Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

KOMUNIKAT

mm cz, 29 kwietnia 2004 09:55

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży Sp. z. o.o. informuje, że w związku z koniecznością przeniesienia magistrali ciepłowniczej „A1” na odcinku od komory przy ul. Sikorskiego do komory przy ul. Dmowskiego, mogą wystąpić zakłócenia w dostawie ciepłej wody użytkowej w zakresie normowej temperatury w okresie od dnia 06.05.2004 roku do dnia 30.07.2004 roku.

18 razy Piechociński

cz śr, 28 kwietnia 2004 16:51

Radny Zenon Piechociński (SLD) na jednej sesji Rady Miasta złożył 17 interpelacji i zapytań i jedno nie wiadomo co. Radny pytał m.in.: o to jak często jest zmieniana flaga miasta na szczycie ratusza czy ustalono harmonogram tych działań, ile osób od początku bieżącego roku próbowało jechać autobusami miejskimi na gapę, ile starych drzew wycięto na terenie miasta w czasie porządków wiosennych, czy nie można by wrócić do praktykowanego przed kilku laty zwiedzania Łomży z przewodnikiem pod patronatem rady miejskiej lub prezydenta, bo radny przypuszcza, iż nawet “Rada nie zna wszystkich ulic, zabytków, historii miasta”.

Uchwalili absolutorium

cz śr, 28 kwietnia 2004 12:48

15 radnych miasta Łomży było za, 6 wstrzymało się i ani jeden nie był przeciwko – to wyniki głosowania nad uchwałą w sprawie sprawozdania z realizacji budżetu miasta za 2003 rok i udzielenia absolutorium Prezydentowi Jerzemu Brzezińskiemu z tego tytułu. Wcześniej realizację ubiegłorocznego budżetu Łomży zaakceptowała Regionalna Izba Obrachunkowa w Białymstoku i min.: Komisja Rewizyjna Rady Miasta. Ta ostatnia zalecała dziś radnym udzielenie Prezydentowi absolutorium, a w odczytanej radnym opinii znalazł się zapis: “Komisja Rewizyjna wyraziła uznanie dla sposobu działania Prezydenta Miasta w zakresie realizacji budżetu”.

Nie wchodź do lasu

cz śr, 28 kwietnia 2004 12:05

Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że w planowanym terminie 28 -29 - 30 kwietnia 2004 r., bedą prowadzone ochronne szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących na obszarze województwa podlaskiego.

Jest już plan renowacji Łomżyńskich zabytków

cz śr, 28 kwietnia 2004 11:45

Szereg prac konserwatorskich przeprowadzi w tym roku łomżyńska delegatura służby Ochrony Zabytków. Do renowacji trafią między innymi 3 kolejne zabytkowe obrazy z Kościoła Ojców Kapucynów. W tym roku, po dwuletniej przerwie prace konserwatorskie powrócą także do łomżyńskiego zakonu sióstr benedyktynek.

Dyplom od marszałka, wyprawka od wojewody

cz wt, 27 kwietnia 2004 17:49

Tradycyjnie 1 maja będzie hucznie świętowany przez przedstawicieli lewicowych władz województwa. Na razie pochodów się nie zapowiada, ale... nie wiadomo do czego dojdzie. Oficjalnie ogłoszono za to, że Marszałek i Wojewoda nagrodzą pierwszomajowe dzieci. Cytując wrotapodlasia.pl: “Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego chcą wyróżnić pierwszych obywateli Podlasia, którzy przyjdą na świat 1 maja 2004 r. (...) Jedno z pierwszych dzieci narodzonych 1 maja 2004 roku otrzyma wyprawkę ufundowaną przez wojewodę podlaskiego. Wszystkie zaś dzieci urodzone 1 maja, a także podlaskie szpitale, w których przyjdą na świat otrzymają specjalne dyplomy gratulacyjne.(...)

"Perpetum mobile" za 7 milionów

cz pon, 26 kwietnia 2004 08:07

7 milionów złotych – na tyle szacuje się przedsięwzięcie o nazwie modernizacja gospodarki osadowej w miejskiej oczyszczalni ścieków w Łomży. Inwestycja polegałaby na budowie na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Zjazd suszarni i spalarni osadu.

Ponad 600 drzew posadzili łomżanie “zielonym do nieba”

cz so, 24 kwietnia 2004 13:41

Mimo padającego deszczu Park im. Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma sadziło kilkadziesiąt osób. Przez trzy godziny od 9.00 do samego południa udało się wysadzić wszystkie naszykowane przez Nadleśnictwo Łomża drzewka. Dołki pod sadzonki kopali m.in. dwaj prezydenci Łomży Jerzy Brzeziński i Krzysztof Choiński wraz z małżonkami.

Rosły sobie drzewa... przy Szosie Zambrowskiej

Foto: Rosły sobie drzewa... przy Szosie Zambrowskiej
cz pt, 23 kwietnia 2004 17:58

Przez kilkadziesiąt lat przy szosie z Łomży do Zambrowa rosły sobie drzewa. Później obok nich wybudowano SM Perspektywa, a w piątek (23.04) po południu je ścięto. Stare, wysokie, grube drzewa chyba przeszkadzały...

Prezydent będzie jeździł Skodą

cz pt, 23 kwietnia 2004 14:29

– dokładnie Skodą Super B. Za auto miasto – bo będzie to samochód służbowy Prezydenta – zapłaci 86 tysięcy złotych. Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na dostawę do ratusza samochodu. Na konkurs – jak podaje Urząd Miasta – wpłynęło pięć ofert, ale trzy zostały odrzucone (dwie oferty Forda i Renault) ze względu na niezgodności ze specyfikacją. Wybór odbywał się więc tylko pomiędzy Peugeot oraz Skoda i wygrała tańszy o blisko 50 tysięcy zł Super B.

Nowe horyzonty Solidarności

cz pt, 23 kwietnia 2004 14:28

Będziemy nadal i jeszcze skuteczniej bronić miejsc pracy i praw pracowniczych – deklaruje nowy przewodniczący łomżyńskiego okręgu związku zawodowego Solidarność

Miasto będzie zarabiało na zdjęciach

cz pt, 23 kwietnia 2004 10:11

Samorządy podreperować budżet staraj się jak mogą. W Łomży miejska kasę już niebawem zaczną zasilać kierowcy, którzy zbyt szybko jeżdżą po ulicach. Miasto zamierza zakupić swój fotoradar, a straż miejska będzie wystawiała wezwania do zapłaty wszystkim ty , którym urządzenie zrobi zdjęcie. Wiceprezydent Marcin Sroczyński twierdzi, że inwestycja – sięgająca 100 tys. zł powinna zwrócić się do końca roku, a od stycznia budżet miasta będzie czerpał z tego wymierne korzyści.

Antonina Krzysztoń na żywo w Łomży

Foto: Antonina Krzysztoń na żywo w Łomży
cz cz, 22 kwietnia 2004 21:24

"Antonina Krzysztoń to urodzona artystka. Układa wiersze i pieśni, pisze delikatną muzykę. Gra na gitarze, śpiewa o życiu. Czyli: radościach i "wesołych smutkach". Jej teksty dotykają najczulszych spraw ludzkich. Jej świat to wielki poemat o miłości. Śpiewanie jest dla niej czymś tak naturalnym jak oddech." W piątek 23 kwietnia Antonina Krzysztoń zaśpiewa w Łomży w ramach X Dni Kultury Chrześcijańskiej. Początek koncertu o godz. 19.00 w byłym Urzędzie Wojewódzkim ul. Nowa 2. WSTĘP NA KONCERT BEZPŁATNY.

Rekord w OSM Piątnica

cz cz, 22 kwietnia 2004 08:40

W marcu padł kolejny rekord w Spółdzielni Mleczarskiej Piątnica. Tym razem mleczarnia pierwszy raz przekroczyła granicę produkcji – 1 tys. ton Serka Wiejskiego miesięcznie!

Czy w Łomży jest na tyle niebezpiecznie, że trzeba uczyć się KRAV MAGA?

cz śr, 21 kwietnia 2004 15:24

KRAV MAGA (krwawa walka) jest izraelskim systemem walki wręcz i samoobrony opracowanym i używanym od ponad 50 lat. Powstał w Czechach w latach trzydziestych ubiegłego wieku, wraz z nasilającym się terrorem faszystowskim. Jego twórca Imi Lichtenfeid zorganizował grupę samoobrony, która broniła dzielnicy żydowskiej. Toczył dziesiątki walk ulicznych w których często liczniejsi faszyści używali noży, pałek, łańcuchów i kastetów.

Nowy komendant policji w Grajewie

cz śr, 21 kwietnia 2004 11:46

Dzisiaj nadkom. Ireneusz Gliniecki obejmuje funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie. Zastąpił nadkom. Jana Pardę, który 9 kwietnia br. przeszedł na emeryturę.

Zielonym do nieba

cz śr, 21 kwietnia 2004 10:38

Jerzy Brzeziński Prezydent Łomży i Radio Nadzieja zapraszają na wspólne sadzenie drzew.

Łomżyński proces w sprawie odmowy badań prenatalnych na finiszu

cz so, 17 kwietnia 2004 12:08

W Sądzie Okręgowym w Łomży zakończył się w piątek precedensowy w skali kraju cywilny proces o odszkodowanie za odmowę badań prenatalnych. Małżeństwo W. wytoczyło go dwójce lekarzy i szpitalowi w Łomży. Domagają się 1,4 mln odszkodowania.

Ocalić od zapomnienia...

Foto: Ocalić od zapomnienia...
mm so, 17 kwietnia 2004 11:45

"Minęło już ponad pół wieku od wydarzeń stanowiących treść (...) książki. Jej bohaterowie w większości odeszli na „wieczną wartę”, pozostałym przy życiu czas zatarł ostrość spojrzenia na wydarzenia tamtych dni." – tak rozpoczął przedmowę do książki „Ziemia łomżyńska w latach walki i okupacji 1939 – 1945” nieżyjący już autor Mieczysław Laszczkowski.

Komisja alkoholowa będzie zarabiać

cz pt, 16 kwietnia 2004 18:02

Wojewoda podlaski Marek Strzaliński w rozstrzygnięciu nadzorczym stwierdził nieważność załącznika nr 4 do uchwalonego w lutym Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2004 rok. Załącznik ów określał zasady wynagradzania członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów alkoholowych i brzmiał dokładnie tak: “Komisja pracuje społecznie, nie pobierając wynagrodzenia.” Treść tego załącznika radni przyjęli na wniosek Zenona Piechocińskiego (SLD. Uzasadniał on wówczas, że sama praca w tej komisji jest tak nobilitująca, że pieniędzy jej członkowie nie powinni już otrzymywać.

« · «« · 1108 · 1109 · 1110 · 1111 · 1112 · 1113 · 1114 · 1115 · 1116 · 1117 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę