sobota, 24 marca 2018 napisz DONOS@

PEFRON ustąpił

cz śr, 13 października 2004 08:34

Jeszcze wczoraj podawaliśmy informację o żądaniach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwrotu od Łomży ponad 58 tysięcy złotych. Dziś możemy podać, że Fundusz ustąpił. We wtorek po południu do łomżyńskiego ratusza doszło lakoniczne pismo, informujące w jednym zdaniu, że PEFRON rezygnuje ze swoich roszczeń.

Spotkanie Starosty z Prezydentami Polski i Niemiec

Foto: Spotkanie Starosty z Prezydentami Polski i Niemiec
cz śr, 13 października 2004 06:59

Podczas oficjalnej wizyty delegacji Powiatu Łomżyńskiego na terenie Bawarii w Niemczech dniu 8 października 2004 roku dzięki staraniom Starosty Powiatu Dingolfing-Landau Heinricha Trappa, Starosta Łomżyński Wojciech Kubrak i Wicestarosta Łomżyński Zbigniew Sokołowski wzięli udział w debacie p.t. „Ludzie w Europie”, zorganizowanej przez Centrum Medialne w Passau. W spotkaniu udział wzięli Prezydent Niemiec Horst Kőhler, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski oraz Premier Rządu Bawarii Edmund Stoiber.

PEFRON żąda od Łomży zwrotu niemal 60 tysięcy złotych.

cz wt, 12 października 2004 08:35

Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zażądał od Prezydenta Łomży zwrotu ponad 58 tysięcy złotych. Sprawa dotyczy pieniędzy przekazał miastu i kilku łomżyńskim firmom na zatrudnienie niepełnosprawnych w latach 1999 – 2002. Żądanie zwrotu pieniędzy jest tym bardziej dziwne, że dotychczas Fundusz nie sygnalizował nieprawidłowości w wykorzystaniu tych środków, jak również nie wnosił zastrzeżeń do składanych sprawozdań rocznych.

Bezrobocie spada

cz wt, 12 października 2004 06:40

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu września 2004 roku wyniosła 7.706 osób, w tym w mieście Łomża 4.701 osoby i w Powiecie Łomżyńskim 3.005 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 292 osoby. We wrześniu br. do PUP w Łomży zgłosiło się 601 bezrobotnych, w tym 467 nie posiadało prawa do zasiłku. W omawianym miesiącu sprawozdawczym do urzędu wpłynęły 243 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 24,7 %. Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec września 2004 roku wyniosła 17,2 %, - dla miasta Łomży 19,3 %, - dla Powiatu Łomżyńskiego 14,8 %.

Zasady amerykańskiej loterii wizowej DV-2006

Foto: Zasady amerykańskiej loterii wizowej DV-2006
cz pon, 11 października 2004 15:03

Departament Stanu USA ogłosił zasady kolejnej edycji loterii wizowej. Tak jak w roku ubiegłym i teraz zgłoszenie musi być złożone w formie elektronicznej przez stronę internetową www.dvlottery.state.gov. Trzeba to zrobić w ciągu dziewięciu tygodni - pomiędzy piątkiem 5 listopada 2004 r. a piątkiem 7 stycznia 2005 r. Zgłoszenie musi być wypełnione po angielsku i co bardzo ważne prawidłowo. Amerykanie podają, że niemal co trzecie nadsyłane w 2003 roku zgłoszenie do loterii DV-2005 miało błędy formalne i zostało zdyskwalifikowane. Udział w loterii DV- 2006 – tak jak we wszystkich poprzednich edycjach - jest bezpłatny.

Bez przepychania i bijatyk

Foto: Bez przepychania i bijatyk
cz pon, 11 października 2004 09:58

Kilkaset osób od wczesnych godzin porannych stało przed łomżyński oddziałami banku PKO BP. O 8.05, do siedziby banku przy ul. Niemcewicza 4 wpuszczono pierwsze 20 osób. Tuż przed otwarciem drzwi banku atmosfera była nerwowa – zwłaszcza na końcu kolejki, ale do przepychanek większych nie doszło. Nad bezpieczeństwem kolejkowiczów czuwali ochroniarze bankowi i dwaj policjanci.

List do papieża na zakończenie Kongresu

Foto: List do papieża na zakończenie Kongresu
cz nie, 10 października 2004 20:56

Specjalny list do Ojca Świętego Jana Pawła II wysłali uczestnicy zakończonego w niedzielę II Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej. Dwudniowe spotkanie wypełnione było wspólną modlitwą i konferencjami. W Kongresie uczestniczyło niemal 500 osób – przedstawicieli ponad 20 działających tu ruchów i stowarzyszeń katolickich.

SKK załatwi sprawę?

Foto: SKK załatwi sprawę?
cz nie, 10 października 2004 13:43

Kilkaset osób w niedzielne przedpołudnie stało przed siedzibą banku PKO BP w Łomży. Jutro o 8.05 w całej Polsce ma rozpocząć się sprzedaż lokat prywatyzacyjnych banku. Stojący w kolejce w Łomży powołali specjalny Społeczny Komitet Kolejkowy – ma to zapobiec przepychankom i awanturom w poniedziałkowy poranek, kiedy chcący nabyć akcje PKO BP pod siedzibę banku przy Alei Piłsudskiego przyjdą ponownie.

Szkolenie dla sklepikarzy handlujących alkoholem

cz so, 09 października 2004 22:42

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży w połowie października zorganizuje szkolenie „w zakresie przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.” Bezpłatnym nauczaniem mają zostać objęci właściciele i sprzedawcy pracujący w sklepach, pubach i restauracjach, czyli wszędzie tam gdzie można kupić piwo, wino i wódkę. Szkolenie ma przede wszystkim uświadomić tym osobom komu wolno, a komu nie wolno sprzedawać alkoholu i co robić gdy alkohol chce kupić nieletni.

II Kongres Katolicki

Foto: II Kongres Katolicki
cz so, 09 października 2004 10:10

Mszą Świętą w katedrze pod przewodnictwem ks. bp. Bronisława Dembowskiego rozpoczął się w Łomży II Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej. W dwudniowych spotkaniach bierze udział około 400 przedstawicieli z 21 ruchów i stowarzyszeń. Hasłem przewodnim Kongresu jest zdanie zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął” (Łk 12,49).

“Piwny dąb” stoi

Foto: “Piwny dąb” stoi
cz pt, 08 października 2004 16:35

W parku im. Jakuba Wagi stanęło drzewo Żubra. Kilku metrowy dąb szypułkowy – zgodnie z kampanią browaru z białostockich Dojlid staną tuż za rogiem. To to samo drzewo, które pokazywano we wrześniu podczas Festynu Żubra przy plaży miejskiej.

Korki w Łomży do początku listopada

cz pt, 08 października 2004 07:25

Co najmniej dwa tygodnie wynosi opóźnienie przy pracach remontowych ulicy Szosa Zambrowska w Łomży. Planowano, że nową nawierzchnią samochody pojadą już 18 października, tymczasem będzie to nie wcześniej niż w pierwszym tygodniu listopada. Opóźnienia ratusz tłumaczy niespodziewanymi utrudnieniami jakie napotkał wykonawca - „jakieś wytryskające wody podskórne” - mówi Jarosław Koszewski. Niemniej już zakończono wszelkie roboty kanalizacyjne i właśnie teraz firma realizująca inwestycje przystępuje do II etapu prac - budowania nawierzchni jezdni. Remont Szosy Zambrowskiej objął odcinek o długości około 670 metrów.

Monitoring w łomżyńskich szkołach

cz cz, 07 października 2004 18:19

W trzech Publicznych Gimnazjach w Łomży 1, 2 i 3 do końca listopada tego roku zostanie uruchomiony monitoring. Kamery mają być umiejscowione zarówno na zewnątrz budynków jak i w szkolnych korytarzach. Właśnie został ogłoszony przetarg na dostawę i montaż systemu telewizji przemysłowej w “pierwszym” gimnazjum. W sumie ma tu być zainstalowanych 11 kamer, w tym 7 wewnątrz budynku szkoły.

Kwaśniewski w Łomży - oficjalny plan wizyty

cz cz, 07 października 2004 16:51

18 października 2004 r. w Łomży przebywać będzie Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Wizyta związana będzie z uroczystością rozpoczęcia operacji wypłacania rolnikom płatności bezpośrednich. Prezydentowi towarzyszyć będzie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojciech Olejniczak. Temat uroczystości: „Siła w tradycji – szansa w europejskim członkostwie”.

Energetyczny autobus stoi na Starym Rynku

Foto: Energetyczny autobus stoi na Starym Rynku
cz wt, 05 października 2004 18:10

We wtorek na Starym Rynku w Łomży zaparkował energobus. Energetyczny autobus od połowy 2003 roku jeździ po Polsce promując i pokazując jak oszczędzać energię. Energobus wraz z wyposażeniem i ekspertami w Łomży będzie jeszcze w środę. Wszyscy zainteresowani mogą go oglądać – także od wewnątrz - do godziny 16.00.

Brakuje pieniędzy na zwalczanie bezrobocia

cz wt, 05 października 2004 17:35

Z niemal 3 mln 300 tys. zł. dodatkowych pieniędzy na zwalczanie bezrobocia, o które wnioskował, łomżyński Powiatowy Urząd Pracy otrzymał niewiele ponad 450 tysięcy. W sumie tutejszy PUP występował o pieniądze na realizacje 10-ciu projektów, przeszedł tylko co drugi z nich. Niemniej zamiast 700 w tym roku będzie "zaktywizowanych" będzie tylko 152 bezrobotnych.

“Od krów i Łomży zaczynamy....”

Foto: “Od krów i Łomży zaczynamy....&#8...
cz wt, 05 października 2004 15:14

Wszystko wskazuje na to, że Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski w najbliższym czasie pojawi się w Łomży. Byłaby to trzecia wizyta Kwaśniewskiego jako Prezydenta w mieście. Pierwszy raz był tu w kwietniu 2000 roku – w związku z prezydencką kampanią wyborczą. Powtórnie nawiedził Łomżę w sierpniu 2001 roku - wówczas wystąpił m.in.: na wiecu wyborczym SLD-UP w związku z kampanią przez wyborami parlamentarnymi. Teraz ma przyjechać by oficjalnie zainaugurować wypłacanie dopłat bezpośrednim rolnikom.

Spotkanie ze Strzemboszem

Foto: Spotkanie ze Strzemboszem
cz so, 02 października 2004 11:50

Antysowiecka partyzantka i konspiracja nad Biebrzą X 1939-VI 1941 – najnowsza książka profesora Tomasz Strzembosz jest już dostępna w księgarniach regionu. W niedzielę autora będzie można spotkać w Jedwabnem. Odbędzie się tam promocja książki, ale przede wszystkim profesor odbierze nadany po raz pierwszy w historii tytuł Honorowego Obywatela Jedwabnego. Jak podkreśla burmistrz Michał Chajewski to dowód uznania i wdzięczności mieszkańców miasta dla profesora Strzembosza.

Polska Rodzina poza granicami kraju - konferencja w Łomży

cz pt, 01 października 2004 23:21

Popołudniowa Msza Święta w kaplicy Wyższego Seminarioum Duchownego w Łomży zapoczątkowała III Międzynarodową Konferencję „Polska Rodzina poza granicami kraju”. Mszy przewodniczył J.E. ks. Abp Szczepan Wesoły, który przez ponad 20 lat kierował Centralnym Ośrodkiem Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w Rzymie. W kongresie, który w Łomży organizowany jest już po raz drugi, uczestniczy kilkadziesiat osób. Sa to przedstawiciele Polonii z kilkunastu państw Eurpy zarówno wschodniej jak i zachodniej.

Łomżyńscy policjanci ścigali cinquecento

cz pt, 01 października 2004 10:01

Kilka minut trwał nocny pościg policyjnych radiowozów za uciekającym przed nimi cinquecento. Samochody ganiały się ulicami Łomży. Cała akcja zaczęła się około 23-ciej na ulicy Przykoszarowej. Kierowca cinquecento nie zatrzymał się na wezwanie policji. W pościg ruszył za nim policyjny volkswagen transporter, a po chwili dołączyły się do niego także dwa inne radiowozy.

« · «« · 816 · 817 · 818 · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0