomży. Zakończono już zarybianie małymi pstrągami. Dzięki corocznej pracy członków Polskiego Zwiazku Wedkarskiego, Narew jest jedną z najbardziej rybnych rzek- można tu znaleźc około 40 gatunków ryb- mówi dyrektor łomżyńskiego oddziału PZW, Karol Urbański.

Bezpieczne gospodarstwo

cz pt, 21 maja 2004 15:23

Krystyna i Andrzej Łagodowie ze wsi Czarkówka Mała prowadzą najbezpieczniejsze, w rejonie zambrowskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, gospodarstwo- uznała komisja KRUS. Małżeństwo to od 16 lat gospodaruje na 30 ha i nastawione jest na hodowlę bydła mlecznego. W sumie posiadają 90 sztuk bydła, z czego 40 to krowy dojne. Do bezpieczeństwa w ich gospodarstwie pracownicy Kasy mieli najmniej uwag, na szczeblu wojewódzkim rejon będą reprezentowały trzy, ale w sprawie dwóch pozostałych jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja.

Będą pieniądze dla poszkodowanych przez wichurę.

cz cz, 20 maja 2004 11:15

Dziś w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem będzie obradować komisja opiniująca wnioski rolników poszkodowanych w czasie marcowej wichury. Do starostwa wpłynęło prawie 70 wniosków od rolników z gmin Nowe Piekuty, Wysokie Mazowieckie, Ciechanowiec, Sokoły, Szepietowo, Kulesze Kościelne. Najwięcej, bo aż 37 , złożyli mieszkańcy gminy Nowe Piekuty, którzy w czasie huraganu ponieśli największe straty. Przez ostatni tydzień komisja odwiedzała rolników,w których gospodarstwie, na skutek huraganu z 21 marca zniszczone lub uszkodzone zostały budynki mieszkalne lub gospodarcze.

Nielegalna fabryka papierosów w Łomży zamknięta.

cz wt, 18 maja 2004 17:02

9 osób podejrzanych o prowadzenie w Łomży nielegalnej fabryki papierosów zatrzymali białostoccy policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Hala fabryczna została zamknięta a drzwi oplombowane. Podejrzewane o ten proceder osoby są przesłuchiwane przez policję. Rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku potwierdził fakt zatrzymania osób w tej sprawie jedak dla dobra śledztwa nie chciał ujawnić szczegółow. Według naszych informacji zatrzymane osoby podrabiały dwie marki papierosów brytyjskiej firmy. Dziennie produkowano nawet kilkanaście tysięcy paczek papierosów.

Egazamin niesamodzielny

cz pon, 17 maja 2004 21:38

Dwanaście przypadków niesamodzielnego pisania sprawdzianów szóstoklasistów wykryła Okregowa Komisja Egzaminacyjna w tym roku w województwach podlaskim i warmińsko - mazurskim. Taką informację przekazała dyrektor tej komisji, Helena Sutyniec. Nie ma więc potrzeby powtarzania tego sprawdzianu. Wiadomo już za to, że powtórzona zostanie część egzaminu gimnazjalistów przynajmniej w jednej podlaskiej szkole.

Coraz więcej kłusowników wpada

cz pon, 17 maja 2004 08:57

Kilkadziesiąt przypadków kłusownictwa wodnego stwierdzili w tym roku strażnicy z łomżyńskiego oddziału państwowej straży rybackiej. Kilka przypadków, kiedy schwytano sprawców na goracym uczynku, trafiło do sądu, strażnicy zdjęli też i zatrzymali kilkadziesiąt sieci zastawionych na wodach w okolicach Łomży. W tym roku liczba patroli została podwojona - do strażników dołączyli policjanci i pracownicy związku wędkarskiego, dzięki czemu mogą oni patrolować jednocześnie wody w dwóch różnych miejscach.

60. rocznica zakończenia bitwy na Monte Cassino w Łomży

cz nie, 16 maja 2004 20:15

W 60. rocznicę zakończenia bitwy na Monte Cassino, w Łomżyńskim Muzeum północno-Mazowieckim otwarta została wystawa zatytułowana "Polskie siły Zbrojne na zachodzie - bitwa o Monte Cassino". W jej otwarciu uczestniczył mn.in. biskup Tadeusz Zawistowski oraz wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński. Cała ekspozycja składa się z eksponatów zbieranych przez całe lata przez łomzyńskiego kolekcjonera Kazimierza Szczechurę. Są tu więc m.in. mapy wojskowe, obrazujące plan walk o Wzgórze Monte Cassino, elementy ówczesnego żołnierskiego ekwipunku, dystynkcje wojskowe z 2. Korpusu, portrety dowódców wojsk polskich na zachodzie, odznaczenia, medale i dyplomy.

Pomoc rolnikom z powiatu wysokomazowieckiego

cz so, 15 maja 2004 11:43

Pomoc rolnikom z powiatu wysokomazowieckiego, których gospodarstwa ucierpiały podczas marcowej wichury. Są pieniądze na pomoc rolnikom z powiatu wysokomazowieckiego, których gospodarstwa ucierpiały podczas marcowej wichury. Do starostwa powiatowego wpłynęło prawie 70 wniosków z prośbą o zrefundowanie strat - większość od rolników z gminy Nowe Piekuty i Wysokie Mazowieckie. Do podziału jest 75 tysięcy złotych, z czego 25 tysięcy pochodzi z kasy powiatu. 50 tysięcy przekazał Urząd Marszałkowski.

Ponad 10 tysięcy podlaskich rolników złożyło wnioski o dopłaty.

cz śr, 12 maja 2004 12:16

Niespełna 10 i pół tysiąca rolników z województwa podlaskiego złożyło dotychczas wnioski o unijne dopłaty. Jest to 12 procent tego, czego spodziewają się pracownicy podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Spodziewają się oni, że rolnicy z naszego regionu złożą około 84-ech tysięcy wniosków. Termin składania wniosków o pieniądze z Unii Europejskiej mija 15-tego czerwca.

Bezpłatne badania dla mężczyzn w Łomży.

cz pon, 10 maja 2004 12:37

W Łomży rozpoczyna akcja bezpłatnych badań gruczołu krokowego u mężczyzn. Lekarze przypominają, że po 50-tym roku życia wzrasta ryzyko zachorowania na przerost albo - co gorsze - raka prostaty. Dlatego kierownik kliniki urologii AM w Białymstoku, docent Barbara Darewicz, namawia, by skorzystać z możliwości bezpłatnego przebadania się u najwyższej klasy specjalistów.

Stulecie istnienia obchodzi dziś jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiźnie.

cz nie, 09 maja 2004 16:19

Wręczenie odznaczeń, medali i odznak druhom- ochotnikom oraz przekazanie jednostce nowego samochodu ratowniczego to główne elementy obchodzonego dziś w Wiźnie stulecie tamtejszej jednostki OSP. Pojazd, aczkolwiek nie nowy, zakupiony za symboliczną sumę od zaprzyjaźnionej jednostki strażaków z Niemiec będzie i tak najlepszym samochodem w wiźnieńskiej remizie- stwierdził zastępca wójta Jacek Piorunek.

10 alaumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przyjmie dziś święcenia diakonatu

cz so, 08 maja 2004 10:05

Święcenia otrzymają z rąk ks. Bp. Stanisława Stefanka. Uroczystości odbędą się w dniu głównego patrona diecezji Św. Stanisława. Jeden z kleryków przyjmujących dziś święcenia jest rodowitym łomżaninem. Jak powiedzial ks. prałat Jan Sołowianiuk jest to 1 z 3 stopni święceń, które może przyjąć duchowny.

Wyrok w sprawie odmowy wykonania badań prenatalnych wydany.

cz cz, 06 maja 2004 17:42

Łomżyński sąd uznał za zasadne część roszoczeń Barbary W. w głośnej sprawie o niewykonanie badań płodu . Na jej rzecz sąd zasądził od szpitla wojewódzkiego w Łomży blisko 70 tys. zł z odsetkami . Małżeństwo z Łomży domagało się od szpitala wojewódzkiego i lekarzy blisko 2 mln złotych za odmowę skierowania ciężarnej Barbary W. na badania prenatalne. Od ich wyników Barbara W. uzależniała losy swojego płodu. Przed sądem stwierdziła, że gdyby okazało się, że dziecko będzie chore, zdecydowałaby się na przeprowadzenie aborcji.

W Łomży mogą potanieć opłaty za energię.

cz cz, 06 maja 2004 17:40

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wydał postanowienie o wznowieniu postępowania administracyjnego w sprawie zatwierdzenia taryfy ciepła dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Zdaniem prezesa należy wyjaśnić wszystkie rozbieżności i nieprawidłowości wykryte przez prokuraturę okregową w Łomży w trakcie postępowania w sprawie zarządu MPEC-u. Uprzywilejowana pozycja spółki doprowadziła , zdaniem prokuratora, do ponoszenia przez odbiorców ciepła nieuzasadnionych kosztów.

Amatorzy flag zatrzymani.

cz śr, 05 maja 2004 20:58

11-u amatorów flag zatrzymali łomżynscy policjanci. Miejskie służby Łomży nie doliczyly się po majowym weekendzie co drugiej wywieszonej flagi. Dziesięciu spośród zatrzymanych przez policję to mieszkańcy Łomży, jeden Nowogrodu.Zatrzymano ich albo na gorącym uczynku, albo bezpośrednio po nim. Większość to ludzie młodzi a swoje działania tłumaczą "specyficzną odmianą sportu" lub chęcią zdobycia pamiątki. Z tego też powodu zainteresowaniem cieszyły się głównie flagi unijne.

Wojewoda podlaski - Marek Strzaliński złożył rezygnację z pełnionej funkcji

cz wt, 04 maja 2004 17:22

To konsekwencja dymisji gabinetu Leszka Millera - mówi Andrzej Jarosz - rzecznik wojewody. Rezygnację złożył więc także wicewojewoda Jerzy Półjanowicz. Nowy szef rządu o przyjęciu dymisji wojewodów i wiceministrów rozstrzyga w ciągu 3 miesięcy od dnia powołania Rady Ministrów. Do tego czasu wojewodowie wykonują swoje obowiązki normalnie.

Doradca Andrzeja Leppera otwiera listę

cz wt, 04 maja 2004 17:22

Samoobrony do parlamentu europejskiego w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim. Bolesław Borysiuk współtworzył program społeczno-gospodarczy tej partii. Dziś Samoobrona przedstawiła w Białymstoku listę kandydatów do parlamentu europejskiego. Są to osoby mało znane w regionie. 5 osób pochodzi z Warmii i Mazur, 4 z Podlasia. Jednak lider listy na co dzień mieszka w Warszawie. Borysiuk zajmował się w latach '90 promocją polskich towarów na rynkach wschodnich. W latach '80 specjalizował się zaś w wydawaniu i popularyzowaniu w Polsce rosyjskich bajek, literatury pięknej i ...gry w szachy. Był aktywnym działaczem Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Teraz doradza Andrzejowi Lepperowi. Na liście znaleźli się m.in wiceprzewodniczący Samoobrony w powiecie białostockim Tomasz Gan oraz Zenon Zawadzki - ekonomista , który przedstawia siebie jako Nikodema Dyzmę z Łomży.

« · «« · 132 · 133 · 134 · 135 · 136 · 137 · 138 · 139 · 140 · 141 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0