niedziela, 21 lipca 2019 napisz DONOS@

Psy z łomżyńskiego schroniska czekają na nowy dom

cz pt, 11 czerwca 2004 16:31

Setka psich sierot czeka na nowych właścicieli. Porzucone zwierzęta przebywają w łomżyńskim schronisku. Niestety adopcje zdarzają się wciąż zbyt rzadko, a zwierząt systematycznie przybywa. Nie dziwi więc fakt, że przy takiej ilości czworongów placówka musi się rozbudowywać. Niestety na dodatkowe boksy brakuje pieniędzy - powiedziała Beata Sobolewska.

Boże Ciało w Łomży

cz cz, 10 czerwca 2004 13:29

Kilkadziesiąt tysięcy wiernych przeszło ulicami Łomży w procesjach Bożego Ciała. Główną procesję po Mszy Świętej w Katedrze poprowadził biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Uroczystość Bożego Ciała jest momentem uświadomienia sobie Bożego Planu zbawienia człowieka i jednocześnie zrozumienia i wyeliminowania błędu sezonowości ludzkich uniesień do Boga – mówił w homilii, podczas uroczystej Mszy Świętej poprzedzającej procesję biskup Stanisław Stefanek. Tej Mszy Świętej przewodniczył biskup Marcjan Trofimiak ordynariusz diecezji Łuck na Ukrainie.

Potrzebni ochotnicy do liczenia bocianów

Foto: Potrzebni ochotnicy do liczenia bocianów
cz śr, 09 czerwca 2004 21:03

W lipcu bieżącego roku, we wszystkich krajach gniazdowania bociana białego Ciconia ciconia odbędzie się już VI Światowe Liczenie tego gatunku. Odbywa się ono co 10 lat, a ostatnie miało miejsce w latach 1994/95 i wykazało na terenie Polski ok. 40,9 tys. par bociana białego (na całym świecie - 200 tys. par). Liczenie na terenie powiatu łomżyńskiego odbędzie się w dniach od 10 do 30 lipca. Będą prowadzić je pracownicy Muzeum Przyrody w Drozdowie wsparci przez wolonatariuszy.

Żaden z krewnych kandydatów PO nie został aresztowany w związku z nielegalną fabryką papierosów

cz śr, 09 czerwca 2004 13:53

Gazeta Wyborcza w Białymstoku musi zamieścić na swoich łamach sprostowanie nieprawdziwych informacji zawartych w artykule zatytułowanym „Papierosy szkodzą zdrowiu” (GW w B 8.06.2004r) jakoby w związku z likwidacja nielegalnej fabryki papierosów w Łomży wśród 9. zatrzymanych był także brak kandydata do europarlamentu z listy Platformy Obywatelskiej. Dziś Sąd Okręgowy w Łomży rozpatrywał pierwszą w tej kampanii sprawę wniesioną na podstawie ordynacji wyborczej. Takiego rozstrzygnięcia domagało się dwóch łomżyńskich kandydatów z listy PO Jacek Piorunek i Marek Przeździecki. Obaj żądali sprostowania twierdząc, że podana przez Gazetę Wyborczą w Białymstoku informacja jest nieprawdziwa i że godzi w dobre imię partii politycznej oraz samych kandydatów. Twierdzili, iż żaden z krewnych kandydatów znajdujących się na ich liście do Europarlamentu nie został w związku z opisaną w Gazecie sprawą aresztowany.

Brakuje co najmniej 30 proc. rolniczych wniosków

cz śr, 09 czerwca 2004 10:29

Jeszcze tylko pięć dni mają rolnicy na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie. Termin upływa już w najbliższy wtorek. Tymczasem jak informuje dyrektor podlaskiego oddziału Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wojciech Szczepkowski wniosków nie złożył jeszcze niemal co trzeci rolnik. Do dziś we wszystkich 14-nastu Powiatowych Biurach ARiMR złożono w sumie 58 437 wniosków. Jest to 70% w stosunku do ilości wniosków o wpis do ewidencji gospodarstw rolniczych i około 60% wszystkich działających w województwie gospodarstw wg. szacunku Głównego Urzędu Statystycznego.

Znaczny spadek bezrobocia w maju

cz śr, 09 czerwca 2004 09:26

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu maja 2004 roku wyniosła 8.276 osób, w tym w mieście Łomża 5.078 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.198 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 552 osoby. Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec maja 2004 roku wyniosła 18,5 %, - dla miasta Łomży 20,8 %, - dla Powiatu Łomżyńskiego 15,8 %.

Jak będzie rozporządzenie to i publiczna uczelnia też będzie

cz wt, 08 czerwca 2004 08:03

W przyszłym tygodniu rząd ma debatować nad utworzeniem w Łomży publicznej szkoły wyższej. W ministerstwie Edukacji o utworznieu w mieście Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z ministrem rozmawiali przedstawiciele miasta. Jak podkreśla wiceprezydent Krzysztof Choiński – uczetnik tego spotkania - odpowiednie rozporządzenie ma być rzez rząd podjęte w przyszły czwartek - 17 czwerwca. Zdaniem wiceprezydenta Łomży wydane w tym czasie rozporządzenie Rady Ministrów gwarantowałoby uruchomienie uczelni jeszcze w tym roku.

Zobaczyć wenus

cz wt, 08 czerwca 2004 06:26

We wtorek od 7.20 można będzie obserwować w Polsce bardzo rzadkie zjawisko astronomiczne - przejście Wenus na tle tarczy słonecznej. "Warto poświęcić czas na obserwacje, ponieważ będzie to pierwsze takie zjawisko widoczne z terenu naszego kraju od 1761 roku. Następne będzie można w Polsce zobaczyć dopiero w roku 2247" - zachęca astronom dr Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego Mikołaja Kopernika w Warszawie. Zjawisko rozpocznie się o godzinie 7.20, kiedy to brzeg tarczy Wenus zetknie się z brzegiem tarczy słonecznej Od 7.30 cała planeta będzie widoczna na tle Słońca. Środek zjawiska wystąpi o godz. 10.22, a koniec całego zjawiska - o godz. 13.23.

Sprawca wypadku w Zambrowie trafił do aresztu

cz so, 05 czerwca 2004 21:37

Na dwa miesiące został aresztowany 41-letni kierowca TIR-a, sprawca piątkowego karambolu kilku aut w Zambrowie, w którym zginęły cztery osoby - poinformował PAP Adam Fabian z komendy powiatowej policji w Zambrowie. Dodał, że w czasie przesłuchania kierowca mówił, iż nie pamięta szczegółów zdarzenia. Okoliczności wypadku wciąż badają biegli, ale policja nie wyklucza, że sprawca mógł zasnąć za kierownicą.

Głosował za Czerniawskiego, może iść na 5 lat do więzienia

cz pt, 04 czerwca 2004 08:47

Poświadczenie nieprawdy zarzuca prokuratura posłom Janowi Chaładajowi i Stanisławowi Jarmolińskiemu, którzy głosowali w Sejmie za nieobecnych kolegów z SLD. W marcu 2003 r. Chaładaj głosował za nieobecnego w Sejmie Mieczysława Czerniawskiego w sprawie wotum nieufności dla ministra infrastruktury Marka Pola. W śledztwie obaj Chaładaj i Jarmoliński (który wówczas głosował za Alfreda Owoca) nie przyznali się do zarzutu i odmówili składania wyjaśnień. Z ustaleń prokuratury wynika, że Chaładaj miał oddać 6 głosów za Czerniawskiego.

13-ta rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łomży

Foto: 13-ta rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła ...
cz pt, 04 czerwca 2004 07:03

Papież z apostolską wizytą gościł w Łomży 4 i 5 czerwca 1991 roku. Do Łomży Ociec Święty przybył z hasłem „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście". Niestrudzenie głosił Chrystusową Ewangelię, utwierdzał wiarę, umacniał nadzieję, pogłębiał miłość, podtrzymywał na duchu, wskazywał drogę, a gdy trzeba było - na podobieństwo św. Jana Chrzciciela - wołał głośno: nie godzi się, nie wolno!

Proboszczem Roku AD 2004 jest... ks. Andrzej Godlewski?

cz cz, 03 czerwca 2004 06:05

Ogólnopolski konkurs o tytuł „Proboszcza roku” po raz drugi ogłosiła Katolicka Agencja Informacyjna oraz Redakcja Katolicka telewizji polskiej. Z blisko 600 kandydatów jury wybrało 12 wspaniałych. Swojego kandydata na proboszcza roku mogła wyłonić każda parafia rzymskokatolicka w Polsce. Jury zwracało szczególną uwagę na wszelkie formy aktywności w parafii i więź samych parafian z swoim proboszczem.

Tego się domagają

cz śr, 02 czerwca 2004 16:29

Wykaz działek objętych wnioskami Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie o zwrot gruntów, stanowiących własność w dniu 1 września 1939 roku.

Zatrzymanie dyrektora jedwabieńskiego gimnazjum

cz śr, 02 czerwca 2004 16:18

Janusz O. dyrektor gimnazjum w Jedwabnem został wczoraj zatrzymany przez przez Policję. Jak poinformował Jędrzej Pogorzelski, prokurator nadzorujący śledztwo z Prokuratury Rejonowej w Łomży, dyrektorowi szkoły postawiono zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego.

Igrzyska Polonijne

cz śr, 02 czerwca 2004 16:16

Ponad 500 osób młodzieży polskiego pochodzenia i ponad setka ich rówieśników z Polski bierze udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej imienia Jana Stypuły. Uczestnicy imprezy zmierzą się w takich dyscyplinach sportowych jak szachy, pływanie, tenis stołowy czy strzelectwo sportowe.

Nowe pistolety dla łomżyńskich policjantów

cz śr, 02 czerwca 2004 08:03

10 sztuk pistoletów P99 Walter i tyle samo kamizelek kuloodpornych dostali łomżyńscy policjanci do nadinspektora Zbigniewa Chwalińskiego – zastępcy Komendanta Głównego Policji. Nowoczesne uzbrojenie ma wyrównać szanse policji w starciu z bandytami. Jak podkreślił z-ca Komendanta Głównego dziś używane przez funkcjonariuszy pistolety P64 i P83 są przestarzałe i cechują się dużą awaryjnością. Nowe Waltery są natomiast jednymi z najlepszych na rynku.

Taksometry przestawione - od dziś droższe taksówki

cz wt, 01 czerwca 2004 15:40

Kierowcy taksówek z trzech największych korporacji w mieście już dziś podnoszą ceny swoich usług. Za tak zwane trzaśnięcie drzwiami zapłacimy złotówkę więcej czyli nie 3 zł 50 gr jak do tej pory ale 4zł 50 gr. Drożej o dwadzieścia groszybędzie też kosztował każdy kilometr jazdy.

Żydzi żądają zwrotu coraz większej ilości łomżyńskich nieruchomości

cz wt, 01 czerwca 2004 11:30

„Aż 25 wniosków Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP o zwrot nieruchomości przesłała prezydentowi Łomży Komisja Regulacyjna w Warszawie” - pisze w dzisiejszym wydaniu Gazeta Współczesna. „Wnioski, przesłane komisji przez stronę żydowską w maju 2002 r., na krótko przed końcem ustawowego terminu ich składania, dwa lata czekały na nadanie im biegu przez Komisję Regulacyjną. Dotyczą w większości nieruchomości położonych w obrębie starówki. (...)„

To był maj...

cz wt, 01 czerwca 2004 06:32

Poniżej opublikowane dane są wynikiem badań gemiusTraffic dla portalu www.4lomza.pl za maj 2004r. Gemius SA jest największą firmą monitorującą ruch w polskim internecie. Firma Speed s.c. - wydawca www.4lomza.pl - z Gemius SA współpracuje od 3 lat.

Młodzież wyjeżdża do Niemiec

cz pon, 31 maja 2004 14:33

Trwająca 5 lat współpraca Powiatu Łomżyńskiego z Powiatem Dingolfing-Landau z Bawarii nabiera tempa. W dniu 3 czerwca br. do Niemiec wyjeżdża już po raz czwarty młodzież z naszego powiatu. 15-osobowa grupa młodzieży m.in. z Zespołu Szkół w Marianowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Jedwabnem oraz Gimnazjum w Śniadowie i Wiźnie będzie przebywała w zaprzyjaźnionym powiecie w dniach 4-11 czerwca 2004 roku.

« · «« · 939 · 940 · 941 · 942 · 943 · 944 · 945 · 946 · 947 · 948 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę