wtorek, 25 września 2018 napisz DONOS@

Pomylił skrzyżowanie i zginęło 7 osób

cz wt, 09 maja 2006 10:03

Prokuratura Okręgowa w Łomży będzie prowadziła śledztwo w sprawie katastrofy drogowej w miejscowości Downary Plac na drodze Grajewo – Białystok, w której przed kilkunastoma dniami na miejscu zginęło pięć osób, a ciężko ranna kobieta w dziewiątym miesiącu ciąży straciła nienarodzone dziecko i zmarła w szpitalu. Decyzja o przeniesieniu tego śledztwa z Grajewa do Łomży - jak podkreśla prokuratura - zostało spowodowane przede wszystkim stopień skomplikowania tego postępowania, co wymaga m.in. zaangażowania biegłych z różnych dziedzin.

Ostrołęka bogatsza, a Białystok biedniejszy

cz wt, 09 maja 2006 08:11

Łomża znalazła się na 46 pozycji wśród 68 polskich miast na prawach powiatu pod względem ubiegłorocznego dochodu w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ministerstwo Finansów przedstawiło zbiorcze dane dotyczące budżetów gmin miejskich oraz miast na prawach powiatu za 2005 rok. Najbogatsze z polskich miast Krynica Morska miała po 5318 zł na mieszkańca, a Łomża niemal o połowę mniej.

Karambol na 61.

Foto: Karambol na 61.
cz pon, 08 maja 2006 15:54

Dwie osoby ranne, trzy zniszczone samochody i jedno ścięte drzewo – to efekt wypadku jaki około 14.30 wydarzył się na drodze nr 61 pomiędzy Łomżą a Chojnami. Jadąca w kierunku Łomży oplem corsą kobieta nieoczekiwanie wjechała pod koło mijającego ją tira...

Ogień trawi łąki i lasy

cz pon, 08 maja 2006 13:20

70 hektarów podmokłych łąk spłonęło w niedzielę w Biebrzańskim Parku Narodowym. Suche trawy i trzciny płonęły także w Narwiańskim Parku Narodowym. W całym regionie jest bardzo sucho. Tylko w niedzielę w województwie podlaskim było 30 pożarów.

Kolizja na moście

Foto: Kolizja na moście
mm pon, 08 maja 2006 10:17

Przez kilkanaście minut utrudniony był przejazd przez Łomżę. Na starym moście, w ciągu drogi krajowej nr 61. przed 10.00 zderzyły się trzy samochody osobowe – fiat i dwa fordy. Z pierwszych informacji wynika, że nikt nie ucierpiał.

Strażacy bawili się w Zbójnej

Foto: Strażacy bawili się w Zbójnej
cz pon, 08 maja 2006 09:39

Kilkuset strażaków zawodowych i ochotników spotkało się w niedzielne popołudnie w Zbójnej. Na tamtejszym stadionie odbyły się powiatowe uroczystości z okazji Dnia Strażaka. W kilkugodzinnej zabawie strażakom towarzyszyli przedstawiciele władz powiatowych, miejskich i gminnych, goście z Niemiec, mieszkańcy regionu i zespół kurpiowski.

W Agencji dłużej

Foto: W Agencji dłużej
cz pon, 08 maja 2006 06:54

Codziennie o kilka godzin dłużej – od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 22.00, a w sobotę od 8.00 do 16.00 - będą czynne powiatowe biura Podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ku końcowi zbliża się termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie w rolnictwie i tradycyjnie czym bliżej końca tym kolejki w biurach ARiMR są dłuższe. Rolnicy jeśli chcą dostać całą dopłatę wnioski musza złożyć do 15 maja. Później za każdy dzień zwłoki ich dopłata będzie pomniejszana o 1proc.

Biskupie święta

Foto: Biskupie święta
cz pon, 08 maja 2006 00:16

Wczoraj urodziny, dziś imieniny świętuje ksiądz biskup Stanisław Stefanek TChr. Ordynariusz łomżyński urodził się przed 70-ciu laty - 7 maja 1936 r. w Majdanie Sobieszczańskim niedaleko Lublina. Wyświęcony na kapłana zaledwie 23 lata później zakonnik Towarzystwa Chrystusowego w Łomży mieszka od niemal 10 lat.

Majowo i .. kwieciście na łomżyńskich działkach

Foto: Majowo i .. kwieciście na łomżyńskich działkach
cz nie, 07 maja 2006 11:08

Prawdziwą eksplozję różnorodności barw można zaobserwować na terenie łomżyńskich ogrodów działkowych. A wszystko to dzięki matce naturze, która w tym roku właśnie w miesiącu maju postanowiła obsypać kwieciem działki, stanowiące zielone płuca naszego miasta.

Pożar na Dwornej

Foto: Pożar na Dwornej
cz pt, 05 maja 2006 18:10

Płomienie ognia trawią jeden z budynków przy ulicy Dwornej w Łomży. Ogień wybuchł około godziny 17.30. Kilkanaście minut później czarne kłęby dymu unosiły się wysoko nad wielorodzinnym budynkiem. Budynek był zamieszkany... Z pierwszych informacji wynika, że nikt nie ucierpiał

Śledztwo IPN ws. weryfikacji dziennikarzy w stanie wojennym

cz pt, 05 maja 2006 16:11

Białostocki oddział IPN wszczął w piątek śledztwo w sprawie represjonowania dziennikarzy podczas stanu wojennego. Chodzi o co najmniej dwadzieścia osób, zwolnionych z przyczyn politycznych z pracy w publicznym Radiu Białystok i gazetach w Białegostoku, Łomży i Suwałkach na początku 1982 roku - poinformował PAP szef pionu śledczego IPN w Białymstoku Dariusz Olszewski.

PiSma posła do ministrów

Foto: PiSma posła do ministrów
cz pt, 05 maja 2006 15:52

Dwie drogowe interpelacje złożył łomżyński poseł PiS Lech Antoni Kołakowski. W pierwszej z nich adresowanej do Ministra Rozwoju Regionalnego poseł domaga się wpisania budowy obwodnicy Łomży do Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013. W drugiej wnioskuje do Ministra Transportu i Budownictwa o zmianę kategorii drogi Łomża - Ostrów Mazowiecka z wojewódzkiej na krajową.

Rządowa rezerwa na remont drogi Śniadowo - Ostrów Mazowiecka

cz pt, 05 maja 2006 08:05

Ministerstwo Transportu i Budownictwa wstępnie podzieliło 300 mln zł rezerwy subwencji ogólnej z przeznaczeniem na inwestycje drogowe. Na listach inwestycji, które ministerstwo chce wesprzeć znajdują się trzy z naszego regionu. Łączna kwota dotacji sięga niemal 5 mln zł, a 3 mln zł ma iść na przebudowę drogi Śniadowo - Ostrów Mazowiecka.

Alkoholowe rekordy majowego weekendu

cz cz, 04 maja 2006 09:13

Niemal 3,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu to weekendowy rekord kierowcy. Tak bardzo był pijany kierowca malucha, którego policjanci zatrzymali wczoraj późnym wieczorem w w Rutkach koło Zambrowa. W sumie przez cały długi weekend pijanych kierowców na drogach województwa podlaskiego zatrzymano aż 127, z tego 19 w Łomży i najbliższej okolicy.

Ślubowanie nowego burmistrza Jedwabnego

cz śr, 03 maja 2006 12:10

Krzysztof Moenke złożył ślubowanie i oficjalnie został burmistrzem Jedwabnego. 54-letni nauczyciel wygrał przyspieszone wybory, które odbyły się 23. kwietnia po tym, jak poprzedni burmistrz utracił stanowisko za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Narodowo i po chrześcijańsku

Foto: Narodowo i po chrześcijańsku
cz śr, 03 maja 2006 11:49

Złożeniem kwiatów w miejscach pamięci narodowej rozpoczęły się łomżyńskie obchody Święta Narodowego 3 Maja. Dziś mija 215 rocznica uchwalania pierwszej polskiej konstytucji, mija także 350. rocznica ustanowienia Maryi Królową Polski. W łomżyńskich trzeciomajowych uroczystościach uczestniczyły władze miasta, parlamentarzyści, wojsko, przedstawiciele szkół, zakładów pracy i organizacji społecznych...

Gra i buczy.... czyli łomżyński Tuning Show

Foto: Gra i buczy.... czyli łomżyński Tuning Show
cz wt, 02 maja 2006 17:43

Mercedes A Classe z wbudowanym sprzętem multimedialnym wartym około 100 tys złotych, jest główną atrakcją dobywającego się w Łomży Tuning Show. To Mistrz Europy lat 2004-2005 w kategorii multimedia. Ma m.ni 5 monitorów, zmieniarkę płyt DVD, tuner TV, Play Station, procesor dźwięku i 4 wzmacniacze gwarantujące pełny dźwięk Dolby Digital.

Łomżyńskie obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Foto: Łomżyńskie obchody Dnia Flagi  Rzeczypospolitej...
cz wt, 02 maja 2006 09:08

Punktualnie o ósmej rano w 1 Łomżyńskim Batalionie Remontowym Wojska Polskiego odbyło się uroczyste podniesienie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości uczestniczyli wojskowi, prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, senator Ludwik Zalewski i kilku mieszkańców Łomży.

Ogień na bagnach

cz wt, 02 maja 2006 07:12

Ponad 200 hektarów wysuszonych trzcinowisk i łąk spłonęło w ostatnich dniach w Biebrzańskim Parku Narodowym (BPN), na terenach podmokłych, gdzie nie można prowadzić akcji gaśniczej przy użyciu ciężkiego sprzętu strażackiego. W gaszeniu przeszkadza silny wiatr. W każdym z przypadków wchodzi w grę umyślne lub nieumyślne podpalenie - poinformował w poniedziałek dyrektor parku Adam Sieńko. Jak powiedział, doszło do trzech dużych pożarów, z których dwa miały powierzchnie po ok. 100 hektarów.

Kilkuset miłośników jednośladów zainaugurowało w Łomży kolejny sezon motocyklowy

Foto: Kilkuset miłośników jednośladów zainaugurowało ...
mm pon, 01 maja 2006 22:29

Blisko 300 skuterów, motorowerów i prawdziwych motorów po południu przejechało ulicami miasta. W imprezie brali udział właściciele jednośladów z Łomży i całego regionu. Na inaugurację przyjechali motocykliści z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Zambrowa, Kolna, a nawet z Białegostoku...

« · «« · 816 · 817 · 818 · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę