Zwycięstwa i doświadczenia w Polsce tenisistów z Łomży
Anita Szepelska, 15-letnia zawodniczka UKS Return Łomża, działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetek w Szczecinie. Organizatorem zawodów był Szczeciński Klub Tenisowy. Turniej rozgrywano w grupach, systemem każdy z każdym. Anita po rozegraniu trzech meczów, uplasowała się na I miejscu w swojej grupie i tym samym awansowała do finału, w którym, niestety, przegrała z zawodniczką z MKT Łódź Martą Jaśkiewicz. Anita już po raz trzeci z rzędu staje na podium.
Łomżyniacy wygrali w siatkę na plaży nad Narwią
- Byliśmy przed południem na turnieju siatkówki plażowej nad Narwią w Ostrołęce, a po południu zdążyliśmy jeszcze na drugi turniej na plaży w Łomży, ale tam było z pięć razy więcej zespołów... – opowiada student informatyki Mariusz Śliwka (lat 22), który wygrał turniej piłki siatkowej razem z Mateuszem Skweresem, czwartoklasistą Technikum Mechatronicznego. Sędzią turnieju na sześc par był Marcin Marzec z MOSiR-u, co w sobotę wystawił zabawki dmuchane dla dzieci gratis i scenę, gdzie zaśpiewali: szanty Klub Carpe Diem z Łomży i folkowo-punkowo Molly Malone's z Giżycka.
ŁKS 1926 z podniesioną głową żegna się z Pucharem
W drugiej serii rzutów karnych ŁKS 1925 Łomża uległ na własnym stadionie Chrobremu Głogów w meczu o Puchar Polski i odpadł z dalszych rozgrywek. Gospodarze występujący na co dzień w III lidze podejmowali I-ligowego Chrobrego Głogów. Bohaterem spotkania został bramkarz ŁKS-u 1926 Piotr Lipka, który kilkakrotnie popisał się udanymi interwencjami.
Medalista Uniwersjady nie chowa się pod kloszem
- Samotnik?! Nie, to zaprzeczenie mnie. Jeżeli miałem wakacje lub wolny czas po szkole, to chętnie spotykałem się z kolegami, zaś przyjście na obiad to była dla mnie najgorsza kara – opowiada Artur Zaczek, 26-letni absolwent łomżyńskiego „Ekonomika”, magister Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz sprinter na 100, 200 m i 4 x 100 m, który w plecaku na stadionie miejskim w Łomży trzyma srebrny medal, jaki zdobył ze sztafetą reprezentacji Polski na Uniwersjadzie 2015 w Korei Południowej. - Byłem dzieckiem podwórka, nie komputera, choć miałem komputer, ale wolałem rower i rolki. Do tej pory nie przepadam za komputerem: wolę spotkania z przyjaciółmi i rozmowy, szczerze, w oczy. Moje rekordy życiowe to 10, 47 s na 100 m, na 200 m 20, 76 s oraz 38, 68 s w sztafecie 4 X 100 m. Mam marzenia: trafić z formą na dobre warunki pogodowe i wyjechać raz jeszcze na olimpiadę...
Korty na Perspektywie tętnią życiem
Sezon tenisowy na kortach łomżyńskiego Skate Parku osiągnął swój szczyt. Do końca zbliża się czwarty już sezon Łomżyńskiej Ligi Tenisowej, niedawno odbył się dwudniowy otwarty turniej singlowy, a na początek sierpnia planowany jest start nowego projektu - ligi deblowej.
Nocne rozgrywki w Pniewie
Dwanaście drużyn przystąpiło w weekend do po raz pierwszy organizowanego w Pniewie nocnego turnieju piłkarskiego. - Rozgrywki rozpoczynały się wieczorami i ciągnęły się długo po zmroku – mówi Radosław Jemielity, jeden z organizatorów zawodów. - To pierwszy taki turniej w okolicach Łomży i jak się okazało został bardzo dobrze przyjęty przez zarówno przez piłkarzy jak i kibiców, którzy dopingowali zespoły nawet do 3. w nocy Tytuł najlepszej drużyny i puchar wójta gminy Łomża zdobyła ekipa KS BIEL Sonarol, która w finale pokonała ZWKiEC Wysokie Mazowieckie. Trzecie miejsce w rozgrywkach zdobył GKS Łomża.
ŁKS dalej gra o Puchar Polski!
Sensacyjnym wynikiem zakończył się rozegrany w minioną niedzielę na łomżyńskim stadionie miejskim mecz rundy wstępnej Pucharu Polski. Miejscowy ŁKS 1926 po bardzo dobrej grze pokonał występujący na co dzień w II lidze Raków Częstochowa 2:1. Dzięki temu już w najbliższą niedzielę w kolejnej fazie rozgrywek zmierzy się z I-ligowym Chrobrym Głogów.
Wędkarskie zmagania na Biebrzy i Narwi
Około stu okoni, kilka szczupaków oraz jeden jaź to wędkarskie trofea złowione podczas XVI Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych o Puchar Prezesa Koła PZW nr 80 w Łomży, jakie w weekend rozegrano na Biebrzy i Narwi. W dwudniowych zmaganiach uczestniczyło 51 wędkarzy m.in. z: Siemiatycz, Małkini, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Komorowa, Siedlec i oczywiście Łomży.
„Nasz” Artur Zaczek zdobył srebro na Uniwersjadzie 2015
- Wczoraj zdobyłem srebrny medal w sztafecie 4 razy 100 metrów na Uniwersjadzie w Gwangju w Korei Południowej - cieszy się z sukcesu reprezentant Polski rodem z Łomży Artur Zaczek (lat 26), wychowanek trenera Jana Kotowskiego w LKS Kurpiewski Narew Łomża i czołowy sprinter OŚ AZS Poznań oraz tegoroczny podwójny medalista Polski na 100 i 200 m w Łodzi. - W eliminacjach osiągnęliśmy 39 sekund 12 setnych, co dało nam 2. miejsce w eliminacjach. W finale pobiegliśmy 39.50 w monsunowych warunkach. Wiał duży wiatr i bardzo zacinający deszcz. Dlatego charakter odgrywał dużą rolę. Walka była o miejsca, a nie o czas, ponieważ nigdy chyba nie biegałem w trudniejszych warunkach.
ŁKS wrócił do treningów
W poniedziałkowe popołudnie piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 spotkali się na pierwszych po urlopach zajęciach. Pod okiem trenera Mateusza Miłoszewskiego trenowało w sumie 19 zawodników. W ekipie, która zakończyła poprzednie rozgrywki III ligi na 9. miejscu szykują się spore ruchy kadrowe. W biało-czerwonych barwach w nowym sezonie nie zobaczymy już Alexa Rodiera, który wrócił do USA, Joao Carlosa próbującego znaleźć angaż w którymś z klubów z wyższej ligi oraz Kamila Stankiewicza, który przymierzany jest do Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie
Puchary pełne wspomnień po XV Igrzyskach w Łomży
- W Łomży było nam bardzo wesoło: mogliśmy się w bursie zaznajomić z nowymi koleżankami i kolegami z Białorusi, na parterze graliśmy w ping-ponga, chodziliśmy na basen i na plażę nad rzeką Narwią, na mecze w piłkę nożną na boisko, dziewczyny też mogły sobie zagrać, to nie jest trudne, a w ostatnią noc nie spaliśmy prawie wcale, tak, chcieliśmy wymazać się pastą i porozmawiać, bo nie wiadomo, czy my kiedykolwiek w życiu się z sobą jeszcze zobaczymy – opowiada wrażenia tuż po zakończonych XV Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Iwona Stawicka, 13-letnia mistrzyni Litwy w piłce wodnej z Progimnazjum imienia Jana Pawła II w Wilnie. - Czekaliśmy, aż pan, który dyżuruje, zaśnie, ale nie chciał zasnąć, zachodził do pokojów, a my chowaliśmy się w szafach. I tak niektórzy nie przespali prawie całej nocy przed uroczystością rozdawania pucharów i pożegnaniem.
Polonijne walki na macie i przy stołach pingpongowych
- Dużo było pozytywnych emocji sportowych w tym roku, ale płaczu... mało – powiedział Tadeusz Zdzienicki (lat 59) do ok. 80-tki dzieci z Litwy, Białorusi i Polski, uczestniczących w turnieju tenisa stołowego XV Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który w kategorii młodziczek wygrała jego wychowanka z klubu Ósemka Białystok Dominika Gilewska, trzecia w Polsce w swojej kategorii. W Łomży zmierzyła się z trzecią zawodniczką z Białorusi, mając wcześniej na koncie zwycięstwo z najlepszą rakietą w Rosji. Barwy d. Łomżyńskiego dzielnie obronił młodzik Piotr Michalski z KTS Wysokie Mazowiecki, brązowy medal Mistrzostw Polski LZS. Ale zapasy miały inną dramaturgię.
Z boiska XV Polonijnych Igrzysk do FC Barcelona
Katia Bezzubec ma tak promienny i olśniewający uśmiech, że kiedy pojawia się w którejkolwiek części stadionu, to zaraz otacza ją grupka koleżanek i kolegów. I to nie dlatego, że 12-letnia Kasia z Berdyczowa anektuje przestrzeń gwałtownymi ruchami czy wybuchami śmiechu. Wręcz odwrotnie: emanuje pogodnym spokojem, eleganckimi gestami i aż trzema medalami, świecącymi jaśniej niż słońce nad Łomżą w trzecim dniu XV Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. - W niedzielę moja sztafeta zdobyła złoto w biegu cztery razy 100 metrów, a dzisiaj ja indywidualnie zwyciężyłam na 60 m i na 300 m – uśmiecha się reprezentantka Ukrainy. Jej biegający koledzy też mieli szczęście.
Chrzanowski powołał Modzelewskiego
Od 1 lipca br. nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży zostanie Andrzej Modzelewski – poinformował we wtorkowe popołudnie Grzegorz Daniluk z ratusza. Prezydent Mariusz Chrzanowski (PiS), który zdecydował o powołaniu dotychczasowego radnego i od ubiegłego roku pracownika MOSiR - według przekazu pracownika ratusza - zapewnia, że „dokumenty Andrzeja Modzelewskiego zostały wnikliwie przeanalizowane przez specjalistów z zakresu prawa pracy z kancelarii prawnej, którzy jednoznacznie stwierdzili, że spełnia on wszystkie wymogi formalne”. Dotychczas prezydent Chrzanowski nie odpowiedział na zadane podczas czwartkowej konferencji prasowej pytanie o wskazanie prowadzonej przez Modzelewskiego „przez co najmniej 5 lat działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z realizacją zadań statutowych MOSiR”, co było wymogiem formalnym konkursu.
Medal był w zasięgu...
Tomasz Wieczorek, zawodnik Młodzieżowego Klubu Sportowego „Medyk”, zajął 5 miejsce w kategorii do 68 kg w rozgrywanych w Kętrzynie Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Wcześniej minimalnie przegrał walkę o brąz.
W oczekiwaniu na nowego dyrektora MOSiR
Nie ma jeszcze nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Radny Andrzej Modzelewski, którego jeszcze w czwartek prezydent Mariusz Chrzanowski wskazywał na zwycięzcę konkursu, póki co nie został powołany na to stanowisko i nie wiadomo czy w ogóle zostanie dyrektorem. Powodem są wątpliwości czy on także spełniał wymagania formalne konkursu. - Dokumenty kandydata na dyrektora MOSiR (Andrzeja Modzelewskiego – dop. red.) są wnikliwe analizowane przez specjalistę z prawa pracy – podaje Grzegorz Daniluk z ratusza.
Mistrzowie pływania na chybotliwej pychówce po Narwi
- Andrzej Piotrowski z Wizny wychował się nad rzeką, przewoził siano z jednego brzegu na drugi, a krąży o nim nawet legenda, że kiedy był mały, to kołysano go do snu nie w kołysce, tylko w łodzi, tzw. pychówce – tak przedstawił zwycięzcę II Wyścigu Pychówek o Tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi w Łomży Maciej Kowalski, przez trzy godziny komentujący przebieg niezwykłych zawodów na rzece w słoneczną niedzielę. Jak na raczej mało widowiskową dyscyplinę, publiczność dopisała, oblepiając wszystkie możliwe barierki na bulwarze koło Portu Łomża. Czasem zrywały się oklaski.
1000 zawodników na XV Igrzyskach Polonijnych w Łomży
Tomek Stankiewicz ma 15 lat i jest mistrzem w szermierce rocznika 2000 na Litwie. Na stadionie miejskim w Łomży mocno zbudowany i mówiący inteligentnie po polsku chłopiec nie słucha ledwo dobiegających z głośników przemówień. Rozgrzewa się intensywnie przed biegiem w sztafecie 4 x 100 m, wymachując ramionami i robiąc sprinterskie przebieżki. Ta zapobiegliwość się opłaci, kiedy patrzeć będą wszyscy uczestnicy zagraniczni i goście oficjalni XV Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły: kolega Tomka z reprezentacji Litwy Tomasz Rogal z Solecznik pierwszy wpada na metę. Cała czwórka szczęśliwa: pierwsze zwycięstwo na czterodniowej imprezie Polonii.
Nocne bieganie z latarkami w Giełczynie
Stu biegaczy z centralnej i wschodniej Polski wzięło udział w sobotnim „II Biegu Nocnym z Latarkami w Giełczynie”. Najwytrwalsi pokonali dystans półmaratonu, a po biegu wszystkich czekała piknikowa zabawa do rana z finałem w postaci biegu śniadaniowego o 5.00. – Chcieliśmy pokazać, że można też biegać po lesie wieczorową porą z latarkami! – podkreśla Mariusz Niziński z organizującego bieg Stowarzyszenia „Biegamy dla Zdrowia”. – W Białymstoku biegłem już na 800 metrów, a w Łomży na 5 km w biegu sylwestrowym – dodaje 11-letni Przemek z Łomży, rywalizujący z dorosłymi i trzeci w biegu na 4 km. – W takim nocnym biegu startowałem pierwszy raz i najbardziej podobało mi się to, że jest ciemno!
Marcin Sendwicki najsilniejszym strongmanem w Łomży
Ośmiu siłaczy przez trzy i pół godziny rywalizowało o miano najlepszego w grodzie nad Narwią, z którym związany jest jeden zawodnik: Michał Detkiewicz z Wizny i strażak PSP w Łomży. Szkoda, że po drugiej konkurencji wycofał się – wcześniej było pociągnięcie jak koń 13-tonowego autobusu przez 20 metrów, obroty 320-kilogramowej opony i noszenie walizek po 120 kg na rękę... Niestety, naszego 35-letniego reprezentanta dopadła poważna niedyspozycja żołądkowa, która przeszkodziła w rywalizacji ze świetnie radzącym sobie 27-letnim mistrzem świata z Szubina koło Bydgoszczy.