niedziela, 26 maja 2019 napisz DONOS@

Jak urzędnik z Urzędnikiem

Foto: Jak urzędnik z Urzędnikiem
mm cz, 20 stycznia 2005 13:34

Na zaproszenie starosty Wojciecha Kubraka do Łomży przyjechał marszałek województwa podlaskiego Janusz Krzyżewski. Na spotkanie zorganizowane w sali konferencyjnej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży przybyli również wójtowie z poszczególnych gmin powiatu.

Szczerbata oszustka

mm śr, 19 stycznia 2005 21:11

Dziewczyna, która uciekła z pogotowia opiekuńczego w Goniądzu, oszukała kilkunastu podlaskich rolników, obiecując, za pewną opłatą, załatwienie większej renty

Ostrzezenie o silnym wietrze

Foto: Ostrzezenie o silnym wietrze
mm śr, 19 stycznia 2005 21:08

MGW Biuro Prognoz w Białymstoku ostrzega, że w dniu 20.01.2005 w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim prędkość wiatru południowo-zachodniego i zachodniego stopniowo zacznie wzrastać, osiągając w południe w porywach 20 m/s, lokalnie do 25 m/s. W połączeniu z opadami śniegu powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne. Silny i porywisty wiatr utrzymywać się będzie do godzin nocnych 21/22.01.

Zaskakująca skuteczność podlaskiej policji

mm wt, 18 stycznia 2005 23:12

Na Podlasiu jest bardzo bezpiecznie - wynika z policyjnych statystyk. - To jest liczenie kreatywne - twierdzi kryminolog, prof. Andrzej Siemaszko

Spotkanie z Marszałkiem Województwa Podlaskiego

Foto: Spotkanie z Marszałkiem Województwa Podlaskiego
mm wt, 18 stycznia 2005 12:18

Z inicjatywy Starosty Łomżyńskiego Wojciecha Kubraka 19 stycznia 2005 r. (środa) w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży przy ul. Małachowskiego 4 odbędzie się spotkanie z Panem Januszem Krzyżewskiem - Marszałkiem Województwa Podlaskiego.

Budzi się życie nad Biebrzą

Foto: Budzi się życie nad Biebrzą
mm wt, 18 stycznia 2005 08:49

Ciepła zima sprawia, że nad Narwią i Biebrzą możemy już w styczniu obserwować piękne wiosenne wylewiska. Brzostowo, raj dla obserwatorów ptactwa, zaczyna tętnić życiem. Mimo, że okres przelotów jeszcze przed nami, już można oglądać klucze gęsi, łabędzie a także czajki.

"Płonie ognisko i szumią knieje, Drużynowego nie ma wśród nas ..."

Foto: "Płonie ognisko i szumią knieje, Drużynowe...
mm pon, 17 stycznia 2005 13:29

"Płonie ognisko i szumią knieje, Drużynowego nie ma wśród nas. Już nie będzie opowiadał starodawnych dziejów i harceskich wskrzeszał czasów, o rycerstwie z podkresowych stanic o obrońcach naszych polskich granic..." - tymi słowy żegnano dziś na łomżyńskiej nekropolii dh. mgr. Mariana Mieszkowskiego. Druha Społecznika, uhonorowanego w październiku 2003 Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Stanowisko SDPL w Łomży w sprawie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

mm pon, 17 stycznia 2005 12:10

Kwestia powstawania hipermarketów wzbudza w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Dostrzegamy w tym procesie zarówno korzyści jak i zagrożenia. Niewątpliwie istnienie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych może doprowadzić do bankructwa właścicieli kilku okolicznych sklepów. Z drugiej strony umożliwia powstanie nowych miejsc pracy, a także stwarza warunki większej konkurencji, co stymuluje obniżkę cen oraz poprawę jakości obsługi klientów.

Gwiazdka z nieba

cz pt, 14 stycznia 2005 15:03

Około 1800 złotych zebrano podczas charytatywnego pod hasłem "Gwiazdka z nieba". Cała suma zostanie przeznaczona na rzecz działającej przy kościele Ojców Kapucynów świetlicy "Promyczek". W koncercie kolęd i pastorłek udział więła młodzież z działającego przy MDK- DŚT zespołu muzycznego kierowanego przez Magdę Synow. Gwiazdą wieczoru była znana polska wokalistka Krystyna Prońko.

Kolorowe logo Łomży

Foto: Kolorowe logo Łomży
cz pt, 14 stycznia 2005 12:04

Pod koniec grudnia Prezydent Miasta Łomża Jerzy Brzeziński zatwierdził Znak Promocyjny Miasta Łomża. Nowe logo Łomży przedstawia stylizowany wizerunek skaczącego jelenia na tle kolorowych motywów krajobrazu. Kolor błękitny symbolizuje rzekę Narew, kolor zielony bogactwo lasów, pól i łąk, kolor żółty słońce i ciepło. Znak jest w swoim przekazie witalny i radosny, mimo zamkniętej formy pełen jest dynamizmu. Użyta kolorystyka stanowi o aspekcie ekologicznym i ścisłym związku miejsca z otaczającą przyrodą i niepowtarzalnym krajobrazem. Poprzez wizerunek jelenia nawiązuje on w sposób pośredni do herbu Miasta.

Pijana matka wiozła dziecko do przedszkola

cz pt, 14 stycznia 2005 09:20

Policjanci biją na alarm. Po drogach regionu jeździ coraz więcej osób pijanych. Tylko wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali siedmiu pijanych kierowców. W tej grupie była też kobieta, która wiozła swoje dziecko do przedszkola. Podinspektor Piotr Jarominiak naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej policji nie ukrywa oburzenia. Kobieta ryzykowała życiem dziecka, swoi i innych użytkowników dróg. W chwili zatrzymania miała ponad jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Druh Marian Mieszkowski nie żyje

cz cz, 13 stycznia 2005 18:03

W szpitalu w Wołominie zmarł w środę Marian Mieszkowski. Działacz społeczny, członek i były długoletni prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. W organizacji tej aktywnie działał od samego jej założenia w 1958 roku. Przez kilka lat jako redaktor naczelny prowadził wydawnictwo "Zeszyty Łomżyńskie", pismo Zarządu Oddziału Łomżyńskiego TPZŁ

13-stka okazała się szczęśliwa

cz cz, 13 stycznia 2005 13:21

Ah, co to był za… XIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od rana do samej nocy trzystu wolontariuszy kwestowało na łomżyńskich ulicach. Zimowa, a właściwie jesienna szarzyzna, wiatr, deszcz, a na twarzach radość. Z minuty na minutę skrzydlate puszki wypełniały się pieniędzmi. Mimo że w Łomży nie udało się sprzedać złotego medalu, pozostałe licytacje dostarczały wielkich emocji.

Biebrznięci o nocnym życiu na bagnach

Foto: Biebrznięci o nocnym życiu na bagnach
mm cz, 13 stycznia 2005 11:36

Kolejne XV spotkanie Wszechnicy Biebrzańskiej poświęcone będzie nocnemu życiu zwierząt zamieszkujących teren Biebrzańskiego Parku Narodowego. Podczas dwudniowej sesji “biebrznięci” - bo tak o sobie mówią ludzie zafascynowani tą okolicą - będą mówić m.in.: o sowach, nietoperzach i motylach. Cykliczne spotkania informacyjne i wykłady tematyczne adresowane do miłośników Bagien Biebrzańskich oraz osób zaangażowanych w ich czynną ochronę i promocję już od czterech lat organizują: BPN, WWF Polska, Stowarzyszenie “Biebrza Koneserom”, Towarzystwo Biebrzańskie i Osowieckie Towarzystwo Fortyfikacyjne.

Z kopułą - jak za dawnych lat

Foto: Z kopułą - jak za dawnych lat
cz śr, 12 stycznia 2005 15:27

Po miesiącach opóźnień udało się wreszcie wyłonić wykonawcę remontu starego ratusza. Za 1 mln 275 tys. zł ma tego dokonać Zakład Remontowo - Budowlany Jana Mierzejewskiego z Łomży. Zgodnie ze specyfikacją przetargową remont ma zostać zakończony do 30 grudnia tego roku. W tym czasie ratusz nieco urośnie, a czubek ratuszowej wiezy zwieńczy kopuła z iglicą.

Gwiazdka z nieba

cz śr, 12 stycznia 2005 14:13

Koncert pod takim właśnie tytułem poraz kolejny odbędzie sie w Łomży. Jego organizatorem jest miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych. W Kościele Ojców Kapucynów zaśpiewa jak zwykle młodzież z działającego przy placówce zespołu. Gwiazdą wieczoru będzie znana polska wokalistka Krystyna Prońko. Dochód z koncertu, podobnie jak w ubiegłych latach zostanie w całości przeznaczony na rzecz działającej przy Klasztorze Ojców Kapucynów świetlicy "Promyczek".

Bo nie chciały iść do szkoły

cz pon, 10 stycznia 2005 17:35

Dwie 12-latki z Zambrowa wymyśliły historię o swoim porwaniu, by dzisiaj nie iść do szkoły na klasówkę. Ostatecznie same zgłosiły się na policję. I tak były już poszukiwane, bo ojciec jednej z nich złożył zawiadomienie.

Stypendialni wybrańcy

cz pon, 10 stycznia 2005 16:20

Tylko 48 uczniów i 17 studentów z terenu powiatu łomżyńskiego będzie otrzymywało stypendia z Europejskiego Funduszu Społecznego. To zaledwie kropla w morzu potrzeb. Kryterium dochodowośc,i nie więcej niż 300 złotych netto w przeliczeniu na osobę, spełniło i wnioski złożyło na terenie powiatu niemal pół tysiąca studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Co najmniej 46,5 tys. zł z puszek i 4 tys. z licytacji na WOŚP w Łomży

Foto: Co najmniej 46,5 tys. zł z puszek i 4 tys. z li...
cz nie, 09 stycznia 2005 20:46

„Światełkiem do nieba” i pokazem sztucznych ogni zakończył się łomżyński finał XIII edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Starym Rynku przy wielkiej orkiestrowej scenie pokaz oglądało grubo ponad tysiąc osób. Przez całą niedzielę – od świtu do nocy – pieniądze do specjalnych uskrzydlonych puszek zbierało setki wolontariuszy. Do godziny 20.00 wysypano z nich i podliczono 46,5 tys. zł Dalsze 4 tys. zł przyniosła licytacja podarowanych przez łomżan przedmiotów.

WOŚP po raz 13-sty

Foto: WOŚP po raz 13-sty
cz so, 08 stycznia 2005 23:23

W niedzielę od samego rana na ulice Łomży wyszli wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już XIII Finał Orkiestry. W Łomży przez cały dzień zbierać pieniądze do uskrzydlonych puszek będzie 300 wolontariuszy. Ale to nie wszystko. Na Starym Rynku stanęła wielka scena, a obok niej wóz transmisyjny TVP. Po raz pierwszy fragmenty łomżyńskiego finału WOŚP na żywo będą pokazywane w telewizji.

« · «« · 909 · 910 · 911 · 912 · 913 · 914 · 915 · 916 · 917 · 918 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę