sobota, 04 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Komu i ile obcięto czyli wielomilionowe oszczędności u wojewody

Foto: Komu i ile obcięto czyli wielomilionowe oszczęd...
cz wt, 10 lutego 2009 16:02

W związku z rządowym planem oszczędnościowym, wojewoda podlaski musi zmniejszyć wydatki o blisko 67 milionów złotych. To 10% budżetu województwa. Oszczędności pojawiają się niemal we wszystkich dziedzinach życia finansowanych przez wojewodę począwszy od zakupów samochodów dla straży pożarnej, przez pomoc społeczną, a na rolnictwie kończąc. Najwięcej oszczędności przynieść mają cięcia w pomocy społecznej, ale jak podkreśla Jolanta Gadek rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego znaczna część ograniczeń dotyczy zadań, na realizację których zaplanowano budżet przewyższający przewidywane wykonanie wydatków.

Muzeum Północno-Mazowieckie będzie remontowane

Foto: Muzeum Północno-Mazowieckie będzie remontowane
cz wt, 10 lutego 2009 14:40

Po latach oczekiwań budynek Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży (przy skrzyżowaniu ulic Dwornej i Giełczyńskiej) ma szansę na remont. Zarząd województwa podlaskiego zaakceptował do realizacji zgłoszony przez władze miasta projekt modernizacji i adaptacji na potrzeby muzeum budynku po dawnej SP nr 6. Wartość projektu wynosi 5,183 mln zł, a z funduszy unijnych w ramach RPO na ten cel ma iść 3,887 mln zł.

Okradli automat do gier...

cz wt, 10 lutego 2009 14:19

Tego dawno w Łomży nie było. W nocy z niedzieli na poniedziałek ktoś ukradł kasetkę z pieniędzmi z automatu do gier znajdującego się w jednym z lokali gastronomicznych. Wewnątrz niej mogło być nawet kilka tysięcy złotych.

„Liczna armia przestępców nieletnich”

Foto: „Liczna armia przestępców nieletnich&...
cz wt, 10 lutego 2009 13:32

W ubiegłym roku nieletni dopuścili się aż 379 czynów karalnych. Najwięcej z nich stanowią bójki i pobicia, zniszczenia mienia i kradzieże z włamaniem, ale są także przestępstwa narkotykowe, których w ubiegłym roku było łącznie 25, z tego aż 15 w Łomży. - To tylko to co policji udało się ujawnić” - mówił prokurator Henryk Żochowski, szef Prokuratury Okręgowej w Łomży, podczas specjalnej narady poświęconej przestępczości wśród nieletnich. Poza prokuratorami uczestniczyli w niej także policjanci i przedstawiciel kuratorium oświaty. Prokurator Żochowski z ubolewaniem stwierdzał, że szkoły niezwykle rzadko informują policję i prokuraturę o przestępstwach popełnionych na ich terenie. W ubiegłym roku, w skali całego okręgu obejmującego byłe województwo łomżyńskie, były tylko cztery takie przypadki.

Ks. Wojsławski powróci do Katedry

Foto: Ks. Wojsławski powróci do Katedry
cz wt, 10 lutego 2009 12:21

Trumna ze szczątkami budowniczego Katedry w Łomży ks. Jana Wojsławskiego (ok. 1480 – 1549) stanie do czerwca A.D. 2009 w podziemnej krypcie pod prezbiterium najstarszej świątyni północno-wschodniego Mazowsza. Szczątki pierwszego proboszcza liczącego blisko pięć wieków kościoła już spoczęły w specjalnej trumnie.

Z siekierą na mitsubishi

Foto: Z siekierą na mitsubishi
cz wt, 10 lutego 2009 09:44

Policjanci z Wysokiego Mazowieckiego poszukują sprawcy dewastacji samochodu. Ktoś w nocy z soboty na niedzielę „porąbał” siekierą mitsubishi outlandera. Właściciel oszacował straty na 30 tys. złotych

69. rocznica wywózki Polaków na Sybir

cz wt, 10 lutego 2009 08:21

W nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku rozpoczęła się pierwsza z czerech masowych deportacji Polaków - mieszkańców terenów zajętych przez wojska sowieckie na Sybir. W latach 1940-1941 w okolice Archangielska do Irkucka i Kraju Krasnojarskiego trafiło kilkaset tysięcy Polaków. W tej liczbie było także kilkadziesiąt tysięcy mieszkańcy regionu łomżyńskiego.

Tłoczno na ulicach Łomży...

Foto: Tłoczno na ulicach Łomży...
cz pon, 09 lutego 2009 16:49

Dwie osoby zabite i aż 93 ranne – to tragiczny bilans ubiegłego roku na ulicach Łomży. Najbardziej niebezpieczną ulicą w mieście jest Aleja Legionów. Przez cały ubiegły rok wydarzyło się na niej aż 15 wypadków i 205 kolizji. Jak wynika z danych wieloletnich w mieście powoli spada liczna wypadków, ale wzrasta kolizji drogowych. Obserwowany jest także znaczny wzrost natężenia ruchu na ulicach, co związane jest z znaczącym wzrostem liczby zarejestrowanych pojazdów. Wzrost liczby pojazdów w stosunku do roku 2006 wyniósł 26%.

Mazdą w słup

Foto: Mazdą w słup
cz pon, 09 lutego 2009 15:58

W Wysokiem Mazowieckiem rozpędzone auto uderzyło w słup oświetleniowy. Przełamana konstrukcja padając zablokowała drogę. W rezultacie przez blisko 5 godzin mieszkańcy ul. 1 Maja byli pozbawieni prądu.

Morderstwo na Spokojnej?

cz pon, 09 lutego 2009 15:23

Kobieta, której ciało znaleziono nad ranem na jednej z posesji przy ulicy Spokojnej w Łomży miało około 60 – 70 lat, ufarbowane na kolor rudy włosy i charakterystyczną brodawkę na lewym policzku. W dalszym ciągu nie wiadomo kim była. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu jej personaliów. Śledczy na razie nie wiedzą także co było przyczyną śmierci kobiety. Ustalić ma to sekcja zwłok, która jutro ma odbyć się Zakładzie Medycyny Sądowej w Białymstoku. Na razie pod uwagę brane jest także morderstwo...

Grypa ustępuje?

cz pon, 09 lutego 2009 13:18

„Tylko” 151 przypadków grypy zgłosili lekarze z Łomży i powiatu łomżyńskiego w ubiegłym tygodniu do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białymstoku. To znacznie mniej niż w poprzednich tygodniach. Przez cały styczeń takich przypadków było u nas ponad 1400.

Martwa kobieta na Spokojnej

cz pon, 09 lutego 2009 11:52

Martwą kobietę znalazł nad ranem jeden z mieszkańców Łomży. Ciało leżało na jednej z posesji przy ulicy Spokojnej. Jak informuje Sławomir Dąbrowski oficer prasowy łomżyńskiej policji na razie nie wiadomo nawet kim była ta kobieta. Działania jakie podejmują policjanci i prokuratura mogą sugerować, że do jej śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie, ale policja na razie nie udziela żadnych informacji w tej sprawie.

Wypadek w Piątnicy

cz pon, 09 lutego 2009 07:41

Dwoje dzieci zostały rannych w wypadku jaki w niedzielne południe wydarzył się w Piątnicy. Mężczyzna jadący od strony Kolna polonezem na głównym skrzyżowaniu w Piątnicy (skrzyżowanie dróg krajowych 61 i 64) skręcając w lewo, w kierunku Drozdowa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu oplowi omedze.

Centrum dystrybucji mleka?

Foto: Centrum dystrybucji mleka?
cz pon, 09 lutego 2009 07:30

W marcu powinny być gotowe propozycje dotyczące konsolidacji branży mleczarskiej w Polsce, wypracowane przez zespół powołany przy ministrze rolnictwa. Mają to być m.in. pomysły na poprawę dystrybucji przez samych producentów, bo cena skupu mleka spada, a w sklepach ceny produktów prawie się nie zmieniają. Przedstawiciele branży mleczarskiej oceniają, że w niektórych asortymentach marże sięgają 100 proc.

Przez 280 zł wójt może stracić stanowisko i pensję

cz pon, 09 lutego 2009 06:34

Przez 280 złotych wójt gminy Śniadowo może stracić posadę. To dieta, jaką wójt zarobił będąc sekretarzem miejscowej spółdzielni kółek rolniczych. Funkcję pełnił mimo, że zabraniają tego przepisy. Zasiadania w radach nadzorczych zabraniają samorządowcom przepisy antykorupcyjne. Wójt nie przypuszczał, że kółka rolnicze są traktowane tak samo jak duża dochodowa spółka. Przez 280 złotych może stracić stanowisko i pensję - 5 tysięcy miesięcznie.

Przebudują drogi

Foto: Przebudują drogi
cz pt, 06 lutego 2009 16:36

Burmistrzowie Kolna i Jedwabnego podpisali umowy z marszałkiem województwa na realizację inwestycji drogowych objętych Regionalnym Programem Operacyjnym Województwo Podlaskiego. Projekt Kolna dotyczy budowy północno-zachodniej obwodnicy miasta, a Jedwabnego przebudowany nawierzchnie ośmiu ulic w miasteczku. Oba samorządy łącznie z RPO otrzymają na te zadania ponad 4,7 mln zł.

Paliwa jakie mamy każdy wie...

Foto: Paliwa jakie mamy każdy wie...
cz pt, 06 lutego 2009 13:25

4,2 proc. stacji skontrolowanych przez Inspekcję Handlową w 2008 roku sprzedawało benzynę i olej napędowy nie spełniające norm jakościowych – to o 2,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Jaka była jest jakość paliw sprzedawanych w ubiegłym roku w Łomży? Tego nie wiemy i już się nie dowiemy. Przez cały ubiegły rok nie skontrolowano nawet jednej takiej stacji działających w mieście. Na pocieszenie pozostaje nam fakt, że – według komunikatu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - kontrolerzy IH nie mieli zastrzeżeń do paliw sprawdzanych m.in. w województwie podlaskim.

Lepszy „Widok na przyszłość”

cz pt, 06 lutego 2009 08:59

2,4 tys. dzieci z województwa podlaskiego w wieku od szóstego miesiąca do siódmego roku życia zostanie przebadanych przez lekarzy w ramach projektu „Widok na przyszłość”. Celem programu jest wczesne wykrywanie i leczenie chorób oczu. Badania zostaną przeprowadzone w 30 gminach województwa podlaskiego, w tym kilku w rejonie łomżyńskim. Chodzi głównie o badania przesiewowe by wykryć zaćmę, jaskrę, zeza, odwarstwienia siatkówki, wady wzroku. Dzieci, u których zostaną wykryte problemy, trafią na szczegółową diagnostykę i leczenie do specjalistów w Białymstoku.

Zmowa na rynku chemii budowlanej

cz pt, 06 lutego 2009 08:17

Karę w wysokości blisko ćwierć miliona złotych nałożyła Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na spółkę Kreisel - inicjatora nielegalnego porozumienia na rynku budowlanym. Ukarani zostali także uczestniczących w zmowie dystrybutorzy. Wśród 25 ukaranych firm jest także firma z Łomży, która ma zapłacić 1000 zł kary.

Starówka: co być powinno, a nie jest...

Foto: Starówka: co być powinno, a nie jest...
cz pt, 06 lutego 2009 07:50

Przede wszystkim o braku: parkingów, dogodnych dojazdów, koszy na śmieci, bezpieczeństwa, informacji i pomysłu na łomżyńską starówkę mówiono podczas wieczornego spotkania w Hotelu Gromada w Łomży. Z zaproszenia Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej, by podyskutować o przyszłości starówki, skorzystało ponad 50 osób – głównie przedsiębiorców prowadzących tu swoje biznesy. Mówiono przede wszystkim o tym czego nie ma, a co powinno być aby mieszkańcy i turyści zajeżdżali i zachodzili tu znacznie częściej niż robią to teraz.

« · «« · 816 · 817 · 818 · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę