środa, 22 maja 2019 napisz DONOS@

Poszukiwana: „najładniejsza witryna sklepowa 2004”

cz pt, 01 października 2004 07:57

Prezydenta Miasta Łomża wespół z Komisją Bezpieczeństwa i Porządku Rady Miejskiej zorganizowali konkurs na najładniejszą witrynę sklepową. Konkurs adresowany jest do właścicieli sklepów, a jego zwycięzca w nagrodę dostanie talon na zakupy „w dowolnym sklepie warty 500 złotych”.

Już od jutra w mieszkaniach ma być ciepło

cz cz, 30 września 2004 13:45

Tak szczęśliwe informacje napłynęły z administracji łomżyńskich spółdzielni mieszkaniowych. Zarówno największa ŁSM jak i ta najmniejsza SM Jedność – oczywiście włączając w to grono także Perspektywę - od pierwszego października włączą kaloryfery centralnego ogrzewania. Prezesi spółdzielni – nie wiadomo czy po wspólnej naradzie, czy też dlatego, że któryś się wyłamał – postanowili ogrzać atmosferę w naszych mieszkaniach.

Milionowa dotacja dla łomżyńskiej PWSIiP

cz pon, 27 września 2004 14:52

Są pieniądze na adaptację pomieszczeń pod potrzeby Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Radni Sejmiku Województwa Podlaskiego jednomyślnie podjęli uchwałę o udzieleniu 1 mln zł dotacji dla nowej łomżyńskiej uczelni.

Miastkowo przed Dąbrową Moczydły i Mieczami

cz pon, 27 września 2004 09:39

– to zwycięzcy rozegranego po raz siódmy Turnieju Aktywizacji Wsi. Turniej zorganizował Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, a jego głównym celem było pobudzenie do działalności mieszkańców poszczególnych wsi. W sobotę w Szepietowie reprezentacje podjęły rywalizację, a później nagrodzono najlepszych i okazało się, że za drugie miejsce nagroda jest cenniejsza niż za pierwsze. Mistkowo otrzymało telewizor, a Dąbrowa Moczydły telewizor i DVD.

Dwie tony śmieci z jednego kilometra Biebrzy

cz nie, 26 września 2004 10:52

Dwie tony śmieci usunęli w sobotę z rzeki Biebrzy nurkowie, uczestnicy dorocznej akcji jesiennego sprzątania tej rzeki. Przez trzy godziny ponad 100 osób sprzątało dwa odcinki o łącznej długości około kilometra. Ogólnopolską akcję zorganizował po raz trzeci Biebrzański Park Narodowy, Osowieckie Towarzystwo Fortyfikacyjne oraz białostocki Klub Płetwonurków "Skalar".

Ale się narobiło...

Foto: Ale się narobiło...
cz so, 25 września 2004 11:16

Dawno w Łomży nie remontowano na raz tylu ulic. Z ruchu wyłączone są dwie główne „arterie” komunikacyjne miasta – Aleja Legionów i Szosa Zambrowska a także kilka pomniejszych uliczek. Prace remontowe, choć niewątpliwie przyczyniają się do poprawy jakości łomżyńskich dróg, póki co dość skutecznie paraliżują miejski ruch. Największe utrudnienia są w godzinach porannego i popołudniowego szczytu – gdy mieszkańcy jadą do pracy, a następnie z niej wracają.

Sprawca groźnego wypadku poddał się karze

cz pt, 24 września 2004 12:21

Na rok i osiem miesięcy więzienia skazał Sąd Rejonowy w Zambrowie 41-letniego kierowcę TIR-a, sprawcę karambolu kilku aut, w którym zginęły cztery osoby. Prowadzona przez niego ciężarówka najechała od tyłu na samochody stojące na czerwonym świetle. Oskarżony przyznał się do spowodowania wypadku i dobrowolnie poddał się karze - poinformował Marek Mioduszewski z Prokuratury Rejonowej w Zambrowie, która z wnioskiem o takie rozstrzygnięcie zwróciła się do sądu.

Kierowcy uważajcie na dziury... bobrowe

cz pt, 24 września 2004 06:43

Niebezpiecznym może stać się przejazd przez stary most w Łomży. Co ciekawe, most jest jeszcze całkiem dobry, ale nasyp pod podjazdem na most podziurawiony jest przez bobry. Okazuje się, że wydrążonych tuneli i jam jest tak dużo, że w każdej chwili jezdnia może się zapaść. Potwierdzają to ekspertyzy z Politechniki Wraszawskiej.

Prezydenckie stypendia przyznane

cz pt, 24 września 2004 06:22

39 osób – uczniów łomżyńskich szkół - otrzymało stypendia prezydenta Miasta. Stypendia przyznano najlepszym uczniom z większości szkół zarówno publicznych jak i niepublicznych. Specjalna komisja rozpatrzyła 90 wniosków zgłoszonych przez poszczególne szkoły. Pieniądze, w kwocie od 80 zł – szkoły podstawowe do 150 zł – ponadgimnazjalne, uczniowie będą otrzymywać co miesiąc przez cały rok szkolny.

Za 100 złotych łapówki, młodej łomżance grozi do 10 lat więzienia

cz cz, 23 września 2004 07:18

Do 10 lat więzienia grozi za usiłowanie przekupstwa policjanta. Taki zarzut - jak podaje Gazeta Współczesna – przedstawiała wczoraj prokuratura łomżyńska młodej kobiecie, która rzekomo zaproponowała łomżyńskiemu policjantowi 100 złotych łapówki. Kobieta próbowała w ten sposób pomóc swojemu narzeczonemu. Funkcjonariusz drogówki zatrzymał prowadzonego przez niego małego fiata i podczas rutynowej kontroli stwierdził nadmierne zużycie opon. Podobno bieżnik był całkowicie całkowicie zniszczony i właśnie z tego powodu chciał zatrzymać dowód rejestracyjny auta.

Przygotowanie do sezonu grzewczego

mm śr, 22 września 2004 18:57

Jak informuje na swojej stronie internetowej Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, wszystkie budynki w zasobach są już przygotowane do rozruchu centralnego ogrzewania w zbliżającym się sezonie grzewczym 2004/2005.

Dodatkowe pieniądze na kulturę... będą.

cz śr, 22 września 2004 08:59

Ponad dwa i pół miliona złotych dostanie Łomża i Powiat Łomżyński na tzw. powojewódzkie instytucje kultury. Chodzi o pięć placówek, dwie podległe powiatowi i trzy miastu, które przed 1999 rokiem były finansowane z budżetu ówczesnego wojewody łomżyńskiego.

Zamknęli kolejny odcinek Legionów

cz śr, 22 września 2004 06:12

Od dziś zamknięty dla ruchu został odcinek Alei Legionów od ulicy Polowej do Dmowskiego. Tak jak w przypadku zamknięcia Legionów pomiędzy Placem Kościuszki a Polową spowodowane jest to remontem ulicy. Na tej pierwszej części już kładziona jest już pierwsza z trzech warstw asfaltowego dywanika. Zakończenie remontu Alei Legionów planowane jest na koniec października.

Trzęsienie ziemi w Łomży!

cz wt, 21 września 2004 15:42

Najpierw o 13.15, a później o 15.35 w Łomży zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy były na tyle silne, że w niektórych blokach np. przy ulicy Łagody 5 - kwiaty pospadały z parapetów. “To niespotykane zjawisko. Nigdy wcześniej czegoś takiego u nas nie było” - twierdzą w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW w Białymstoku. W Suwałkach wystąpiły pęknięcia w budynku Szpitala Wojewódzkiego, jednego bloku i kilku - co najmniej trzech - innych budynkach.

Trzęsienie ziemi... w Łomży

cz wt, 21 września 2004 14:21

O 13.15 na północnym-wschodzie Polski zatrzęsła się ziemia. Informacje potwierdzają Centra Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie i Białymstoku. Ziemia zatrzęsła się także w Łomży i Ostrołęce. Wstrząs był silny - jak poinformował Kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW Bogdan Maksim miał około 4.5 stopnia Richtera. Epicentrum znajdowało się około 180 km. na płn. zach. od Suwałk. "Nikt nie ucierpiał. Strat i szkód nie zanotowano. Służby zachowują stałą gotowość do działania. Zakład Sejsmologii PAN nie przewiduje wstrząsów wtórnych." - napisał w specjalnym komunikacie Maksim.

W Perspektywie nie ma ciepłej wody

cz wt, 21 września 2004 14:18

25. bloków Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa nie ma ciepłej wody. To efekt prac jakie na osiedlu rozpoczęło Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Ma ono wymienić armaturę w komorze ciepłowniczej na sieci magistralnej pomiędzy budynkami przy ulicy Porucznika Łagody 1 i Kazańska 8. MPEC zapewnia, że jutro prace zakończy i włączy dostawy ciepłej wody.

Posprzątana Łomża

cz wt, 21 września 2004 14:07

Ponad osiem ton, różnego rodzaju śmieci, znaleźli w Łomży uczestnicy akcji “Sprzątanie Świata”. Trzydniowa, międzynarodowa, akcja w mieście trwała praktycznie tylko jeden dzień. W piątek znaczna część łomżyńskich uczniów zamiast na lekcję poszła w miasto szukać śmieci.

9 osób rannych, w tym 3 ciężko, w wypadku w pobliżu Kolna

cz wt, 21 września 2004 09:56

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło przed 6. rano w okolicach wsi Borkowo około 6-ciu kilometrów od Kolna. Kierowca Forda Transita stracił panowanie nad kierownicą, wpadł do rowu i dachował.

Uboga Łomża

cz pon, 20 września 2004 12:27

Około 4400 rodzin z Łomży ma dochód poniżej 504 złotych na osobę – szacuje ratusz. Od pierwszego dnia maja do września Oddział Świadczeń Rodzinnych wypłacił łącznie niemal 3 mln 400 tys. zł. świadczeń rodzinnych. Otrzymało je 3391 wnioskodawców.

"Kawa czy herbata" z łomżyńskim proboszczem

cz pon, 20 września 2004 07:48

Ks. Andrzej Godlewski proboszcz parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży był gościem porannego programu telewizyjnego „Kawa czy herbata” emitowanego w programie pierwszym telewizji publicznej. Rozmowa dotyczyła przyznanego mu tytułu „Proboszcza Roku”. Sam ks Godlewski rozmowę potraktował jako okazję do promocji swojej parafii i parafian.

« · «« · 916 · 917 · 918 · 919 · 920 · 921 · 922 · 923 · 924 · 925 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę