czwartek, 02 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Morderca aresztowany

cz cz, 12 lutego 2009 10:08

Sąd w Łomży na wniosek prokuratury zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec Sławomira S. 53-letniego mieszkańca Łomży. Jest on podejrzany o zabicie 84-letniej kobiety, której ciało z licznymi ranami głowy, znaleziono w poniedziałek rano na niezamieszkałej posesji przy ulicy Spokojnej w Łomży. Zamordowana kobieta była matką 53-latka. Jak informuje Prokurator Rejonowy Tomasz Wilk mężczyzna podczas wczorajszych przesłuchań przyznał się do zabicia matki. Śledczym tłumaczy, że zabił bo matka go zdenerwowała.

Zabił, bo go zdenerwowała...

cz cz, 12 lutego 2009 08:38

53-letni mieszkaniec Łomży, który we wtorek został zatrzymany przez policję, podczas wczorajszych przesłuchań przyznał się do zabicia własnej matki. Przypomnijmy ciało 84-letniej staruszki, z licznymi ranami głowy, znaleziono w poniedziałek rano na niezamieszkałej posesji przy ulicy Spokojnej w Łomży. Wyniki sekcji zwłok potwierdziły, że kobieta została brutalnie zamordowana. Prokuratorzy postawili mężczyźnie zarzut zabójstwa, a do sądu skierowano wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Przyszłość PKS-ów zaplanowana

cz cz, 12 lutego 2009 08:04

Prywatyzacja lub komunalizacja czyli nieodpłatne przekazywanie na rzecz samorządów, to przyszłość jaka czeka PKS w Łomży i Zambrowie. Oba Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej znalazły się na zaakceptowanej we wtorek przez rząd liście spółek przeznaczonych do włączenia do „Planu Prywatyzacji na lata 2008 – 2011”. Zgodnie z planem zambrowski PKS miały zostać sprywatyzowany lub skomunalizowany w 2010, a łomżyński w 2011 roku.

Zaginął na rybach

Foto: Zaginął na rybach
cz śr, 11 lutego 2009 19:15

Policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu 49-letniego Mieczysława Górskiego. 30 stycznia wyjechał on z domu w Zambrowie białym oplem astrą. Trzy dni później jego samochód został odnaleziony w Wiźnie koło Łomży, gdzie zaginiony jeździł na ryby nad Narew. Do dzisiaj mężczyzna nie powrócił do domu, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Światowy Dzień Chorego w Diecezji Łomżyńskiej

Foto: Światowy Dzień Chorego w Diecezji Łomżyńskiej
cz śr, 11 lutego 2009 18:58

Mszę świętą w intencji chorych odprawił w Godzinie Miłosierdzia w kaplicy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ks. bp Stanisław Stefanek TChr. W dziewięciu szpitalach na terenie Diecezji Łomżyńskiej pojawili się lub wkrótce pojawią z życzeniami i zabawkami dla chorych dzieci wolontariusze Caritas. Z kolei w kaplicy Krzyża Świętego Mszę św. odprawił ks. bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej. Po niej Łomżyńska Rada Zakonu Rycerzy Kolumba im. Błogosławionego Adama Bargielskiego przekazała 50 wózków inwalidzkich, sfinansowanych przez rycerzy amerykańskich i Wheelchair Foundation z USA. Po błogosławieństwie i poświęceniu wózków przez biskupa ordynariusza ofiarowano je osobom potrzebującym.

Rajgrodzka Śniadecja na sprzedaż

cz śr, 11 lutego 2009 18:38

Ośrodek wypoczynkowy Śniadecja w Rajgrodzie ma zostać sprzedany. Tak zdecydował zarząd województwa podlaskiego. To właśnie samorząd województwa jest właścicielem ośrodka położonego nad Jeziorem Rajgrodzkim.

Rolnicy rezygnują z unijnych pieniędzy

cz śr, 11 lutego 2009 09:42

Co dziesiąty rolnik z województwa podlaskiego zrezygnował z unijnych dotacji na modernizację gospodarstwa, mimo że jego wniosek został przyjęty - poinformował szef podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży Walenty Korycki. Z ponad ponad 1,5 tys. rolników, których wnioski zostały zaakceptowane z inwestycji zrezygnowało już 151. Jednym z powodów rezygnacji jest zbyt długi okres oczekiwania na pieniądze.

To było brutalne morderstwo

Foto: To było brutalne morderstwo
cz śr, 11 lutego 2009 09:25

Wyniki sekcji zwłok kobiety, której ciało znaleziono w poniedziałek rano przy ulicy Spokojnej w Łomży wskazują, że została ona brutalnie zamordowana. Jak podaje prokurator Joanna Gołaszewska z Prokuratury Rejonowej w Łomży przyczyną śmierci kobiety był wstrząs krwotoczny i urazowy spowodowany licznymi urazami głowy. Jak ujawniła sekcja zwłok starsza kobieta miała m.in. złamaną podstawę czaszki. Brutalnie zabita kobieta to 84 letnia mieszkanka Łomży. Wczoraj policjanci zatrzymali jej 53-letniego syna

Komu i ile obcięto czyli wielomilionowe oszczędności u wojewody

Foto: Komu i ile obcięto czyli wielomilionowe oszczęd...
cz wt, 10 lutego 2009 16:02

W związku z rządowym planem oszczędnościowym, wojewoda podlaski musi zmniejszyć wydatki o blisko 67 milionów złotych. To 10% budżetu województwa. Oszczędności pojawiają się niemal we wszystkich dziedzinach życia finansowanych przez wojewodę począwszy od zakupów samochodów dla straży pożarnej, przez pomoc społeczną, a na rolnictwie kończąc. Najwięcej oszczędności przynieść mają cięcia w pomocy społecznej, ale jak podkreśla Jolanta Gadek rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego znaczna część ograniczeń dotyczy zadań, na realizację których zaplanowano budżet przewyższający przewidywane wykonanie wydatków.

Muzeum Północno-Mazowieckie będzie remontowane

Foto: Muzeum Północno-Mazowieckie będzie remontowane
cz wt, 10 lutego 2009 14:40

Po latach oczekiwań budynek Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży (przy skrzyżowaniu ulic Dwornej i Giełczyńskiej) ma szansę na remont. Zarząd województwa podlaskiego zaakceptował do realizacji zgłoszony przez władze miasta projekt modernizacji i adaptacji na potrzeby muzeum budynku po dawnej SP nr 6. Wartość projektu wynosi 5,183 mln zł, a z funduszy unijnych w ramach RPO na ten cel ma iść 3,887 mln zł.

Okradli automat do gier...

cz wt, 10 lutego 2009 14:19

Tego dawno w Łomży nie było. W nocy z niedzieli na poniedziałek ktoś ukradł kasetkę z pieniędzmi z automatu do gier znajdującego się w jednym z lokali gastronomicznych. Wewnątrz niej mogło być nawet kilka tysięcy złotych.

„Liczna armia przestępców nieletnich”

Foto: „Liczna armia przestępców nieletnich&...
cz wt, 10 lutego 2009 13:32

W ubiegłym roku nieletni dopuścili się aż 379 czynów karalnych. Najwięcej z nich stanowią bójki i pobicia, zniszczenia mienia i kradzieże z włamaniem, ale są także przestępstwa narkotykowe, których w ubiegłym roku było łącznie 25, z tego aż 15 w Łomży. - To tylko to co policji udało się ujawnić” - mówił prokurator Henryk Żochowski, szef Prokuratury Okręgowej w Łomży, podczas specjalnej narady poświęconej przestępczości wśród nieletnich. Poza prokuratorami uczestniczyli w niej także policjanci i przedstawiciel kuratorium oświaty. Prokurator Żochowski z ubolewaniem stwierdzał, że szkoły niezwykle rzadko informują policję i prokuraturę o przestępstwach popełnionych na ich terenie. W ubiegłym roku, w skali całego okręgu obejmującego byłe województwo łomżyńskie, były tylko cztery takie przypadki.

Ks. Wojsławski powróci do Katedry

Foto: Ks. Wojsławski powróci do Katedry
cz wt, 10 lutego 2009 12:21

Trumna ze szczątkami budowniczego Katedry w Łomży ks. Jana Wojsławskiego (ok. 1480 – 1549) stanie do czerwca A.D. 2009 w podziemnej krypcie pod prezbiterium najstarszej świątyni północno-wschodniego Mazowsza. Szczątki pierwszego proboszcza liczącego blisko pięć wieków kościoła już spoczęły w specjalnej trumnie.

Z siekierą na mitsubishi

Foto: Z siekierą na mitsubishi
cz wt, 10 lutego 2009 09:44

Policjanci z Wysokiego Mazowieckiego poszukują sprawcy dewastacji samochodu. Ktoś w nocy z soboty na niedzielę „porąbał” siekierą mitsubishi outlandera. Właściciel oszacował straty na 30 tys. złotych

69. rocznica wywózki Polaków na Sybir

cz wt, 10 lutego 2009 08:21

W nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku rozpoczęła się pierwsza z czerech masowych deportacji Polaków - mieszkańców terenów zajętych przez wojska sowieckie na Sybir. W latach 1940-1941 w okolice Archangielska do Irkucka i Kraju Krasnojarskiego trafiło kilkaset tysięcy Polaków. W tej liczbie było także kilkadziesiąt tysięcy mieszkańcy regionu łomżyńskiego.

Tłoczno na ulicach Łomży...

Foto: Tłoczno na ulicach Łomży...
cz pon, 09 lutego 2009 16:49

Dwie osoby zabite i aż 93 ranne – to tragiczny bilans ubiegłego roku na ulicach Łomży. Najbardziej niebezpieczną ulicą w mieście jest Aleja Legionów. Przez cały ubiegły rok wydarzyło się na niej aż 15 wypadków i 205 kolizji. Jak wynika z danych wieloletnich w mieście powoli spada liczna wypadków, ale wzrasta kolizji drogowych. Obserwowany jest także znaczny wzrost natężenia ruchu na ulicach, co związane jest z znaczącym wzrostem liczby zarejestrowanych pojazdów. Wzrost liczby pojazdów w stosunku do roku 2006 wyniósł 26%.

Mazdą w słup

Foto: Mazdą w słup
cz pon, 09 lutego 2009 15:58

W Wysokiem Mazowieckiem rozpędzone auto uderzyło w słup oświetleniowy. Przełamana konstrukcja padając zablokowała drogę. W rezultacie przez blisko 5 godzin mieszkańcy ul. 1 Maja byli pozbawieni prądu.

Morderstwo na Spokojnej?

cz pon, 09 lutego 2009 15:23

Kobieta, której ciało znaleziono nad ranem na jednej z posesji przy ulicy Spokojnej w Łomży miało około 60 – 70 lat, ufarbowane na kolor rudy włosy i charakterystyczną brodawkę na lewym policzku. W dalszym ciągu nie wiadomo kim była. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu jej personaliów. Śledczy na razie nie wiedzą także co było przyczyną śmierci kobiety. Ustalić ma to sekcja zwłok, która jutro ma odbyć się Zakładzie Medycyny Sądowej w Białymstoku. Na razie pod uwagę brane jest także morderstwo...

Grypa ustępuje?

cz pon, 09 lutego 2009 13:18

„Tylko” 151 przypadków grypy zgłosili lekarze z Łomży i powiatu łomżyńskiego w ubiegłym tygodniu do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białymstoku. To znacznie mniej niż w poprzednich tygodniach. Przez cały styczeń takich przypadków było u nas ponad 1400.

Martwa kobieta na Spokojnej

cz pon, 09 lutego 2009 11:52

Martwą kobietę znalazł nad ranem jeden z mieszkańców Łomży. Ciało leżało na jednej z posesji przy ulicy Spokojnej. Jak informuje Sławomir Dąbrowski oficer prasowy łomżyńskiej policji na razie nie wiadomo nawet kim była ta kobieta. Działania jakie podejmują policjanci i prokuratura mogą sugerować, że do jej śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie, ale policja na razie nie udziela żadnych informacji w tej sprawie.

« · «« · 815 · 816 · 817 · 818 · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę