środa, 22 stycznia 2020 napisz DONOS@

Za biedny na stypendium

cz wt, 27 grudnia 2005 07:02

Student niepaństwowej uczelni nie dostał stypendium socjalnego, bo.... jego rodzina ma za niskie dochody Przemek studiuje zaocznie na drugim roku rolnictwa w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Złożył wniosek o stypendium socjalne. Liczył, że je dostanie. - Dochód w mojej rodzinie wynosi 281 zł na osobę, mam na to zaświadczenie z urzędu skarbowego - mówi chłopak. Zgodnie z prawem o szkolnictwie wyższym o stypendium socjalne mogą się starać osoby, których dochód na osobę w rodzinie wynosi mniej niż 569 zł miesięcznie.

Życzenia biskupa łomżyńskiego na Boże Narodzenie 2005 roku

Foto: Życzenia biskupa łomżyńskiego na Boże Narodzeni...
cz so, 24 grudnia 2005 12:11

Moi Bracia i Moje Siostry! Spotykamy się przy wigilijnym stole w znaku dzielenia się opłatkiem w Waszych domach rodzinnych; spotykamy się na świętej liturgii w Waszych świątyniach parafialnych; spotykamy się w jakże licznych miejscach pracy podczas przygotowanych w terminach wcześniejszych „opłatkach zakładowych.” Jezus narodzony w Betlejem, Bóg i Człowiek jest pełnią wszelkiego spotkania Boskiego i ludzkiego świata.

Chińskie lampki są dobre

Foto: Chińskie lampki są dobre
cz cz, 22 grudnia 2005 22:28

Białostocki oddział Państwowej Inspekcji Handlowej skontrolował kilkadziesiąt partii chińskich lampek choinkowych. Kontrolę przeprowadzono zarówno w sklepach jak i hurtowniach oferujących tego typu wyroby. Wyniki inspekcji były zaskoczeniem nawet dla samych kontrolujących. Na kilkadziesiąt przebadanych kompletów lampek choinkowych, świecących łańcuchów i tzw. grilandów nie stwierdzono nawet jednej nieprawidłowości.

Betlejemskie światełko rozświetliło łomżyński rynek

Foto: Betlejemskie światełko rozświetliło łomżyński r...
cz cz, 22 grudnia 2005 18:02

Kilkadziesiąt osób – harcerze, młodzież szkolna, łomżanie przyjęli Betlejemskie Światło Pokoju. Wieczorem na Starym Rynku od płomienia niesionego przez harcerzy i skautów z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem odpalono ognisko, a następnie dziesiątki małych świec, które ogień ten mają przenieść do domów w całym mieście. „To światełko, ten ogień, rozświetla, grzeje i przybliżana nas wszystkich” - mówił ks. prał. Andrzej Godlewski. Przesłanie, które towarzyszy tegorocznej roku wędrówce Betlejemskiego Światła, brzmi: “Jeden Świat, jedno światło”.

Modernizacja stadionu bez pieniędzy!

Foto: Modernizacja stadionu bez pieniędzy!
cz cz, 22 grudnia 2005 10:17

Z przyszłorocznego budżetu województwa podlaskiego została wykreślona pozycja modernizacja łomżyńskiego stadionu i pierwotnie przeznaczone na nią półtora miliona złotych. Jak relacjonuje radny Sejmiku Sławomir Zgrzywa – marszałek Janusz Krzyżewski argumentował, że przyczyną wykreślenia modernizacji łomżyńskiego stadionu z budżetu województwa jest niedotrzymanie umowy przez władze Łomży. Wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński odpowiada, że to tylko pretekst, a prawdziwym powodem być może jest planowana budowa stadionu w Białymstoku.

Betlejemskie Światło Pokoju od dziś w Łomży

cz cz, 22 grudnia 2005 06:16

Przed wieczorem (ok. godz. 16.30) na Starym Rynku w Łomży nastąpi uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Łomżyńscy harcerze przywiozą je z Białegostoku. Na Starym Rynku przekażą władzom samorządowym i kościelnym. Na uroczystość harcerze zapraszają też wszystkich łomżan.

Medale „za zasługi dla obronności kraju”

Foto: Medale „za zasługi dla obronności kra...
cz śr, 21 grudnia 2005 09:03

Pracownicy łomżyńskiego ratusza zostali odznaczeni medalami „Za zasługi dla obronności kraju”. Brązowy medal otrzymała Grażyna Roszkowska, pełniąca funkcję naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich, natomiast Krzysztof Piotrowski, odpowiedzialny za sprawy wojskowe, uhonorowany został srebrnym medalem.

Nie było miejsca dla ciebie...

Foto: Nie było miejsca dla ciebie...
cz wt, 20 grudnia 2005 14:16

Trzej Królowie, pastuszkowie, aniołowie, ale także kurpianka i raper przyszli pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi... W Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy podopieczni miejscowych Warsztatów Terapii Zajęciowej wystawili spektakl bożonarodzeniowy. Niepełnosprawni intelektualnie swoim jasełkom nadali tytuł „Nie było miejsca dla Ciebie”.

Uwaga ślisko

cz wt, 20 grudnia 2005 12:14

Na drogach w okolicach Łomży panują trudne warunki drogowe. Na większości nawierzchni leży śnieg, bądź błoto pośniegowe, które skutecznie utrudniają jazdę samochodami. „Im niższa kategoria drogi tym gorzej zimą się po nich jeździ” – mówi Adam Łazarski dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży, który dodaje, że na terenie powiatu łomżyńskiego zima posypywanych jest mniej niż 10% dróg powiatowych.

Tony żywności dla potrzebujących

cz pon, 19 grudnia 2005 22:08

Niemal 3 tony żywności zebrała Caritas podczas przedświątecznej zbiórki żywności. Akcję zorganizowano w sobotę w 20 łomżyńskich sklepach. Ze specjalnymi koszami stanęli w nich wolontariusze z 5 parafialnych zespołów Caritas i koła akademickiego działającego przy Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B Jańskiego.

Tragedii winien kierowca

cz pon, 19 grudnia 2005 12:44

Według łomżyńskiej prokuratury prowadzącej dochodzenie w związku ze śmiercią 13 osób w wypadku drogowym w okolicach Jeżewa na drodze nr 8 – odpowiedzialny za tę tragedie jest kierowca autobusu. Powołani biegli ustalili, że kierowca autokaru, który sam zginął w wypadku, przekroczył o 40 km/h dozwoloną prędkość i nie zachował należytej ostrożności podejmując manewr wyprzedzania, co doprowadziło do czołowego zderzenia z nadjeżdżającą z naprzeciwka lawetą.

Więcej za prąd

Foto: Więcej za prąd
cz pon, 19 grudnia 2005 09:44

W nowy roku powitają nas nowe wyższe ceny energii elektrycznej. Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził nowe taryfy na sprzedaż energii i usługi przesyłowe m.in. Białostockiego Zakładu Energetycznego. Nowe taryfy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2006 r. - W województwie podlaskim średni wzrost cen wyniesie 2,4 proc. Większość z nas za prąd zapłaci jednak znacznie więcej. Taryfa G-11 dla odbiorców indywidualnych wzrośnie aż o 4,3 proc.

Betlejem Łomżyńskie

Foto: Betlejem Łomżyńskie
mm so, 17 grudnia 2005 20:33

Na tydzień przed wigilią Bożego Narodzenia Anno Domini 2005, w sobotę, 17 grudnia, przy nakrytych białymi obrusami stołach, udekorowanych kwitnącymi gwiazdami betlejemskimi, zasiedli ludzie oddani sercem Ziemi Łomżyńskiej, którzy z jej historią związali własne losy, marzenia i nadzieje.

Wieczorna Łomża

Foto: Wieczorna Łomża
mm so, 17 grudnia 2005 11:11

Intensywne opady śniegu, ślisko a na koniec mróz. Kilka migawek z piątkowego wieczoru w Łomzy.

Policyjna obława

cz pt, 16 grudnia 2005 08:10

W Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego od rana trwa policyjna akcja pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Policyjne patrole stoją przy wszystkich głównych drogach regionu. W sumie jest ich osiem, a trzy z nich w samym mieście Łomży. Jak podkreśla Piotr Jarominiak Szef Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Łomży kontrolowani kierowcy będą poddawani przede wszystkim badaniom sprawdzającym czy przypadkiem nie prowadzą samochodu pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających.

Pijana matka biła 8-miesięcznego chłopczyka

cz cz, 15 grudnia 2005 22:54

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mieszkance Zambrowa, która w środę po południu uderzyła w twarz swojego 8-miesięcznego synka. Policja postawiła 29-letniej kobiecie zarzut pobicia dziecka. Do zdarzenia doszło w środę w jednym z bloków w Zambrowie. Policję powiadomili sąsiedzi, którzy usłyszeli głośne zachowanie w jednym z mieszkań.

Noworoczny Dar Serca

Foto: Noworoczny Dar Serca
cz cz, 15 grudnia 2005 11:48

W niedzielę 18 grudnia 2005 roku w Łomży, Ciechanowcu, Czyżewie, Grajewie, Jedwabnem, Kolnie, Kupiskach, Małym Płocku, Miastkowie, Nowogrodzie, Piątnicy, Puchałach, Stawiskach, Śniadowie, Szczuczynie, Wiźnie, Wygodzie, Wysokiem Mazowieckim i Zambrowie już po raz siódmy wyjdą na ulice gimnazjaliści. Wezmą udział jako kwestarze w akcji „ Noworoczny Dar Serca”. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym.

Bożonarodzeniowa zbiórka Caritas

cz cz, 15 grudnia 2005 11:33

Mieszkańcy Łomży mogą pomóc potrzebującym. Okazją jest zbiórka żywności, którą przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje Caritas Diecezji Łomżyńskiej. W najbliższą sobotę 17 grudnia w godzinach od 9.00 do 18.00 w niemal 20 sklepach w Łomży stać będą wolontariusze, którzy zbierać będą żywność. Caritas prosi zwłaszcza o żywność trwałą - mąkę, cukier, ryż, makaron, olej, dżemy i słodycze dla dzieci.

Kto „oszczerza” radnych?

cz śr, 14 grudnia 2005 16:10

Radni Łomży powołali „speckomisję”, która ma zredagować pismo do redakcji Kuriera Porannego z żądaniem m.in. ujawnienia tajemniczego informatora, który rzucił oszczerstwo jakoby to radni Łomży za łapówkę zgodzili się na budowę hipermarketu w centrum miasta. W pismie tym będzie też żądanie sprostowania i przeprosin, a przewodniczący Rady Miasta i członek „speckomisji” Maciej Głaz podkreśla, że radni dobrego imienia gotowi są dochodzić nawet w sądzie.

Aby nie zapomniano...

Foto: Aby nie zapomniano...
cz wt, 13 grudnia 2005 23:51

Około 60 osób wzięło udział w konferencji pt. „Jak zamykano wolność” - Okoliczności powstania i likwidacji NSZZ „Solidarność” na Ziemi Łomżyńskiej w latach 1980-1982. Wśród przybyłych na konferencję upamiętniającą 24 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego byli także organizatorzy i działacze pierwszej Solidarności.

« · «« · 940 · 941 · 942 · 943 · 944 · 945 · 946 · 947 · 948 · 949 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę