Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 13 stycznia 2025 napisz DONOS@

Przemyt papierosów przechwycony pod Łomżą

mm cz, 14 listopada 2024 13:14

280 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy przechwycili Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży. Kontrabanda warta ponad 4 mln zł była ukryta w litewskiej ciężarówce zatrzymanej do kontroli na drodze S61 pod Stawiskami.

Łomża spadła w rankingu Rzeczpospolitej

mm cz, 14 listopada 2024 10:24

Dziennik Rzeczpospolita przygotował ranking, który systematyzuje samorządy pod względem zrównoważonego rozwoju. W XX edycji zestawienia z 2024 roku Łomża spadła na 30. miejsce wśród miast na prawach powiatu. Najgorzej miasto oceniono pod względem dbania o mieszkańców, a najlepiej pod względem dbałości o środowisko.

Apple Watch – 7 funkcji, które sprawiają, że to najlepszy smartwatch na rynku

JJS cz, 14 listopada 2024 08:42

Apple Watch to seria smartwatchów, które już od wielu lat cieszą się sporą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Nie dzieje się tak bez powodu – nie byłoby to możliwe, gdyby nie liczne funkcjonalności, w tym np. rekomendacje podpowiadane przez smartwatch czy też aplikacja wykrywająca bezdech senny. Poznaj 7 funkcji Apple Watch, które udowodnią, że to najlepszy smartwatch na rynku.

Pompa ciepła czy piec na pellet - co wybrać?

JJS cz, 14 listopada 2024 08:36

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego jest jedną z decyzji, którą należy podjąć przy budowie domu lub jego termomodernizacji. Decyzja o tym przekłada się na zarówno na koszty eksploatacji, jak i komfort życia oraz ma wpływ na środowisko naturalne. W Polsce od lat ogromną popularnością cieszą się zarówno pompy ciepła, jak i kotły na pellet, które stanowią ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych pieców opalanych węglem czy gazem. W tym artykule przyjrzymy się, czym charakteryzują się oba systemy oraz który z nich jest lepszy.

Pszczelarze zmniejszają liczbę rodzin pszczół

mm śr, 13 listopada 2024 19:01

Pszczelarzem Roku w województwie podlaskim został Jakub Słomiński, prowadzący gospodarstwo hodowlane Pasieka Wojsławy gminie Grabowo w powiecie kolneńskim. - Jako Regionalny Związek Pszczelarzy nie braliśmy udziału w konkursie, głównie dlatego, że nie było chętnych - informuje Wiesław Grzymała, prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Łomży, do którego należy około 150 pszczelarzy z Ziemi Łomżyńskiej. Opłacalność prowadzenia pasiek znowu drastycznie spadła.

Modernizację kolei do Łomży planują zacząć za pół roku

mm śr, 13 listopada 2024 12:28

Wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak ogłosił niedawno, że za niecałe 3 lata dojedziemy pociągiem z Łomży do Warszawy. Sprawdzamy czy zapowiadany termin ma szansę powodzenia.

Oprogramowanie kadrowo-płacowe: kompleksowe narzędzie wspierające dział HR

JJS śr, 13 listopada 2024 10:30

W obliczu rosnącej złożoności procesów kadrowo-płacowych oraz potrzeby zgodności z obowiązującymi przepisami prawnymi, przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na inwestycję w specjalistyczne oprogramowanie kadrowo-płacowe. Tego typu rozwiązania umożliwiają automatyzację rutynowych czynności, lepsze zarządzanie danymi pracowników oraz zapewniają transparentność procesów HR. Nowoczesne oprogramowanie kadrowo-płacowe jest więc nie tylko wsparciem dla działu kadr, ale także narzędziem, które pozwala na optymalizację kosztów, zwiększenie efektywności oraz zgodność z wymogami prawa.

Może być ślisko

mm śr, 13 listopada 2024 10:06

W ciągu najbliższych godzin w regionie mogą pojawić się opady marznące. IMGW ostrzega przed gołoledzią.

Na S61 zginęła piesza

mm śr, 13 listopada 2024 07:54

Na trasie szybkiego ruchu S61 niedaleko Szczuczyna w nocy zginęła piesza. Droga jest już odblokowana i ruch odbywa się bez utrudnień.

Radosna Niepodległość Morsów

mm śr, 13 listopada 2024 07:37

- Powinniśmy się cieszyć, że jesteśmy wolnymi Polakami i żyjemy w wolnym kraju – mówi Karol Sztejno, lider łomżyńskich Morsów. Około 50-orga osób spotkało się w Święto Niepodległości o godzinie 11. 11, co symbolicznie wskazuje na datę odzyskania Niepodległości 11. listopada 1918 r. Cieszyli się wspólnie, że nikt z uczestników wesołej zabawy nie jest w niewoli, a Polska ponownie – jak 11. listopada na okres XX-lecia międzywojennego – również po wyborach 4. czerwca 1989 r. odzyskała tak upragnioną Niepodległość. „Czas jak rzeka płynie, unosząc przeszłość w tamte dni...”

Pochmurny tydzień przed nami

mm wt, 12 listopada 2024 12:26

W najbliższych dniach pole baryczne nad Europą zacznie się powoli przebudowywać. Zniknie wyż znad Rosji, a oddziaływanie wyżu znad Wysp Brytyjskich na pogodę w Polsce osłabnie. Nad nasz kraj wkroczą zatoki niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi – pisze w prognozie IMGW. Zachmurzenie będzie się stopniowo zmniejszało, aż do niedzieli ze słoneczną aurą. W całym kraju wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki, a w górach papada śnieg. Temperatura, początkowo z pogranicza jesieni i zimy, z biegiem czasu wzrośnie, osiągając wartości od 5°C do 9°C.

W Święto Narodowe biskup łomżyński apelował o dzietność

mm wt, 12 listopada 2024 11:56

„My w dzisiejszych czasach w naszym kraju, i nie tylko bo w całej Europie, przeżywamy zapaść demograficzną, tąpnięcie. To jest po prostu spadanie w dół bez żadnego hamulca” - mówił bp Janusz Stepnowski ordynariusz łomżyński podczas mszy świętej za ojczyznę. „Musimy wszyscy zakasać rękawy i podjąć to wspólne dzieło …”

Jakie rodzaje przyczep rolniczych są najchętniej kupowane w Polsce?

JJS wt, 12 listopada 2024 11:13

Przyczepy rolnicze to jedne z podstawowych maszyn wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym – to właśnie dzięki nim możliwy jest transport płodów rolnych i innych ładunków. Jakie rodzaje przyczep najchętniej wybierają polscy rolnicy?

W Podlaskiem więcej stulatków niż rok temu

mm wt, 12 listopada 2024 10:35

W województwie podlaskim świadczenie honorowe z ZUS-u otrzymuje obecnie 86 osób, które ukończyły 100 lat i więcej. Rok temu było ich 67, a 5 lat temu w 2019 roku 57. Najstarsza seniorka ma 113 lat i mieszka w powiecie sejneńskim. W całym kraju ZUS wypłaca dodatkową comiesięczna gratyfikację 3,3 tys. osobom.

Korek na obwodnicy Łomży

mm wt, 12 listopada 2024 09:27

Kilkukilometrowy korek w kierunku Warszawy tworzy się na obwodnicy Łomży. Problemy zaczęły się około godz. 8., ale niedługo powinny się skończyć.

Z czym nosić kozaczki ażurowe? Oto kilka pomysłów na stylizacje na jesień!

JJS wt, 12 listopada 2024 09:05

Kozaczki ażurowe to prawdziwy hit na jesień — lekkie, wygodne, a przy tym stylowe. Ich przewiewność sprawia, że są idealnym wyborem na cieplejsze dni podczas tej kapryśnej pory roku. Ponadto kozaki dają wręcz nieograniczone możliwości stylizacyjne. Podpowiadamy, z czym je zestawić, aby czuć i prezentować się olśniewająco bez względu na okazję! Gotowa na solidną dawkę inspiracji? Zaczynamy!

Święto wszystkich Polaków

mm pon, 11 listopada 2024 18:25

Polska do dość duży kraj, którego powierzchnia wynosi 312 696 km². Pod względem wielkości daje nam 69. miejsce na świecie, 9. w Europie i 5. w Unii Europejskiej. Wystarczy miejsca dla wszystkich, których łączy biało-czerwona flaga, niezależnie od indywidualnej wrażliwości. Wizja najjaśniejszej Rzeczypospolitej winna nas prowadzić w przyszłość, bo ta dziś, jak przed 106 laty, jest najważniejsza. Ojcowie niepodległości, jak dziś ich nazywamy, „dali radę”, teraz kolej na nas.

Wypadek na drodze do Białegostoku

mm pon, 11 listopada 2024 14:18

Samochód osobowy rozbił się na drzewie w Elżbiecinie na DK64. Jedna osoba trafiła do szpitala, ruch odbywa się wahadłowo.

Łomżyńska Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny

mm nie, 10 listopada 2024 22:14

Około 500 osób przeszło wieczorem po ulicach Łomży z wielkim krzyżem drewnianym, leżącym na ramionach mężczyzn, po mszy w niedzielę, jaką odprawił biskup Janusz Stepnowski w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Wierni podczas Drogi Krzyżowej, ofiarowanej za Ojczyznę w przeddzień 106. rocznicy odzyskania Niepodległości w 1918 r., rozważali nauczanie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki (1947-1984), porwanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa PRL i zamordowanego. Prosili Boga o dar prawdy i wolności w sercach, w Ojczyźnie, na świecie. Prosili ponadto o kanonizację skromnego kapłana z Podlasia i popularyzację jego świadectwa wśród ludzi.

Łomżyniacy pożegnali Księdza Stanisława Wysockiego (+ 86)

mm nie, 10 listopada 2024 21:33

- Przyjechałam z Łomży, gdzie w latach 70-tych i na początku 80-tych Ksiądz Stanisław Wysocki zorganizował i prowadził Wspólnotę Kościoła Młodych – mówiła na mszy świętej pogrzebowej Ks. Stanisława Wysockiego (1938 – 2024) nauczycielka Marzanna Rutkowska. Uroczyste pożegnanie i pogrzeb odbywały się w sobotę, 10. listopada, w Suwałkach. W kościele św. Aleksandra zjawiło się duchowieństwo i wychowankowie Księdza oraz przedstawiciele licznych środowisk. - Jestem jedną z wielu osób, które pociągnął wiarą, charyzmą, otwartością, wrażliwością. Oddał nam całe serce. Widzieliśmy Go jako chrześcijanina – bo żył Ewangelią; kapłana – bo sprawował sakramenty; Polaka – bo był patriotą; pełnego dobroci człowieka, świadka Prawdy i wielkiego wojownika...

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę