sobota, 14 grudnia 2019 napisz DONOS@

Kosiarze wyszli na bagna

Foto: Kosiarze wyszli na bagna
cz nie, 11 września 2005 21:19

Już po raz czwarty na Bagnie Ławki w okolicy wieży widokowej przy Carskiej Szosie odbyły się Mistrzostwa Polski w Koszeniu Bagiennych Łąk „Biebrzańskie Sianokosy”. Tym razem z kosami na bagna ruszyło 30 dwuosobowych załóg. Aby wygrać trzeba było jak najszybciej i jak najdokładniej skosić pasek łąki o długości 100 m i szerokości 1,5 m. Koszona podmokła łąka to w 90 proc. trawy zwane turzycami, czasem drobne zakrzaczenia, kępy traw.

Najważniejszy jest Białystok

cz pt, 09 września 2005 10:18

Dwa projekty z Białegostoku - Restauracja Pałacu Branickich i Rozbudowa infrastruktury służącej rozwojowi aktywnych form turystyki w mieście Białystok, Gminie Supraśl i Wasilków są najważniejsze dla rozwoju województwa podlaskiego uznał wczoraj Regionalny Komitet Sterujący ds. Rozwoju Regionu. Komitet oceniał wnioski złożone do tzw. Działania 1.4 - Rozwój turystyki i kultury w ramach funduszy europejskich ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Oba projekty starają się o ponad 10 mln złotych dofinansowania, czyli o ponad połowę dostępnych na ten cle pieniędzy.

Bohaterowie są wśród nas... jeszcze

Foto: Bohaterowie są wśród nas... jeszcze
cz cz, 08 września 2005 22:14

Setki mieszkańców Rajgrodu, Grajewa i okolicznych wiosek, a także wojsko i dziesiątki pocztów sztandarowych oddało hołd żołnierzom 9 Pułk Strzelców Konnych Armii Krajowej. 8 września przed 61 laty, w rejonie leśniczówki Grzędy na Czerwonym Bagnie żołnierze AK stoczyli największą w rejonie bitwę partyzancką II wojny światowej. Około 430 partyzantów zostało otoczonych przez tysiące Niemców. Przy pomniku, w miejscu gdzie rozegrała się krwawa bitwa dwoje żyjących jej uczestników relacjonowało jej przebieg.

Polskie Termopile – walki pod Wizną

cz śr, 07 września 2005 22:44

Przed 66 laty – 8 września 1939 roku niemiecki gen. Heinz Guderian otrzymał zadanie prowadzenia działań w kierunku Wizna – Brześć. W nocy z 8 na 9 września siły niemieckie pod Wizną liczyły już około 42 000 żołnierzy wyposażonych w 350 czołgów, 108 haubic, 58 dział lekkich, 195 dział przeciwpancernych, 108 moździerzy, 188 granatników i 288 ciężkich karabinów maszynowych. Przeciwko tej potędze stanęło 700 żołnierzy i 20 oficerów uzbrojonych w sześć dział lekkich, dwadzieścia cztery ciężkie karabiny maszynowe, osiemnaście ręcznych karabinów maszynowych, dwa karabiny przeciwpancerne. W ten sposób na odcinku „Wizna” doszło do niespotykanej dysproporcji sił przez historyków porównywanej do słynnej wojny grecko-perskiej z 480 r. p.n.e.

Pirat w Tico

Foto: Pirat w Tico
cz śr, 07 września 2005 17:38

Trzy promile alkoholu miał we krwi kierowca który skosił swoim Tico słup oświetleniowy w przy Alei Piłsudskiego w Łomży. Jak twierdzą specjaliści to wyczyn nie lada. Nie dość, że większość ludzi w stanie upojenie nie jest w stanie wsiąść do samochodu, to jeszcze za zwyczaj Tico na słupie się „zawija” a nie go łamie. Bohater przeżył.

Niebezpiecznie sucho w lasach

cz śr, 07 września 2005 10:13

W lasach w okolicach Łomży utrzymuje się duże zagrożenie pożarowe. Wczoraj w południe w lasach w Nowogrodzie i Czerwonym Borze wilgotność ściółki leśnej wynosiła zaledwie 7%. Jak podkreśla Helena Puchała zastępca Nadleśniczego łomżyńskiego choć w lasach jest bardzo sucho na razie nie można wprowadzić zakazu wstępu do lasów, bo zgodnie z przepisami można to zrobić dopiero wtedy, gdy wilgotność ściółki przez trzy kolejne dni wynosi poniżej 10% ale rano, a nie po południu. Tymczasem dzięki dużej rosie poranna wilgotność ściółki wynosi kilkanaście procent.

Kolejne roboty drogowe w Łomży

cz wt, 06 września 2005 12:14

Ponad rok ma trwać remont ulicy Poznańskiej. Prace właśnie się zaczynają. Od czwartku do końca miesiąca 8 września zamknięty dla ruchu do końca miesiąca zostanie odcinek długości około 500 metrów od ul. Wojska Polskiego do ul. Poznańskiej. Następnie prace będą szły systematycznie dalej w kierunku Małej Kraski.

Taakkkaaaa ryba...

Foto: Taakkkaaaa ryba...
cz pon, 05 września 2005 21:51

Szczupaka o wadze 5 kg i długości 85 cm. złowił w Narwi Waldemar Pędziński. Doktor medycyny zanim wyciągnął rybę na brzeg „walczył” z drapieżnikiem przez kwadrans. Potyczka pomiędzy wędkarzem, a szczupakiem rozegrała się w okolicach Bronowa.

Ptasia grypa Łomży nie grozi

cz pon, 05 września 2005 15:05

„Na terenie powiatu łomżyńskiego nie ma realnego zagrożenia wirusem ptasiej grypy” – zapewniają służby weterynaryjne, ale zaleca się mieszkańcom „przyjęcie ogólnodostępnej szczepionki przeciw grypie”. W Łomży odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego. Uczestniczyli w nim wójtowie i burmistrzowie z okolic Łomży. Jednym z głównych tematów posiedzenia była ptasia grypa i przygotowania do ewentualnego zwalczania wirusa w regionie.

Łomżyński stadion na końcu

cz nie, 04 września 2005 23:55

Zakończyła się ocena merytoryczno-techniczna wniosków złożonych do Działania 1.4 „Rozwój turystyki i kultury” w ramach Zintegrowanego Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego w województwie podlaskim. O dofinansowanie ubiega sie w sumie 11 inwestycji na łączną kwotę niemal 90 mln zł. W tej grupie jest także „Modernizacja stadionu miejskiego w Łomży”.

66 lat temu...

Foto: 66 lat temu...
cz so, 03 września 2005 10:56

Od 3 września nad miastem pojawiły się hitlerowskie samoloty. Wybuchały bomby, trzaskały lotnicze kaemy żłobiąc krwawe bruzdy w tłumie zebranej ludności. Widać było bladoniebieskie skrzydła z żółtymi końcówkami i czarne krzyże, dwusilnikowe Heinkle 11 - były już blisko i niezbyt wysoko, jakieś 800 m nad ziemią. Powietrze rozdarł przeraźliwy, rozdzierający gwizd, jednocześnie rozszalały się karabiny maszynowe.

Ale dziura...

Foto: Ale dziura...
cz pt, 02 września 2005 11:45

Ogromnych rozmiarów dziura powstała na skrzyżowaniu ulic Woziwodzkiej i Szkolnej w Łomży. Wyrwa powstała tuż po przejechaniu przez skrzyżowanie „śmieciary.” Na szczęście samochód do niej nie wpadł. Skrzyżowanie z dziurą jest na uboczu Łomży, toteż awaria nie spowodowała utrudnień komunikacyjnych w mieście.

Łomża oddała hołd bohaterom września

Foto: Łomża oddała hołd bohaterom września
cz pt, 02 września 2005 08:08

Kompania Honorowa Wojska Polskiego, kombatanci, poczty sztandarowe i między innymi przedstawiciele władz Łomży wczoraj oddawali hołd żołnierzom polskiego września 1939 roku. Głównym punktem łomżyńskich obchodów 66 rocznicy wybuchu II wojny światowej była uroczysta Msza święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. To obok tej świątyni znajduje się były cmentarz garnizonowy, na którym pochowano szczątki 444 żołnierzy ekshumowane z pól bitewnych września 1939 r. na Ziemi Łomżyńskiej.

Kandydaci do Sejmu w Okręgu Wyborczym nr 24 - województwo podlaskie

cz cz, 01 września 2005 22:38

Bądź mądry - wybierz najlepszego... teraz możesz poznać wszystkie nazwiska, które zobaczysz na karcie do głosowania w niedzielę 25 września 2005 roku.

66 lat temu

cz cz, 01 września 2005 06:26

W samo południe w Łomży tak jak w całej Polsce zawyją syreny alarmowe. Dziś przypada 66 rocznica wybuchy II wojny światowej. W Miejscach Pamięci Narodowej złożone zostaną kwiaty. O godz. 18.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego biskup Tadeusz Zawistowski będzie przewodniczył Mszy świętej w intencji Ojczyzny. W kościele będą kombatanci, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz, a także Kompania Honorowa Wojska Polskiego.

Dotacje Marszałka

cz śr, 31 sierpnia 2005 10:14

XV edycja turoślańskiego Kartofliska i XVI Konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera to imprezy z Łomży i regionu które dostaną wsparcie Marszałka Województwa Podlaskiego. Zarząd Województwa Podlaskiego udzielił dotacji na wsparcie realizacji dziewięciu zadań publicznych należących do Województwa Podlaskiego w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji. Łączna pula pieniędzy przeznaczonych na dotację wyniosła ponad 37 tysięcy złotych.

Telefon 112 bez możliwości rejestracji rozmów

cz wt, 30 sierpnia 2005 10:15

Za dwa dni w Łomży rusza alarmowy numer telefonu 112. Od czwartku pod jednym numerem będzie możliwy kontakt ze wszystkimi służbami ratunkowymi. Jak twierdzi kapitan Sławomir Mieczkowski rzecznik prasowy łomżyńskiej Straży Pożarnej na bazie której funkcjonowanie Centrum Powiadamiania Ratunkowego telefon 112 w Łomży ruszy, ale nie tak jak to być powinno. Okazuje się bowiem, że przynajmniej na razie połączenia na ten numer telefonu nie będą rejestrowane, choć jest taki obowiązek prawny. Powód jest prozaiczny telefon 112 jest telefonem cyfrowym, a urządzenie do rejestracji rozmów, które ma straż pożarna jest analogowe i nie da się go już zmodernizować.

Pierwszy prałat od Benedykta XVI

Foto: Pierwszy prałat od Benedykta XVI
cz pon, 29 sierpnia 2005 08:43

Ksiądz Paweł Bejger – redaktor naczelny “Głosu Katolickiego” i od kilku dni proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Łomży został obdarzony przez Ojca Świętego Benedykta XVI godnością Kapelana Jego Świątobliwości. To pierwsza prałatura w diecezji łomżyńskiej nadana przez nowego papieża. Bendykt XVI nadał ją ks. Pawłowi 3 maja 2005 roku - w dwa tygodnie po wyborze na papieża.

Tragiczny koniec wakacji na drogach

cz pon, 29 sierpnia 2005 07:52

Dwie osoby zabite ponad 30 rannych – to tragiczny bilans ostatniego weekendu wakacji na drogach województwa podlaskiego. Przez trzy ostatnie dni wydarzyło się 14 wypadków drogowych. Wyjątkowo tragicznie na drogach było w niedzielę. Mimo, że pogoda nie utrudniała jazdy doszło do 7 wypadków w których rannych zostało aż 20 osób, a jedna zginęła. Dla porównania dzień wcześniej w czterech wypadkach drogowych rannych zostało 5 osób. Policjanci podkreślają, że tradycyjnie najważniejszymi przyczynami drogowych tragedii są brawura i nadmierna prędkość.

« · «« · 939 · 940 · 941 · 942 · 943 · 944 · 945 · 946 · 947 · 948 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę