Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 30 września 2020 napisz DONOS@

Rekord „(nie)trzeźwego poranka” w Łomży

Foto: Rekord  „(nie)trzeźwego poranka&#...
cz wt, 10 kwietnia 2007 13:29

Prawie 2,5 tysiąca samochodów skontrolowali o poranku policjanci z województwa podlaskiego. Dziś po raz kolejny zorganizowano akcję „trzeźwy poranek”. Punkty kontrolne ustawiono aż w 12 miejscach. Okazało się, że w niemal co setnym samochodzie kierowca jechał na dwóch gazach. Rekordzistą wśród nich okazał się zatrzymany w Łomży 49-letni kierowca volkswagena transportera. W wydychanym przez niego powietrzu alkomat wskazał prawie 1,6 promila alkoholu.

Znowu „Zielonym do góry”

Foto: Znowu „Zielonym do góry”
cz wt, 10 kwietnia 2007 13:12

Dęby, buki, modrzewie... m.in. sadzonki tych drzew rozdawać będą w środę dziennikarze łomżyńskiego oddziału Polskiego Radia Białystok. Od 14 lat radiostacja organizuje akcję „Zielonym do góry” i zaprasza słuchaczy do sadzenia drzew na osiedlowych trawnikach, przy szkołach, wokół domów i wszędzie tam gdzie brakuje zieleni.

„Cywilizowanych” warunków chcą handlowcy z łomżyńskiego targowiska

Foto: „Cywilizowanych” warunków c...
cz wt, 10 kwietnia 2007 12:38

Niemal 120 osób, handlowców i taksówkarzy z Łomży wystąpiło do prezydenta miasta z petycją o naprawienie nawierzchni placu targowego przy ulicy Dworcowej i przyległego do niego parkingu. Jak argumentują gdy pada deszcz robi się tu bajoro, gdy jest sucho podmuchy wiatru niosą na pobliskie stragany ogromne ilości kurzu i piasku. „Obecny stan rzeczy można określić jako urągający miejscu pracy z którego utrzymują się setki łomżyńskich rodzin” - napisali handlowcy w petycji do Jerzego Brzezińskiego.

Policyjny świąteczny bilans

cz wt, 10 kwietnia 2007 10:29

Nieco bezpieczniej, znacznie trzeźwiej... ale niestety z ofiarami – tak minione święta podsumowują policjanci. Przez dwa świąteczne dni na drogach województwa podlaskiego wydarzyło się 9 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 14 zostało rannych.

Zatrzymani za narkotyki

cz pon, 09 kwietnia 2007 22:41

Nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi czterem mężczyznom podejrzanym o handel narkotykami w Wysokiem Mazowieckiem. Dealerzy sprzedawali środki odurzające nieletnim. Tutejsza prokuratura wystąpiła do sądu rejonowego z aktem oskarżenia przeciwko dilerom narkotyków – pisze na swojej stronie internetowej Gazeta Współczesna.

Wielkanocne życzenia biskupa łomżyńskiego

Foto: Wielkanocne życzenia biskupa łomżyńskiego
cz nie, 08 kwietnia 2007 12:34

Radosne dni Chrystusowego Zmartwychwstania przeżywamy w tym roku towarzysząc w szczególny sposób naszej młodzieży. Entuzjazm i pragnienie szczęśliwej przyszłości, z natury wpisane w serca dziewcząt i chłopców, niech spotkają się ze świadectwem naszej wiary w zwycięstwo dobra, które czerpie źródło z codziennej wierności przyrzeczeniom danym na Chrzcie Świętym.

Konkretny człowiek, konkretny krzyż

Foto: Konkretny człowiek, konkretny krzyż
mm pt, 06 kwietnia 2007 23:24

I było tak jak prawie dwa tysiące lat temu: zimno, kotłująca się ciżba ludzka, wrzaski "Ukrzyżuj go!" i samotny człowiek. I samotny tłum. Czerń nocy, blask ognisk i pochodni, szmer ściszonych rozmów. Po raz trzeci ojcowie, bracia i postulanci zakonu kapucynów przedstawili z młodzieżą z I, II i III LO wstrząsające sceny z pojmania, procesu i ukrzyżowania Chrystusa. Przypatrywało się realistycznym scenom ok. tysiąca widzów. Z nieba w milczeniu spoglądały na nich gwiazdy.

Paczki dla najuboższych

cz pt, 06 kwietnia 2007 09:59

Mąkę, cukier, makaron, słodycze i inne artykuły spożywcze znalazły się w paczkach żywnościowych jakie przed świętami Wielkanocy swoim podopiecznym rozdaje łomżyńska Caritas. Produkty, które trafiły do ponad pochodzą ze zbiórek żywności zorganizowanych przez wolontariuszy i pracowników Parafialnych Zespołów Caritas z parafii pw. św. Brunona i Miłosierdzia Bożego w Łomży. W sobotę w ciągu jednego dnia w 15 łomżyńskich sklepach udało im się zebrać około tony produktów żywnościowych.

Wielki Piątek

cz pt, 06 kwietnia 2007 06:46

Wielki Piątek - to jeden z dwóch, obok Wielkiej Soboty dni w roku, w których Kościół nie sprawuje Najświętszej Eucharystii. Wielki Piątek jest dniem najgłębszej żałoby. Wyraża ją cała wielkopiątkowa liturgia, która jest pamiątką męki i śmierci Jezusa Chrystusa zabitego na krzyżu. Przed śmiercią był On biczowany, poddany mękom, zmuszony do dźwigania krzyża, ukrzyżowany i wyszydzany na nim.

61. znowu „drogą śmierci”

Foto: 61. znowu „drogą śmierci”
cz cz, 05 kwietnia 2007 21:10

Dwie osoby zginęły i dwie zostały ranne w wypadku, jaki wieczorem wydarzył się na drodze nr 61 w okolicach wsi Leopoldowo pomiędzy Chojnami Młodymi a Miastkowem niedaleko Łomży. Samochód osobowy marki mercedes jadąc z dużą prędkością uderzył w przydrożne drzewo. Jak wyjaśniają policjanci kierowca mercedesa ratował się przed „czołówką” z Tirem, który zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierowca Tira nie zatrzymał się na miejscu wypadku lecz pojechał dalej...

2 tys. łomżyńskich podPiSów

cz cz, 05 kwietnia 2007 16:41

Podlaskie PiS zebrało wymagane prawem ponad 47 tysięcy podpisów pod wnioskiem mieszkańców województwa o referendum lokalne w sprawie obwodnicy Augustowa - poinformował Mariusz Kamiński, sekretarz zarządu okręgowego PiS w Białymstoku. - W śród nich jest nieco ponad 2 tysiące podpisów dostarczonych przez łomżyńskich działaczy partii – mówi Kamiński. - Podpisy zbieraliśmy przez nasze struktury terenowe – tłumaczy Marek Olbryś pełnomocnik powiatowy PiS w powiecie łomżyńskim.

Uważaj bo cię okradną

cz cz, 05 kwietnia 2007 11:45

Trwa „gorący”, przedświąteczny tydzień. Tydzień porządków i zakupów. Niestety okres ten wykorzystują również złodzieje, włamywacze i rabusie. - Złodziej może być praktycznie wszędzie. W zatłoczonym autobusie, na dworcu, w sklepie i na bazarze. Czeka tylko na okazję żeby nas okraść, więc nie powinniśmy stwarzać takiej okazji – ostrzegają policjanci i apelują o rozwagę.

Autobusy na święta

cz cz, 05 kwietnia 2007 09:59

Tradycyjnie na Święta Wielkiej Nocy zmieniają się rozkłady jazdy autobusów. Zmiany dotyczą zarówno komunikacji miejskiej jak i PKS. Autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży od dziś jeżdżą jak w wakacje. Największe zmiany czekają jednak podróżujących w świąteczną niedzielę i poniedziałek.

Dziś Wielki Czwartek.

cz cz, 05 kwietnia 2007 06:30

W tym dniu przeżywamy pamiątkę ustanowienia sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii, które to dokonały się podczas Wieczerzy w Wieczerniku, gdzie Jezus Chrystus umył nogi swoim apostołom oraz zamienił chleb i wino w Ciało Swe i Krew.

Grzyby nie zatrzymają drogi?

Foto: Grzyby nie zatrzymają drogi?
cz śr, 04 kwietnia 2007 14:13

„Nie stwierdza się obowiązku sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko” tak uznał prezydent Jerzy Brzeziński odnośnie planowanej budowy dwóch dróg wraz z całą infrastrukturą techniczną w obrębie tzw. „zielonej dzielnicy”. Chodzi o nowe ulice Pana Tadeusza i Konrada Wallenroda, które mają połączyć Mickiewicza i Sikorskiego. Jak argumentuje prezydent budowa tych dróg spowoduje m.in. „zmniejszenie oddziaływania ruchu samochodowego na środowisko w zakresie emisji substancji do powietrza oraz zanieczyszczenia gleby”.

Personalne przepychanki w łomżyńskim OKE

cz wt, 03 kwietnia 2007 22:11

Hanna Marek kierowniczka jednego z wydziałów w łomżyńskiej OKE została usunięta przez swego szefa Waldemara Kurpiewskiego z dotychczas zajmowanego stanowiska. Dyrektor nie podał powodów, dlaczego ją zdegradował. Teraz mimo iż sąd nakazał przywrócić panią Marek na stanowisko, Kurpiewski ociąga się z tą decyzją.

Obronią Łomżę i Ziemię Łomżyńską?

Foto: Obronią Łomżę i Ziemię Łomżyńską?
cz wt, 03 kwietnia 2007 22:03

Grupę Inicjatywną na rzecz rozwoju Łomży i Ziemi Łomżyńskiej powołano przy łomżyńskiej „Solidarności”. Jak podkreślają inicjatorzy przedsięwzięcia ma ona monitorować, recenzować i piętnować działania białostockich władz województwa jeśli będą one zmierzały do marginalizacji znaczenia Łomży i regionu. Szczególną wagą członkowie grupy chcą przywiązywać do prowadzonej przez władze polityki kadrowej i finansowej.

W Łomży stanie pomnik Hanki Bielickiej! Pytanie - gdzie?

cz wt, 03 kwietnia 2007 12:12

W rok po śmierci Hanki Bielickiej realnych kształtów nabiera pomysł wystawienia w Łomży jej pomnika. Wybitna aktorka, która stale podkreślała swoje związki z Łomża, w której spędziła „szczęśliwe” lata dziecinne i młodzieńcze, ma już w mieście swoje ronda, ma swój salonik (zalążek muzeum?) jej też imię nadano auli w II LO... Teraz prezydent Jerzy Brzeziński pyta mieszkańców, gdzie powinien stanąć jej pomnik.

Trwamy w modlitwie

cz wt, 03 kwietnia 2007 07:44

Przed dwoma laty - 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37, papież Jan Paweł II odszedł do domu Ojca. W całej Polsce, także w Łomży, w rocznicę śmierci papieża odbywały się Msze święte w intencji Jana Pawła II. Wierni modlili się o szybką beatyfikację papieża – Polaka. Główne diecezjalne uroczystości w rocznice śmierci Jana Pawła II odbyły się w Łomżyńskiej Katedrze, gdzie Mszę świętą sprawował biskup Stanisław Stefanek.

Tłumy do sejmiku...(?)

cz pon, 02 kwietnia 2007 20:53

Krajowe Biuro Wyborcze przyjęło zgłoszenie aż od 22. komitetów, które chcą wystawić własne listy kandydatów w zbliżających się wyborach do sejmiku województwa podlaskiego. W poniedziałek minął termin na rejestracje komitetów. Za niespełna trzy tygodnie – o północy 20 kwietnia - upływa termin rejestracji list kandydatów.

« · «« · 951 · 952 · 953 · 954 · 955 · 956 · 957 · 958 · 959 · 960 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę