Dzień Otwarty Centrum Symulacji Medycznej
Wydział Nauk o Zdrowiu Akademii Łomżyńskiej zaprasza na Dzień Otwarty Centrum Symulacji Medycznej. To znakomita okazja, aby zobaczyć, jak wygląda oblicze kształcenia medycznego XXI wieku - z wykorzystaniem inteligentnych fantomów i specjalistycznych trenażerów, dzięki którym można prowadzić trening diagnostycznych badań, zabiegów, ale ćwiczyć także postępowanie w sytuacjach nagłych.
Przedszkole Niepubliczne „MOTYLEK” – powierz swoje dziecko w dobre ręce
Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2024/2025 trwa w najlepsze. Jeśli z jakiegoś powodu wciąż masz trudność z wyborem miejsca, gdzie Twoja pociecha rozpocznie swoją życiową przygodę w grupie rówieśniczej, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Przedszkola Niepublicznego „MOTYLEK” w Łomży.
Bądź z nami na niebiesko – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Za chwilę w naszych kalendarzach zagości kwiecień. Poza tym, że jest to wiosenny miesiąc, kojarzący się z Prima Aprilis i Wielkanocą, warto zapamiętać, że jest to także miesiąc szczególnie poświęcony propagowaniu wiedzy na temat autyzmu. Wszystko za sprawą przypadającego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
Druga Noc Matematyczna w pierwszym LO
W ramach przygotowań do egzaminu maturalnego w I LO imienia Tadeusza Kościuszki matematyki uczą się w dzień i w nocy. Po raz drugi w historii chętni uczniowie czwartych klas mogli przyjść do swojej szkoły, by o niecodziennej porze i luźniejszej atmosferze poszerzać swoją matematyczna wiedzę.
Dzień Otwarty Akademii Łomżyńskiej 27 marca
Drodzy Maturzyści! Zapraszamy na Dzień Otwarty do Akademii Łomżyńskiej. 27. marca otwieramy uczelniane laboratoria, przestrzeń innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych, pokazujemy nasze atuty i ścieżki rozwoju, którymi możecie z nami podążać!
Wiosenna giełda pomysłów na szczęśliwe życie
W promieniach słońca ulica Senatorska, jedna z najstarszych w 606-letniej Łomży, pozwala ujrzeć rozlewiska na łąkach nad Narwią. Trzy koleżanki, maturzystki w II LO, właśnie wyszły z budynku III LO, gdzie przed wojną i za okupacji mieścił się szpital żydowski. Natalia, Monika i Patrycja idą dziarsko i wesoło sobie rozmawiają. Odwiedziły stoiska uczelni, które promowały kierunki studiów podczas 23. Giełdy Pomysłów na Życie. Czy sympatyczne dziewczęta zechcą studiować w Łomży i czy powrócą do miasta nad Narwią, aby założyć rodzinę i ułożyć życie zawodowe i towarzyskie...?
„Edukacja ekonomiczna młodzieży. Na co idą moje pieniądze”
Debata ekonomiczna „Edukacja ekonomiczna młodzieży. Na co idą moje pieniądze” odbyła się w miniony piątek w sali konferencyjnej Hotelu Gromada. Uczestniczyli w niej jako prelegenci nie tylko doświadczeni samorządowcy i ekonomiści, ale również studenci, czemu z uwagą przysłuchiwała się młodzież z łomżyńskich szkół średnich. Organizatorem debaty było Stowarzyszenie Sapere Aude, a odbyła się ona w ramach ogólnopolskich obchodów Roku Edukacji Ekonomicznej 2024.
Rektor Surowik wybrany na kolejną kadencję w Akademii Łomżyńskiej
Kolegium Elektorów jednogłośnie wybrało doktora habilitowanego Dariusza Surowika, na kolejną czteroletnią kadencję Rektora Akademii Łomżyńskiej.
Baw się, ucz i rozwijaj swoje talenty z nami, Małymi Artystami
Niepubliczne Przedszkole Integracyjne ,,Mały Artysta” prowadzone przez Stowarzyszenie Edukator w Łomży serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat. Prowadzimy też Żłobek Mały Artysta, w którym znajdą miejsce dzieciaczki od 1 roku do 2,5 lat. Dysponujemy doświadczoną , pełną zapału do pracy kadrą pedagogiczną. Stosującą nowatorskie metody pracy z dziećmi, indywidualne podejście do każdego wychowanka. Nasze przedszkole położone jest w centrum miasta, mieści się w piętrowym murowanym budynku, spełniającym wszelkie normy bezpieczeństwa. Do dyspozycji dzieci jest duży , pięknie zagospodarowany zielony ogród i plac zabaw, wyposażony w atrakcyjne i bezpieczne urządzenia.
V edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko-Fotograficznego „Podlaskie w moim sercu”
To już piąty rok, kiedy internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie wypełnił się miłośnikami ziemi podlaskiej: jej fascynującej, barwnej kultury, niepowtarzalnego uroku, malowniczej przyrody urzekającej swym pięknem: łąk kipiących barwnym kwieciem, lasów pełnych ptactwa, zwierząt, grzybów, jagód i szemrzących strumyków, pól cieszących oczy łanami falujących zbóż poprzetykanych makami i chabrami.
Technologia żywności z pozytywną oceną PKA
Kierunek Technologia żywności i żywienie człowieka Akademii Łomżyńskiej otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Potwierdza to prawidłowe kształcenie studentów na wybranym kierunku.
Nauczyciele w Łomży docenieni przez premiera Tuska
Minister edukacji Barbara Nowacka podpisała rozporządzenie o wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Dotrzymanie obietnicy przez premiera Donalda Tuska i podpis ministry sprawiły, że podwyżki dla nauczycieli w Łomży stały się faktem. - Podwyżki płac dotyczą wszystkich nauczycieli, zatrudnionych na podstawie Karty Nauczyciela – informuje Łukasz Czech, główny specjalista w Ratuszu. Podwyżki wypłacane są nauczycielom od 1. marca 2024 r.
Przedszkole Niepubliczne „NUTKA” – idealne miejsce dla Twojego dziecka
Rozpoczyna się czas decyzji i wyborów, przed którymi stają aktualnie rodzice dzieci w wieku przedszkolnym. W placówkach, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, rusza rekrutacja na rok szkolny 2024/2025. Warto rozejrzeć się w ofercie dostępnych placówek i wybrać miejsce dostosowane do możliwości, potrzeb oraz preferencji dziecka, aby rozwój pociechy na tak kluczowym etapie, jakim jest wczesne dzieciństwo, był jak najbardziej komfortowy, bezpieczny i atrakcyjny.
Agnieszka Krokos-Janczyło Podlaskim Kuratorem Oświaty
Z dniem 29 lutego ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka powołała na stanowisko podlaskiego kuratora oświaty Agnieszkę Krokos-Janczyło, która do tej pory pełniła funkcję wicekuratora. Akt powołania wręczył wojewoda Jacek Brzozowski, życząc owocnej pracy w służbie edukacji.
Przedszkole „Edukatora” w krytycznej sytuacji
Rodzice dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Słoneczko” w Łomży uczestniczyli w środę w spotkaniu z władzami Stowarzyszenia „Edukator”, które od 20 lat prowadzi znaną placówkę przy ul. Spółdzielczej. Natomiast w czwartek spotkali się z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, aby szukać pomocy przed likwidacją „Słoneczka”. Prezes „Edukatora” Barbara Kuczałek wyjaśnia, że nie chce zlikwidować placówki, tylko musi to zrobić, bo jest za mało dzieci – 52 w przedszkolu i 30 w żłobku (na ponad 150 miejsc), a Stowarzyszenie nie ma pieniędzy na rosnące koszty utrzymania budynku, rachunki za media i płace (wyższa minimalna pensja, podwyżka Tuska dla nauczycieli).
Dzieci w Piątnicy pobiegły dla Dzieci Sybiru
- Dzisiaj na stadionie w Piątnicy zorganizowaliśmy Bieg Pamięci Sybiru – informuje nauczycielka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Danuta Komorowska. - Pobiegło 147 osób, dzieci w wieku 4 lat, 5 lat i 6 lat z opiekunkami. Przedszkolaki z dorosłymi paniami przebiegły w sumie 11 kilometrów 760 metrów, biegnąc dla pokoju na świecie.
Akademia ogłasza jubileusz, a Chrzanowski stypendia
„Zapraszam do świętowania z nami, ze społecznością Akademii Łomżyńskiej” - zachęcał podczas konferencji prasowej ogłaszającej jubileusz 20-lecia rektor Akademii Łomżyńskiej dr hab. Dariusz Surowik. Stojący obok prezydent Mariusz Chrzanowski ogłosił pomysł stypendium samorządowego.
Psychoedukacja dzieci i młodzieży w Łomży to konieczność!
Powstał zespół, mający stworzyć lokalną strategię zapobiegania negatywnym skutkom chorób psychicznych dzieci i młodzieży. To jedno z działań w ramach „Inicjatywy uchwałodawczej na rzecz programu wsparcia dzieci i młodzieży w mieście Łomża!” realizowanej przez Stowarzyszenie Sapere Aude. W pierwszym roboczym spotkaniu uczestniczyli psychologowie, pracownicy socjalni, nauczyciele, przedstawiciele NGO oraz radni, dyskutujący o tym, co i jak trzeba zrobić, żeby dzieci i młodzież z problemami natury psychologicznej i emocjonalnej mogły otrzymać pomoc.
Jaka będzie cena korepetycji z języka angielskiego w nadchodzącym roku szkolnym?
Język angielski jest obecnie chętnie wykorzystywany zarówno podczas prywatnych podróży, jak i w pracy zawodowej, biznesie, polityce. Z tego powodu wiele osób decyduje się na dokształcanie. Dobre korepetycje mogą pomóc przełamać stres przed rozmową w obcym języku, nauczyć sprawnej komunikacji i zwiększyć poziom wiedzy. Dla wielu osób niezwykle istotnym czynnikiem jest jednak cena korepetycji. Jak może się zmienić w nowym roku szkolnym?
Wspomnienia po studniówkach w I LO, II LO oraz „Wecie”
Maturzystki i maturzyści z liceów i techników bawili się w weekend na studniówkach od wieczora do rana. Trzy lata temu w 2021 r. ich starsze koleżanki i koledzy nie mieli balu maturalnego, gdyż w Polsce obowiązywały zakazy sanitarne covid, przez co uczennice i uczniowie z klas 3. liceów i 4. techników (nie było klas 4. LO i 5. w technikach po reformie oświaty z 2019 r.) mogliby zatańczyć poloneza w domach - zdalnie. Tak „tańczono” w LO imienia Tadeusza Kościuszki, gdy Anna Dębek chodziła do 1. klasy. W niedzielę poszła w pierwszej parze chodzonego z dyrektorem Jerzym Łubą.