niedziela, 26 maja 2019 napisz DONOS@

Ostrzeżenie o zawiejach i zamieciach

cz śr, 15 lutego 2006 13:44

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed zbliżającymi się intensywnymi opadami śniegu zawiejami i zamieciami. Wszystko dotrze do nas w czwartek rano. Jutro przez cały dzień ma padać śnieg okresami dość intensywny a prędkość wiatru wzrośnie do silnego, w porywach osiągając 15 m/s.

Rolnicy naciągają Unię

Foto: Rolnicy naciągają Unię
cz śr, 15 lutego 2006 11:38

W co szóstym wniosku o dopłaty bezpośrednie złożonym przez rolników z województwa podlaskiego są nieprawidłowości. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podała wyniki kontroli wniosków składanych przez rolników w 2005 roku. W województwie podlaskim skontrolowano 4 686 rolników, w niemal 800 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości.

Pijane miasto

Foto: Pijane miasto
cz wt, 14 lutego 2006 16:48

Ponad 37 mln 700 tys złotych wydali w ubiegłym roku mieszkańcy Łomży na alkohol. Tak wynika z podsumowanie jakie sporządził Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego do którego napłynęły oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych ze wszystkich legalnie działających punktów sprzedaży alkoholu w mieście. Oznacza to, że każdy mieszkaniec Łomży – wliczając noworodki, dzieci i abstynentów - na alkohol wydał ponad 575 zł.

Strzaliński złamał prawo?

cz wt, 14 lutego 2006 15:22

W białostockiej prokuraturze okręgowej rozpoczęło się śledztwo w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego wojewodę podlaskiego Marka Strzalińskiego (SLD). „Eksłomżanin” miał działać wbrew prawu podczas wydawania decyzji o rozpoczęciu budowy obwodnic Augustowa i Wasilkowa.

Ratusz kazał zdjąć plakaty Kocham Polskę!

Foto: Ratusz kazał zdjąć plakaty Kocham Polskę!
cz wt, 14 lutego 2006 13:30

Kilku członków Młodzieży Wszechpolskiej przed południem na Starym Rynku rozdawało pocztówki, ulotki i lizaki promujące w dniu św. Walentego kampanię Kocham Polskę! Młodzi łomżanie ustawili się w rogu Starego Rynku przy skrzyżowaniu Farnej z Długą. Na dwóch pobliskich drzewach taśmą bezbarwną przykleili plakaty promujące akcję. Po pół godzinie na miejscu zjawili się Strażnicy Miejscy, którzy jak się wyrazili „z polecenia z ratusza” kazali zerwać plakaty...

Tragiczny wypadek - dwie osoby zabite, jedna ranna

Foto: Tragiczny wypadek - dwie osoby zabite, jedna ranna
mm wt, 14 lutego 2006 11:30

Tragiczny w skutkach wypadek wydarzył się na drodze pomiędzy Piątnicą a Wizną. Ciężarowy Tir staranował tam osobowa ładę. Dwie osoby – kierowca i pasażer łady ponieśli śmierć na miejscu – trzecia osoba drugi pasażer łady w stanie ciężkim trafił do szpitala. Jak wyjaśniają policjanci przyczyną wypadku mogło być niedostosowanie prędkości jazdy do trudnych warunków na drodze.

Zasolona Łomża

Foto: Zasolona Łomża
cz pon, 13 lutego 2006 15:55

Około 700 ton soli i ponad 150 piasku wysypali już tej zimy na ulice Łomży pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Jak podkreśla Marek Olbryś z-ca dyrektora MPGKiM to już więcej niż przez całą ubiegłą zimę, choć do końca tej zimy zostało jeszcze trochę czasu. W tym tygodniu do Łomży mają dotrzeć kolejne ciężarów z solą. W sumie ma na nich być około 150 ton ładunku.

Krzyże dla biskupa...

Foto: Krzyże dla biskupa...
cz so, 11 lutego 2006 22:02

Dwa krzyże biskupie i fioletowa piuskę otrzymał w sobotnie popołudnie ks. prał. Tadeusz Bronakowski. Tego dnia w samo południe Jego Świątobliwość Benedykt XVI mianował go nowym biskupem pomocniczym Diecezji Łomżyńskiej. Jednocześnie Ojciec Święty przyjął prośbę dotychczasowego sufragana bp Tadeusza Zawistowskiego o zwolnienie go, w związku z uzyskaniem wieku emerytalnego, z obowiązków biskupa pomocniczego.

Nowy biskup pomocniczy w Łomży

Foto: Nowy biskup pomocniczy w Łomży
cz so, 11 lutego 2006 12:17

Jego Świątobliwość Benedykt XVI mianował Biskupem Pomocniczym Diecezji Łomżyńskiej Ks. Prał. Tadeusza BRONAKOWSKIEGO, Wiece-Kanclerza Kurii Diecezjalnej Łomżyńskiej i wykładowcę prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, przydzielając Mu stolicę tytularną Tigisi in Mauritania. Ks. biskup nominat Tadeusz Bronakowski ma 47 lat. Przed 22 laty w łomżyńskiej Katedrze został wyświęcony na kapłana.

Tłumy na Giertychu

Foto: Tłumy na Giertychu
cz pt, 10 lutego 2006 23:39

Około dwustu osób przyszło w piątkowe popołudnie do Centrum Katolickiego aby zobaczyć Ramana Giertycha. Szef Ligi Polskich Rodzin jak mówił „od Łomży rozpoczął objazd Polski”. Przez cały rok ma odwiedzić wszystkie większe miasta w kraju i wysłuchać głosu ludu. W Łomży poza słuchaniem także mówił m.in. do radnych miasta aby uchwalili samorządowe becikowe. „Zbliżają się wybory trzeba się zasłużyć społeczeństwu” – argumentował Giertych.

Hipermarketu nie będzie

cz cz, 09 lutego 2006 12:09

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uchylił uchwałę Rady Miejskiej Łomży dopuszczającą budowę przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej hipermarketu. Sąd uznał zasadność skargi jaką wnieśli okoliczni mieszkańcy sprzeciwiający się tej inwestycji. Przypomnijmy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku od kilku miesięcy prowadzą śledztwo w sprawie przestępstw jakie powstały w związku z lokalizacją łomżyńskiego hipermarketu. Zarzuty postawiono już czterem osobom....

Potrącił dziecko i uciekł

cz śr, 08 lutego 2006 08:04

Łomżyńscy policjanci poszukują świadków wypadku, jaki wczoraj po południu wydarzył się w Kupisakch. Bus potrącił tu 15-latka, po czym kierowca odjechał z miejsca wypadku nie udzielając poszkodowanemu żadnej pomocy. Potrącony nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Chciał wręczyć łapówkę, teraz za to odpowie...

Foto: Chciał wręczyć łapówkę, teraz za to odpowie...
cz wt, 07 lutego 2006 13:29

Łapówkę w wysokości 100 zł miał zaoferować łomżyński celnikom jeden z mieszkańców Mazowsza. Przekupstwo miało spowodować przymknięcie celniczego oka na nieważne świadectwo uznania pojazdu drogowego, którym posługiwał się mężczyzna. Funkcjonariusz oka nie przymkną, i o całym zajściu powiadomił policję. Teraz przymknięcie grozi usiłującemu przekupić celnika.

Zmiany w łomżyńskim PKS-ie

cz wt, 07 lutego 2006 08:04

Dwóch związanych z lewicą członków Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łomży odwołał wojewoda podlaski Jan Dobrzyński. Adam Dębski rzecznik prasowy wojewody nie wyklucza, iż niebawem zostanie zmieniane także samo kierownictwo przedsiębiorstwa.

Sypnie śniegiem....

cz pon, 06 lutego 2006 15:32

Specjalne ostrzeżenie o opadach śniegu i zawiejach śnieżnych wydało Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku. Synoptycy prognozują, iż we wtorek rano nad regionem wystąpią opady śniegu, które okresami mogą być dość intensywne. W ciągu dnia w Łomży może spaść nawet do 10 cm śniegu. Opadom będzie towarzyszył stosunkowo silny – do 15 m/s - wiatr, który będzie powodował zawieje śnieżne.

Za miesiąc w Jedwabnem wybiorą burmistrza

cz pon, 06 lutego 2006 12:38

5 marca w Jedwabnem odbędą się przedterminowe wybory burmistrza. Mieszkańcy miasta i gminy Jedwabne do urn pójdą, bo poprzedni burmistrz Michał Chajewski został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za jazdę pod wpływem alkoholu i musiał ustąpić ze stanowiska. Zgodnie z rozpisanym przez premiera kalendarzem wyborczym potencjalni kandydaci na burmistrza mają teraz 10 dni na zgłoszenie swojej kandydatury.

Uciekł do studni

cz pon, 06 lutego 2006 06:32

Tadeusz Święcicki z Zambrowa na widok policjantów rzucił się do głębokiej studni wypełnionej lodowatą wodą. Mężczyzna zginąłby, gdyby nie policjanci. Jedez z funkcjonariuszy wszedł za nim do studni i wyciagnął go z wody. Pan Tadeusz - relacjonuje "Fakt" - spacerował po ogrodzie działkowym. Zauważyli go działkowcy i powiadomili policję. Kiedy spacerowicz dostrzegł mundury policyjne rzucił się do ucieczki; w panice wskoczył do studni.

Głos Katolicki: z Wami i dla Was

Foto: Głos Katolicki: z Wami i dla Was
cz so, 04 lutego 2006 14:17

Do wszystkich parafii w diecezji łomżyńskiej dotarł już Głos Katolicki. To nowy tygodnik wydawany przez łomżyńską kurię. Gazeta zastąpiła „mutację” łomżyńską, która pod takim samym tytułem do tej pory była wkładką do ogólnopolskiej „Niedzieli”. Ks. Paweł Bejger redaktor naczelny Głosu Katolickiego podkreśla, że nowy tygodnik chce być z czytelnikami i dla nich.

Od Billa dla Zambrowa

Foto: Od Billa dla Zambrowa
cz so, 04 lutego 2006 12:07

Zambrów otrzyma od Billa Gatesa pracownię komputerową do szkolenia bezrobotnych. Ma być w niej 14 komputerów i najnowocześniejsze oprogramowanie Microsoftu. Takie same pracownie powstaną także w czterech innych miejscowościach w podlaskim, ale na razie nie wiadomo jeszcze gdzie. Bill Gates właściciel Microsoftu przekaże na ich sfinansowanie 230 tys dolarów.

Znowu idzie mróz...

Foto: Znowu idzie mróz...
cz pt, 03 lutego 2006 16:15

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed nagłym spadkiem temperatury. W sobotę w ciągu dnia stopniowo spadnie od -5 , -8 st. w godzinach rannych do -12 , -15 st. wieczorem. W nocy z 4/5.02 spodziewany jest dalszy spadek temperatury do -17 , -20 st.

« · «« · 879 · 880 · 881 · 882 · 883 · 884 · 885 · 886 · 887 · 888 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę