Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 18 września 2020 napisz DONOS@

Prąd z wiatru i ciepło z owsa

Foto: Prąd z wiatru i ciepło z owsa
mm pon, 25 czerwca 2007 10:12

- Wiatry w moich okolicach są za rzadko i za słabe, rzek jak na lekarstwo, a ustawa o biopaliwach służy dużym producentom, a nie małym gospodarstwom - komentował szanse na upowszechnienie energii odnawialnej w Podlaskiem 22-letni Krzysztof Tomczuk ze wsi Lubowicz Kąty (gm. Klukowo), który brał udział w konferencji, podsumowującej projekt "Kształcenie rolników w zakresie nowych technologii". - Jednak nie narzekam, bo z przebiegu kursów jesteśmy z tatą zadowoleni. Studiuję inżynierię środowiska na Politechnice Białostockiej i wiedza kursowa, gdy wrócę na gospodarstwo, na pewno się przyda.

TPZŁ po Zjeździe

cz nie, 24 czerwca 2007 11:42

Wyjaśnienie do końca okoliczności funkcjonowania Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Łomży i ufundowanie tablicy poświęconej ofiarom tej instytucji - to najważniejsze zadanie na nową kadencję Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej - zadecydowali członkowie z 14 działających w kraju oddziałów TPZŁ, na swoim Walnym Zjeździe. Towarzystwo będzie także nadal opiekować się łomżyńskim cmentarzem i kontynuować działalność wydawniczą- roczników "Ziemi Łomzyńskiej", kwartalników "Wiadomości Łomżyńskie"; w planach jest także wydanie "Dzieł wszystkich" Adama Chętnika.

Burmistrz Stawisk nie trafi do aresztu... przynajmniej na razie

cz pt, 22 czerwca 2007 14:57

Po kilku godzinach rozpatrywania wniosku łomżyńskiej prokuratury sąd w Łomży nie zgodził się na zastosowanie wobec Marka W. burmistrza Stawisk tymczasowego aresztowania. Prokuratura postawiła burmistrzowi zarzuty korupcji. Wniosek o tymczasowe - 3 miesięczne - aresztowanie był tłumaczony możliwością mataczenia – wyjaśnia prokurator Maria Kudyba rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. Prokuratura zapowiada złożenie zażalenia na decyzję sądu.

Topielec w Łomżyczce?

cz cz, 21 czerwca 2007 06:40

Ciało starszego mężczyzny wyłowili wczoraj z Łomżyczki łomżyńscy strażacy. Zwłoki ok. 50-letniego mężczyzny zauważono w rzeczce przepływającej przez południowo-zachodnia część Łomży w okolicach ulicy Kraska. Na razie nie udało się ustalić tożsamości 50-latka, nie wiadomo także co było przyczyną jego śmierci.

Rodzinny piknik z atrakcjami...

Foto: Rodzinny piknik z atrakcjami...
cz śr, 20 czerwca 2007 19:42

Kilkaset osób, przez kilka godzin bawiło się na rodzinnym pikniku. Zabawę dla dużych i małych, w miniony piątek, zorganizował Zielony Market - sklep spożywczo-przemysłowy zlokalizowany w samym sercu największego z łomżyńskich osiedli, przy ulicy Spółdzielczej 26. Na zielonym trawniku przed Zielonym Marketem już od godziny 13.00 było ruchliwie i gwarnie... Dopisała pogoda, i piękne słońce, a z każdą godziną przybywało tu coraz więcej mieszkańców Łomży. Niektórzy dojeżdżali nawet z odległych części miasta... Ciągnęły ich tu tradycyjne niskie ceny i wysoka jakość oferowanych w sprzedaży produktów, ale także moc atrakcji, które tego dnia zapewniono klientom.

Burmistrz Stawisk podejrzewany o korupcję

cz śr, 20 czerwca 2007 16:14

40-letni burmistrz Stawisk Marek W. został w środę zatrzymany w związku z podejrzeniami korupcyjnymi - dowiedziała się PAP ze źródeł policyjnych. Żadnych innych szczegółów policja na razie jednak nie ujawnia.

Nabrani na „francuski numer”

cz śr, 20 czerwca 2007 12:00

Co najmniej kilkadziesiąt osób zostało oszukanych przez firmę, która miał im sprowadzić okazyjne samochody z Francji. Firma z siedzibą w Łodzi i filią w Łomży brała zaliczki na auta - nawet po 6 tys zł i... na tym się kończyło. Żadna z osób, które z okazji chciały skorzystać, auta się nie doczekała - podaje serwis wspolczesna.pl.

Pijany kierowca wiózł ludzi do Anglii

cz śr, 20 czerwca 2007 09:16

Pijany kierowca autobusu miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego zmiennik był jeszcze bardziej pijany. Urządzenie wykazało blisko 3,5 promila alkoholu. W nocy z pasażerami wyruszyli z Białegostoku. Celem podróży był Londyn, a zatrzymali ich łomżyńscy policjanci.

Nocą Łomża bez Tirów?

Foto: Nocą Łomża bez Tirów?
cz wt, 19 czerwca 2007 22:44

Prezydent Łomży, chce wprowadzić zakaz wjazdu tirów do miasta pomiędzy 22.00 a 6.00 rano. Wprowadzenie zakazu, który miałby obowiązywać samochody o masie powyżej 10 ton, tłumaczone jest potwornym hałasem jakie powodują ciężarówki. Z badan wynika, że przekroczone są tu już wszelkie dopuszczalne poziomy. Na razie nie wiadomo, kiedy zakaz faktycznie zacznie obowiązywać. W ratuszu przygotowywana jest nowa organizacja ruchu, ale wiceprezydent Marcin Sroczyński spodziewa się, że protest podniesie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Czarny poniedziałek

cz pon, 18 czerwca 2007 19:01

Pięć osób zginęło, a kolejnych sześć zostało rannych w trzech wypadkach jakie w poniedziałek po południu wydarzyły się na drogach województwa podlaskiego. W Mężeninie na krajowej „ósemce” osobowy opel zderzył się z busem – zginęła kobieta, a pięciu rannych, w tym dwóch ciężko, trafiło do szpitala. Kolejny tragiczny wypadek wydarzył się na drodze gminnej Wąsosz – Ławsk w powiecie grajewskim. Tu zginęło trzech mężczyzn. Kolejny śmiertelny wypadek wydarzył się pod Szepietowem.

Obwodnica na papierze wzbudza protesty

Foto: Obwodnica na papierze wzbudza protesty
cz pon, 18 czerwca 2007 15:37

Ponad 60 osób – mieszkańców Janowa i Kupisk podpisało się pod protestem w sprawie przebiegu obwodnicy Łomży w wariancie „nr 3 zachodnim”, którego realizację poparli samorządowcy. Mieszkańcy obawiają się, że jego realizacja doprowadzi do wyburzeń ich domów. Dziś podczas sesji Rady Gminy Łomża protestujący spotkali się z przedstawicielami GDDKiA w Białymstoku i projektantami obwodnicy. Ci opowiadali, że to są tylko wstępne plany, które ciągle ulegają modyfikacją, że decyzje ostateczne nie zapadły...

Twarze bezpieki... także naszej

Foto: Twarze bezpieki... także naszej
cz nie, 17 czerwca 2007 20:54

Zdjęcia, dane osobowe i przebieg służby około czterdziestu wysokich rangą miejscowych funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa z lat 1944-90, oglądać można na wystawie, otwartej w Białymstoku. Prezentując ekspozycję, szef oddziału IPN w Białymstoku prof. Cezary Kuklo podkreślił, że tzw. resort to jedna z "najbardziej tajemniczych i przerażających instytucji Polski Ludowej". Jak mówił, "na polecenie politycznych mocodawców" jego funkcjonariusze m.in. rozbijali legalnie działające partie polityczne, eliminowali potencjalnych przeciwników, zwalczali Kościół, a później wolne związki zawodowe. - To oni zamordowali księdza Popiełuszkę, księdza Suchowolca i wielu innych - powiedział Kuklo. Wśród prezetowanych w Białymstoku twarzy są także te znane z Łomży.

Jak reklamować wycieczkę?

Foto: Jak  reklamować wycieczkę?
cz pt, 15 czerwca 2007 15:00

Deklarowane przez organizatora warunki zakwaterowania lub pobytu nie odpowiadające tym, które zostały zawarte w umowie? - można reklamować Leszek Mironiuk z Inspekcji Handlowej w Białymstoku. Z reklamacją należy zwrócić się bezpośrednio do pilota bądź rezydenta reprezentującego organizatora wycieczki. Pilot ma obowiązek potwierdzenia złożenia reklamacji na piśmie. W wypadku odmowy uwzględnienia reklamacji organizator turystyki jest obowiązany szczegółowo uzasadnić na piśmie przyczyny odmowy.

Niech trwa w nas pamięć tamtych lat...

Foto: Niech trwa w nas pamięć tamtych lat...
cz pt, 15 czerwca 2007 13:46

„Niech trwa w nas pamięć tamtych lat” - mówi prezydent Jerzy Brzeziński podczas uroczystej sesji Rady Miasta z okazji 589 rocznicy nadania praw miejskich Łomży. Dziś miasto świętuje swoje urodziny. 15 czerwca 1418 r. książę Janusza I nadał Łomży prawo miejskie na prawie chełmińskim. Przywilej zezwalał na wybudowanie w mieście łaźni, wagi, postrzygalni, zwalniał mieszczan od ceł w granicach księstwa mazowieckiego, stanowił podstawę do ukonstytuowania samorządu miejskiego w zakresie administracji i sądownictwa.

Samochód uderzył w drzewo, pięć osób nie żyje

Foto: Samochód uderzył w drzewo, pięć osób nie żyje
cz pt, 15 czerwca 2007 06:16

Pięć osób zginęło w wypadku, do którego doszło w nocy na drodze lokalnej Ciechanowiec - Wysokie Mazowieckie. Opel wypadł z drogi na zakręcie, wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Zginęły wszystkie jadące tym autem osoby, pięciu mężczyzn - poinformował rzecznik prasowy podlaskiej policji Jacek Dobrzyński.

589. rocznicę urodzin świętuje dziś Łomża

Foto: 589. rocznicę urodzin świętuje dziś Łomża
cz pt, 15 czerwca 2007 05:58

15 czerwca 1418 roku książę Janusza I Mazowiecki nadął jej prawa miejskie tzw. chełmińskie. Dzięki życzliwości księcia mieszkańcy Łomży mogli wybudować łaźnię, postrzygalnie i wagę, a także od tego momentu nie musieli już płacić ceł w granicach Księstwa Mazowieckiego co miało kolosalne znaczenie dla rozwoju handlu.

Skradziono bonsai komendanta policji

Foto: Skradziono bonsai komendanta policji
cz cz, 14 czerwca 2007 18:11

Z gabinetu komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku ktoś przed dwoma miesiącami ukradł drzewko bonsai. Sprawa była ukrywana w największej tajemnicy. My dowiedzieliśmy się o niej od samych policjantów - napisze na swojej stronie internetowej Gazeta Wyborcza. Jak podaje dziennik policjanci aby odzyskać drzewko przeprowadzili wewnętrzne śledztwo, bo roślina była warta ponad tysiąc złotych. Zagadkę zniknięcia bonsai rozwiązała sprzątaczka.

Grzmiało, padało, a wiatr łamał gałęzie i ...wykręcał sygnalizatory

Foto: Grzmiało, padało, a wiatr łamał gałęzie i ...wy...
cz śr, 13 czerwca 2007 21:48

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, nad region nadciągnęły burze. W Nowogrodzie padał nawet grad... W Łomży nawałnicy dużej nie było, ale efekty gwałtownej zmiany pogody dało się zauważyć. Przez kilkadziesiąt minut zablokowana była droga do Zambrowa po tym jak na jezdnię spadł ogromny konar. Na skrzyżowaniu przy stacji paliw BP wiatr „wykręcił” wysięgnik sygnalizatora świetlnego....

Ostrzeżenie o burzach

cz śr, 13 czerwca 2007 15:28

Nad region nadciągają burze – ostrzegają meteorolodzy. Zgodnie z ich przewidywaniami burzowo będzie do jutrzejszego poranka... Niektórym burzom niektórym towarzyszyć może ulewny deszcz, grad i porywy wiatru do 60-80 km/h.

Jaskółka doprowadziła do wypadku

cz śr, 13 czerwca 2007 15:25

Do niecodziennego zdarzenia doszło dziś ok. godziny 14:30 na drodze krajowej nr 8. Jadący z Suwałk do Białegostoku 30-letni kierowca fiata ducato właśnie zbliżał się do Kumiały. Nagle przez uchyloną szybę do kabiny wleciała jaskółka. Uderzony w głowę kierowca opędzając się od ptaka stracił panowanie nad pojazdem. Auto wpadło w poślizg i wywróciło się na bok tarasując drogę. Na szczęście kierowca nie został ranny.

« · «« · 940 · 941 · 942 · 943 · 944 · 945 · 946 · 947 · 948 · 949 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę