Policzą kopciuchy
Od września 2020 do kwietnia 2021 zostanie przeprowadzona inwentaryzacja systemów grzewczych na terenie miasta Łomża - zapowiada Ratusz. Dotyczy to wszystkich budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych posiadające indywidualne systemy grzewcze.
Monster Trucki, pokazy kaskaderskie i drift
Jutro (16. września) na parkingu przed Parkiem Wodnym MOSiR przy ul. Wyszyńskiego o godzinie 19:00 najlepsi europejscy kaskaderzy filmowi zaprezentują swoje możliwości. Ryk silników, kraksy mniejsze i większe, ogień i podniecony tłum. Organizatorzy gwarantują widzom zmagania na najwyższym poziomie połączone z ekstremalnym widowiskiem.
Klub dla pasjonatów planszówek
– Gamikon to owoc ogromnej pasji do gier planszowych, którą wraz z kolegą Tomkiem Kułagą chcemy zarazić jak najwięcej osób – mówi Paweł Toński. – Ludzie pytali nas czy nie moglibyśmy spotykać się częściej, więc pomyśleliśmy trochę i otworzyliśmy klub dla miłośników gier. Nie jest to działalność zarobkowa, wystarczy, że starczy nam na opłaty, ale plusów jest mnóstwo. Najważniejszy jest taki, że tworzy się społeczność ludzi chcących spędzać przyjemnie czas w gronie rodzinnym lub wśród znajomych przy grach i bez alkoholu, tylko przy kawie, herbacie, lemoniadzie czy gorącej czekoladzie. Gamikon mieści się przy ul. Wojska Polskiego 22b i to jedno z nielicznych miejsc dedykowanych miłośnikom gier w północno-wschodniej Polsce.
Tajemnicza tarcza na krzyżu pod Starym Rynkiem
5 tygodni temu robotnicy budowlani z firmy Zbrojenia Łukasz Mierzejewski z Ostrołęki rozpoczęli ponownie wykopy na Starym Rynku, gdy archeolodzy pod kierunkiem Mieczysława Bienia z Białej Podlaskiej przenieśli się w pobliże hali targowej (Hala Kultury). Wówczas koparka wgryzła się na około 3 metry w ziemię, poszerzając przestrzeń wkoło pod wymarzoną fontannę. I półtora miesiąca nie mija, jak oczom zdumionych obserwatorów ukazała się zagadkowa tarcza na krzyżu... Ujrzyjmy nowości starówki, czekając na 2-3 warianty projektu, obiecane przez wiceprezydenta Garlickiego.
Z trzema promilami i bez prawa jazdy
- Nietrzeźwy kierowca skody miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a ponadto miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - informuje Piotr Milewski z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. A to nie wszystko.
List otwarty do Pana Jarosława Kaczyńskiego, Prezesa PIS
Szanowny Panie Prezesie, zapowiedź złożenia w najbliższym czasie do Sejmu ustawy tzw. „Piątka dla zwierząt" budzi kontrowersje, wywołuje gorące dyskusje nie tylko w mediach, ale również wśród nas - rolników, w niektórych budzi wręcz wściekłość. Poraża zachwyt ekologów, którzy postrzegają ten temat bardzo jednostronnie, z pominięciem bardzo istotnych zagadnień, mających bardzo negatywne znaczenie zarówno dla zwierząt, jak i w naszym przypadku hodowców bydła.
Nowoczesny Dworzec Łomża przyjmuje autobusy
Po ponad dwóch latach budowy wreszcie działa Dworzec Łomża. Nowoczesne wiaty z błękitnego szkła hartowanego jak przezroczysta fala unoszą się nad placem przy ulicy Dworcowej, gdzie stanął jasny, także przeszklony, od posadzki aż po dach, budynek dworcowy z trzema kasami i poczekalnią o powierzchni 135 mkw. Cała inwestycja kosztowała około 15 milionów złotych. Z inicjatywą budowania na nowo dworca PKS w Łomży jako centrum handlowo-komunikacyjnego wystąpił prezydent Mieczysław Czerniawski (SLD), niedługo po wygranych wyborach w 2010 r.
Mural z dowodem zbrodni
- To nie jest przypadkowe miejsce ani przypadkowe malowidło – mówił podczas oficjalnego otwarcia prezes Stowarzyszenia Wizna 1939 Dariusz Szymanowski. - Około 100 m od tego miejsca (w kierunku portretu Raginisa dot. red.), pod koniec czerwca 1941, SS-mani rozstrzelali kilkunastu mieszkańców Wizny. Mural jest wizją artystyczną, ale zawiera jeden element, który ma wartość dowodową. W dolnym lewym rogu widać denko łuski z oznaczeniem SS, którą członkowie Stowarzyszenia Wizna 1939 dwa lata temu znaleźli w miejscu gdzie rozstrzeliwali SS-mani.
Wiceprezydent Stypułkowski wiceprezesem Ziobrzystów w Podlaskiem
Poseł Aleksandra Szczudło została wybrana prezesem Zarządu Okręgowego Solidarnej Polski w województwie podlaskim. Wiceprezesami zostali Andrzej Stypułkowski – wiceprezydent Łomży i Sebastian Łukaszewicz - radny sejmiku województwa podlaskiego, a skarbnikiem Jakub Fica.
W życiu są rzeczy ważniejsze niż samo życie
- W życiu są rzeczy ważniejsze niż samo życie. Są wartości za które warto i czasem należy oddać również życie – mówił Jan Józef Kasprzyk, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przed pomnikiem Obrońców Wizny w niedzielne przedpołudnie.
Dachowanie za Drożęcinem
Niedaleko miejscowości Drożęcin Lubiejewo Renault Clio wypadło z drogi i dachowało. Dwie jadące nim osoby same wyszły z pojazdu, ale trafiły do szpitala.
Potrącenie rowerzysty
Przed południem na drodze Jednaczewo - Szablak kierujący Mitsubishi stracił przyczepność na drodze szutrowej i wjechał w rowerzystę. Mężczyzna trafił do szpitala.
Barć pod pomnik Stacha Konwy już stoi
Nowa dębowa „barć” stoi już w Lesie Jednaczewskim. Blisko 3-tonowy pień drewna stanął wczoraj na postumencie staraniem i pracą wielu zaangażowanych ludzi i instytucji, aby 20. września br. uroczyście poświęcić odrestaurowany pomnik Stacha Konwy.
"Autobus elektrus przez ulice naszej Łomży mknie"
Marek Chojnowski, kierownik warsztatów MPK w Łomży, prowadził testowo autobus elektryczny K-BUS E-Solar City, wyprodukowany w Austrii. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży zorganizowało przejażdżki elektrusem uczniom trzech klas "Mechaniaka", którzy mogli również zajrzeć do silnika. Pojazd dla 26 pasażerów, w tym 15 na siedziskach, napędzany jest prądem baterii na dachu. Autobus elektryczny tego typu kosztuje ok. 800 tys. zł, ale nie wiadomo, czy MPK zechce go kupić.
OC dla młodego kierowcy – ile kosztowało ubezpieczenie auta w sierpniu 2020?
Młodość może mieć swoje prawa, ale na pewno nie obowiązują one na drodze. Tam brawura początkujących kierowców często kończy się fatalnie, co sprawia, że towarzyszące im ryzyko ubezpieczeniowe znacząco wzrasta, a wraz z nim w górę idzie także cena OC. Ile wyniosły jego stawki w sierpniu?
Czy warto kupić oraz czym cechuje się materac medyczny?
Odpowiednio dobrany materac wpływa nie tylko na jakość snu, ale również na nasze zdrowie. Na rynku dostępna jest cała gama materacy o właściwościach ortopedycznych, antyalergicznych oraz innych cechach prozdrowotnych. Jeśli zależy nam zarówno na zdrowiu, jak i na wartości produktu, warto zapoznać się z ofertą materacy medycznych, które wykonywane są z wysokiej jakości materiałów oraz według specjalistycznych, fachowo opracowanych projektów. Dobrym wyborem będzie skorzystanie z usług renomowanych producentów, takich jak SleepMed - lider branży materacy medycznych.
Toczy się śledztwo w sprawie zgonu 36-latki
Przyczyną śmierci 36-letniej kobiety, wyłowionej we wtorek z Narwi w Siemieniu Nadrzecznym koło Łomży, było utonięcie. - Podczas badania zwłok pokrzywdzonej, przeprowadzonych w środę w Zakładzie Medycyny Sądowej UM w Białymstoku, nie stwierdzono na ciele kobiety zmian, które by świadczyły o udziale w tym tragicznym zdarzeniu osób trzecich - informuje prokurator rejonowy Karolina Szulkowska z Prokuratury Rejonowej w Łomży. Śledztwo w sprawie zgonu 36-latki trwa.
Prędkość pod kontrolą
Policjanci ruchu drogowego z Łomży prowadzą dziś na terenie powiatu działania pod nazwą "Prędkość" - informuje na swojej stronie Komenda Powiatowa Policji w Łomży. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.
Wzorowy Koordynator Nadziei Jakub Brzeziak
- Myślę, że powodem naszych działań była chęć pomocy drugiemu człowiekowi, bo trudno mówić o jakichkolwiek profitach w wieku gimnazjalnym, gdy chodziło o zwykłe, ludzkie dziękuję - mówi Jakub Brzeziak, 29-letni koordynator Grupy Ratowniczej Nadzieja. Do września był zastępcą Szefa - ks. Radosława Kubła, który został proboszczem parafii Bożego Ciała. Jakub nie lubi o sobie wiele opowiadać, ale efekty jego pracy widzi każdy, kto zetknął się z ratownictwem medycznym. „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” - motto Grupy Nadzieja to najlepsze podsumowanie prowadzonych przez Kubę Brzeziaka działań, które przedstawia w rozmowie ze studentką Karoliną Chmielewską.
Kolejne obywatelskie zatrzymanie
Ok. 23.00 w Podgórzu pod Ubojnię Rytel podjechał mężczyzna – relacjonował pracownik Firmy- który dziwnie prowadził mercedesa, zatrzymał się i wulgarnie odzywał się do pracowników. Ci zatrzymali kluczyki od auta i wezwali policję.