Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@

Żona byłego burmistrza Stawisk z prokuratorskimi zarzutami

cz śr, 15 kwietnia 2015 10:12

Nawet do 10 lat więzienia grozi Bożenie W., żonie byłego burmistrza Stawisk, która zdaniem prokuratury z naruszeniem prawa najpierw zatrudniła męża jako nauczyciela, a tydzień później także wbrew prawu dzieliła mu rocznego urlopu zdrowotnego. Prokurator Rejonowy w Kolnie postawił kobiecie zarzuty niedopełnienia obowiązku, przekroczenia uprawnień i działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Kara za mleko ponad 70 groszy?

cz wt, 14 kwietnia 2015 15:40

Ze wstępnych szacunków Agencji wynika, że Polska przekroczyła swoją kwotę o około 6,5 proc. - Obliczamy, że kara może wynosić ponad 70 groszy za kilogram, ale pierwsze bardziej dokładne, choć nie pełne dane opublikujemy dopiero 27. kwietnia – cytuje wypowiedź prezes Agencji Rynku Rolnego Radosława Szatkowskiego serwis poratalspozywczy.pl.

Zderzenie ciężarówek w Marianowie

mm wt, 14 kwietnia 2015 12:09

Jedna osoba ranna przewieziona do szpitala oraz zniszczona kabina ciężarówki to wynik wypadku jaki wydarzył się około 11.00 w miejscowości Marianowo na drodze krajowej S 61. Kierujący cysterną jadąc w stronę Łomży uderzył w tył innej ciężarówki z przyczepą przewożącej bloki betonowe, która zatrzymała się za samochodem skręcającym do zatoczki. Uderzenie było tak silne, ze zniszczeniu uległa kabina cysterny, a kierowcę musieli wycinać strażacy.

Echa Katynia w pamięci i filmie

cz wt, 14 kwietnia 2015 07:56

Stawali nad masowymi grobami ze skrępowanymi rękami, gdzie strzelano im w potylicę i przebijano bagnetami, mordowano ich też w sowieckich więzieniach. Zginęli tylko dlatego, że byli „zatwardziałymi i nie rokującymi nadziei poprawy wrogami władzy radzieckiej”. – Katyń to słowo symbol, określające zbrodnię ludobójstwa, której na rozkaz najwyższych władz sowieckich dopuścili się funkcjonariusze NKWD wiosną 1940 r., mordując niemal 22 tysiące obywateli Rzeczpospolitej: oficerów wojska, policjantów, urzędników państwowych, księży i innych przedstawicieli elit społeczeństwa – mówi Karol Usakiewicz z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. W ramach obchodów 75. rocznicy zbrodni katyńskiej w Muzeum Północno-Mazowieckim podczas przeglądu „Echa Katynia” zaprezentowano filmy dokumentalne: „17 dni września” oraz „Śmierć ich połączyła. Kapelani katyńscy”.

Bóbr szuka żony, czajka oblatuje Park Doliny Narwi

cz wt, 14 kwietnia 2015 07:55

„Bobikowe rozterki sercowe, czyli jak bóbr szukał żony w dolinie Narwi” to ciekawa, zabawna i barwna opowieść o tym, jak młody bóbr Bobik spotykał podczas długiej wędrówki nad rzeką ssaki i ptaki, które zachęcały do wytrwałości w rozglądaniu się za partnerką życiową. „Myślę, że wkrótce już się ożenię, a dla swej lubej zrobię żeremie” - planuje Bobik, któremu rozmyślania i przygody mową wiązaną i żartobliwą spisał Jarosław Siek, a opowieść zilustrował Aleksander Panek. O wiele łatwiej Bobikowi byłoby znaleźć damę serca prozą, gdyby wybrał się „Z czajką w dolinę Narwi”.

Więcej wojska na wschodzie Polski, ale jednostki w Czerwonym Borze nie będzie

cz pon, 13 kwietnia 2015 14:11

Do jednostek wojskowych na „ścianie wschodniej” trafi więcej żołnierzy i nowoczesnego sprzętu – zapowiada Ministerstwo Obrony Narodowej. Liczba stacjonujących w tej części kraju żołnierzy w ciągu dwóch lata ma zwiększyć się o 7 tysięcy. Niemniej „na chwilę obecną nie planuje się odtworzenia jednostki wojskowej i poligonu w Czerwonym Borze” - pisze wiceminister Maciej Jankowski w odpowiedzi na interpelację posła Lecha Kołakowskiego.

Niebezpieczne drogi

cz pon, 13 kwietnia 2015 11:16

Województwo podlaskie przoduje w śmiertelnych statystykach wypadków na drodze. Przeliczając liczbę zabitych na 100 tys. mieszkańców w podlaskim był aż 11 ofiar śmiertelnych, a w odniesieniu zabitych do liczby wypadków drogowych – wynika jest 18 (ofiar śmiertelnych) na 100 wypadków – wynika z danych danych ministerstwa infrastruktury za 2014 r.

Tablica smoleńska

cz pon, 13 kwietnia 2015 09:18

Tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej została odsłonięta w kościele pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży. Tablicę wmurowaną w jeden z filarów zewnętrznych świątyni poświęcił biskup Tadeusz Bronakowski. Wcześniej przewodniczył on uroczystej Mszy świętej w intencji 96 ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku w okolicach Smoleńska.

Na dwóch gazach przez Łomżę

cz pon, 13 kwietnia 2015 08:32

2,7 promila alkoholu miał 28-latek, który jadąc opem vectrą w nocy z soboty na niedzielę spowodował kolizje na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Szosy Zambrowskiej w Łomży. Mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, a policjantom oświadczył, że już wcześniej zostało mu ono zatrzymane.

Pobudka na Starym Rynku raz na miesiąc

mm so, 11 kwietnia 2015 20:23

Troskliwy tata Krzysztof Gruszfeld (lat 36) częstuje czteroletnią córeczkę Darię gofrem z wiśniami. Prawdziwe owoce, przepyszna konfitura. Dziewczynka rozanielona siedzi na ławce, za jej plecami lśnią w pełnym słońca blasku właśnie odremontowane fasady dwóch kamieniczek pod arkadami. - Doble, baldzo doble – Daria uśmiecha się do taty, rączką pokazując zbliżającą się mamę. - Zawsze lubiłam ładne antyki... – uśmiecha się promiennie Alicja Gruszfeld, która w ciepłe i słoneczne jak latem popołudnie oglądała na jarmarku na Starym Rynku stare, misternie dekorowane naczynia i meble. - Poczekamy. Może będziemy mieli większe mieszkanie, może jak będzie więcej gotówki...

Chcesz „pracować” w komisji wyborczej? - zgłoś się do pełnomocnika.

cz pt, 10 kwietnia 2015 15:02

- Komisarz Wyborczy w Łomży nie prowadzi rekrutacji kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych – przypomina Jan Leszczewski, Komisarz Wyborczy w Łomży. - Obwodowe komisję wyborcze w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej powołują spośród wyborców: wójt, burmistrz, prezydent miasta. Zgodnie z prawem muszą być one powołane do 19 kwietnia, a dwa dni wcześniej (17 kwietnia) upływa termin do którego pełnomocnicy komitetów wyborczych mogą zgłaszać kandydatów na członków tych komisji. - W celu zgłoszenia chęci udziału w pracach obwodowej komisji wyborczej, należy zwrócić się bezpośrednio do pełnomocników wyborczych tych komitetów, które mają zarejestrowanego kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – podkreśla Komisarz.

„100 km od” ogranicza konkurencję?

cz pt, 10 kwietnia 2015 14:26

Zapisany w dwóch przetargach wymóg „aby dostawca posiadał magazyn części oraz serwis stacjonarny i mobilny (samochody serwisowe) w odległości nie większej niż 100 km od siedziby zamawiającego” kosztuje blisko 400 tysięcy złotych plus odsetki. Zapis ten pojawił się w dwóch przetargach „na dostawę maszyn, urządzeń i wyposażenie...” do budowanego z unijną dotacją w Czartorii pod Miastkowem zakładu unieszkodliwia odpadów komunalnych. Przyznający dotację Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, a po nim Minister Rozwoju Regionalnego, uznali, że zapis „mógł prowadzić do ograniczenia konkurencji” i naliczyli Łomży karę – czyli korektę finansową - wynoszącą 395 tysięcy złotych. Co prawda sąd pierwszej instancji uznał, że zapis to „rozwiązanie racjonalne” i uchylił karę, ale teraz sąd drugiej instancji ten wyrok uchylił i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy.

Aquapark Narew – ad vocem

cz pt, 10 kwietnia 2015 12:34

W ciągu zaledwie tygodnia po ogłoszeniu konsultacji społecznych dotyczących Strategii Zrównoważonego Rozwoju ŁOF ukazało się już 3 artykuły na 4lomza.pl, rozpoczęła się też dyskusja na forum. To bardzo dobrze, bo taki jest cel konsultacji – pisze Andrzej Cholewicki „działacz ŁOF” dodając, że przez omyłkę pisarską, dodanie 2 przed kwotą 39.650.000 zł, fala krytyki objęła dwa zestawy projektów „Łączy nas rzeka – miejsca integracji” i „Łączy nas rzeka - rewitalizacja”. 

Uszkodzona karoseria jak nowa

cz pt, 10 kwietnia 2015 12:30

Ktoś uszkodził ci samochód na parkingu? Miałeś małą stłuczkę? Grad bądź kamień pozostawiły brzydkie wgniecenia na karoserii, a nie chcesz wydawać co najmniej kilkaset złotych na naprawę takiego drobnego uszkodzenia w warsztacie blacharskim? Rozwiązaniem jest odwiedzenie specjalizującej się w usuwaniu wgnieceń i uszkodzeń karoserii z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii firmy Wgniecenia PDR z Zambrowa. Naprawa uszkodzeń metodą PDR to obniżenie kosztów od 50 aż do 70 %, trwa ona bardzo krótko, a w dodatku oryginalny lakier pozostaje nienaruszony i samochód nie traci na wartości!

„Niebezpieczne” drzewa

cz pt, 10 kwietnia 2015 11:10

32-latka kierująca toyotą na łuku drogi z nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, po czym samochód uderzył w drzewo. Siła zderzenia była na tyle duża, że ciężko ranna kobieta została zakleszczona w zgniecionym pojeździe. Do wypadku doszło w miejscowości Stypułki Borki w powiecie wysokomazowieckim. Z danych Najwyższej Izby Kontroli wynika, że każdego roku w wyniku zderzeń pojazdów z przydrożnymi drzewami ginie blisko pół tysiąca osób, a około 2,5 tysiąca zostaje rannych. Teraz prezes Izby zdecydowała się wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP. art. 83 ust. 3 ustawy o ochronie przyrody, który nakazuje sadzenie w pasach drogowych nowych drzew w miejsca wycinanych starych.

„Dziękujemy tym, którzy oddali swe życie za Polskę”

cz pt, 10 kwietnia 2015 10:03

Pięć lat temu, 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8.41. rozbił się, podchodzący do lądowania na lotnisku pod Smoleńskiem, samolot z najwyższą polską delegacją lecąca na uroczystości do pobliskiego Katynia na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej – czyli mordu dokonanego przez sowietów na tysiącach polskich oficerach przetrzymywanych w niewoli. W katastrofie samolotu Tu 154 zginęło w sumie 96 osób z ówczesnym Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na czele. W rocznicę tych wydarzeń w Łomży zawyły syreny alarmowe. Ich dźwięk przez kilka minut przeszywał miasto. W tym czasie w Dolinie Pamięci obok Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, u stóp pomników Sybiraków i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej zebrało się kilkaset osób by oddać hołd pomordowanym w Katyniu, Miednoje, Charkowie..., tym, którzy zginęli 70 lat później w drodze by uczcić ich pamięć, oraz ofiarom drugiej wywózki sowieckiej z 13 kwietnia 1940 roku. Była to piękna i godna uroczystość...

„Podwórko Nivea” w Łomży, pod Łomżą, albo gdzieś indziej...?

cz cz, 09 kwietnia 2015 16:12

Ratusz, ŁSM, gmina Łomża, gmina Piątnica, podzbójneńskie Dębniki i Jurki – wszyscy chcą załatwić budowę nowoczesnego placu zabaw dla dzieci i... zgłosili się do konkursu Nivea. Producent kosmetyków z ponad 100-letnią historią, w tym roku takich rodzinnych miejsc zabaw chce w Polsce zbudować 40. Chętnych na niej jest ponad 1100 samorządów, spółdzielni, wspólnot czy sołectw. Podwórka Nivea wgrają ci, którzy będą klikać więcej od innych. Póki co najwyżej z naszych jest Stara Łomża przy Szosie – na 201 miejscu.

Działka przy bulwarach sprzedana

cz cz, 09 kwietnia 2015 15:47

Miastu Łomża udało się sprzedać działkę przy ul. Rybaki, tuż przy porcie rzecznym i bulwarach. Jeden z łomżyńskich przedsiębiorców kupił ją w szóstym ogłoszonym przez miasto przetargu za 1 milion 212 tysięcy złotych. Był jedynym oferentem. Ten sam przedsiębiorca już raz w 2013 roku wpłacił wadium na kupno tej działki, ale – jak tłumaczyli miejscy urzędnicy - prawdopodobnie licząc na obniżkę ceny wówczas do przetargu nie przystąpił. Kupując ją teraz zaoszczędził ponad pół miliona.

A my znów o historii

cz cz, 09 kwietnia 2015 11:30

Przypominanie wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości i związane są często z tragiczną historią Polski, wielu osobom wydaje się bezsensowne. Ja do nich się nie zaliczam. Uważam, że właśnie z nich powinniśmy czerpać naukę na przyszłość. Często też to właśnie pamięć jest jedyną rzeczą, jaka nam pozostała po wspaniałych, kochających ten kraj ludziach, którzy w jego obronie oddali swe życie. Dziś w przeddzień 75. rocznicy zbrodni katyńskiej tak właśnie należy oceniać pomordowanych strzałem w tył głowy, przez sowieckich czekistów w Katyniu, Piatichatkach czy Twerze, polskich oficerów wojska, policji i KOP. Skala tej zbrodni, ale także fakt, że przez 45 lat, w majestacie państwa i prawa, była ona przemilczana i fałszowania, każe postawić ją wśród najważniejszych wydarzeń historii Polski - pisze historyk, profesor Krzysztof Sychowicz.

Czas na prace budowlane i ogrodowe, czyli wielkie otwarcie sezonu!

cz cz, 09 kwietnia 2015 08:18

Każdy, kto kto marzy o budowie własnego domu, myśli o remoncie mieszkania lub też chciałby zorientować się w najnowszych trendach w budownictwie, już niebawem zyska niepowtarzalną szansę uzyskania bezpłatnych, fachowych porad producentów materiałów budowlanych oraz artykułów ogrodowych. W najbliższy weekend 10-11 kwietnia Skład Budowlany Podbielski i Market Mrówka Dom i Ogród organizują bowiem kiermasz budowlano-ogrodowy – jeśli myślisz poważnie o budowie bądź remoncie, nie może Cię tam zabraknąć!

« · «« · 746 · 747 · 748 · 749 · 750 · 751 · 752 · 753 · 754 · 755 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę