Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Masz drób? to się zgłoś!

Foto: Masz drób? to się zgłoś!
cz cz, 30 marca 2006 12:34

Wojewoda podlaski Jan Dobrzyński nakazał powszechny spis ptactwa. Zgodnie z najnowszym jego rozporządzeniem właściciele i posiadacze drobiu to jest kur, kaczek, gęsi, indyków, przepiórek, perlic, strusi oraz innych bezgrzebieniowców, gołębi bażantów i kuropatw, zobowiązani są do zgłoszenia posiadanego drobiu w urzędzie gminy właściwym ze względu na miejsce przebywania ptaków. Kto ptaków nie poda podlega karze... Spis ptactwa ma związek z możliwością dotarcia do nas ptasiej grypy.

Saloon dla mas

Foto: Saloon dla mas
cz śr, 29 marca 2006 20:01

W Łomży jest potrzeba uruchomienia prawdziwego salonu gier na automatach uznali miejscy radni. W środę zaledwie przy jednym głosie przeciwnym Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała wniosek firmy z podkrakowskiego Zabierzowa, która stara się o ministerialną zgodę na uruchomienie salonu gier na parterze budynku przy ul. Stary Rynek 3 w Łomży.

Łomżyczka wylała

Foto: Łomżyczka wylała
cz śr, 29 marca 2006 07:22

Kilka ciepłych dni wystarczyło aby Łomżyczka zamieniła się w szeroką rzekę. Wody za zwyczaj niewielkiej rzeczki przepływającej przez Łomżę ponownie nie zmieściły się w korycie. Łomżyczka wylała tradycyjnie w okolicach mostu w ciągu Alei Piłsudskiego. Zagrożonych podtopieniem jest tu kilka posesji. rankiem kilkadziesiąt centymetrów wody już było na działce należącej do firmy Terrazyt...

Łomżyński zabójca sprzed lat zatrzymany w USA

cz śr, 29 marca 2006 07:15

W marcu w stanie New Jersey agenci FBI zatrzymali 31-letniego Grzegorza Ch. W maju 1996 roku mężczyzna wraz z kilkoma innymi brał udział w bójce pod jedną z łomżyńskich dyskotek. W trakcie szamotaniny Grzegorz Ch. wyrwał betonowy słupek, którym kilkakrotnie uderzył leżącego na ziemi młodego mieszkańca Łomży.

Antykorupcyjne starostwo

cz wt, 28 marca 2006 16:09

Starostwo Powiatowe w Łomży jako jeden z 14 samorządów powiatowych w Polsce i jedyny w województwie podlaskim zostało zakwalifikowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji do udziału w realizacji pilotażowego projektu pt. „Wzmocnienie wdrażania Strategii Antykorupcyjnej”. W konsekwencji w łomżyński starostwie będzie „doradca etyczny”...

Marszałek dojechał

Foto: Marszałek dojechał
cz wt, 28 marca 2006 14:06

O inwestycjach w Łomży za pieniądze unijne, o planach modernizacji stadionu, poglądach na przebieg głównych dróg w regionie i ...o lotnisku z marszałkiem województwa podlaskiego rozmawiali łomżyńscy samorządowcy. Janusz Krzyżewski przyjechał do Łomży i w ratuszu spotkał się z prezydentem a także radnymi z komisji finansów i gospodarki komunalnej. Marszałek podkreślał, że w Łomży „czuje nutę antybiałostocką”...

Wody coraz więcej, ale na razie bez alarmu

Foto: Wody coraz więcej, ale na razie bez alarmu
cz pon, 27 marca 2006 22:42

Wiosna choć spóźniona spowodowała gwałtowne topnienie śniegu. Dodatnie temperatury powietrza zarówno w dzień jak i nocą powodują, że do strumyków i rzek spływa coraz więcej wody. Mimo to meteorolodzy uspokajają na razie nie ma zagrożenia powodziowego w regionie. Stan wody wszystkich rzek regionu Narwi, Biebrzy i Pisy układają się w strefie wody średniej i niskiej.

Wypadek w Rogienicach

Foto: Wypadek w Rogienicach
mm pon, 27 marca 2006 12:03

W niedzielę o godz. 10.30 w miejscowości Rogienice pod Łomżą kierujący pojazdem marki Fiat 126p. na skręcie drogi uderzył w przydrożny słupek. Samochodem jechało 4 młodych ludzi, wszyscy trafili do łomżyńskiego szpitala z potłuczeniami. Pobrano krew na badanie zawartości alkoholu.

Oskarżony w procesie „Bolera” zatrzymany w USA

cz so, 25 marca 2006 09:18

Jak podało radio ESKA Łomża w Garfield w USA został zatrzymany 31 – letni Grzegorz Ch., główny oskarżony w tzw. sprawie „Bolera” z 1996 roku. Wówczas przed jedną z łomżyńskich dyskotek pijani młodzi ludzie skatowali na śmierć kolegę, 18-letniego Sylwestra Milewskiego.

Łomżyńskie Targi Twórczości Artystycznej

Foto: Łomżyńskie Targi Twórczości Artystycznej
cz so, 25 marca 2006 08:36

Kilkudziesięciu twórców ludowych oraz miłośników sztuki z Łomży i regionu zaprezentuje w niedzielę swoje prace w budynku Regionalnego Ośrodka Kultury przy ul. Małachowskiego. To już trzecia edycja Łomżyńskich Targów Twórczości Artystycznej. Wszystko co tu można zobaczyć, można też kupić.

Średniowieczny gród w Łomży

Foto: Średniowieczny gród w Łomży
cz pt, 24 marca 2006 17:30

"Słowianie - powiada Ibrahim Ibn Jakub - udają się na łąki obfitujące w wodę i zarośla, po czym kreślą tam linię kolistą lub czworoboczną, w miarę tego, jaki chcą mieć kształt grodu i obszar jego powierzchni, kopią dookoła rów i piętrzą wykopaną ziemię, umocniwszy ją deskami i drzewem na podobieństwo szańców, aż taki mur osiągnie wymiar, jakiego pragną. I odmierzają w nim bramę, z której strony pragną ją mieć, a chodzi się do niej po pomoście z drzewa…"

„Kto brał, kto dawał, kto nie chciał zapłacić” – o tym jak to z łapówką na hipermarket było...

Foto: „Kto brał, kto dawał, kto nie chciał ...
cz pt, 24 marca 2006 10:20

„Kielecka spółka Echo Investement chce w Łomży zbudować hipermarket. Za przychylność wydającego zgodę chciała zapłacić gotówką - to podejrzenie. Tyle że kiedy chodzi o tę firmę, takich podejrzeń jest więcej” - pisze w lokalnym wydaniu Gazeta Wyborcza. Dziennik dodaje, że odkrywa „kulisy łomżyńskiej afery korupcyjnej”.

Magnesom neodymowym ŁSM mówi stanowcze nie!

Foto: Magnesom neodymowym ŁSM  mówi stanowcze nie!
cz cz, 23 marca 2006 18:28

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa coraz skuteczniej walczy ze złodziejami wody. Dotychczas najtrudniej można było wykryć kradzieże przy użyciu magnesów neodymowych, które zakłócały wskazania domowych wodomierzy. Teraz taki sposób kradzieży ma być już łatwy do ujawnienia dzięki specjalnym przylepianym na liczniki naklejkom.

Działał na szkodę?

cz cz, 23 marca 2006 16:11

Działanie na szkodę Pepeesu zarzuca łomżyńska prokuratura byłemu prezesowi rady nadzorczej i jednocześnie głównemu udziałowcowi tej spółki - Józefowi Hubertowi G. Biznesmen, który przez kilka ostatnich lat przebywał poza granicami kraju wrócił do Polski by spotkać się łomżyńskim prokuratorem. Aby pozostać na wolności Hubert Józef G. musiał wpłacić 400 tysięcy złotych kaucji.

Uwaga na oszustów

cz śr, 22 marca 2006 19:18

Jak bardzo kosztowna może być łatwowierność przekonał się jeden z mieszkańców Łomży, który za 9 tys 400 zł kupił garść jednopensówek. Mężczyzna nie zaufał super okazji kupienia złotych monet, ale uległ gdy o pożyczkę na ich zakup poprosił go inny obcy mężczyzna... Policjanci podkreślają, że to stary chwyt złodziei działających w parach...

Szkolenia dla bezrobotnych

cz wt, 21 marca 2006 13:04

Powiatowy Urząd Pracy w Łomży zaprasza wszystkie osoby bezrobotne z terenu powiatu łomżyńskiego na bezpłatne szkolenia współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kolejna śmierć na drodze

Foto: Kolejna śmierć na drodze
cz wt, 21 marca 2006 10:46

Tragiczny w skutkach wypadek wydarzył się dziś rano w okolicach Bożejewa na drodze pomiędzy Wizną a Łomżą. Na prostym odcinku drogi samochód osobowy marki Seat Cordoba z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni i z ogromną siłą uderzył w przydrożne drzewo. Na miejscu zginęła kobieta – kierowca samochodu.

Warszawski radny trafił za kratki, bo łomżyńscy prokuratorzy rozpracowali „Wołomin”

cz pon, 20 marca 2006 23:16

Radny jednej z gmin warszawskich został aresztowany jako podejrzany w śledztwie dotyczącym wołomińskiej grupy przestępczej. Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku, która niedawno przejęła je z Łomży. Łomżanie dochodzenie przeciwko grupie przestępczej z Wołomina prowadzili od ponad dwóch lat, po tym jak w lesie koło Szumowa odkryto zwęglone ciało – jak się później okazało - jednego z wysoko postawionych członków „Wołomina”.

Zbudujemy campus, stadion i m.in. ok. 80 km dróg...

cz pon, 20 marca 2006 14:09

Zaliczanie Łomży do „ściany wschodniej” do tej pory nie przysparzało niczego dobrego... Teraz może się to zmienić dzięki unijnym pieniądzom dla pięciu najbiedniejszych województw Polski wschodniej. Z miasta i regionu łomżyńskiego do realizacji w ramach tego programu zgłoszono inwestycje na łączną kwotę ponad 370 mln zł.

Wybory w Jedwabnem 23 kwietnia

cz pon, 20 marca 2006 11:52

Premier Kazimierz Marcinkiewicz po raz drugi wyznaczył datę przedterminowych wyborów burmistrza w Jedwabnem. Tym razem mają one się odbyć 23 kwietnia. Poprzednie, wyznaczone na 5 marca, zostały odwołana na kilka dni przed tą datą, bo weszły w życie nowelizacje ustaw samorządowej i samorządowej ordynacji wyborczej, których nowe zapisy prawo decydowania czy w takiej sytuacji jak w Jedwabnem – gdy do końca kadencji samorządu pozostało mniej niż rok, a więcej niż pół roku - przeprowadzać wybory przedterminowe oddawały radom gmin.

« · «« · 952 · 953 · 954 · 955 · 956 · 957 · 958 · 959 · 960 · 961 · »» · »
 
200407122437.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę