niedziela, 21 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Zmarł prof. Tomasz Strzembosz – Honorowy Obywatel Jedwabnego

Foto: Zmarł prof. Tomasz Strzembosz – Honor...
cz so, 16 października 2004 13:26

W sobotę rano, zaledwie w niespełna dwa tygodnie po odebraniu tytułu Honorowego Obywatela Jedwabnego, zmarł prof. Tomasz Strzembosz, jeden z najwybitniejszych historyków dziejów najnowszych Polski. Miał 74 lata. Honorowe Obywatelstwo radni Jedwabnego nadali profesorowi za obronę Jedwabnego po opublikowaniu przez Jana Grossa książki pod tytułem „Sąsiedzi”. Profesor polemizował z Grossem argumentując, że zbrodnia, do której doszło w Jedwabnem w lipcu 1941 roku, zainspirowana została przez Niemców. Później tezę tę podtrzymał także Instytut Pamięci Narodowej.

26 lat papieża Polaka

Foto: 26 lat papieża Polaka
cz so, 16 października 2004 10:51

Sobota jest 9497. dniem pontyfikatu Jana Pawła II. W ciągu 26 lat papież 31 razy okrążył równik i trzykrotnie pokonał odległość między Ziemią a Księżycem. W czasie 104 podróży odwiedził on 129 krajów, a w nich 617 miast i miejscowości, wygłosił 2382 przemówienia i kazania. 16 października 1978 roku Kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II.

Tragedia przy zbiorze ziemniaków. Trzyletnie dziecko nie żyje

cz cz, 14 października 2004 17:34

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w środę wieczorem – około godziny 17.00 - w jednej z podkolneńskich wsi. Rodzina pracowała na polu przy zbiorze ziemniaków. Wraz z nimi była trzyletnia dziewczynka, która chwilę przed tragedia siedziała na kombajnie przeznaczonym do zbioru ziemniaków. Gdy kombajn ruszył dziecko spadło wprost pod jego koła. Dziewczynka poniosła śmierć na miejscu.

Stypendia będą w listopadzie?

cz cz, 14 października 2004 08:30

Po raz kolejny przesunięto termin wypłat stypediów europejskich dla uczniów szkół i studentów. Jak twierdzą w białostockim Urzędzie Marszałkowskim za następne opóźnienia wypłat odpowiada ministerstwo gospodarki i pracy. Nadal bowiem nie ma rozporządzenia ministra w sprawie wzorów umów finansowania projektów. Stypendia będą mogły zostać wypłacone dopiero po opublikowaniu tego dokumentu. Tymczasem wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim zakończyła dwudniowe posiedzenie komisja, której zadaniem było rozpatrzenie projektów stypendialnych dla uczniów szkół gimnazjalnych i studentów. W sumie rozpatrzono 21 wniosków w tym 17 projektów od powiatów i 4 od gmin. Wszystkie zostały zaakceptowane, a to oznacza, że mogłyby być realizowane – gdyby oczywiście było ministerialne rozporządzenie.

Wypadek litewskiego busa - dwie osoby w szpitalu

cz cz, 14 października 2004 06:19

Pięć osób - obywateli Litwy - zostało rannych w wypadku, do którego doszło wczoraj nad ranem w miejscowości Grzymały na trasie Łomża-Miastkowo. Bus, którym podróżowali, najechał z tyłu na ciągnik z dwiema przyczepami. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala wojewódzkiego w Łomży, ale hospitalizowano jedynie dwie kobiety, które doznały najpoważniejszych obrażeń.

Światło na ... Wszystkich Świętych

Foto: Światło na ... Wszystkich Świętych
mm śr, 13 października 2004 13:50

Przed bramą cmentarza przy ul. Kopernika pojawiły się latarnie. Ciemny zaułek, wreszcie doczekał się światła. Trwają jeszcze prace przy parkingu, ale te posuwają się znacznie wolniej. Ułożono tylko drogę do gmachu sądu, pozostawiając gruz i niedokończone parkingi. Miejmy nadzieję, że uda się dokończyć przed świętem zmarłych. Jeśli nie, bezpośrednio przed cmentarzem parkować będą tylko pojazdy terenowe.

Projekt Bezpieczny Komputer

mm śr, 13 października 2004 11:05

12 października obyła się inauguracja Dnia Bezpiecznego Komputera (DBK), nowej cyklicznej inicjatywy edukacyjnej skierowanej do milionów użytkowników komputerów i Internautów w całej Polsce.

PEFRON ustąpił

cz śr, 13 października 2004 08:34

Jeszcze wczoraj podawaliśmy informację o żądaniach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwrotu od Łomży ponad 58 tysięcy złotych. Dziś możemy podać, że Fundusz ustąpił. We wtorek po południu do łomżyńskiego ratusza doszło lakoniczne pismo, informujące w jednym zdaniu, że PEFRON rezygnuje ze swoich roszczeń.

Spotkanie Starosty z Prezydentami Polski i Niemiec

Foto: Spotkanie Starosty z Prezydentami Polski i Niemiec
cz śr, 13 października 2004 06:59

Podczas oficjalnej wizyty delegacji Powiatu Łomżyńskiego na terenie Bawarii w Niemczech dniu 8 października 2004 roku dzięki staraniom Starosty Powiatu Dingolfing-Landau Heinricha Trappa, Starosta Łomżyński Wojciech Kubrak i Wicestarosta Łomżyński Zbigniew Sokołowski wzięli udział w debacie p.t. „Ludzie w Europie”, zorganizowanej przez Centrum Medialne w Passau. W spotkaniu udział wzięli Prezydent Niemiec Horst Kőhler, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski oraz Premier Rządu Bawarii Edmund Stoiber.

PEFRON żąda od Łomży zwrotu niemal 60 tysięcy złotych.

cz wt, 12 października 2004 08:35

Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zażądał od Prezydenta Łomży zwrotu ponad 58 tysięcy złotych. Sprawa dotyczy pieniędzy przekazał miastu i kilku łomżyńskim firmom na zatrudnienie niepełnosprawnych w latach 1999 – 2002. Żądanie zwrotu pieniędzy jest tym bardziej dziwne, że dotychczas Fundusz nie sygnalizował nieprawidłowości w wykorzystaniu tych środków, jak również nie wnosił zastrzeżeń do składanych sprawozdań rocznych.

Bezrobocie spada

cz wt, 12 października 2004 06:40

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu września 2004 roku wyniosła 7.706 osób, w tym w mieście Łomża 4.701 osoby i w Powiecie Łomżyńskim 3.005 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 292 osoby. We wrześniu br. do PUP w Łomży zgłosiło się 601 bezrobotnych, w tym 467 nie posiadało prawa do zasiłku. W omawianym miesiącu sprawozdawczym do urzędu wpłynęły 243 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 24,7 %. Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec września 2004 roku wyniosła 17,2 %, - dla miasta Łomży 19,3 %, - dla Powiatu Łomżyńskiego 14,8 %.

Zasady amerykańskiej loterii wizowej DV-2006

Foto: Zasady amerykańskiej loterii wizowej DV-2006
cz pon, 11 października 2004 15:03

Departament Stanu USA ogłosił zasady kolejnej edycji loterii wizowej. Tak jak w roku ubiegłym i teraz zgłoszenie musi być złożone w formie elektronicznej przez stronę internetową www.dvlottery.state.gov. Trzeba to zrobić w ciągu dziewięciu tygodni - pomiędzy piątkiem 5 listopada 2004 r. a piątkiem 7 stycznia 2005 r. Zgłoszenie musi być wypełnione po angielsku i co bardzo ważne prawidłowo. Amerykanie podają, że niemal co trzecie nadsyłane w 2003 roku zgłoszenie do loterii DV-2005 miało błędy formalne i zostało zdyskwalifikowane. Udział w loterii DV- 2006 – tak jak we wszystkich poprzednich edycjach - jest bezpłatny.

Bez przepychania i bijatyk

Foto: Bez przepychania i bijatyk
cz pon, 11 października 2004 09:58

Kilkaset osób od wczesnych godzin porannych stało przed łomżyński oddziałami banku PKO BP. O 8.05, do siedziby banku przy ul. Niemcewicza 4 wpuszczono pierwsze 20 osób. Tuż przed otwarciem drzwi banku atmosfera była nerwowa – zwłaszcza na końcu kolejki, ale do przepychanek większych nie doszło. Nad bezpieczeństwem kolejkowiczów czuwali ochroniarze bankowi i dwaj policjanci.

List do papieża na zakończenie Kongresu

Foto: List do papieża na zakończenie Kongresu
cz nie, 10 października 2004 20:56

Specjalny list do Ojca Świętego Jana Pawła II wysłali uczestnicy zakończonego w niedzielę II Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej. Dwudniowe spotkanie wypełnione było wspólną modlitwą i konferencjami. W Kongresie uczestniczyło niemal 500 osób – przedstawicieli ponad 20 działających tu ruchów i stowarzyszeń katolickich.

SKK załatwi sprawę?

Foto: SKK załatwi sprawę?
cz nie, 10 października 2004 13:43

Kilkaset osób w niedzielne przedpołudnie stało przed siedzibą banku PKO BP w Łomży. Jutro o 8.05 w całej Polsce ma rozpocząć się sprzedaż lokat prywatyzacyjnych banku. Stojący w kolejce w Łomży powołali specjalny Społeczny Komitet Kolejkowy – ma to zapobiec przepychankom i awanturom w poniedziałkowy poranek, kiedy chcący nabyć akcje PKO BP pod siedzibę banku przy Alei Piłsudskiego przyjdą ponownie.

Szkolenie dla sklepikarzy handlujących alkoholem

cz so, 09 października 2004 22:42

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży w połowie października zorganizuje szkolenie „w zakresie przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.” Bezpłatnym nauczaniem mają zostać objęci właściciele i sprzedawcy pracujący w sklepach, pubach i restauracjach, czyli wszędzie tam gdzie można kupić piwo, wino i wódkę. Szkolenie ma przede wszystkim uświadomić tym osobom komu wolno, a komu nie wolno sprzedawać alkoholu i co robić gdy alkohol chce kupić nieletni.

II Kongres Katolicki

Foto: II Kongres Katolicki
cz so, 09 października 2004 10:10

Mszą Świętą w katedrze pod przewodnictwem ks. bp. Bronisława Dembowskiego rozpoczął się w Łomży II Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej. W dwudniowych spotkaniach bierze udział około 400 przedstawicieli z 21 ruchów i stowarzyszeń. Hasłem przewodnim Kongresu jest zdanie zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął” (Łk 12,49).

“Piwny dąb” stoi

Foto: “Piwny dąb” stoi
cz pt, 08 października 2004 16:35

W parku im. Jakuba Wagi stanęło drzewo Żubra. Kilku metrowy dąb szypułkowy – zgodnie z kampanią browaru z białostockich Dojlid staną tuż za rogiem. To to samo drzewo, które pokazywano we wrześniu podczas Festynu Żubra przy plaży miejskiej.

Korki w Łomży do początku listopada

cz pt, 08 października 2004 07:25

Co najmniej dwa tygodnie wynosi opóźnienie przy pracach remontowych ulicy Szosa Zambrowska w Łomży. Planowano, że nową nawierzchnią samochody pojadą już 18 października, tymczasem będzie to nie wcześniej niż w pierwszym tygodniu listopada. Opóźnienia ratusz tłumaczy niespodziewanymi utrudnieniami jakie napotkał wykonawca - „jakieś wytryskające wody podskórne” - mówi Jarosław Koszewski. Niemniej już zakończono wszelkie roboty kanalizacyjne i właśnie teraz firma realizująca inwestycje przystępuje do II etapu prac - budowania nawierzchni jezdni. Remont Szosy Zambrowskiej objął odcinek o długości około 670 metrów.

Monitoring w łomżyńskich szkołach

cz cz, 07 października 2004 18:19

W trzech Publicznych Gimnazjach w Łomży 1, 2 i 3 do końca listopada tego roku zostanie uruchomiony monitoring. Kamery mają być umiejscowione zarówno na zewnątrz budynków jak i w szkolnych korytarzach. Właśnie został ogłoszony przetarg na dostawę i montaż systemu telewizji przemysłowej w “pierwszym” gimnazjum. W sumie ma tu być zainstalowanych 11 kamer, w tym 7 wewnątrz budynku szkoły.

« · «« · 908 · 909 · 910 · 911 · 912 · 913 · 914 · 915 · 916 · 917 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę