czwartek, 02 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Obwodnica Zambrowa szybko, a Łomży nie wiadomo kiedy

cz wt, 17 lutego 2009 11:28

Na przełomie marca i kwietnia powinien zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy obwodnicy Zambrowa. Zapowiedział to Jerzy Doroszkiewicz, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku, który w poniedziałek radnym sejmiku województwa przedstawił plany i zamierzenia GDDKiA na najbliższe lata. Mówiąc o obwodnicy Łomży Doroszkiewicz sugerował, że prace planistyczne przy niej opóźniały lokalne samorządy. - Tam był duży konflikt na styku samorządów. Po wielu, wielu zgrzytach doszliśmy do jakiegoś konsensusu – mówił, dodając, że dopiero pod koniec ubiegłego roku wspólny wariant został uzgodniony.

(prawie) Rok św. Brunona z Kwerfurtu

Foto: (prawie) Rok św. Brunona z Kwerfurtu
cz wt, 17 lutego 2009 09:37

Radni Sejmiku Województwa Podlaskiego ustanowili wczoraj rok 2009 Rokiem Świętego Brunona z Kwerfurtu. W tym roku mija okrągła tysięczna rocznica męczeńskiej śmierci świętego, którzy przyniósł wiarę chrześcijańską na te tereny. Odpowiednią uchwałę przyjęto niemal jednomyślnie. Popierając uchwałę radny Jacek Cylwik zwracał uwagę na pewne „faux pas”, sugerując by następnym razem postarać aby rok patrona zaczynał się 1 stycznia, a nie 17 lutego...

Polska jest wszędzie, czyli Kaczyński w Łomży

Foto: Polska jest wszędzie, czyli Kaczyński w Łomży
cz wt, 17 lutego 2009 07:29

- Jest jedna Polska. My chcemy, aby Polacy wszędzie mogli dobrze żyć - mówił Jarosław Kaczyński w Łomży. Na wieczorne spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, największej w kraju partii opozycyjnej, przyszło ponad pół tysiąca mieszkańców miasta i regionu. Były premier mówił przede wszystkim o narastającym w Polsce kryzysie, i to nie tylko w wymiarze gospodarczym, przedstawił pomysł PiS-u jak go przezwyciężyć i apelował do rządzącej w kraju PO aby zechciała wreszcie, wspólnie z opozycją, z kryzysem walczyć. Kaczyński namawiał także, aby społeczeństwo wyraziło dezaprobatę dla dzisiejszej polityki rządu „bo za to będziemy płacić”, i zapowiedział ponowny marsz PiS-u do władzy, ale tym razem do jej przejęcia partia chce być dobrze przygotowana.

Fatalne warunki na drogach

Foto: Fatalne warunki na drogach
cz pon, 16 lutego 2009 20:35

Ślisko i niebezpiecznie zrobiło się na drogach regionu. Wieczorem doszło do serii kolizji, i wypadków. W okolicach Elżbiecina koło Piątnicy w wypadu poważnie ranne zostały dwie osoby. Samochód ford eskort którym jechały w kierunku Wizny zderzył się z autobusem PKS jadącym w kierunku Łomży. Jak relacjonował kierowca autobusu jadący fordem próbował ominąć rowerzystę, którego w ciemnościach dostrzegł w ostatniej chwili... Ford na śliskiej nawierzchni drogi uderzył w narożnik autobusu, po czym roztrzaskał się.

Pieniądze na internet nie dla nas

cz pon, 16 lutego 2009 14:58

200 mln euro, są przeznaczone na walkę z wykluczeniem cyfrowym, czyli zapóźnieniem cywilizacyjnym wynikającym z braku dostępu do nowoczesnych technologii. Wydawałoby się, że to pieniądze „dla nas”. Okazuje się jednak, że nie. Przez biurokratyczną pomyłkę zablokowane są miliony euro unijnych dotacji na rozwój sieci w kraju. Bo z map MSWiA wynika, że internet jest praktycznie w całej Polsce, a już na pewno we wszystkich wioskach wokół Kolna.

PiS chce odwołać marszałka woj. podlaskiego

cz pon, 16 lutego 2009 13:58

Pozostający w opozycji radni PiS zgłosili wniosek o odwołanie ze stanowiska marszałka województwa podlaskiego Jarosława Dworzańskiego (PO). Zarzucają mu m.in. brak koncepcji rozwoju regionu. Zgodnie z prawem, wniosek nie może być rozpatrywany wcześniej, niż trzydzieści dni od zgłoszenia. Jeżeli jednak kilku przedstawicieli rządzącej obecnie koalicji nie wesprze radnych PiS, wniosek nie uzyska wymaganej większości w 30-osobowym sejmiku.

Bezpłatna rehabilitacja lecznicza dla rolników

cz pon, 16 lutego 2009 13:46

W 2008 roku 72 rolników powiatu łomżyńskiego za pośrednictwem KRUS skorzystało z bezpłatnej rehabilitacji leczniczej. Jest ona organizowana w formie 21-dniowych turnusów, prowadzonych w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS. Ośrodki te położone są w uznanych miejscowościach uzdrowiskowych i posiadają profesjonalną bazę zabiegową oraz zapewniają całodobową opiekę medyczną. Leczone są w nich schorzenia narządów układu ruchu oraz choroby układu krążenia.

Dodatkowe „euromiliony”

cz nie, 15 lutego 2009 23:01

Powiat wysokomazowiecki „zarobiły” blisko 7,5 milionów złotych. To dodatkowe pieniądze jakie otrzyma za remont dróg. Pieniądze pochodzą z 22 mln zł, przyznanych pod koniec 2008 roku województwu podlaskiemu przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w ramach rozliczania Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego 2004-2006.

Pijany 15-latek po urodzinach trafił do szpitala

cz nie, 15 lutego 2009 22:26

W Rosochatem Kościelnym kierowca volkswagena potrącił 15-letniego chłopca, który po urodzinach wracał do domu. Nastoletni pieszy miał prawie promil alkoholu w organizmie. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Diler w areszcie poczeka na wyrok

Foto: Diler w areszcie poczeka na wyrok
cz pt, 13 lutego 2009 19:08

Sąd Rejonowy w Łomży w piątek późnym popołudniem zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu 24-letniego Damiana P. To właśnie on jest dilerem, którego w środę zatrzymano w jednym z mieszkań na osiedlu południe w Łomży. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli 2000 działek amfetaminy i marihuany. Znaleźli także pocisk artyleryjski i pieniądze pochodzące ze sprzedaży środków odurzających.

Na dobre i na złe...

cz pt, 13 lutego 2009 16:03

Piotr Kolendo (najwyższa średnia zawartość skrobi w dostarczonych ziemniakach), Bogdan Świderski (najwyższa jakość dostarczonych ziemniaków), Piotr Archutowski (najlepszy debiut), Tomasz Witkowski (najwyższy procent realizacji umowy kontraktacji w ekwiwalencie skrobi), Edward Nalepa (największa ilość dostarczonych ziemniaków wczesnych) oraz Spółdzielcza Grupa Produkcyjna „Bulwa” (największa ilość dostarczonych ziemniaków późnych) - to najlepsi plantatorzy ziemniaka dostarczający surowiec do łomżyńskiego PEPEES-u. Trójka laureatów reprezentuje województwo mazowieckie, dwóch podlaskie i jeden kujawsko-pomorskie.

Bohaterowie upamiętnieni

Foto: Bohaterowie upamiętnieni
cz pt, 13 lutego 2009 14:54

Żołnierze Związku Walki Zbrojnej - Armii Krajowej Obwodu Łomża: kpt. Franciszek Skowronek ps. Jackowski, kpt. Hieronim Leszek Łagoda ps. Lak, mjr Stanisław Cieślewski ps. Lipiec oraz mjr Jan Tabortowski ps. Bruzda zostali upamiętnieni na tablicy odsłoniętej przed budynkiem III LO przy ul. Senatorskiej w Łomży. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonał Henryk Wiśniewski - Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwód w Łomży w towarzystwie Krzysztofa Choińskiego – z-ca prezydenta Łomży.

Śnieżny atak zimy

cz pt, 13 lutego 2009 11:57

Synoptycy z białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych ostrzegają przed silnymi opadami śniegi, które przez najbliższe 24 godziny mogą znacznie utrudnić życie mieszkańców regionu. Jak podaje Andrzej Wołkowycki dyżurny synoptyk przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 5 cm na północy do 15 cm na południu województwa.

Unikat pomoże pokonać niepełnosprawność

Foto: Unikat pomoże pokonać niepełnosprawność
cz pt, 13 lutego 2009 06:32

Trzymiesięcznego labradora przekazali podczas zabawy karnawałowej uczniom Zespołu Szkół Specjalnych ich starsi koledzy z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży. Unikat – bo tak się wabi pies - został kupiony za pieniądze zebrane przez nastoletnich społeczników z „Wety” w trakcie festynu z okazji dnia św. Franciszka na początku października A.D. 2008.

Koniec narkotykowego biznesu

Foto: Koniec narkotykowego biznesu
cz cz, 12 lutego 2009 15:45

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 7 osób zamieszanych w handel narkotykami. Zabezpieczyli 2000 działek amfetaminy i marihuany. Akcja zaczęła się wczoraj wieczorem. Około godziny 22.00 funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i kryminalni z Łomży przy wsparciu antyterrorystów weszli do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Prusa. 24-letni mężczyzna nie spodziewał się mundurowych, był zaskoczony. Na biurku stała waga do ważenia narkotyków. W słoikach i foliowych torebkach była marihuana i amfetamina. Jak informuje policja w trakcie akcji na miejsce wezwano także saperów, bo w mieszkaniu znaleziono pocisk rakietowy.

Zaczną (wreszcie) budować pływalnię

Foto: Zaczną (wreszcie) budować pływalnię
cz cz, 12 lutego 2009 14:59

Już niedługo rozpocznie się w Łomży budowa pływalni miejskiej. Marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański, członek zarządu Jacek Piorunek i wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński podpisali w czwartek w Białymstoku umowę na dofinansowanie z środków unijnych realizowanej przez miasto inwestycji. Pływalnia będzie nas kosztowała niemal 35 mln zł., a z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego miasto ma na ten cel otrzymać dokładnie 12 mln 499 tys 999 zł i 97 gr, co stanowi niemal 40 % kosztów kwalifikowanych zadania.

Katedra w Łomży pięknieje z wiekiem

Foto: Katedra w Łomży pięknieje z wiekiem
cz cz, 12 lutego 2009 14:21

W czerwcu Diecezja Łomżyńska będzie uroczyście obchodziła 1000-lecie męczeńskiej śmierci w 1009 r. misjonarza tych ziem św. Brunona z Kwerfurtu. Do uświetnienia obchodów przyczynią się prace remontowe w liczącej blisko pięć wieków łomżyńskiej Katedrze, jednej z najstarszych świątyń północno-wschodniego Mazowsza. Znowu nabrały rozmachu i tempa.

Morderca aresztowany

cz cz, 12 lutego 2009 10:08

Sąd w Łomży na wniosek prokuratury zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec Sławomira S. 53-letniego mieszkańca Łomży. Jest on podejrzany o zabicie 84-letniej kobiety, której ciało z licznymi ranami głowy, znaleziono w poniedziałek rano na niezamieszkałej posesji przy ulicy Spokojnej w Łomży. Zamordowana kobieta była matką 53-latka. Jak informuje Prokurator Rejonowy Tomasz Wilk mężczyzna podczas wczorajszych przesłuchań przyznał się do zabicia matki. Śledczym tłumaczy, że zabił bo matka go zdenerwowała.

Zabił, bo go zdenerwowała...

cz cz, 12 lutego 2009 08:38

53-letni mieszkaniec Łomży, który we wtorek został zatrzymany przez policję, podczas wczorajszych przesłuchań przyznał się do zabicia własnej matki. Przypomnijmy ciało 84-letniej staruszki, z licznymi ranami głowy, znaleziono w poniedziałek rano na niezamieszkałej posesji przy ulicy Spokojnej w Łomży. Wyniki sekcji zwłok potwierdziły, że kobieta została brutalnie zamordowana. Prokuratorzy postawili mężczyźnie zarzut zabójstwa, a do sądu skierowano wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Przyszłość PKS-ów zaplanowana

cz cz, 12 lutego 2009 08:04

Prywatyzacja lub komunalizacja czyli nieodpłatne przekazywanie na rzecz samorządów, to przyszłość jaka czeka PKS w Łomży i Zambrowie. Oba Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej znalazły się na zaakceptowanej we wtorek przez rząd liście spółek przeznaczonych do włączenia do „Planu Prywatyzacji na lata 2008 – 2011”. Zgodnie z planem zambrowski PKS miały zostać sprywatyzowany lub skomunalizowany w 2010, a łomżyński w 2011 roku.

« · «« · 814 · 815 · 816 · 817 · 818 · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę