niedziela, 24 lutego 2019 napisz DONOS@

Sanepid zbadał kąpieliska

cz cz, 24 czerwca 2004 08:47

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku po przeanalizowaniu wyników badań laboratoryjnych i przeprowadzonych kontroli sanitarnych w maju i czerwcu informuje, że na terenie województwa podlaskiego: I. Woda jest przydatna do kąpieli w następujących kąpieliskach:

Będzie uczelnia

cz wt, 22 czerwca 2004 21:53

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie utworzenia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży - podało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu. Kształcenie w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży prowadzone będzie w następujących kierunkach: informatyka, zarządzanie i marketing.

Lewica znowu rządzi i w województwie i w Sejmiku

cz pon, 21 czerwca 2004 21:05

Sejmikowe radnych politykowanie po raz kolejny przypominało zabawę kilkuletnich dzieci w piaskownicy. Przed miesiącem Marszałek Województwa Janusz Krzyżewski (SLD) wnioskował do Sejmiku o odwołania wicemarszałka Jana Kamińskiego z Podlaskiej Inicjatywy Ludowej (wcześniej Samoobrona), a w poniedziałek ten sam marszałek wnioskował do tego samego Sejmiku o powołanie na wicemarszałka tego samego Jana Kamińskiego. Co ciekawe zarówno pierwszym razem jak i drugim rządząca w województwie lewicowa koalicja SLD-UP, PSL i PIL poparła wniosek swego marszałka.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży?

cz pon, 21 czerwca 2004 20:41

We wtorek (22 czerwca) rząd ma zajmować się powołaniem w Łomży Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Projekt odpowiedniego rozporządzenia znalazł się w proponowanym porządku obrad posiedzenia Rady Ministrów – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Umorzenie w sprawie komendanta policji z Łomży

cz so, 19 czerwca 2004 09:53

Po raz drugi Prokuratura Rejonowa w Suwałkach umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez mł. insp. Andrzeja Zarembę, komendanta miejskiego policji w Łomży We wrześniu ub.r. komendant Zaremba wydał rozkaz, który zabraniał wstępu na teren komendy miejskiej policjantom przebywającym na zwolnieniu lekarskim. Problem w tym, że niektórzy funkcjonariusze nie mogli przez to odebrać wypłat. O wszystkim zawiadomili komendanta wojewódzkiego policji i prokuraturę.

Augustyniak i Sekściński tworzą łomżyńską SdPl

cz pt, 18 czerwca 2004 13:41

Najmłodszy radny miejski Paweł Augustyniak i Arkadiusz Sekściński to koordynatorzy prac związanych z tworzeniem Socjaldemokracji Polskiej na terenie Łomży i okolic. Obu młodym „politykom” - takowe obowiązki powierzyła założycielka partii w podlaskim posłanka Barbara Ciruk. SdPl w Łomży „liczy głównie na ludzi młodych, aktywnych, zdegustowanych obecnym stylem uprawiania polityki” - tak napisali sami twórcy łomżyńskiej SdPl.

Policja odnalazła skradziony czołg

cz pt, 18 czerwca 2004 13:06

30-tonowy T34 stał od lat na łące przy drodze Szczuczyn - Biała Piska. Był lokalną atrakcją. Mimo tego w biały dzień przepadł bez śladu. Policjanci z Pisza postawili sobie za punkt honoru odnalezienie kilkudziesięciotonowego pomnika. Ślady wiodły prosto do Pruszkowa. W nocy na jednym z miejscowych skupów złomu funkcjonariusze znaleźli już częściowo pocięty pojazd. Złodzieje zdążyli odciąć wieżyczkę z lufą.

Nowa, większa Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

cz pt, 18 czerwca 2004 11:24

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński powołał w czwartek nową Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W porównaniu ze starą ta jest większa – liczy 12 osób, a poprzednia miał tylko 10 członków. W samej komisji nastąpiły też zmiany personalne. W jej składzie nie ma żony właściciela hurtowni alkoholu.

Biskup zachęca do pielgrzymowania na Jasną Górę

cz pt, 18 czerwca 2004 07:27

Pasterz diecezji łomżyńskiej J.E. ks. bp Stanisław Stefanek w specjalny liście zachęca – szczególnie młodzież – do udziału w Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka z Łomży do Częstochowy wyruszy już po raz dwudziesty. Dwa tygodnie pieszego, wakacyjnego, wędrowania do Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski (od 1 do 13 sierpnia) to - zdaniem biskupa - dobra sposobność odnowienia siły dla naszego życia duchowego. „W sposób szczególny zachęcam was ludzie młodzi, ponieważ jest to w znacznej mierze pielgrzymka młodych. Jesteście pełni sił i entuzjazmu. A tego potrzeba nie tylko na pielgrzymce, ale i we współczesnym świecie. Niech udział w pielgrzymce będzie dla was wezwaniem i wielką przygodą” - napisał biskup.

32 miliony na drogi

cz pt, 18 czerwca 2004 07:00

32 miliony złotych na modernizację dróg wojewódzkich i szkół podzielił Regionalny Komitet Sterujący, działający przy Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Inwestycje mają być realizowane w ramach unijnego Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, który zakłada, że podejmujące się ich samorządy muszą mieć tylko 25% potrzebnej kwoty – reszta to dotacja z Unii.

Kultura zyska pół miliona, a sport poczeka

cz cz, 17 czerwca 2004 22:42

530 tysięcy 833 zł – tyle pieniędzy chcą przeznaczyć władze miasta dla instytucji kultury. Dodatkowe pieniądze, to tylko tymczasowy – przewidziany na okres dwóch miesięcy -zastrzyk gotówki podtrzymujący je przy życiu „do czasu otrzymania dotacji z budżetu państwa”. Na najbliższej sesji radni Łomży mają zająć się zaproponowanymi przez Prezydenta zmianami w tegorocznym budżecie. Pieniądze na kulturę mają pochodzić ze specjalnej rezerwy ogólnej budżetu Łomży.

Złom na wagę złota

cz cz, 17 czerwca 2004 13:28

Przypuszczenia, że kradzieży dokonali ludzie, zajmujący się handlem złomem wysnuwa sama policja. Komu innemu chciało by się organizować całą akcję – mówią funkcjonariusz z Zambrowa. To właśnie na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w tym mieście zdarzyła się kradzież i to oni prowadzą dochodzenie. Złodzieje całą akcję przeprowadzili na raty. Jednego dnia palnikiem odcięto konstrukcje. Następnego dnia zdemontowano wieże, jak przypuszcza policja również przy pomocy palnika. W powodzeniu, dochodzenia przeszkadza również fakt, że cała ta sprawa miała miejsce już kilka tygodni temu.

Borzuchowski zamiast Kamińskiego w Sejmie

Foto: Borzuchowski zamiast Kamińskiego w Sejmie
cz wt, 15 czerwca 2004 21:55

Michał Kamiński do niedawna „poseł z łomżyńskiego” wygrał mandat w Parlamencie Europejskim startując z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Konsekwencją wyboru Kamińskiego do Brukseli jest pozbawienie go mandatu w Sejmie. Zwolniony poselski fotel zajmie Wojciech Borzuchowski - obecny wicestarosta zambrowski - który w poprzednich wyborach parlamentarnych (krajowych) startował z tej samej listy wyborczej co Michał Kamiński.

Imperialne zakusy Białegostoku

cz wt, 15 czerwca 2004 09:23

Łączenie czy likwidacja. Pytanie dotyczy przyszłości stacji pogotowia ratunkowego w województwie podlaskim. Dziś w Kurierze Porannym Marszałek Krzysztof Tołwiński przekonuje o słuszności pomysłu połączenia wszystkich trzech działających na tym terenie stacji pogotowia ratunkowego. Sam pomysł - dodajmy – wcale nie jest nowy, a raczej ponownie przez władze województwa odgrzebany. Rok temu spotkał się on ze zdecydowanym sprzeciwem w Łomży i Suwałkach. Dziś też tak będzie tym bardziej, że dyrektorzy stacji o powrocie do koncepcji łączenia dowiedzieli się z gazety podkreśla Grzegorz Wasilewski dyrektor wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego w Łomży.

Wyniki wyborów w okręgu podlasko-warmińsko-mazurskim do PE

cz pon, 14 czerwca 2004 15:23

Wyniki wyborów z Okręgowej Komisji Wyborczej w Olsztynie. Platforma Obywatelska - 95106 głosów - 26% Liga Polskich Rodzin - 65926 głosów - 18% Samoobrona - 45717 głosów - 12,9% Prawo i Sprawiedliwość - 40412 głosów - 11% Sojusz Lewicy Demokratycznej - 31120 głosów - 8,8%

Konkurs Fundacji Fundusz Współpracy

cz nie, 13 czerwca 2004 18:49

Do 13 sierpnia można składać wnioski na projekty w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL Środki przeznaczone z Europejskiego Funduszu Społecznego na Program Inicjatyw Wspólnotowych EQUAL to około 134 miliony euro. Konkurs ogłoszony na początku czerwca skierowany jest głównie do odbiorców publicznych, ale zgodnie z założeniami, wnioskodawcami mogą być także organizacje pozarządowe.

Motocros na piątnickich fortach

cz so, 12 czerwca 2004 13:16

Przygotowania do motocrosu idą pełną parą. Już w niedzielę na piątnickich fortach można będzie podziwiać wyczyny motocyklistów. Na fanów motocrosowego sportu czeka mnóstwo atrakcji i emocji. Po raz pierwszy zawody odbędą się na zmodernizowanym torze. W tej chwili trwają ostatnie przygotowania przed niedzielną imprezą - powiedział jeden z organizatorów rajdu - Krzysztof Jasiński. Swój udział w zawodach zapowiedziało około 80-ciu zawodników z kraju i zagranicy.

Episkopat w Licheniu: Zło w ustawach

cz pt, 11 czerwca 2004 22:01

- Rząd podejmuje działania wrogie rodzinie - mówił w piątek bp Stanisław Stefanek o ustawie o świadczeniach rodzinnych. Podczas 328. zebrania plenarnego Episkopatu w Licheniu biskupi nie szczędzili krytyki ustawie. - Władze tworzą prawo zapewniające dobre samopoczucie nielicznym homoseksualistom przez legalizację ich związków, a normalne rodziny sięgają po rozwody, by móc przeżyć - powiedział bp Stefanek, przewodniczący rady ds. rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Krytykował też m.in. skrócenie urlopów macierzyńskich, projekt ustawy o równym statusie kobiet i mężczyzn oraz o ochronie zdrowia reprodukcyjnego.

Psy z łomżyńskiego schroniska czekają na nowy dom

cz pt, 11 czerwca 2004 16:31

Setka psich sierot czeka na nowych właścicieli. Porzucone zwierzęta przebywają w łomżyńskim schronisku. Niestety adopcje zdarzają się wciąż zbyt rzadko, a zwierząt systematycznie przybywa. Nie dziwi więc fakt, że przy takiej ilości czworongów placówka musi się rozbudowywać. Niestety na dodatkowe boksy brakuje pieniędzy - powiedziała Beata Sobolewska.

Boże Ciało w Łomży

cz cz, 10 czerwca 2004 13:29

Kilkadziesiąt tysięcy wiernych przeszło ulicami Łomży w procesjach Bożego Ciała. Główną procesję po Mszy Świętej w Katedrze poprowadził biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Uroczystość Bożego Ciała jest momentem uświadomienia sobie Bożego Planu zbawienia człowieka i jednocześnie zrozumienia i wyeliminowania błędu sezonowości ludzkich uniesień do Boga – mówił w homilii, podczas uroczystej Mszy Świętej poprzedzającej procesję biskup Stanisław Stefanek. Tej Mszy Świętej przewodniczył biskup Marcjan Trofimiak ordynariusz diecezji Łuck na Ukrainie.

« · «« · 904 · 905 · 906 · 907 · 908 · 909 · 910 · 911 · 912 · 913 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę