środa, 19 grudnia 2018 napisz DONOS@

Dym nad „Plastykiem”

Foto: Dym nad „Plastykiem”
cz pt, 01 grudnia 2006 17:43

Kłęby gęstego dymu w piątkowe popołudnie spowiły budynek w którym mieści się Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Dym wydobywał się ze wszystkich otworów wentylacyjnych na poddaszu.

Komandosi w Łomży

Foto: Komandosi w Łomży
cz pt, 01 grudnia 2006 16:48

Kilkaset osób obserwowało jak policyjni antyterroryści z Białegostoku zatrzymywali jednego z łomżan. 29 latek Grzegorz P. od dłuższego czasu ukrywał się przed policją. W piątek został namierzony w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Wojska Polskiego. Gdy łomżyńscy policjanci chcieli go zatrzymać zagroził, że wysadzi butlę z gazem. Nie pomógł policyjny negocjator i konieczna okazała się akcja antyterrorystów.

Hipermarket, centrum kultury i bezpłatny internet dla każdego...

Foto: Hipermarket, centrum kultury i bezpłatny intern...
cz pt, 01 grudnia 2006 14:35

„Łomża powinna być miastem oświaty, usług i handlu” mówił prezydent Łomży przedstawiając swoje zamierzenia na najbliższe cztery lata. Jerzy Brzeziński chciałby aby w tej kadencji udało się wreszcie wybudować hipermarket przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej, aby w mieście powstało prawdziwe i nowoczesne centrum kultury, a także aby zaczęto budowę kampusu dla studentów PWSIiP.

61. śmiertelna dla krów

Foto: 61. śmiertelna dla krów
cz cz, 30 listopada 2006 17:36

Dwie krowy zginęły w Chojnach niedaleko Łomży. Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po godzinie 16. W przeganiane z jednej na drugą stronę drogi krajowej nr 61 stado krów wpadł rozpędzony bus. Na szczęście poza zabitymi krowami i zniszczonym samochodem ludzie nie ucierpieli.

Tajemnica domu: Nowogrodzka 5 - Byłem świadkiem egzekucji

Foto: Tajemnica domu: Nowogrodzka 5 - Byłem świadkiem...
cz cz, 30 listopada 2006 13:21

Doktor Zenon Ostrowski – łomżyniak “z dziada – pradziada”. Po latach spędzonych w poradniach, przychodniach i szpitalach ginekologiczno-położniczych, gdzie pracował jako ceniony specjalista i znakomity fachowiec, cieszy się zasłużoną emeryturą. Przez wiele lat nosił w sobie najbardziej ponurą tajemnicę. Widział na własne oczy jak ubowcy w Łomży mordowali ludzi. Właśnie tu, przy Nowogrodzkiej 5.

Brytyjczycy kupią bagna w rozlewisku Biebrzy

Foto: Brytyjczycy kupią bagna w rozlewisku Biebrzy
cz śr, 29 listopada 2006 13:29

Dla ochrony jednego z najrzadszych europejskich ptaków śpiewających - wodniczki, Królewskie Towarzystwo Ochrony Ptaków - RSPB (Royal Society for the Protection of Birds) z Wielkiej Brytanii przeznaczy ok. 400 tys. funtów na zakup ok. 1 tys. hektarów rozlewiska Biebrzy. Do RSPB należy 200 parków przyrody na Wyspach Brytyjskich, ale Towarzystwo nigdy dotychczas nie inwestowało za granicą. Terenem zakupionym nad Biebrzą będzie administrowało wspólnie z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków (OTOP).

Rekordowy mandat

cz wt, 28 listopada 2006 22:26

Zaledwie 35 głosów otrzymał w wyborach Zbigniew Szewczyk, który zostanie radnym Łomży. Zastąpi Marcina Sroczyńskiego (obaj Chrześcijański Ruch Samorządowy), który zrezygnował z mandatu radnego, bo ponownie został wiceprezydentem Łomży. Przyszły radny Szewczyk ze swym wynikiem wyborczym pobije dotychczasowy rekord, który w poprzednich wyborach uzyskał Paweł Augustyniak. Przed czterema laty wszedł do Rady Miasta zdobywając zaledwie 36 głosów.

Ciekawe i nowe... Wiadomości Łomżyńskie

Foto: Ciekawe i nowe... Wiadomości Łomżyńskie
cz wt, 28 listopada 2006 17:00

W sprzedaży ukazał się kolejny – siódmy już - numer „Wiadomości Łomżyńskich”. To kwartalnik wydawany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Wydawnictwo stara się połączyć ciążące na nim obowiązki kronikarskie sprowadzające się do relacji z tego co się w mieście działo z próbą nieco szerszego spojrzenia na przeszłość i przyszłość miasta.

Śmierć czai się we mgle

Foto: Śmierć czai się we mgle
cz wt, 28 listopada 2006 14:45

W gęstej mgle która od kilku dni zalega na podlaskich drogach doszło do kilku – niestety tragicznych – wypadków. Jednak to nie mgła była ich przyczyną, a kierowcy, którzy ją zlekceważyli. Od piątku do dzisiaj na drogach województwa podlaskiego doszło do 23 wypadków, w których 8 osób zginęło i 35 zostało rannych. Tylko wczoraj w takich zdarzeniach zginęły trzy osoby.

Jest mgliście i tak pozostanie...

Foto: Jest mgliście i tak pozostanie...
cz wt, 28 listopada 2006 06:07

Według prognoz Instytutu Meterologii i Gospodarki Wodnej mgły utrzymywać się będą w Polsce jeszcze przez dwie, trzy doby. Pogoda skutecznie utrudnia ruch na drogach regionu. Widzialność nie przekracza 50 metrów.

SamoPiS w Sejmiku

Foto: SamoPiS w Sejmiku
cz pon, 27 listopada 2006 18:32

Jan Chojnowski z PiS został nowym przewodniczącym Sejmiku Województwa Podlaskiego. Podczas pierwszej sesji samorządu wojewódzkiego władzę przejęła „większościowa” koalicja radnych Prawa i Sprawiedliwości i Samoobrony wspartych „uciekinierem” z PSL.

Blokowa koalicja

Foto: Blokowa koalicja
cz pon, 27 listopada 2006 15:13

Radni z PiS, PO, SŁ i LPR tworzą większościowa koalicję w Radzie Miasta Łomży. Podczas pierwszej sesji członkowie tej koalicji obsadzili prezydium Rady. Przewodniczącym został Wiesław Grzymała z PiS, a jego zastępcami Jan Bajno (SŁ) i Maciej Głaz (PO). Pierwszą w tej kadencji sesję samorządu Łomży otworzyła Krystyna Michalczyk-Kondrtatowicz. Byłą Prokurator Okręgowy w Łomży jest najstarszą radną. Na początek przytoczyła słowa Cycerona „Dobro społeczeństwa najwyższym prawem” i życzyła aby radni tym mottem kierowali się w pracy samorządowej.

W Kolnie będzie rządził Duda, a w Szczuczynie Szczęsny

cz pon, 27 listopada 2006 09:39

W niedziele do urn wyborczych poszli mieszkańcy Kolna i najbliższej okolicy, który wybierali burmistrz Kolna i wójt gminy Kolno. W mieście o urząd burmistrza rywalizowali Andrzej Duda kandydat zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość i Eugeniusz Gromadzki z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Podlasie.

Mgliście i... niebezpiecznie

cz pon, 27 listopada 2006 06:30

Nad całym regionem utrzymują się gęste mgły skutecznie utrudniając jazdę kierowcom. Widoczność nawet na światłach przeciwmgielnych rano rzadko przekraczała kilkadziesiąt metrów. Zdaniem meteorologów taka pogoda czeka nas przez cały dzień. Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega, że mgły utrzymają się aż do godz. 18:00.

W Piątnicy i Przytułach bez zmian

cz nie, 26 listopada 2006 23:22

W podłomżyńskich gminach w których zorganizowano dogrywki wyborcze na fotel burmistrza i wójtów za zwyczaj mieszkańcy wymienili rządzących. Tak jest w Nowogrodzie, Śniadowie i Wiźnie.

Prezydent Brzeziński

Foto: Prezydent Brzeziński
cz nie, 26 listopada 2006 22:03

Jerzy Brzeziński (ChRS) ponownie wygrał wybory prezydenckie w Łomży. W dogrywce wyborczej wyraźnie pokonał Lecha Antoniego Kołakowskiego (PiS). Za ponownym wyborem Brzezińskiego na urząd prezydenta Łomży zagłosowało o ponad 2 tysiące więcej łomżan niż oddało swój głos na Kołakowskiego.

Starosta Kozicki

Foto: Starosta Kozicki
cz so, 25 listopada 2006 18:20

Podczas pierwszej sesji nowej Rady Powiatu Łomżyńskiego radni nie tylko wybrali przewodniczącego Rady, ale także nowego starostę. Pod dwóch czteroletnich kadencjach Wojciecha Kubraka, teraz na fotelu starosty łomżyńskiego zasiądzie Krzysztof Kozicki. W sumie władzą w powiecie podzieliły się PiS i LPR.

Wybory raz jeszcze

cz pt, 24 listopada 2006 10:14

W 12 gminach i miastach na terenie byłego województwa łomżyńskiego w niedzielę odbędzie się II tura wyborów samorządowych. Poza Łomżą, gdzie mieszkańcy będą musieli wybrać prezydenta miasta do urn pójdą jeszcze w mieście Kolnie, mieście i gminie Ciechanowiec, Nowogród i Szczuczyn, a także w gminach: Klukowo, Kolno, Łomża, Piątnica, Przytuły, Śniadowo i Wizna.

Idą łeb w łeb?

Foto: Idą łeb w łeb?
cz cz, 23 listopada 2006 21:37

Wyjątkowo wyrównaną walkę o fotel prezydenta Łomży wróżą socjologowie. Jak podała TVP Białystok powołując się na wyniki ostatniego przed wyborami sondażu Centrum Badań Społeczno-Marketingowych ViRTU działającego przy Instytucie Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku różnica pomiędzy kandydatami wynosi pół procenta.

Areszt dla matki podejrzanej o znęcanie się nad dziećmi

cz cz, 23 listopada 2006 20:40

12-dniowy areszt - jako środek zapobiegawczy zastosował w czwartek łomżyński sąd rejonowy wobec 32-letniej kobiety, podejrzanej o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dwójką dzieci i niewłaściwą opiekę nad nimi - poinformował PAP szef Prokuratury Rejonowej w Łomży Tomasz Wilk. Według niego taki czas wystarczy na właściwe zabezpieczenie toku postępowania, a sądowi rodzinnemu na podjęcie decyzji o dalszym losie dzieci i skierowanie ich do rodziny zastępczej. Prokuratura wnioskowała o areszt miesięczny, ale zażalenia nie zamierza składać.

« · «« · 816 · 817 · 818 · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę