piątek, 28 lutego 2020 napisz DONOS@

Poseł otworzył, biskup poświęcił

Foto: Poseł otworzył, biskup poświęcił
cz wt, 18 kwietnia 2006 18:29

Kilkadziesiąt osób, w tym wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra, uczestniczyło w otwarciu biura posła Lecha Antoniego Kołakowskiego. Poselskie biuro w budynku przy ul. Dwornej 3 działa już od kilku miesięcy, ale dopiero teraz oficjalnie przecięto biało-czerwoną wstęgę... Zajmowane przez łomżyńskiego parlamentarzystę pomieszczenia poświęcił ks bp. Stanisław Stefanek.

Gołębie miasto

Foto: Gołębie miasto
cz wt, 18 kwietnia 2006 15:35

Niemal dwa tysiące ptaków żyje w Łomży. Tak wynika z zakończonego właśnie na terenie miasta powszechnego spisu ptactwa zarządzonego przez wojewodę podlaskiego. W Łomży najwięcej jest gołębi. Żyje ich tu ponad 1400 sztuk.

Pieniądze dla ubogich

cz wt, 18 kwietnia 2006 12:29

Miastkowo i Zbójna z powiatu łomżyńskiego, a także 8 innych najbiedniejszych gmin z byłego województwa łomżyńskiego mają szanse na pieniądze z zewnątrz. Niebawem ma ruszyć Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich, który będzie realizowany w 500 najbiedniejszych polskich gminach.

Żydowska działka przy Senatorskiej

cz pon, 17 kwietnia 2006 22:22

Komisja Regulacyjna uznała za zasadne kolejne roszczenie Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Warszawie wobec Łomży. Miasto ma wskazać działkę zamienną którą przekaże gminie żydowskiej w zamian za działkę przy ulicy Senatorskiej 13. Dziś znajduje się tu zakład naprawczy, a przed II wojną światową działak ta była cześcią działki na której stał szpital żydowski.

Święta na łomżyńskich drogach

Foto: Święta na łomżyńskich drogach
mm pon, 17 kwietnia 2006 21:24

Ponad 200 przypadków przekroczenia prędkości zanotowali w świąteczny weekend łomżyńscy policjanci. To wynik akcji "Prędkość", w której policjantom pomagali Strażnicy Miejscy. "Święta na łomżyńskich drogach to także bardzo nietypowa kolizja, w której uszkodzonych zostało 7 pojazdów" - mówi Piotr Góralczyk z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Na ulicy Spółdzielczej kierowca poloneza na łuku drogi wjechał w 3 zaparkowane samochody, wycofał i wjechał w 3 inne. Porzucił swój samochód i uciekł. Jego dane są już znane - policjanci szukają teraz pechowego kierowcy.

Życzenia Wielkanocne Biskupa Łomżyńskiego

Foto: Życzenia Wielkanocne Biskupa Łomżyńskiego
cz so, 15 kwietnia 2006 22:09

„Zostań z nami Panie! Później, gdy siedzieli przy stole podczas wieczerzy, rozpoznali Go przy ‘łamaniu chleba.’ A On zaraz potem zniknął. Pozostał im przełamany chleb, a w sercach słodycz Jego słów” - tak żegnał nas przed rokiem w Orędziu Wielkanocnym Jan Paweł II – Sługa Boży, oby jak najszybciej Święty.

Wielka Sobota

Foto: Wielka Sobota
cz so, 15 kwietnia 2006 08:55

Kościół przeżywa tajemnicę zstąpienia Chrystusa do Otchłani. Jest to dzień ciszy i adoracji. Tradycyjnie w Wielką Sobotę święci się pokarmy: chleb na pamiątkę tego chleba, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni, mięso na pamiątkę baranka paschalnego i pokarmów, które spożywał Jezus oraz jajka, które - jak podkreśla to modlitwa podczas poświęcenia - symbolizują nowe życie.

Ptaki nad Biebrzą

Foto: Ptaki nad Biebrzą
cz pt, 14 kwietnia 2006 15:08

Później niż zwykle, ale wiosna przyszła. W dolinie Narwi i Biebrzy jest coraz więcej ptaków, które na rozlewiskach odpoczywają w swej podróży na północny wschód. Każdego dnia lądują tu tysiące dzikich gęsi, kaczek i łabędzi. W ślad za ptakami nad Biebrzą i Narwią widać także coraz więcej ornitologów i miłośników ptaków...

Dzisiaj Wielki Piątek

cz pt, 14 kwietnia 2006 06:01

Jest to dzień powagi i skupienia na pamiątkę męki i śmierci Chrystusa. To jedyny dzień w roku, kiedy w kościołach nie odprawia się mszy świętych. Zamiast tego wierni uczestniczą w wieczornej Liturgii Męki Pańskiej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Dotyczy on nie tylko powstrzymania się od jedzenia potraw mięsnych, ale również co do ilości spożywanych pokarmów - tylko raz w ciągu dnia można zjeść do syta.

Na Mazowieckiej nie ma wody

cz cz, 13 kwietnia 2006 07:55

Około tysiąca mieszkańców Łomży pozbawionych jest wody. Przy ulicy Zawadzkiej pękła rura wodociągowa. Woda nie dopływa do sześciu bloków Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa zlokalizowanych przy ul. Mazowieckiej.

Wielki Czwartek

cz cz, 13 kwietnia 2006 06:17

Dziś rozpoczyna się Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego będące szczytem całego roku liturgicznego. Ten dzień nazywamy ,,wielkim", ponieważ w Wieczerniku rozegrały się brzemienne w skutki wydarzenia zbawcze.

Zdrowe bo mleczne? Niekoniecznie!

cz śr, 12 kwietnia 2006 19:53

Niemal co drugi produkt mleczny skontrolowany w tym roku przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku był niewłaściwej jakości. Kontrolerzy Inspekcji Handlowej odwiedzili 12 placówek handlowych na terenie Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Łomży, Grajewa i Suwałk. Kontrolowano małe sklepy, super i hipermarkety i hurtownie. Nieprawidłowości stwierdzono we wszystkich placówkach, a niewłaściwej jakości przetwory odkryto w 11 z nich.

Drozdowo dla turystów

Foto: Drozdowo dla turystów
cz śr, 12 kwietnia 2006 10:33

Trwają prace planistyczne i projektowe nad modernizacją i rozbudową Dworku Lutosławskich, w którym znajduje się siedziba Muzeum Przyrody w Drozdowie. Koncepcja zakłada renowację obecnego zespołu pałacowo-dworskiego poprzez prace modernizacyjne wewnątrz budynku. Oprócz przebudowy dworku planowana jest przede wszystkim budowa kompleksu obiektów towarzyszących mających na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej i historycznej Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Ulotki i mandaty w walce z psimi kupami

cz śr, 12 kwietnia 2006 10:25

Administracja łomżyńskich osiedli mieszkaniowych wyrusza na wojnę z psimi odchodami. Do każdego mieszkania na osiedlach Konstytucji 3 Maja i Górka Zawadzka, w którym z lokatorami mieszkają psy, w najbliższych dniach zapuka harcerski patrol. Harcerze mają uświadomić właścicielom psów, że po pupilach trzeba sprzątać. Jeśli to nie pomoże do akcji wkroczy straż miejska i policja...

Zambrów miasto Tirów

cz śr, 12 kwietnia 2006 10:23

Średnio trzy samochody ciężarowe w ciągu jednej minuty przejeżdżają przez Zambrów. Każdej doby jest ich około 4,5 tys wynika z najnowszych satelitarnych badań ruchu. Jeśli doliczy się do tego samochody osobowe w sumie jest ich niemal 15 tys. To miasto o zdecydowanie największym natężeniu ruchu w regionie.

Obwodnica na zachodzie

Foto: Obwodnica na zachodzie
cz wt, 11 kwietnia 2006 09:03

Obwodnica Łomży powinna przebiegać po stronie zachodniej miasta – wynika z oceny środowiskowej przygotowanej przez dr Włodzimierza Kwiatkowskiego z Politechniki Białostockiej. Ekspert na zlecenie projektującego łomżyńską obwodnicę Biura Projektowo-Badawczego Dróg i Mostów Transpojekt Warszawa, porównał wpływ na środowisko wariantów wschodnich i zachodnich planowanej obwodnicy Łomży. Kilkunastostronicowy dokument kończy się krótką konkluzją: „przeprowadzone prace terenowe prowadzą do wniosku, że optymalnym na wdrożenie jest wariant zachodni obwodnicy Łomży”.

Kamery w samochodach WORD-u

Foto: Kamery w samochodach WORD-u
cz pon, 10 kwietnia 2006 09:09

Od dziś egzaminy na prawo jazdy kat. „B” rejestrują kamery. Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego zobowiązane były do zainstalowania kamer w każdym samochodzie osobowym, w którym przeprowadza się jazdy egzaminacyjne. Jak podkreśla Mirosław Oliferuk dyrektor łomżyńskiego WORD-u kamery mają przede wszystkim pomóc zdającym, który gdyby nie zgadzał się z werdyktem egzaminatora może poprosić o przejrzenie taśmy z nagraniem jego egzaminu.

„Wy jesteście naszym potencjałem” - mówił premier Kazimierz Marcinkiewicz do łomżyńskiej młodzieży

Foto: „Wy jesteście naszym potencjałem&...
cz nie, 09 kwietnia 2006 17:04

„Dawno nie widziałem tyle piękna w jednym miejscu” – tak rozpoczął spotkanie z młodzieżą i mieszkańcami Łomży premier Kazimierz Marcinkiewicz. Na Starym Rynku premiera oczekiwało około 3 tys osób – przede wszystkim młodzieży uczestniczącej w XXI Światowych Dniach Młodzieży w Diecezji Łomżyńskiej.

Niedziela Palmowa

Foto: Niedziela Palmowa
cz so, 08 kwietnia 2006 21:14

Niedziela Męki Pańskiej – zwana powszechnie Niedzielą Palmową - rozpoczyna czas Wielkiego Tygodnia, w którym zostały zawarte przeżycia odnoszące się do najważniejszych tajemnic religijnych związanych z odkupieniem. Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Tego dnia wierni przynoszą do kościoła palemki, symbol odradzającego się życia. Na Kurpiach palmy wielkanocne są bardzo wysokie.

Fort w ogniu

Foto: Fort w ogniu
mm so, 08 kwietnia 2006 13:26

Nawet kilku metrów wysokości sięgały płomienie ognia, którzy wczoraj wieczorem pochłaniały trawę na Forcie nr 2 w Piątnicy. Sucha roślinność paliła się błyskawicznie pochłaniając coraz to większe przestrzenie ponad wiekowego zabytku... Strażacy ugasili pożar. Ogień na piątnickich fortach był dziewiąty pożarem do gaszenia którego w piątek wyjeżdżali łomżyńscy strażacy.

« · «« · 939 · 940 · 941 · 942 · 943 · 944 · 945 · 946 · 947 · 948 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę