piątek, 24 maja 2019 napisz DONOS@

Poseł Fedorowicz (LPR) głosował za nieobecnego kolegę

cz pt, 31 grudnia 2004 20:32

Do 5 lat więzienia grozi oskarżonemu o poświadczenie nieprawdy posłowi Ligi Polskich Rodzin Andrzejowi Fedorowiczowi, który na posiedzeniu sejmowej komisji głosował za nieobecnego kolegę z klubu. W piątek Prokuratura Okręgowa wysłała akt oskarżenia przeciw Fedorowiczowi do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście - poinformował rzecznik prokuratury Maciej Kujawski.

Sylwestrowa dyspensa

cz cz, 30 grudnia 2004 23:35

Ordynariusz łomżyński biskup Stanisław Stefanek zwolnił wiernych całej diecezji i gości przebywających dziś na jej ternie z obowiązku zachowania praktyk pokutnych. Zgodnie z czwartym przykazaniem kościelnym w każdy piątek wierni powinni zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz nie uczestniczyć w zabawach. Niemniej dziś przypada Sylwester i wielu katolików prosiło biskupów w całym kraju o dyspensę, czyli rozluźnienie kościelnego prawa. Takowej dyspensę obowiązującą na terenie całej diecezji udzialił biskup łomżyński.

Apel Biskupa Stanisława Stefanka

Foto: Apel Biskupa Stanisława Stefanka
cz cz, 30 grudnia 2004 17:26

"O serce wrażliwe i hojną dłoń gorąco proszę" - tak Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek zwrócił się do duszpasterzy Diecezji Łomżyńskiej. Biskup zaapelował o zorganizowanie zbiórki przy świątyniach w niedzielę 9 stycznia 2005 roku. Pieniądze mają być przekazane na pomoc ofiarom tragicznych wydarzeń w południowo-wschodniej Azji. Biskup przyłączył się tym samym do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który zaapelował, aby 9 stycznia zbiórki odbyły się w całej Polsce.

Obywatel płatnik

cz cz, 30 grudnia 2004 13:29

Drożej będzie się żyło w Łomży w przyszłym roku. Rada miejska dokonała podwyżek wszystkich lokalnych podatków. Korekty w porównaniu do stawek obowiązujących obecnie na ogół zgadzają się ze wskaźnikiem inflacji. I tak za 1m.kw. mieszkania lub domu na terenie miasta zapłacimy 52 gr. Jeżeli lokal przeznaczony jest na działalność gospodarczą, kwota ta rośnie do 17 zł.

15 lat III Rzeczpospolitej

Foto: 15 lat III Rzeczpospolitej
cz śr, 29 grudnia 2004 06:11

29 grudnia 1989 - Sejm dokonał zmian w konstytucji, co oznaczało formalny koniec PRL. Zmienił nazwę państwa na Rzeczpospolita Polska, wykreślono artykuł o przewodniej roli PZPR, wprowadzono zapis o swobodzie tworzenia partii politycznych, zagwarantowano swobodę działalności gospodarczej i uzupełniono wizerunek Orła Białego w godle o koronę.

Kolejki w internecie

cz pon, 27 grudnia 2004 08:47

Nawet ponad dwa i pół roku muszą czekać na wizytę u dentysty niektórzy mieszkańcy podlaskiego. Tutejszy oddział Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował w internecie listy kolejkowe do szpitali, gabinetów specjalistycznych, lekarzy i dentystów. Obowiązek sporządzania takich list pacjentów wprowadziła nowa ustawa zdrowotna. Wszyscy świadczeniodawcy co miesiąc muszą wysyłać do Narodowego Funduszu Zdrowia kolejkowe raporty – a ten opublikował je na swojej stronie internetowej. Z danych za grudzień wynika, że w kolejkach np. u dentysty stoi kilka tysięcy osób. Rekordowa kolejki mają nawet ponad tysiąc nazwisk, a w przypadku jednego gabinetu stomatologicznego w Supraślu na przyjęcie trzeba poczekać ponad 1200 dni – czyli niemal trzy lata.

Już jest - Biuletyn nr 42

cz nie, 26 grudnia 2004 21:27

Ukazał się kolejny już 42 numer Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży. Bezpłatny kwartalnik wydawany jest niemal od samego początku istnienia w Łomży amazonek. Od kilku miesięcy jest on dostępny także w internecie na stronie: www.amazonki.4lomza.pl. W najnowszym numerze m.in.: dr Maria Górnaś pisze o możliwości leczenia rozsianego raka piersi i rozmowa z prof. dr hab. Alfredą Padzik-Graczyk, kierownikiem Pracowni Biochemii i Spektroskopii w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie o tym jak rozpoznać raka.

Herodowe prawa i Herodowa zbrodnia

cz so, 25 grudnia 2004 22:22

„Gdyby Święty Józef zawitał dzisiaj z „Dziecięciem i Jego Matką” do naszych domów zastałby bardzo zróżnicowaną atmosferę – doznałby bardzo różnego przyjęcia. Jest wiele domów, w których zjednoczona rodzina przyjęłaby Gości z radością; (...) Niestety znalazłyby się także domy, w których nie ma miejsca dla Dzieciątka. Serca zamknięte na dar życia, a przecież Polska wymiera! Nasze rodziny nie mają odwagi podjąć powołania rodzicielskiego.” - To fragment listu pasterskiego biskupa łomżyńskiego na Dzień Świętej Rodziny – listu, który w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia został odczytany we wszystkich parafiach diecezji łomżyńskiej.

Szopka u kapucynów

Foto: Szopka u kapucynów
cz pt, 24 grudnia 2004 09:22

Po pasterce w kościele Ojców kapucynów otwarto tamtejszą bożonarodzeniową szopkę. To najstarsza w regionie ruchoma szopka. Wybudował ją w kilka lat po II Wojnie Światowej Bronisław Świerszcz jako wotum wdzięczności za ocalenie. W ubiegłym roku szopka kapucynów przeszła gruntowną renowację. Jak podkreśkla ojciec Waldemar Grubka – gwardian klasztoru - uporządkowano ją tematycznie począwszy od Betlejem, przez krajobraz Asyżu na podstawie fresków fresków Giotta, Watykan i Kurpiowszczyznę i miasto Łomżę.

Wigilia

cz pt, 24 grudnia 2004 06:10

Wigilia w polskiej obyczajowości jest świętem bardzo rodzinnym, powszechnie uważanym za najważniejszy dzień w roku. Niemniej to ostatni dzień adwentu – czyli oczekiwania na narodziny Chrystusa. Obowiązuje post ścisły - nie tylko nie wolno spożywać pokarmów mięsnych lecz też nie wolno więcej jak raz na dzień najeść się do sytości.

Świąteczne życzenia biskupa łomżyńskiego

Foto: Świąteczne życzenia biskupa łomżyńskiego
cz cz, 23 grudnia 2004 22:42

„Zbliżam się w pokorze i niskości swej…” - takimi słowami liturgicznego hymnu wypowiadamy naszą cześć wobec Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W czasie świąt Bożego Narodzenia oddajemy pokłon Dzieciątku w Stajni Betlejemskiej, Narodzonemu z Maryi Dziewicy, Zbawicielowi Świata, który na Krzyżu wypowiedział do końca miłość ku nam i ustanowił sakramentalny znak swojej obecności – Chleb eucharystyczny.

MPK jak w wakacje

cz śr, 22 grudnia 2004 23:24

MPK zb w Łomży informuje, że w dniach od 23 do 31 grudnia 2004r. autobusy będą kursowały wg rozkładu wakacyjnego (nie kursują autobusy oznaczone literą „s” – w szkołach przerwa świąteczna). W dniach 24.XII 2004r i 31 XII 2004r. autobusy na liniach „1” i „9” kursują normalnie. Na pozostałych liniach będą kursować tylko do godziny 20.00 .

Betlejemskie światełko zapłonęło na Starym Rynku

Foto: Betlejemskie światełko zapłonęło na Starym Rynku
cz śr, 22 grudnia 2004 16:32

Konny patrol harcerski przywiózł wieczorem do Łomży Betlejemskie Światełko Pokoju. Na Starym Rynku na ogień z groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem czekało kilkadziesiąt osób przede wszystkim harcerzy, ale byli tu także m.in.: biskup łomżyński ks. Stanisław Stefanek i prezydenta miasta Jerzy Brzeziński.

Ostrzeżenie o gołoledzi i silnym wietrze

cz śr, 22 grudnia 2004 12:57

IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku ostrzega, że w nocy 22/23.12.2004 w woj. warmińsko - mazurskim i podlaskim prędkość wiatru południowo - zachodniego stopniowo zacznie wzrastać, osiągając w porywach 20 m/s. pojedyncze porywy mogą osiągać 25 m/s. Dodatkowo z zachodu na wschód będzie przemieszczała się strefa opadów śniegu, które od zachodu będą stopniowo przechodziły w deszcz ze śniegiem a miejscami również w marznący deszcz powodujący gołoledź.

Do okulisty do Łomży

cz wt, 21 grudnia 2004 05:58

Oddział Okulistyczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży jako jedyny znalazł się na liście najlepszych szpitalnych oddziałów tygodnika Wprost. Raport „Gdzie się leczyć” pokazuje gdzie najlepiej są wykonywane najczęstsze zabiegi planowe. Według wyników rankingu łomżyńska okulistyka ogólnie znalazła się na 16 miejscu w kraju wyprzedzając m.in.: Klinikę Okulistyki Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej w Białymstoku. W Łomży Wprost szczególnie poleca usunięcie zmiany na powiece oka, w tym większość drobnych zabiegów ambulatoryjnych – w tej podkategorii tutejszy szpital zajął drugie miejsce.

Inwestujemy w autobusy

cz pon, 20 grudnia 2004 15:02

5 mln 400 tys. zł przeznacza Łomża na zakup sześciu nowych autobusów komunikacji miejskiej. MPK ogłosił przetarg. Dwa autobusy miałyby do Łomży dojechać w 2005 roku, a cztery pozostałe w 2006 roku. Gro środków na ich zakup – ponad 4 miliony złotych - pochodzi ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, a resztę – 1 mln 350 tys. ma dołożyć budżet miasta.

Choinki do wyboru do koloru

Foto: Choinki do wyboru do koloru
cz so, 18 grudnia 2004 14:18

Na targowiskach, bazarach i placach można już kupić choinki. Wybór jest bardzo duży, a ceny niemalże takie same jak przed rokiem. Drzewko w zależności od wielkości i rodzaju można kupić za już kilkanaście złotych, ale gdy interesuje nas choinka większa, lub mniej pospolita niż zielony świerk, ewentualnie wraz z całym systemem korzeniowym wówczas musimy wydać więcej - nawet kilkaset złotych. Dla tradycjonalistów jest nawet możliwość samodzielnego wyszukania sobie drzewka w lesie i jego własnoręczne ścięcie.

Łomżanie na III kongresie

cz so, 18 grudnia 2004 12:24

Maria Szyszkowska, Mieczysław Czerniawski i Marek Strzaliński – to działacze łomżyńskiego ogniwa SLD, którzy uczestniczą w III kongresie partii. W Warszawie rozpoczęły się jego obrady. Łomżanie(?) wraz z 970 innymi delegatami wybierać będą nowe władze krajowe partii. Póki co kandydatów na szefa SLD jest trzech – Krzysztof Janik, Józef Oleksy i Krzysztof Martens.

40 milionów na nowe życie

cz so, 18 grudnia 2004 11:35

Chcecie mieć szpitale? Musicie zaciągnąć 40 milionów złotych kredytu i spłacać go przez dwadzieścia lat. Takie ultimatum już w styczniu postawi zarządowi województwa wicemarszałek Krzysztof Tołwiński. - Jeśli radni znajdą tyle odwagi, to przyjmą ten projekt - mówi Tołwiński, który odpowiada za służbę zdrowia. Sprawa jest ważna. Chodzi o być albo nie być czterech najbardziej zadłużonych szpitali: zespolonego w Białymstoku (56 mln zł długu), w Łomży (ponad 10 mln zł długu), w Suwałkach (ponad 18 mln zł długu) i psychiatrycznego w Choroszczy (24 mln zł długu).

Znowu będzie slisko!

cz pt, 17 grudnia 2004 20:04

Centralne Biuro Prognoz oraz Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzegają, że w dzień 18.12.2004 oraz w nocy z 18/19.12.2004r. będzie wiał dość silny, porywisty wiatr południowo - zachodni, osiągający w porywach do 20 m/s. Lokalnie porywy mogą dochodzić do 22 m/s. Ponadto silnemu wiatrowi będzie towarzyszyło stopniowe ochłodzenie. Opady deszczu przechodzić będą w deszcz ze śniegiem oraz w śnieg.

« · «« · 910 · 911 · 912 · 913 · 914 · 915 · 916 · 917 · 918 · 919 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę