Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 20 września 2020 napisz DONOS@

Bądź wyrozumiały na drodze

cz cz, 26 października 2006 12:18

Łomżyńscy kierowcy coraz częściej licytują się o to, kto spotkał więcej samochodów szkół nauki jazdy na jednym skrzyżowaniu. Sznur „elek”, których kierowcy przygotowują się do skrętu w lewo z ulicy Wojska Polskiego w Polową to już codzienność. Większość kierowców w tym miejscu widziała już przynajmniej pięć oznakowanych aut, coraz mniej osób toleruje jednak dłuższe przestoje, spowolniony ruch i irracjonalne zachowania na drogach. Są jednak dobre strony tego typu popularności miasta i to często poważniejsze niż nam się wydaje.

10-lecie biskupa

Foto: 10-lecie biskupa
cz cz, 26 października 2006 00:04

Dzisiaj mija równo 10 lat od mianowania biskupem łomżyńskim ks bpa Stanisława Stefanka. Wówczas 60-letni biskup do Łomży przyjechał dwa dni później ze Szczecina gdzie sprawował funkcję biskupa pomocniczego diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Oficjalnie jubileusz pasterz łomżyński będzie świętował w poniedziałek 30 października.

Sprawa chusty w brzuchu - lekarze uniewinnieni

cz śr, 25 października 2006 20:35

Sąd Rejonowy w Ostrołęce uniewinnił trzech lekarzy i pielęgniarkę ze szpitala w Zambrowie, oskarżonych o pozostawienie chusty chirurgicznej w brzuchu pacjenta. Proces trwał od 2004 roku. Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura Okręgowa w Łomży, która domagała się dla wszystkich czworga oskarżonych kar więzienia w zawieszeniu i grzywny, jeszcze nie wie, czy będzie składała apelację. Decyzja zapadnie po zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku na piśmie.

Kobieta do władzy?

Foto: Kobieta do władzy?
cz śr, 25 października 2006 20:32

- Do kandydowania na urząd prezydenta Łomży skłoniło mnie to co dzieje się w mieście i to co się w mieście nie dzieje – mówiła Krystyna Hoffman. To jedyna kobieta, która ubiega się o fotel prezydenta Łomży. Zgłosił ją KWW Łomżyńska Lewica Razem. Na konferencji prasowej kandydatka zapewniała, że choć póki co nie jest szeroko znana w mieście liczy, że wjedzie do wyborczego finału.

To już jest koniec...

Foto: To już jest koniec...
cz śr, 25 października 2006 12:26

- Nasz dorobek jest imponujący – tak Jerzy Brzeziński prezydent Łomży mówił do radnych na pożegnanie. Dziś na ostatniej sesji spotkała się Rada Miasta . Choć porządek obrad nie był krótki, a podnoszone kwestie błahe rajcowie uwinęli się z tym rekordowo szybko – w niespełna dwie godziny. Później prezydent przedstawił dokonania kończącej się kadencji samorządu i podziękował radnym. Każdy z nich otrzymał od prezydenta Jerzego Brzezińskiego list gratulacyjny i skromny upominek...

Pomyłki czy zamierzone błędy?

cz wt, 24 października 2006 22:26

Ponad 10 proc. rolników z województwa podlaskiego chciało wyciągnąć z Unii Europejskiej większe dopłaty niż im się należy. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała wstępne wyniki kontroli w gospodarstwach rolnych. W sumie w całym kraju inspektorzy ARiMR-u sprawdzili ponad 98 tys. gospodarstw.

Gazowy piecyk przyczyną pożaru

Foto: Gazowy piecyk przyczyną pożaru
cz wt, 24 października 2006 16:58

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku zapalenia się butli z gazem w jednym z drewnianych domów przy ulicy Sikorskiego. Natychmiast wybuchł pożar w pomieszczeniu w którym stał felerny piecyk gazowy. W akcji gaśniczej uczestniczyły cztery zastępy łomżyńskich strażaków. Ostatecznie straty spowodowane pożarem są znacznie mniejsze niż początkowo mogły się wydawać.

Ratusz z widokiem na... gwiazdy

Foto: Ratusz z widokiem na... gwiazdy
cz wt, 24 października 2006 15:48

Miał być piękny i nowoczesny, ale od początku były z nim kłopoty - mowa o beczkowatym świetliku w „nowym” ratuszu. To przez niego nadzór budowlany nie chciał w 1998 roku wpuścić do właśnie wybudowanego i wyposażonego budynku miejskich urzędników. Z biegiem lat „szklany” dach ratusza dostarczał coraz więcej problemów. Ostatnio gdy padał deszcz na schodach w ratuszu rozstawiano kubły i miski. To na nie trafił m.in. marszałek województwa Janusz Krzyżewski gdy w marcu zaszczycił łomżyński magistrat. Teraz po 8 latach użytkowania wreszcie przyszedł czas na zmianę.

Jacek Piorunek kandydat do Sejmiku Województwa Podlaskiego

Foto: Jacek Piorunek kandydat do Sejmiku Województwa ...
cz wt, 24 października 2006 12:17

Drodzy Państwo W dniu 12 listopada wybiorą Państwo reprezentantów Okręgu nr 3 do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Zdecydują Państwo, kto bronić będzie interesów zachodniej części Regionu w tym gremium.

Honorowy Zgrzywa

Foto: Honorowy Zgrzywa
cz pon, 23 października 2006 22:11

Sławomir Zgrzywa pierwszy marszałek województwa podlaskiego i ostatni wojewoda łomżyński znalazł sie wśród wyróżnionych Honorową Odznaką Województwa Podlaskiego. Odznaki wręczono w poniedziałek podczas ostatniej w tej kadencji sesji Sejmiku. Sławomir Zgrzywa dostał ją za wybitne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia podstaw samorządności Województwa Podlaskiego

Pijani kierowcy jeżdżą pośród nas

cz pon, 23 października 2006 22:00

W ciągu 9 miesięcy tego roku na drogach województwa podlaskiego doszło do 809 wypadków, w których 147 osób zginęło, a 1043 zostało rannych. 92 spośród tych zdarzeń spowodowali nietrzeźwi kierowcy. Ogółem w ciągu 3 kwartałów tego roku policjanci zatrzymali tu już 5 298 nietrzeźwych kierowców.

Poseł/prezydent?

Foto: Poseł/prezydent?
pon, 23 października 2006 16:41

Wzrost możliwości inwestycyjnych miasta i „otwarcie” urzędu na obywateli i przedsiębiorców obiecuje Lech Antoni Kołakowski. Poseł Prawa i Sprawiedliwości na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej oficjalnie ogłosił swój start w nadchodzących wyborach samorządowych. Kołakowski obiecuje „otwarcie” urzędu czyli ratusz bardziej przyjazny przedsiębiorcy i obywatelom. - Doświadczenie parlamentarne przyniosło mi możliwości i kontakty, które chciałbym wykorzystać w pracy dla miasta – mówi Kołakowski. Obiecuje też zwracanie Łomży w kierunku Narwi. - Bulwary miejskie z prawdziwego zdarzenia to nie jest nierealna mrzonka, można to zrobić i ja tego dokonam – odważnie zapewnia poseł.

Wygrać, nie wygrać - posiedzieć warto

cz pon, 23 października 2006 10:09

Dziś mija termin powołania obwodowych komisji wyborczych – czyli komisji, które będą siedziały przy urnach do których będziemy wrzucali wypełnione karty do głosowania w listopadowych wyborach samorządowych. Kandydatów zgłaszają komitety wyborcze, a komisje obwodowe powołuje terytorialna czyli Miejska (Powiatowa, Gminna) Komisja Wyborcza. W samej Łomży w komisjach tych zasiądzie około 300 osób. I tu powstał problem. Okazało się, że komitety wyborcze zgłosiły do pracy w komisjach więcej chętnych niż przewidziano dla nich miejsc.

Nieszczęścia jeżdżą parami...

cz pon, 23 października 2006 09:02

Przekonało się o tym dwóch kierowców, których samochody czołowo zderzyły się w niedzielne popołudnie w miejscowości Kapłań gmina Klukowo powiat wysokomazowiecki. Okazało się, że kierowcy obu samochodów byli pijani. W wyniku wypadku do szpitala trafili kierowcy i pasażerka jednego z samochodów.

Sprzedała alkohol – trafi do więzienia?

cz nie, 22 października 2006 22:35

Nawet 2 lata w więzieniu może spędzić 40-latka z Grajewa, która w minioną środę sprzedała alkohol nieletnim. W piątek prokuratorzy przedstawili jej zarzuty rozpijania nieletnich. Póki co kobieta jest na wolności – wyszła po wpłaceniu kaucji. - Z zeznań kobiety wynikało, że kupująca alkohol dziewczynka mówiła, że jest on przeznaczony dla osoby dorosłej, dziewczynka miała nawet podać imię i nazwisko zleceniodawcy – dodaje Andrzej Łagodziński dla serwisu e-grajewo.pl.

Mleczne cysterny pod kontrolą

Foto: Mleczne cysterny pod kontrolą
cz pt, 20 października 2006 16:04

Blisko 90 cystern przewożących mleko skontrolowali w nocy z czwartku na piątek policjanci. Akcję przeprowadzono na wszystkich głównych drogach województwa podlaskiego. Policjanci szukali pijanych kierowców i sprawdzali stan techniczny ciężarówek. W efekcie całonocnej kontroli zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych i jednego pijanego kierowcę.

PO nasyła PKW na Brzezińskiego

Foto: PO nasyła PKW na Brzezińskiego
cz pt, 20 października 2006 14:15

Ośmiu członków swojej partii na listach innych komitetów wyborczych dolicza się Maciej Borysewicz. Szef łomżyńskich struktur Platformy Obywatelskiej nie mówi, o rozłamie w partii, ale podkreśla, że wszystkich ich czeka wykluczenie ze struktur partyjnych. Na poczatek PO chciałaby się rozprawić jednak z Jerzym Brzezińskim, który jako kandydat na prezydenta Łomży z listy ChRS w zgłoszeniu w Miejskiej Komisji Wyborczej podał że jest członkiem PO.

Trudne początki łomżyńskiej obwodnicy

cz pt, 20 października 2006 13:07

Choć od wyznaczenia przez dyrektora białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad szczegółowego harmonogramu budowy obwodnicy Łomży nie minęły jeszcze dwa miesiące, a ambitnym planie już łapią opóźnienia. Przedstawiciele GDDKiA choć przyznają, że faktycznie opóźnienie jest, podkreślają że nie powstało ono z winy Dyrekcji, i że uda się jej jeszcze nadrobić.

Kaczyński o wielkim przedsięwzięciu którego celem ma być gospodarczy rozwój tej części kraju

cz cz, 19 października 2006 22:00

Co najmniej 1,8 mld zł wyda państwo z różnych źródeł do 2009 r. na inwestycje drogowe w Podlaskiem - poinformował w czwartek w Białymstoku minister transportu Jerzy Polaczek. Pieniądze mają być głównie przeznaczone na modernizacje najważniejszych dróg krajowych - nr 8 i 19 - oraz budowę obwodnic. Pieniądze mają pochodzić przede wszystkim z Krajowego Funduszu Drogowego oraz UE.

Uchylono wyrok w sprawie „kreatywnej księgowości"

Foto: Uchylono wyrok w sprawie „kreatywnej ...
cz cz, 19 października 2006 16:12

Sąd Okręgowy w Łomży uchylił w środę wyrok w sprawie tzw. kreatywnej księgowości w dawnej spółdzielni mleczarskiej w Zambrowie. W pierwszej instancji skazano za to trzy osoby z dawnych władz tej spółdzielni, obecnie stanowiącej zakład grupy Mlekpol.

« · «« · 970 · 971 · 972 · 973 · 974 · 975 · 976 · 977 · 978 · 979 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę