Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 maja 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Nowi purpuraci

cz śr, 21 czerwca 2006 10:16

Kolejni księża diecezji łomżyńskiej zyskali uznanie w oczach papieża. Tym razem Benedykt XVI zamianował jednego księdza - ks prałata Zygmunta Żukowskiego infułatem, dwóch księży - Czesława Oleksego i Józefa Wyznera prałatami pełnymi, a pięciu kolejnych prałatami pierwszego stopnia.

Poleciał przez przypadek

Foto: Poleciał przez przypadek
cz pon, 19 czerwca 2006 14:30

Pocisk rakietowy, który w minioną sobotę spadł w Łomży na zaparkowany samochód, został odpalony przypadkowo z jednego ze składów złomu w mieście, oddalonego o kilka kilometrów - ustaliła w poniedziałek policja. Stało się to za sprawą kawałka metalu rozgrzanego w czasie cięcia stali: upadł on na ten nieuzbrojony pocisk znajdujący się w stercie złomu i spowodował zapłon paliwa, które musiało się jeszcze znajdować w elemencie nośnym - poinformował oficer prasowy łomżyńskiej policji Krzysztof Leończak.

Biskup przeciwny hipermarketowi przy Sanktuarium

cz pon, 19 czerwca 2006 12:50

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek wnioskował do prezydenta Łomży, aby przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego – w bezpośrednim sąsiedztwie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego nie budować ogromnego hipermarketu. Prezydent Jerzy Brzeziński wniosku biskupa nie uwzględnił, ale dyplomatycznie polecił rozważyć możliwość uwzględnienia go na etapie sporządzania projektu zmiany studium. Przypomnijmy zgodnie z zamierzeniami władz Łomży to właśnie tu ma powstać ogromny liczący ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych kompleks handlowy.

Tragiczny długi weekend

cz nie, 18 czerwca 2006 22:06

Od środy w 29 wypadkach na drogach województwa podlaskiego zginęło sześć osób, a 38 zostało rannych. Wśród tysięcy kierowców jeżdżących pod drogach regionu byli także pijani i to oni odpowiadają, za spowodowanie kilku tragicznych w skutkach wypadków. Przez ostatnie pięć dni zatrzymano grubo ponad setkę jadących na dwóch gazach kierowców.

To był pocisk, a nie silnik

Foto: To był pocisk, a nie silnik
cz nie, 18 czerwca 2006 16:33

Dziwny przedmiot, który spadł w sobotę na zaparkowany w Łomży samochód to część nośna pocisku rakietowego, a nie silnik rakietowy czy, jak domniemywano, część samolotu - poinformował rzecznik łomżyńskiej policji Krzysztof Leończak. Pocisk, który utkwił w desce rozdzielczej samochodu osobowego, pochodzi najprawdopodobniej z okresu drugiej wojny światowej. Policja przypuszcza, że może to być pocisk z rosyjskiej katiuszy.

Rosyjski silnik rakietowy spadł w Łomży

Foto: Rosyjski silnik rakietowy spadł w Łomży
mm so, 17 czerwca 2006 22:32

Zidentyfikowano obiekt "spadający". Zdaniem saperów z Orzysza obiekt, który dziś rano (sobota) spadł z nieba i z ogromną siłą uderzył w zaparkowany samochód na ul. Kazańskiej to stary rosyjski silnik rakietowy. Przedmiot ma ok. 15 centymetrów średnicy, 50 centymetrów długości.

UFO? - Niezidentyfikowany Obiekt „Spadający”

Foto: UFO? - Niezidentyfikowany Obiekt „Spa...
mm so, 17 czerwca 2006 11:01

Niezidentyfikowany obiekt „spadający” zniszczył jeden z samochodów zaparkowanych przy ul. Kazańskiej w Łomży. Na szczęcie nikomu nic się nie stało. Białej Primera w tym czasie była pusta. Nim „coś” uderzyło w samochód niemal w całym mieście słychać było świst jakby lecącego pocisku.

Ewakuacja Rossmanów

Foto: Ewakuacja Rossmanów
cz pt, 16 czerwca 2006 17:45

Około 16.15 policjanci i strażacy przeprowadzili ewakuację klientów i pracowników kilku sklepów w Łomży. Wszystkie znajdowały się w pobliżu sklepów sieć drogeryjnej Rossman. Ewakuowano Galerię Stokrotka na Górce Zawadzkiej i sklepy przy ul. Długiej.

Uczeń utonął w Narwi

cz pt, 16 czerwca 2006 16:02

Tragicznie zakończyła się kąpiel kilku uczniów jednej ze szkół w Piątnicy. W środę po południu policjanci z Łomży zostali poinformowani, że w nurcie rzeki Narwi w Piątnicy zginął 14-letni uczeń. Wyjaśniający sprawę funkcjonariusze ustalili, że chłopiec wspólnie z kilkoma rówieśnikami po zajęciach szkolnych wybrał się na niestrzeżone kąpielisko nad Narwią. W trakcie kąpieli chłopiec po zanurkowaniu przy brzegu już się nie wynurzył.

Wraca cenzura prewencyjna

cz pt, 16 czerwca 2006 12:43

Sąd Okręgowy w Warszawie zabronił redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej" i miesięcznika "Niezależna Gazeta Polska" Tomaszowi Sakiewiczowi publikowania informacji na temat znanego biznesmena. - To cenzura prewencyjna - oburzają się dziennikarze. Mężczyzna w świetle artykułów Tomasza Sakiewicza był jednym z głównych beneficjentów pieniędzy wyprowadzonych przez Aleksandra Kwaśniewskiego z Komitetu ds Młodzieży.

Szkielet rozbierany

Foto: Szkielet rozbierany
cz pt, 16 czerwca 2006 12:14

Rozpoczęła się rozbiórka betonowych konstrukcji supermarketu przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Łagody. Straszący od niemal trzech lat „szkielet” zniknie, a w jego miejsce ma stanąć supermarket typu „klocek”. Jak podkreśla wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński inwestor twierdzi, że sklep będzie gotowy po wakacjach.

Łomża to moje życie, moja duma, moja radość...

Foto: Łomża to moje życie, moja duma, moja radość...
cz śr, 14 czerwca 2006 14:39

- Łomża to moje życie, moja duma, moja radość... - tak mówił prezydent Jerzy Brzeziński podczas uroczystej sesji Rady Miasta z okazji 588 rocznicy nadania praw miejski Łomży. Sesja w samo południe rozpoczęła się na Starym Rynku. W jej trakcie Honorowe Obywatelstwo Łomży przyjął ks. Prałat Zdzisław Peszkowski Kapelan Rodzin Katyńskich i Pomordowanych na Wschodzie.

Morderca zatrzymany

cz śr, 14 czerwca 2006 13:48

Policjanci z Łomży zatrzymali 30-letniego mieszkańca Zbójnej. Adam P. podczas przesłuchania przyznał się do zabicia w nocy z poniedziałku na wtorek 20-letniej Karoliny P. - mieszkanki powiatu wołomińskiego – mówi Krzysztof Leończak rzecznik prasowy łomżyńskiej policji. Mieszkaniec Zbójnej jest czwartą osobą zatrzymaną w związku z tym morderstwem. We wtorek policjanci zatrzymali trzech innych mężczyzn podejrzewanych o udział w tym zabójstwie.

Z Solidarnością na ryby

Foto: Z Solidarnością na ryby
cz wt, 13 czerwca 2006 14:41

Janusz Wiśniewski z komisji zakładowej NSZZ Solidarność przy MPGKiM wygrał zawody spinningowe organizowane przez łomżyńską Solidarność. Na Narwi w Bronowie ryby łowiło około trzydziestu wędkarzy związkowców. Największą rybę – szczupaka ważącego ponad półtora kilograma wagi i 65 cm długości złowił Krzysztof Sychowicz.

Brzeziński przeciw rozbiorowi poczty...

Foto: Brzeziński przeciw rozbiorowi poczty...
cz wt, 13 czerwca 2006 09:40

List wyrażający protest wobec zamiarów kolejnego ograniczania statutu jednostek Poczty Polskiej w Łomży prezydent miasta wysłał Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej oraz senatorów i posłów z województwa podlaskiego. Jerzy Brzeziński „nieprawdopodobnym” nazywa zamiar rozbioru łomżyńskiej poczty przez Białystok i Suwałki.

Łomża pokonała Ostrołękę

Foto: Łomża pokonała Ostrołękę
mm nie, 11 czerwca 2006 13:48

Samorządowo-biznesowe ekipy piłkarskie z Łomży i Ostrołęki starły się na boisku na Skeat Parku przy ul. Księżnej Anny w Łomży. Po zaciętym meczu wygrali łomżanie 4 : 2. Na słowa uznania zasłużył bramkarz łomżyńskiej „szóstki” - prezydent Jerzy Brzeziński, dzięki którego interwencjom łomżanie mogli się zrewanżować za ubiegłoroczną przegraną.

Nie tylko łączy nas Narew...

Foto: Nie tylko łączy nas Narew...
mm so, 10 czerwca 2006 11:55

Ponad dwudziestu wystawców – przede wszystkim firm produkcyjnych i usługowych z Łomży uczestniczy w Prezentacjach Gospodarczych Łomża - Ostrołęka 2006. Tagi odbywają się w hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich. W sobotę przed południem targi otworzył prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.

Zamalowali ratusz

Foto: Zamalowali ratusz
cz so, 10 czerwca 2006 10:38

Wyremontowany „stary”łomżyński ratusz uwypuklił paskudztwo jakie stoi tuż obok niego. „Nowy” magistrat oddany do użytku zaledwie kilka lat temu nie pasuje do zabytkowych kamieniczek stojących przy Starym Rynku. O ile przebudowa fasady budynku póki co nie wchodzi w rachubę, to stosunkowo łatwe jest jej przemalowanie. I właśnie to, na kilka dni przed oddaniem do użytku „starego” ratusza postanowiono zrobić.

Urzędnicy dokształcani w Brukseli

Foto: Urzędnicy dokształcani w Brukseli
cz pt, 09 czerwca 2006 17:29

Kilkudniowy pobyt w Brukseli był zwieńczeniem dwuletniego cyklu szkoleniowego urzędników samorządowych z województwa podlaskiego. Kilkudziesięciu urzędników w ramach działania tzw. Samorządowych Ośrodków Europejskich przy Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej poznawało przepisy i procedury unijne z zakresu zagadnień ochrony środowiska, zamówień publicznych oraz przygotowania do realizacji projektów finansowanych z funduszy europejskich.

PO kompletuje listy

Foto: PO kompletuje listy
cz cz, 08 czerwca 2006 21:48

Do końca czerwca poszczególne koła łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej mają wskazać swoich kandydatów do Rady Miasta i na Prezydenta Łomży. Początkowo zakładano, ze nastąpi to jeszcze w maju... Maciej Borysewicz przewodniczący lokalnych struktur partii tłumaczy iż „taka była wola członków Platformy i przewodniczących poszczególnych kół, a i potencjalni kandydaci się nie sprzeciwiali”. Na partyjnej „giełdzie” potencjalnych kandydatów na fotel prezydenta są cztery nazwiska...

« · «« · 954 · 955 · 956 · 957 · 958 · 959 · 960 · 961 · 962 · 963 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę