poniedziałek, 21 października 2019 napisz DONOS@

Kierowcy uważajcie na dziury... bobrowe

cz pt, 24 września 2004 06:43

Niebezpiecznym może stać się przejazd przez stary most w Łomży. Co ciekawe, most jest jeszcze całkiem dobry, ale nasyp pod podjazdem na most podziurawiony jest przez bobry. Okazuje się, że wydrążonych tuneli i jam jest tak dużo, że w każdej chwili jezdnia może się zapaść. Potwierdzają to ekspertyzy z Politechniki Wraszawskiej.

Prezydenckie stypendia przyznane

cz pt, 24 września 2004 06:22

39 osób – uczniów łomżyńskich szkół - otrzymało stypendia prezydenta Miasta. Stypendia przyznano najlepszym uczniom z większości szkół zarówno publicznych jak i niepublicznych. Specjalna komisja rozpatrzyła 90 wniosków zgłoszonych przez poszczególne szkoły. Pieniądze, w kwocie od 80 zł – szkoły podstawowe do 150 zł – ponadgimnazjalne, uczniowie będą otrzymywać co miesiąc przez cały rok szkolny.

Za 100 złotych łapówki, młodej łomżance grozi do 10 lat więzienia

cz cz, 23 września 2004 07:18

Do 10 lat więzienia grozi za usiłowanie przekupstwa policjanta. Taki zarzut - jak podaje Gazeta Współczesna – przedstawiała wczoraj prokuratura łomżyńska młodej kobiecie, która rzekomo zaproponowała łomżyńskiemu policjantowi 100 złotych łapówki. Kobieta próbowała w ten sposób pomóc swojemu narzeczonemu. Funkcjonariusz drogówki zatrzymał prowadzonego przez niego małego fiata i podczas rutynowej kontroli stwierdził nadmierne zużycie opon. Podobno bieżnik był całkowicie całkowicie zniszczony i właśnie z tego powodu chciał zatrzymać dowód rejestracyjny auta.

Przygotowanie do sezonu grzewczego

mm śr, 22 września 2004 18:57

Jak informuje na swojej stronie internetowej Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, wszystkie budynki w zasobach są już przygotowane do rozruchu centralnego ogrzewania w zbliżającym się sezonie grzewczym 2004/2005.

Dodatkowe pieniądze na kulturę... będą.

cz śr, 22 września 2004 08:59

Ponad dwa i pół miliona złotych dostanie Łomża i Powiat Łomżyński na tzw. powojewódzkie instytucje kultury. Chodzi o pięć placówek, dwie podległe powiatowi i trzy miastu, które przed 1999 rokiem były finansowane z budżetu ówczesnego wojewody łomżyńskiego.

Zamknęli kolejny odcinek Legionów

cz śr, 22 września 2004 06:12

Od dziś zamknięty dla ruchu został odcinek Alei Legionów od ulicy Polowej do Dmowskiego. Tak jak w przypadku zamknięcia Legionów pomiędzy Placem Kościuszki a Polową spowodowane jest to remontem ulicy. Na tej pierwszej części już kładziona jest już pierwsza z trzech warstw asfaltowego dywanika. Zakończenie remontu Alei Legionów planowane jest na koniec października.

Trzęsienie ziemi w Łomży!

cz wt, 21 września 2004 15:42

Najpierw o 13.15, a później o 15.35 w Łomży zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy były na tyle silne, że w niektórych blokach np. przy ulicy Łagody 5 - kwiaty pospadały z parapetów. “To niespotykane zjawisko. Nigdy wcześniej czegoś takiego u nas nie było” - twierdzą w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW w Białymstoku. W Suwałkach wystąpiły pęknięcia w budynku Szpitala Wojewódzkiego, jednego bloku i kilku - co najmniej trzech - innych budynkach.

Trzęsienie ziemi... w Łomży

cz wt, 21 września 2004 14:21

O 13.15 na północnym-wschodzie Polski zatrzęsła się ziemia. Informacje potwierdzają Centra Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie i Białymstoku. Ziemia zatrzęsła się także w Łomży i Ostrołęce. Wstrząs był silny - jak poinformował Kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW Bogdan Maksim miał około 4.5 stopnia Richtera. Epicentrum znajdowało się około 180 km. na płn. zach. od Suwałk. "Nikt nie ucierpiał. Strat i szkód nie zanotowano. Służby zachowują stałą gotowość do działania. Zakład Sejsmologii PAN nie przewiduje wstrząsów wtórnych." - napisał w specjalnym komunikacie Maksim.

W Perspektywie nie ma ciepłej wody

cz wt, 21 września 2004 14:18

25. bloków Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa nie ma ciepłej wody. To efekt prac jakie na osiedlu rozpoczęło Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Ma ono wymienić armaturę w komorze ciepłowniczej na sieci magistralnej pomiędzy budynkami przy ulicy Porucznika Łagody 1 i Kazańska 8. MPEC zapewnia, że jutro prace zakończy i włączy dostawy ciepłej wody.

Posprzątana Łomża

cz wt, 21 września 2004 14:07

Ponad osiem ton, różnego rodzaju śmieci, znaleźli w Łomży uczestnicy akcji “Sprzątanie Świata”. Trzydniowa, międzynarodowa, akcja w mieście trwała praktycznie tylko jeden dzień. W piątek znaczna część łomżyńskich uczniów zamiast na lekcję poszła w miasto szukać śmieci.

9 osób rannych, w tym 3 ciężko, w wypadku w pobliżu Kolna

cz wt, 21 września 2004 09:56

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło przed 6. rano w okolicach wsi Borkowo około 6-ciu kilometrów od Kolna. Kierowca Forda Transita stracił panowanie nad kierownicą, wpadł do rowu i dachował.

Uboga Łomża

cz pon, 20 września 2004 12:27

Około 4400 rodzin z Łomży ma dochód poniżej 504 złotych na osobę – szacuje ratusz. Od pierwszego dnia maja do września Oddział Świadczeń Rodzinnych wypłacił łącznie niemal 3 mln 400 tys. zł. świadczeń rodzinnych. Otrzymało je 3391 wnioskodawców.

"Kawa czy herbata" z łomżyńskim proboszczem

cz pon, 20 września 2004 07:48

Ks. Andrzej Godlewski proboszcz parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży był gościem porannego programu telewizyjnego „Kawa czy herbata” emitowanego w programie pierwszym telewizji publicznej. Rozmowa dotyczyła przyznanego mu tytułu „Proboszcza Roku”. Sam ks Godlewski rozmowę potraktował jako okazję do promocji swojej parafii i parafian.

Kosztowne bezrobocie

cz so, 18 września 2004 22:28

Niemal 14 milionów złotych wydał w tym roku łomżyński Urząd Pracy w ramach tzw. Funduszu Pracy. Zdecydowana większość pieniędzy poszła na zasiłki i świadczenia dla bezrobotny – ponad 11 milionów złotych. Na zwalczania bezrobocia – czyli tzw. aktywne formy - wydano niemal 2 miliony 300 tysięcy, a na opłaty pocztowe i prowizje bankowe niemal 56 tysięcy złotych.

W Kolnie wicestaroście zarobków Rada ustalać nie może

cz so, 18 września 2004 13:34

Wojewoda Podlaski stwierdził nieważność znowelizowanych zapisów Statutu Powiatu Kolneńskiego dotyczących zwrotów kosztów podróży i diet wypłacanych Wicestaroście i pozostałym członkowie Zarządu Powiatu. Radni chcieli by to oni ustalili te zasady, wojewoda twierdzi tymczasem, że w przypadku gdy te osoby nie są radnymi ustala to tylko i wyłącznie Starosta.

Kubrak apeluje do Belki w sprawie powiatowej kultury

cz pt, 17 września 2004 15:21

"Samorząd Powiatu Łomżyńskiego zwraca się z prośbą i apelem o ostateczne, systemowe i sprawiedliwe uregulowanie zasad finansowania instytucji kultury przekazanych jednostkom samorządu terytorialnego szczebla powiatowego z dniem 1 stycznia 1999 roku.” - napisał w liście do Premiera Marka Belki Starosta Łomżyński Wojciech Kubrak.

Bociany policzone

Foto: Bociany policzone
cz pt, 17 września 2004 15:14

W ramach VI Międzynarodowego Cenzusu Gniazd Bociana Białego na terenie powiatu łomżyńskiego przeprowadzona została akcja liczenia bocianów. Znaleziono 745 gniazd - 545 z młodymi zdolnymi do wylotu oraz 200 gniazd bez "przychówku". Wwiele spośród tych 200 było zajętych przez dorosłe bociany, które jednak nie złożyły jaj, utraciły je, bądź wszystkie pisklęta, które się z jaj wykluły zginęły z różnych przyczyn.

Balkon spadł bo... musiał spaść

cz pt, 17 września 2004 14:28

To nieco uproszczony wniosek z ekspertyzy przygotowanej przez specjalistów z Politechniki Białostockiej badających czemu w sierpniu z bloku przy ul. Dmowskiego 4. oderwał się balkon. Przypomnijmy: nikomu nic się nie stało, ale niewiele brakowało a doszłoby do prawdziwego nieszczęścia – dosłownie na chwilę przed tym jak balkon się oderwał zeszła z niego kilkuletnia dziewczynka.

Farna z wodozdrojem

Foto: Farna z wodozdrojem
cz pt, 17 września 2004 14:02

W czwartek, w samo południe, Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński przeciął wstęgę w barwach miasta symbolicznie, ponownie, otwierając ulicę Farną. Kilkudziesięciometrowa uliczka jest jedną z najstarszych w mieście i łączy ulicę Długą i Stary Rynek z Dworną. Za około 180 tys. złotych wyłożono na niej bruk, ustawiono stylizowane ławeczki i latarnie, a na samym środku ustawiono “wodozdrój”.

Jarosław Cholewicki wiceszefem KK ZPP

cz cz, 16 września 2004 10:50

Jarosław Cholewicki – dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży - został wiceprzewodniczącym Komisji Kultury Związku Powiatów Polskich. Komisja ukonstytuowała się wczoraj, a w skład jej zarządu weszło sześć osób. Komisja ma przede wszystkim być ciałem doradczym i opiniującym rządowe pomysły na samorządową kulturę.

« · «« · 952 · 953 · 954 · 955 · 956 · 957 · 958 · 959 · 960 · 961 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę