Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 30 września 2020 napisz DONOS@

Czarny poniedziałek: trzy wypadki, cztery osoby zabite....

Foto: Czarny poniedziałek: trzy wypadki, cztery osoby...
cz pon, 02 kwietnia 2007 18:27

W poniedziałek w okolicach Łomży doszło do trzech tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Najpierw około 7.20 w okolicy miejscowości Kobylin na trasie nr 61 osobowy fiat palio zderzył się z litewskim Tirem. Niespełna dwie godziny później w okolicach miejscowości Gosie Małe na drodze krajowej nr 8 pod Zambrowem osobowy ford zderzył się czołowo z cysterną. Trzeci tragiczny wypadek zdarzył się wieczorem ponownie na 61. W okolicach Szczuczyna mężczyzna wtargnął na jezdnie wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu.

Zatrzymano nielegalne automaty do gier

cz pon, 02 kwietnia 2007 14:09

Podczas minionego weekendu łomżyńscy celnicy, ujawnili w jednym z lokali gastronomicznych w Wysokim Mazowieckim, urządzanie gier na automatach wbrew przepisom ustawy o grach i zakładach wzajemnych. W wyniku wspólnej akcji z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wysokim Mazowieckim zatrzymano 2 nielegalne automaty do gier.

Topielec w Narwi

cz pon, 02 kwietnia 2007 10:03

Ciało starszego mężczyzny wydobyli w niedzielne opołudni z wód Narwi w Piątnicy policjanci. Póki co nie wiadomo kim jest topielec. Policjanci podają, że to mężczyzna w wieku około 50 – 60 lat o nieustalonej tożsamości.

Śmiertelny wypadek na 61.

Foto: Śmiertelny wypadek na 61.
cz pon, 02 kwietnia 2007 08:33

Powiększa się tragiczny bilans ofiar porannego wypadku w Kobylinie. Jedna z osób rannych przewieziona do szpitala zmarła. Tym samym jest to druga ofiara śmiertelna tego wypadku. O życie w łomżyńskim szpitalu walczy jeszcze jedna osoba. Przypomnijmy około godziny 7.30 w okolicach miejscowości Kobylin na drodze nr 61 Fiat Palio zderzył się tu z litewskim Tirem. Ofiary wypadku podróżowały samochodem osobowym.

Saryusz-Wolski o Unii i Via Baltice

Foto: Saryusz-Wolski o Unii i Via Baltice
cz nie, 01 kwietnia 2007 22:22

O 50-leciu Unii Europejskiej, perspektywach jej rozwoju i jej sukcesach mówił w Łomży Jacek Saryusz-Wolski. Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w sobotę wieczorem przyjechał do Łomży. Na spotkanie z nim przyszło niewielu... Jacek Saryusz-Wolski gościł u biskupa łomżyńskiego, ale nie spotkał przedstawicieli władz miasta... Na otwartym spotkaniu z nim nie było nawet połowy członków lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej bo oficjalnie „byli chorzy”.

Policja odnalazła zwłoki poszukiwanego mieszkańca gminy Zambrów

cz so, 31 marca 2007 13:30

Po pięciu dniach poszukiwań zaginionego mieszkańca jednej z podzambrowskich wsi policjanci odnaleźli jego ciało w stawie. Okoliczności zdarzeń, w jakich doszło do zgonu 46-latka bada policja. Z uwagi na dobro śledztwa szczegóły sprawy nie są podawana publicznie.

Nad Biebrzą pojawiły się bataliony...

cz so, 31 marca 2007 13:09

Stada batalionów pojawiły się na rozlewiskach Biebrzy w Biebrzańskim Parku Narodowym. Znacznie wcześniej niż zwykle zakwitły też kaczeńce - informują obserwatorzy biebrzańskiej przyrody. Nad Biebrzą rozlewiska są coraz płytsze, na bagna z zimowych leśnych ostoi wyszły właśnie łosie.

Klaster spożywczy w Łomży

cz pt, 30 marca 2007 15:09

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Informatyki w Łomży, wraz z partnerami, chciałaby powołać Podlaski Klaster Spożywczy. Miałby on działać na rzecz poprawy konkurencyjności i innowacyjności firm sektora rolno-spożywczego. Prace nad klastrem zainaugurowała w piątek w Białymstoku konferencja o rozwoju przetwórstwa rolno-spożywczego w województwie podlaskim, którą zorganizowała łomżyńska uczelnia.

Do koloru do wyboru

cz pt, 30 marca 2007 14:08

Całkiem pokaźnych rozmiarów książeczkę otrzymają ci, którzy 20 maja wybiorą się by wybrać nowy sejmik województwa podlaskiego. Wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie jeszcze więcej kandydatów niż w listopadzie. Wówczas 12 komitetów wyborczych zgłosiło 522 kandydatów. Dziś komitetów wyborczych jest już 16, a termin ich rejestracji upływa dopiero w poniedziałek.

Hipermarketowe śledztwo będzie dłuższe?

cz pt, 30 marca 2007 12:52

Prokuratura Apelacyjna w Lublinie chce przedłużyć śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy lokalizacji wielkich obiektów handlowych w Białymstoku i Łomży. W całej sprawie jest kilkanaście podejrzanych osób w tym były architekt miejski Łomży Andrzej Z., któremu lubelska prokuratura postawiła zarzut przyjęcia 10 tysięcy złotych łapówki od przedstawiciela kieleckiej firmy deweloperskiej Echo Investment, która w mieście chce wybudować hipermarket.

Wiceprzewodniczący (nie)dla pieniędzy?

cz cz, 29 marca 2007 16:29

Spore kontrowersje wywołał wybór drugiego wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Zambrowskiego. Jedynym kandydatem na to stanowisko był Radny Mieczysław Gliński, ale to nie osoba kandydata bulwersowała część radnych... Poszło o pieniądze. W skali roku różnica pomiędzy dietą radnego, a dietą wiceprzewodniczącego to kwota rzędu ok. 10 tysięcy i część radnych zastanawiała się czy warto mieć drugiego wiceprzewodniczącego.

W Łomży bliżej do Europejskiego Funduszu Społecznego

Foto: W Łomży bliżej do Europejskiego Funduszu Społec...
cz cz, 29 marca 2007 16:05

Blisko 400 tys zł. otrzyma na ten rok łomżyńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.na prowadzenie Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego. ARR wygrała aż z pięcioma innymi łomżyńskimi organizacjami, które również zgłosiły swój wniosek ubiegając się o przyłączenie do sieci. Łomżyński RO EFS będzie jednym z 49 w kraju.

Wnioski o dofinansowanie inwestycji tylko 16 kwietnia

cz cz, 29 marca 2007 12:03

Tylko przez jeden dzień, 16 kwietnia, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych. W specjalny komunikacie rzecznik prasowy Agencji apeluje do rolników by przestali gromadzić się pod siedzibami oddziałów regionalnych ARiMR w oczekiwaniu na możliwość złożenia wniosków.

Policjant poszukiwany

cz śr, 28 marca 2007 20:15

Brak obowiązku przedstawiania zaświadczenia o niekaralności, możliwość powtarzania testów sprawnościowych w przypadku kłopotów z ich zaliczeniem oraz spadek znaczenia testów psychologicznych w procesie rekrutacji – to najważniejsze zmiany w systemie przyjmowania do policji proponowane przez Komendę Główną. Zmieniają się zasady naboru, bo nie ma chętnych do pracy w służbach, a ci, którzy się zgłaszają nie są w stanie pozytywnie przejść egzaminów.

Staże innowacyjne po raz drugi

mm śr, 28 marca 2007 16:53

Uroczysta inauguracja drugiej edycji programu "Staże innowacyjne" odbyła się w Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży. Wzięli w niej udział, m.in., prezes ARR Sławomir Szulc, prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Maciej Zajkowski, przedstawiciele firm, biorących udział w programie, i stażyści. Staże innowacyjne adresowane są do absolwentów studiów wyższych, którzy nie podejmowali dotąd pracy. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 25 absolwentów, z których większość po stażu zdobyła zatrudnienie na stałe.

Tragiczny wypadek pod Grajewem

cz śr, 28 marca 2007 09:01

Jedna osoba zginęła, a trzy kolejne w stanie ciężkim przebywają w szpitalu w Grajewie. Wszyscy to ofiary wypadku jaki wczoraj popołudniu wydarzył się w okolicach miejscowości Ciemnoszyje (13 km od Grajewa) na drodze nr 65. Jak relacjonują policjanci kierującym VW polo jadąc w kierunku Grajewa z niewyjaśnionych przyczyn zjechał najpierw na lewe pobocze jezdni, po czym gwałtownie odbił i zjechał na prawe pobocze, wpadł do przydrożnego rowu, uderzył w karpę i drzewo po czym samochód kilkakrotnie dachował...

Najbezpieczniej od 16 lat....

cz wt, 27 marca 2007 15:24

W ubiegłym roku na drogach województwa podlaskiego wydarzyło się 1149 wypadków, w których zginęło 89 kierowców i pasażerów samochodów oraz 32 pieszych. Biorąc pod uwagę liczbę zdarzeń drogowych i ilość ofiar rok 2006 był jednak statystycznie najbezpieczniejszym okresem w ciągu minionych 16 lat – wynika z danych policji.

Kolejki po unijne dotacje

cz pon, 26 marca 2007 22:29

300 rolników okupuje podlaski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Stoją po unijne dotacje do inwestycji. Chociaż konkurs projektów nie został jeszcze ogłoszony, nie wiadomo też jakie będą zasady przyjmowania wniosków, to wielu rolników zamiast siać w polu woli stać w kolejce po urzędem.

Śmierć w mercedesie

cz pon, 26 marca 2007 17:42

Kierowca mercedesa zginął na miejscu gdy jego samochód uderzył w przydrożne drzewo. Do wypadku doszło około godziny 15.00 na drodze pomiędzy miejscowościami Kuzie i Wyk w gminie Zbójna.

Łomżyńska „piątka” w Express Lotku

Foto: Łomżyńska „piątka” w Expres...
cz pon, 26 marca 2007 16:04

Ponad 225 tys złotych odebrał dziś łomżanin który trafił „piątkę” w sobotnich losowaniach Express Lotka. Szczęśliwe numery to: 2, 3, 8, 13 i 30. Szczęśliwy kupon złożono w kolekturze przy Placu Pocztowym.

« · «« · 952 · 953 · 954 · 955 · 956 · 957 · 958 · 959 · 960 · 961 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę