Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 28 września 2020 napisz DONOS@

Tadeusz Kowalewski

Foto: Tadeusz Kowalewski
mm pt, 03 listopada 2006 17:53

46 lat, urodzony w Kolnie, syn Sybiraka, żona Katarzyna - nauczycielka w II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, zamieszkały w Łomży

Samoobrona na samorządy

Foto: Samoobrona na samorządy
cz pt, 03 listopada 2006 15:12

Wicemarszałek Sejmu Genowefa Wiśniowska i poseł Janusz Wójcik agitowali w Łomży za kandydatami Samoobrony w zbliżających się wyborach samorządowych. Partia Andrzeja Leppera liczy, że w wyborach do Sejmiku co najmniej powtórzy wynik sprzed 4 lat (wówczas uzyskała ponad 16% poparcia) bo jak mówiła Wiśniowska „ma teraz szerokie struktury terenowe”. Natomiast Janusz Wójcik – szef sejmowej Komisji Sportu - zaatakował władze Łomży, że „w celach wyborczych rozpoczęły modernizację stadionu miejskiego”

Szanowni Państwo

Foto: Szanowni Państwo
mm pt, 03 listopada 2006 12:40

Zdecydowałam się kandydować do Sejmiku Wojewódzkiego. Nie byłam i nie jestem związaną z żadną partią polityczną. Bliskie mojemu sercu są sprawy dzieci i młodzieży stąd, zatroskana jestem o ich przyszłość. Kim jestem?

Rekordowy październik

Foto: Rekordowy październik
cz cz, 02 listopada 2006 18:18

Ponad półtora miliona odsłon, ćwierć miliona wizyt i grubo ponad 66 tysięcy unikalnych użytkowników – tak wygląda raport oglądalności portalu 4lomza.pl w październiku. Ponad 72% wszystkich wejść na strony portalu to tzw. odwołania bezpośrednie, czyli po wpisaniu w przeglądarce internetowej adresu www.4lomza.pl Portal 4lomza.pl ma tysiące stałych czytelników. Jest już grupa blisko 4 tysięcy komputerów, które z portalem łączą się codziennie.

Nowy kierownik na urzędzie

Foto: Nowy kierownik na urzędzie
cz cz, 02 listopada 2006 15:48

Romuald Kozłowski objął funkcję kierownika łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. To swoisty come back... Gdy likwidowano województwo łomżyńskie i tutejszy Urząd Wojewódzki, Kozłowski jako ówczesny dyrektor gabinetu wojewody stracił pracę. Nowy kierownik zapowiada, że będzie chciał zmienić obraz urzędu. Na początek mówi o wybudowaniu podjazdów dla niepełnosprawnych, których do tej nie ma przy żadnym z wejść do biurowca przy ul. Nowej 2.

Drodzy Mieszkańcy Miasta Łomży

Foto: Drodzy Mieszkańcy Miasta Łomży
mm śr, 01 listopada 2006 20:17

Wybory samorządowe to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym mieście. Jako mieszkaniec Łomży, postanowiłem aktywnie w nich uczestniczyć, kandydując do Rady Miasta. Nazywam się Adam Adasiewicz – lat 28, wykształcenie wyższe, żonaty. Ukończyłem studia na Politechnice Białostockiej uzyskując tytuł magistra inżyniera urządzeń i instalacji sanitarnych. Dobrze poznałem wartość ludzkiej pracy pomagając w rodzinnym gospodarstwie rolnym.

27 tys 278 zł i 1 grosz na ratowanie cmentarnych zabytków

Foto: 27 tys 278 zł i 1 grosz na ratowanie cmentarnyc...
cz śr, 01 listopada 2006 19:10

Mimo deszczu, ponad 100 osób kwestowało wczoraj przez cały dzień w pobliżu wszystkich wejść na łomżyński zabytkowy cmentarz. Już po raz 17 Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej zorganizowało zbiórkę pieniędzy do puszek. „Ratujemy łomżyńskie zabytki cmentarne” - tak nazywa się akcja, której celem jest pozyskanie pieniędzy na odnawianie najcenniejszych i najpiękniejszych nagrobków ponad 200-letniej nekropolii

Będzie wiało

cz śr, 01 listopada 2006 17:50

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega, że od godz. 20 dnia 01.11.2006r. do godz. 20.00 02.11.2006r. na terenie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego przewiduje się wystąpienie okresami silnego i porywistego wiatru o średniej prędkości 30-45 km/h, w porywach dochodzącego do 55 -70 km/h, lokalnie - głównie na Warmii - osiągającego 75 - 80 km/h.

Jurek wspiera Kołakowskiego

Foto: Jurek wspiera Kołakowskiego
cz wt, 31 października 2006 20:31

- Wy jesteście taką mazowiecką mniejszością na Podlasiu – tak marszałek Sejmu Marek Jurek rozpoczął swoje przemówienie podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Łomży. Jurek otwarcie mówił, że przyjechał do Łomży aby wesprzeć kandydata PiS na prezydenta miasta. - Te wybory są bardzo ważne dlatego, że nie sposób zbudować dobrego państwa, jeśli te same zasady, które są realizowane na szczeblu centralnym nie są realizowane przez samorządy – mówi marszałek Sejmu w Liceum Katolickim, gdzie odbywało się przedwyborcze spotkanie PiS-u.

Kandydatów PO sejmikowanie

Foto: Kandydatów PO sejmikowanie
cz pon, 30 października 2006 23:34

Uczciwy podział funduszy europejskich na rozwój regionu to podstawowy punkt programu wojewódzkiego Platformy Obywatelskiej. W poniedziałek zaprezentowali się kandydaci na radnych sejmiku z listy PO w okręgu łomżyńskim. Jak podkreślał otwierający listę chętnych Jacek Piorunek „liczymy na dwa mandaty + członka zarządu”.

Porozumienie + Współpraca = Rozwój

cz pon, 30 października 2006 15:27

Stanisław KASEJA kandydat do Sejmiku Województwa Podlaskiego

NIK nie chce szukać „zmowy” drogowców

cz pon, 30 października 2006 10:36

Najwyższa Izba Kontroli nie będzie przeprowadzi kontroli w firmach drogowych z regionu. Jak podkreślają przedstawiciele NIK „Izba nie jest od tego rodzaju działań”. NIK odesłał prezydentowi Łomży wysłaną tam interpelację radnego Zbigniewa Lipskiego, który podejrzewa, że między formami drogowymi istnieje niepisany „układ - porozumienie - zmowa”, że nie będą sobie wzajemnie „przeszkadzały”. Radny prosił prezydenta o skierowanie sprawy do NIK, ale także Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ale Jerzy Brzeziński twierdził, że wystarczy sam NIK.

12.XI.2006 - Wybieramy Najlepszych

Foto: 12.XI.2006 - Wybieramy Najlepszych
cz nie, 29 października 2006 16:19

Szanowni Państwo Drodzy Wyborcy Nazywam się Wojciech Dzierzgowski, mam 39 lat, jestem żonaty, wspólnie z żoną wychowujemy czworo dzieci w wieku od 12 do 17 lat. Posiadam wyższe wykształcenie, ukończyłem studia inżynierskie i magisterskie w Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie oraz studia podyplomowe z zakresu Integracji z Unią Europejską na Uniwersytecie w Białymstoku oraz z zakresu Szacowania Nieruchomości na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Uczestniczyłem w szeregu różnych szkoleń a ostatnio jako jedna z dwóch osób z województwa podlaskiego w cyklu szkoleń z zakresu zapobiegania korupcji zorganizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ostrzeżenie przed gołoledzią

mm nie, 29 października 2006 16:13

Przed gwałtownym spadkiem temperatury ostrzegają meteorolodzy. W nocy i nad ranem w regionie temperatura spadnie poniżej zera. Lokalnie noże być nawet minus 5 st. Celsjusza. Na drogach i chodnikach może być bardzo ślisko. Meteorolodzy informują, że znacznie wzrośnie ryzyko wypadków drogowych.

Tragiczny wypadek w Kisielnicy

Foto: Tragiczny wypadek w Kisielnicy
cz nie, 29 października 2006 08:43

Dwie osoby zginęły gdy w nocy w Kisielnicy na drodze nr 61 zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Do tragicznego wypadku doszło około godziny 2.15. Jak informuje dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Łomży zabici – kobieta i mężczyzna - nie są Polakami.

Józef Kosiorek - kandydat do Rady Miasta

Foto: Józef Kosiorek - kandydat do Rady Miasta
mm so, 28 października 2006 12:44

SZANOWNI PAŃSTWO Za kilka dni w wyborach samorządowych zdecydujemy jakiej chcemy przyszłości dla Łomży. Decydując się na kandydowanie na radnego miasta Łomża kieruję się przede wszystkim chęcią zwiększenia skuteczności moich działań jako społecznika zaangażowanego w sprawy naszego miasta i regionu.

Przy cmentarzach inaczej

Foto: Przy cmentarzach inaczej
cz so, 28 października 2006 11:40

Tradycyjnie na kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych zmieniła się organizacją ruchu na ulicach przy starym cmentarzy w Łomży. Od dzisiaj aż do piątku 3 listopada ulica Zawadzka na odcinku od Szosy Zambrowskiej do Sikorskiego i ulica Kopernika są ulicami jednokierunkowymi. Dodatkowo wprowadzono m.in. ograniczenia w prędkości samochodów na Sikorskiego i Przykoszarowej.

Łomża miasto Rad

Foto: Łomża miasto Rad
cz pt, 27 października 2006 22:04

Powołanie zespołów doradczych w postaci Rad, a także Młodzieżowej Rady Miasta i m.in. przeznaczenie pieniędzy z budżetu Łomży na działalność Rad Osiedlowych – zapowiada Jan Bajno. Kandydat na prezydenta z KWW Solidarna Łomża w piątkowy wieczór, podczas konwencji wyborczej ugrupowania, przedstawił swój program.

Poznańska otwarta o czasie

Foto: Poznańska otwarta o czasie
cz pt, 27 października 2006 14:45

Choć już od tygodnia Poznańską jeżdżą samochody dopiero dziś przecięto wstęgę oficjalnie otwierając ruch na wyremontowanej części ulicy. Remont ponad dwukilometrowego odcinka tej drogi - od ulicy Wojska Polskiego do Poligonowej - rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Inwestycja pochłonęła 6,5 mln zł, ale gro środków pochodziło z funduszy europejskich.

Ostrzeżenie o silnych wiatrach

cz pt, 27 października 2006 12:04

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed zbliżającymi się silnymi wiatrami. Wieczorem w porywach prędkość wiatru może dochodzić do 65-75 km na godzinę. Meteorolodzy przewidują, że mogą być łamane drzewa, pozrywane linie energetyczne, a nawet mogą się zdarzyć uszkodzenia budynków.

« · «« · 971 · 972 · 973 · 974 · 975 · 976 · 977 · 978 · 979 · 980 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę