Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 października 2020 napisz DONOS@

Marszałek pożyczy łomżyńskiemu szpitalowi kilka milionów

cz wt, 14 września 2004 08:06

Samorząd województwa podlaskiego chce pożyczyć trzem szpitalom – w tym i łomżyńskiemu - około dwadzieścia milionów złotych. Pożyczka na preferencyjnych warunkach, byłaby spłacona za 10 lat. Szpitali w Łomży miałby otrzymać kilka - najprawdopodobniej około 5 milionów złotych. Marian Jaszewski dyrektor wojewódzkiego szpitala w Łomży podkreśla, że jest sceptykiem, ale dodatkowe pieniądze placówce bardzo by się przydały. Dziś dług tzw. wymagalny szpitala przekracza już 8 milionów złotych.

Apteki przyjazne dla kombatantów

cz pon, 13 września 2004 12:35

Sześć aptek z regionu Łomży, a 15. z województwa podlaskiego przyłączyło się do akcji „Apteka przyjazna dla kombatanta”. Akcje zainaugurowały organizacje kombatanckie oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Na początku czerwca do wszystkich powiatów w województwie podlaskim Wydział Polityki Społecznej PUW przesłał informacje o tej akcji, a także wzór ankiety dla właścicieli aptek, którzy zechcą do niej przystąpić.

Od 10 września RPM Białystok rozpoczął współpracę z łomżyńskim Radiem BAB

cz pon, 13 września 2004 09:06

Konrad Ganzke - dyrektorem białostockiego oddziału RPM - objął stanowisko zastępcy dyrektora radia BAB. RPM Białystok zajmie się przygotowaniem nowego programu radia; szkoleniem prezenterów, dziennikarzy i handlowców biura reklamy; produkcją nowych jingli oraz organizacją biura reklamy i promocji.

Wielkie koszenie nad Biebrzą

cz so, 11 września 2004 11:53

Na Bagnie Ławki 25 dwuosobowych drużyn wyposażonych w kosy przystąpi do koszenia 100-metrowego odcinka biebrzańskich łąk. Już po raz trzeci Biebrzański Park Narodowy zorganizował Mistrzostwa Polski w Koszeniu Bagiennych Łąk Jury oceniać będzie nie tylko czas, ale także jakość koszenia.

Katedra “cudownie” ocalona

Foto: Katedra “cudownie” ocalona
cz pt, 10 września 2004 15:20

12 września 1944 roku - 60 lat temu - wycofujący się z Łomży Niemcy mieli wysadzić w powietrze katedrę. Został wydany specjalny rozkaz nakazujący cofającym się pod naporem Sowietów żołnierzom Wehrmachtu zburzenie świątyni i pobliskiego pałacu biskupiego. Na szczęście, dzięki niezłomnej postawie biskupa Stanisława Kostki Łukomskiego i jego swoistemu “układowi” z dwoma niemieckimi oficerami pięciowiekowa świątynia ocalała. Oto relacja ks. Biskupa Łukomskiego z dramatycznych wydarzeń sprzed 60 lat.

Zdrojowa i Wąska opóźnione

cz pt, 10 września 2004 13:35

Budowa wartego około 15 milionów złotych systemu wodnokanalizacyjnego opóźnia się. Pojawiają się także nieprzewidziane komplikacje. Na Wąskiej pracownicy konsorcjum Budimexu realizujący system wod-kan na części ulicy położyli już m.in. nowe chodniki, a teraz pracownicy z gazowni kładący gazociąg będą je zrywać.

Biskup Stanisław Stefanek apeluje w sprawie pomocy dla poszkodowanych w Biesłanie

cz pt, 10 września 2004 09:47

W specjalnym liście do wiernych biskup łomżyński Stanisław Stefanek napisał: „Kiedy polskie dzieci spokojnie spędzały czas rozpoczynając nowy rok szkolny, w Północnej Osetii wydarzył się dramat, który wstrząsnął całym światem.

Radni z burmistrzem

cz pt, 10 września 2004 09:01

Radni Jedwabnego nie chcą odwołać swego burmistrza. Michał Chajewski został prawomocnym wyrokiem sądu skazany za jadę po pijanemu i zgodnie z prawem powinien stracić funkcję. Zgodnie z wymogami proceduralnymi powinni orzec to radni Jedwabnego. Niemniej zebrani wczoraj na sesji przez aklamację przyjęli stanowisko, że nie chcą aby burmistrz tracił stanowisko.

Legionów nie przejedziesz...

Foto: Legionów nie przejedziesz...
cz cz, 09 września 2004 11:36

Szosa Zambrowska, Poznańska, Wąska, Zdrojowa, Chopina... przez Łomżę coraz trudniej przejechać. Ulice remontowane są niemal w każdej części miasta. Teraz do tej listy dołączyła także Aleja Legionów.

Łomża szykuje się do Sprzątania Świata

Foto: Łomża szykuje się do Sprzątania Świata
cz cz, 09 września 2004 06:46

Od kilku lat odzyskuje się co dziesiątą szklaną butelkę wyprodukowaną w Polsce. Aż trzy czwarte Polaków nie segreguje śmieci! To wyniki badań przeprowadzonych w 2003 roku. Do selekcjonowania odpadów przyznaje się tylko 28% z nas. Co ciekawe tylko 3% ankietowanych stwierdziło, że nie widzi potrzeby segregowania odpadów. W przyszły weekend (17-19 września) już po raz 11 zostanie zorganizowana ogólnoświatowa akcja "Sprzątanie Świata". Tradycyjnie sprzątana będzie też Łomża i okolice miasta.

Zginęli w studni na własnym podwórzu

mm śr, 08 września 2004 23:37

Ojciec i syn w wieku 53 i 36 lat zginęli w środę wieczorem w studni na własnym podwórzu we wsi Radziszewo Sobiechowo (powiat wysokomazowiecki) - poinformowały policja i straż pożarna. Według pierwszych ustaleń policji wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. Świadków zdarzenia nie ma. Tragedię odkryła żona i matka ofiar, gdy wróciła z pola do domu. Jak twierdzi, gdy wychodziła, mężczyźni wybierali wodę ze studni.

Podlaskie - kraina konopiami i makiem porośnięta

cz wt, 07 września 2004 14:57

W ciągu ostatnich trzech miesięcy podlascy policjanci wykryli 23 nielegalne uprawy konopi indyjskich. Plantacje te zajmowały powierzchnię prawie 1200 m2. Na zniszczonych plantacjach rosło blisko 3 220 roślin narkotycznych. W tym samym czasie podlascy policjanci zlikwidowali 50 nielegalnych poletek makowych zajmujących areał prawie 2400 m2. Zabezpieczono tam ponad 1,5 tony słomy makowej.

Legionów nie przejedziesz

Foto: Legionów nie przejedziesz
cz wt, 07 września 2004 14:45

W środę zostanie zamknięta Aleja Legionów na odcinku od Placu Kościuszki (ronda) do ulicy Polowej. Ten odcinek Alei będzie wyłączony z ruchu na co najmniej miesiąc. Zamkniecie drogi związane jest z jej planowaną modernizacją. Odcinek od Pl Kościuszki do ulicy Polowej jest pierwszym zamykanym. Po nim przyjdzie czas na następy - od ulicy Polowej do ulicy Dmowskiego. Ta część Alei Legionów zostanie wyłączona dla ruchu za dwa tygodnie (od 20 września). Zdaniem ratusza prace modernizacyjne w tym przypadku będą realizowane nie krócej niż 5 tygodni.

Kolejny spadek bezrobocia w Powiecie Łomżyńskim

cz pon, 06 września 2004 16:10

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu sierpnia 2004 roku wyniosła 7.998 osób, w tym w mieście Łomża 4.923 osoby i w Powiecie Łomżyńskim 3.075 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 69 osób. W sierpniu br. do PUP w Łomży zgłosiło się 540 bezrobotnych, w tym 438 nie posiadało prawa do zasiłku. W omawianym miesiącu sprawozdawczym do urzędu wpłynęły 203 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 23,2%.

Lato pożegnane

Foto: Lato pożegnane
cz nie, 05 września 2004 21:58

Setki, jeśli nie tysiące, mieszkańców Łomży pożegnało w niedzielę lato. Festyn „Pożegnanie lata” na dawnej strzelnicy przy ul. Konstytucji 3 Maja zorganizowały: Rada Osiedla nr 12 i Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Impreza rozpoczęła się jeszcze przed południem i trwała do ciemnej nocy. Z godziny na godzinę bawiło się tu więcej łomżan.

Spłonęła stodoła sióstr benedyktynek

Foto: Spłonęła stodoła sióstr benedyktynek
cz so, 04 września 2004 20:37

Kilka godzin trwało gaszenia pożaru, a następnie dogaszania ognia jaki strawił stodołę Panien benedyktynek przy ul Dwornej w Łomży. Wydobywający się ogień z oddalonej o kilkadziesiąt metrów od zabudowań klasztornych stodoły zauważono przed godziną 17-nastą w sobotę. Nim przyjechali strażacy płomienie ognia objęły cały dach budynku. Poza trzema drużynami Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej z Łomży w gaszeniu stodoły uczestniczyli także strażacy ochotnicy m.in.: z Konarzyc, Kupisk i Kalinowa.

Moto i paralotnie nad Łomżą

Foto: Moto i paralotnie nad Łomżą
cz so, 04 września 2004 20:01

Już po raz szósty na błoniach nad Narwią pomiędzy łomżyńskimi mostami zmagają się najlepsi piloci motolotni, paralotni i samolotów ultralekkich w Polsce. W sobotę po południu rozpoczęły się tu VI Mikrolotowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego "KONTAKTY 2004". Dwudniową imprezę połączono z festynem zorganizowanym z okazji Roku Żubra przez białostocki browar produkujący piwo o tej właśnie nazwie.

Wiosną powstanie “stadion” lekkoatletyczny przy “dziewiątce”

cz pt, 03 września 2004 15:46

Tak twierdzi Sławomir Zgrzywa. Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego powiedział w Rozmowie Dnia Radia Nadzieja, że SM “Perspektywa” wystąpiła do władz województwa o dofinansowanie budowy przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży prawdziwego dużego boiska lekkoatletycznego. Zdaniem Zgrzywy “Perspektywa” pieniądze na budowę dostanie i co ciekawe będzie to precedens w skali kraju.

Będzie obwodnica Łomży?

Foto: Będzie obwodnica Łomży?
cz pt, 03 września 2004 15:09

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na opracowanie “Studium techniczno-ekonomicznego układu dróg w węźle drogowym Łomża”. W dokumencie ma być opracowane m.in.: studium techniczno-ekonomicznego docelowo układu dróg krajowych w węźle drogowym Łomża wraz z STE drogi krajowej Nr 63 Kisielnica - Łomża – Zambrów. To nic innego jak obwodnica miasta.

uczniowskie piwko

cz cz, 02 września 2004 11:20

“Wszyscy począwszy od rodziców dzieci, a na Prezydencie Łomży kończąc wiedzą, że w mieście nieletni mogą kupić alkohol” – stwierdził Zenon Malinowski szef Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. I choć proceder ten jest nielegalny to jego zdaniem “w kraju jest powszechne przyzwolenie na popijanie alkoholu przez młodzież i nikt tak naprawdę tego nie ściga.”

« · «« · 1036 · 1037 · 1038 · 1039 · 1040 · 1041 · 1042 · 1043 · 1044 · 1045 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę