piątek, 28 lutego 2020 napisz DONOS@

Znowu możliwe ulewy

cz pon, 26 lipca 2004 15:45

IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku ostrzega, że w nocy 26/27.07.2004 i w dzień 27.07.2004 w woj. podlaskim i warmińsko - mazurskim wystąpią intensywne opady deszczu przemieszczające się z południa na północ. Miejscami może spaść około 40 mm wody w ciągu 12 godzin.

Uwaga na listonoszy - będą sprawdzać abonament RTV

cz pon, 26 lipca 2004 12:26

Wkrótce rozpoczną się kontrole u osób niepłacących abonamentu rtv. Będą je przeprowadzać kontrolerzy Poczty Polskiej, którzy - jeżeli zostaną wpuszczeni do mieszkania - będą mogli nałożyć karę – 462 zł. Kontrolerzy mają pojawić się w sierpniu w siedzibach firm oraz w prywatnych mieszkaniach. Sprawdzą, czy instytucje, przedsiębiorcy i obywatele płacą abonament radiowo-telewizyjny. Poczta Polska i Ministerstwo Infrastruktury ostrzegają: kontrole obejmą cały kraj.

Rycerze łomżyńscy znowy walczą

Foto: Rycerze łomżyńscy znowy walczą
cz so, 24 lipca 2004 12:28

Ciężkie boje na zamku w Ciechanowie toczą rycerze Chorągwi Ziemi Łomżyńskiej. Wspólnie z tamtejszym prezydentem Miasta Ciechanów oraz Muzeum Szlachty Mazowieckiej zorganizowali oni Turniej Rycerski. Impreza ma nawiązywać do XIII-wiecznych manewrów jakie na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie dniach 23-25 lipca roku Pańskiego 1271 roku się odbyły.

Zielone bilety szczęścia

cz so, 24 lipca 2004 11:22

6.211 Polakom udało się w tegorocznej loterii wizowej wylosować "zielone karty", czyli prawo stałego pobytu w USA. Liczba ta plasuje Polaków w czołówce "szczęśliwców". Do udziału w loterii zgłosiło się w tym roku 9,5 mln osób w całego świata. Wstępnie wylosowano spośród nich 100 tys. kandydatów. Władze amerykańskie oceniają, że około połowa z nich - po ponownym sprawdzeniu przez służby bezpieczeństwa USA - otrzyma "zielone karty", czyli prawo stałego pobytu w USA.

Są pierwsi pracownicy nowej uczelni

cz cz, 22 lipca 2004 19:24

W czwartek uroczyście powołano pięciu pierwszych pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. To pierwszy etap tworzenia kadry uczelni. Spotkanie, na zaproszenie wiceprezydenta Krzysztofa Choińskiego odbyło się w Sali konferencyjnej łomżyńskiego Ratusza. Rektor Kazimierz Pieńkowski w samych superlatywach wypowiadał się na temat swych nowych pracowników.

Będą burze i ulewy

cz śr, 21 lipca 2004 11:25

IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku informuje, że w ciągu dnia 21 lipca nad woj. warmińsko - mazurskim a wieczorem 21.07 i w nocy z 21 na 22.07.2004r. oraz jutro przed południem 22.07 także nad woj. podlaskim będzie przemieszczać się chłodny front atmosferyczny. Wystąpią na nim burze, które mogą być gwałtowne. Towarzyszyć im będą lokalnie intensywne przelotne opady deszczu. Możliwe są także opady gradu oraz silne i bardzo silne porywy wiatru do ok. 20 m/s.

Z Łomży na Jasną Górę po raz 20-ty.

cz wt, 20 lipca 2004 15:16

Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza z pięciu miejscowości: z Łomży, Zambrowa i z Ostrołęki 1 sierpnia, z Ostrowii Mazowieckiej 2 sierpnia i z Wyszkowa 3 sierpnia. Różna jest długość trasy dla poszczególnych grup. Pielgrzymi grup łomżyńskich mają do pokonania 435 km w ciągu 13 dni, zaś pielgrzymi grup ostrołęckich i zambrowskiej przemierzają szlak 430 km. Grupa z Ostrowii Mazowieckiej wędruje 12 dni trasą liczącą 386 km Grupa z Wyszkowa ma trasę 364 km w 11 dni.

25 tys. podpisów pod protestem do ministra zdrowia

cz wt, 20 lipca 2004 14:51

25 tysięcy mieszkańców województwa podlaskiego podpisało się pod protestem - petycją do ministra zdrowia - przeciwko dyskryminowaniu tego regionu przy podziale pieniędzy przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Akcję zorganizowała Podlaska Federacja Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy w Białymstoku. Podpisy zbierano przez dwa tygodnie w szpitalach, przychodniach, na ulicach miast.

Ostrzeżenie o burzach!!!

cz pon, 19 lipca 2004 14:13

IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku informuje, ze dziś po południu 19.07. oraz w nocy z 19 na 20.7.2004. przez obszar województw warmińsko - mazurskiego i podlaskiego przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Wystąpią burze, które mogą być gwałtowne. Towarzyszyć im będą intensywne przelotne opady deszczu, lokalnie grad oraz silny porywisty wiatr (w porywach do ok. 20 m/s).

Zmiany w Kościele Łomżyńskim

cz pon, 19 lipca 2004 12:58

KOMUNIKAT KURII DIECEZJALNEJ - ZMIANY PERSONALNE CZ. I

Zalało Łomżę

cz pon, 19 lipca 2004 12:49

Niespełna godzinna, poranna burza z ulewą skutecznie utrudniła życie mieszkańcom Łomży. O tym jak dużo wody spadło może świadczyć fakt, że około ósmej rano Aleja Piłsudskiego cała płynęła. Miejscami poziom wody na tej ulicy sięgał kilkudziesięciu centymetrów. W wielu kałużach na dłużej zatrzymały się samochody, a kierowcy pośpiesznie je opuszczali. Woda i burza uszkodziła też telefonie stacjonarną i komórkową. W mieście praktycznie do południe nie działały telefony sieci ERA GSM.

Awans Komendanta

Foto: Awans Komendanta
cz pt, 16 lipca 2004 22:00

Andrzej Zaremba Komendant Miejski Policji w Łomży w piątek dostał awans na inspektora. To jeden z najwyższych policyjnych stopni. Inspektora Andrzej Zaremba jest nawet starszy stopniem od Komendanta Wojewódzki Policji w Białymstoku - Adam Mularz jest młodszym inspektorem.

Kolejny most zmodernizowany

Foto: Kolejny most zmodernizowany
cz pt, 16 lipca 2004 14:39

Batalion Saperów z Jednostki Wojskowej w Orzyszu wyremontował już drugi most na terenie Powiatu Łomżyńskiego. W dniu 15 lipca br. uroczyście przekazany został po modernizacji most drewniany na rzece Cetna znajdujący się w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Koniecki Gm. Jedwabne.

Obchody Święta Policji

cz pt, 16 lipca 2004 09:48

Podczas dzisiejszych uroczystości Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nadany zostanie sztandar ufundowany przez społeczeństwo województwa podlaskiego. Na początku kwietnia ukonstytuował się Komitet Społeczny na rzecz Ufundowania przez Mieszkańców Województwa Podlaskiego Sztandaru dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. W jego skład weszli Podlasianie o niepodważalnym autorytecie i postawie moralnej, reprezentujący środowiska naukowe, samorządowe, przedsiębiorców i zwierzchników lokalnych kościołów chrześcijańskich.

Bocianów w Łomży moc - Fascynujące!

cz cz, 15 lipca 2004 22:21

Szanowni ornitolodzy i szerzej pasjonaci fauny i flory przyjeżdźajcie do Łomży. W ramach VI Światowego liczenia bociana białego, bocianolodzy i miłośnicy tego ptaka w Urzędzie Miejskim w Łomży, doliczyli się na terenie Naszego Miasta 7 par boćków z młodymi, tj. 14 sztuk starych i 13 młodych, razem na terenie miasta gniazduje 27 sztuk bocianów (przyrost dwukrotny w stosunku do poprzedniego liczenia).

Zaradni radni

cz cz, 15 lipca 2004 13:21

Wakacje zobowiązują... do urlopu. Także w samorządzie okres wakacyjny jest dostrzegalny. Radni Miasta Łomży też urlop już mają choć taki nieoficjalny. 7 lipca odbyła się pierwsza wakacyjna sesja Rady Miasta, a druga ma być 25 sierpnia. Radnym pozostaje więc 6 całych tygodni urlopu. Co ciekawe jako, że sesje Rady przewidziano zarówno w lipcu jak i w sierpniu miejscy rajcowie z kasy miasta pobiorą diety za lipiec i za sierpień.

Informatyzacja radnych

cz cz, 15 lipca 2004 08:52

Z postępem, z możliwościami i osiągnięciami idą władze Łomży. Ostatnio informatyzują radnych, a przejawem tego są płytki CD, na których to rajcowie dostają materiały na kolejne sesje. Elektroniczne nośniki zastąpiły papier bo są dużo tańsze podkreśla wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński. Ostatnio pojawiły się bowiem dokumenty których objętość przekroczyła sto stron. Komplet takich dokumentów musi otrzymać każdy radny i jak skrupulatnie podliczono w Ratuszu koszt papieru i kserowania ich dla wszystkich 23 radnych przekracza nawet 2 tys. złotych.

Składzik, a może skład pocisków pod słupem energetycznym

cz śr, 14 lipca 2004 09:37

Trzy, sześć a może jednak siedemnaście – sprzeczne dane napływają o liczbie znalezionych w Ratowie Piotrowie pocisków. Pewne jest tylko to, że one są. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży twierdzi, że w zgłoszeniu ma tylko 3 wykopane przez pracowników rejonu energetycznego pociski. Zastępca dyrektora Rejonu Energetycznego Łomża twierdzi, że pocisków wykopano aż 17, a Wójt gmin Śniadowo Lech Szabłowski podaje jeszcze inną ich liczbę – 6. Wójt wczoraj o znalezisku powiadomił saperów z Orzysza, a ci obiecali, że dziś pociski zabiorą.

Nadużycia w podlaskim NFZ

mm wt, 13 lipca 2004 13:31

Podlaski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie panuje na wydawaniem publicznych pieniędzy. Wydaje je na poradnie, które mimo umowy z nim, już od pół roku nie przyjmują pacjentów. Chodzi o niektóre przyszpitalne poradnie w Sokółce i Kolnie.

Wichura wyrządziła wiele szkód. Pomóżmy poszkodowanym - apel wojewody

cz pon, 12 lipca 2004 15:32

Trąba powietrzna, która przeszła w piątek, 9 lipca nad powiatem hajnowskim i białostockim, spowodowała wiele szkód. Najbardziej ucierpiały miejscowości Jelonka i Kleszczele, gdzie wichura zerwała dachy z domów, zniszczyła kilkadziesiąt zabudowań. W samej wsi Jelonka zrównała z ziemią około 60-ciu budynków. W gminie Dubicze Cerkiewne wichura zniszczyła lub uszkodziła około 200-tu budynków. Wojewoda Podlaski apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli, mieszkańców Podlasia, przedsiębiorców i ich organizacji poszkodowanych pomoc dla poszkodowanych z najbardziej dotkniętych kataklizmem gmin.

« · «« · 987 · 988 · 989 · 990 · 991 · 992 · 993 · 994 · 995 · 996 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę