Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 01 listopada 2024 napisz DONOS@

Akademia Nauk Stosowanych druga w Polsce

mm cz, 23 czerwca 2022 09:00

Wystarczyło tylko 18 lat wytężonej pracy, aby Akademia Nauk Stosowanych w Łomży (do marca 2022 r. pod nazwą PWSIiP) zdobyła 2. miejsce w rankingu czasopisma „Perspektywy” pośród publicznych szkół zawodowych. Rektor Dariusz Surowik jest dumny z najwyższego wyniku w dziejach ANSŁ. Władze "Państwówki" i wykładowcy mogą odczuwać satysfakcję, gdyż - jak napisali - świadczy to o "ciągłym wzroście jakości kształcenia oraz prestiżu, jaki wypracowała przez osiemnaście lat".

Potrafią dobrze zarobić

mm śr, 15 czerwca 2022 08:39

Mariusz Konopka, Radosław Żegalski i Andrzej Kiełczewski zarobili najwięcej w 2021 roku, pracując w spółkach i instytucjach, działających na majątku miasta Łomży. Rekordowo wśród kierowników jednostek, uwzględniając inne dochody, zarobił Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor Filharmonii Kameralnej.

Kolej przez Łomżę, obok czy wcale?

mm cz, 09 czerwca 2022 08:36

Firma Egis Polska na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego, przygotowuje studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe szprychy CPK przez Łomżę. W minionym tygodniu odbywały się konsultacje z mieszkańcami regionu, którzy mogli opiniować zaproponowane warianty przebiegu.

„Ikona kultury kurpiowskiej” w rękach bogatszego Marszałka

mm śr, 01 czerwca 2022 09:54

Ulga i nadzieja towarzyszyła uroczystości oficjalnego przekazania Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie województwu podlaskiemu. Ta „ikona kultury kurpiowskiej”, która została otwarta w 1927 roku, po II wojnie światowej znalazła się w zasobach łomżyńskiego muzeum, a teraz trafia w ręce „bogatszego”, czyli samorządu wojewódzkiego. „To nie jest ruina, ale nowe życie jest potrzebne” - mówił przyjmujący Marek Olbryś - Kurp i wicemarszałek województwa podlaskiego.

Pracowity Dzień Matek w Łomży

mm cz, 26 maja 2022 08:08

Matek zastępczych w Łomży jest 45. Praktycznie wszystkie z nich mają też swoje dzieci naturalne, które z okazji Dnia Matki zadzwonią, wyślą smsa lub przyjdą z kwiatami, żeby podziękować swojej rodzicielce za miłość i troskę, pomoc i przytulenie, za otarcie łzy i kanapkę do szkoły. - Trzeba być dobrym człowiekiem, lubić dzieci i mieć świadomość odpowiedzialności za opiekę i wychowanie małego i młodego człowieka, bo do rodzin trafiają zarówno noworodki, jak i nastolatki do 18. roku życia - opowiada z okazji Dnia Matki Bożena Jabłońska, od ponad 30 lat zajmująca się w Łomży i regionie kwestią adopcji i pieczy nad dziećmi, których rodziny znalazły się w trudnych sytuacjach.

10 lat Muzeum Diecezjalnego

mm cz, 19 maja 2022 09:05

Muzeum Diecezjalne w Łomży świętuje 10-lecie istnienia. To jedna z najprężniej działających diecezjalnych placówek muzealnych w Polsce, przyciągająca, dzięki posiadanym w zbiorach perełkom, na przykład rzeźbom z pracowni Wita Stwosza, zwiedzających również spoza Łomży.

Dziękujemy Pielęgniarkom i Położnym

mm cz, 12 maja 2022 08:28

Panie Pielęgniarki i Położne są z nami w Łomży i regionie od narodzin aż po kres. Towarzyszą nam z troską i współczuciem, i strzykawką, gdy chorujemy i cierpimy. Podają leki i pocieszają, trzymają za rękę i podtrzymują na duchu pacjenta i rodzinę. 89-letnia Danuta Koluśniewska zaczęła pracę w 1953 r. w przychodni przy Polowej. 52-letnia Joanna Chilińska pierwsze kroki w zawodzie stawiała w 1990 r. w starym szpitalu w Łomży. Jej 26-letnia studentka Emilia Wołyniec od połowy września 2021 r. pracuje w Szpitalu Wojewódzkim. Co je łączy...? Wszystkie chciały i chcą być pożyteczne i pomagać w wyzdrowieniu pacjentom. Mówią nam z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej, że oprócz wiedzy medycznej i umiejętności wykonywania zabiegów, ważne są cierpliwość i wyrozumiałość.

Pokonała strach i wygrywa z rakiem

mm cz, 05 maja 2022 07:53

Małgorzata Kuczewska poczuła, że coś ją kłuje w prawej piersi. Na przełomie czerwca i lipca 2020 r. nie przejęła się tym, a po 2 tygodniach w miejscu bólu odkryła mały "guzik". Pod koniec sierpnia guzek w piersi był na tyle wyczuwalny, że łomżynianka poszła do lekarza. Najpierw USG i biopsja gruboigłowa, później mammografia i biopsja cienkoigłowa. - W grudniu 2020 r. dowiedziałam się, że mam nowotwór złośliwy - opowiada 58-latka. - Trochę mnie to szokowało, ale nie poddałam się.

Są miliony, nie ma ziemi

mm cz, 28 kwietnia 2022 08:27

Przedstawiciele kilkunastu właścicieli działek, przeznaczonych pod budowę 750 metrów bulwaru, od portu do plaży nad Narwią, byli na sesji Rady Miasta - jak mówił Karol Konopka - "przedstawić wam działania urzędników miasta, na czele z prezydentem panem Garlickim". Prezydent Mariusz Chrzanowski chce nad rzeką zrealizować kluczową inwestycję: budowę parkingów, ścieżek rowerowych, pieszych i edukacyjnych, umocnienie brzegów, odwodnienie terenu, oświetlenie, małą architekturę i przebudowę zbiornika wodnego. Jesienią 2021 r. Łomża otrzymała, m.in. na to obietnicę z programu rządu Polski Ład: prawie 38 milionów zł, a wcześniej obietnicę 9 milionów zł z Funduszy Norweskich. Aby zabetonowanie brzegów Narwi zacząć, trzeba mieć nadrzeczny teren. Tymczasem ich właściciele protestują, że wiceprezydent Garlicki zaniża ceny.

Ryby w Narwi rosną na wiosnę

mm cz, 21 kwietnia 2022 08:19

- Do obwodu rybackiego rzeki Narew nr 5 i rzeki Pisy nr 2, które przepływają przez województwo podlaskie, wpuszczonych zostanie 600 tysięcy larw szczupaka. Ryby trafią do czynnych starorzeczy w okolicach Wizny, Bronowa, Nowogrodu i Łomży - mówi nam Agnieszka Giełażyn - Sasimowicz, kierownik Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Cieszy się z tej dobrej informacji Cezary Stasik, 56-letni wędkarz z Łomży, który zaczął przygodę z wędkarstwem jako 5-latek na Rybakach nad Narwią. Ryby łowili tata, wuj i krewni. Pan Cezary uważa, że własna ryba słodkowodna jest zdrowsza niż łososie z antybiotykami.

Miejski rower dopiero w lipcu

mm cz, 14 kwietnia 2022 08:02

Dopiero w lipcu łomżyniacy będą mogli pojechać na przejażdżkę rowerem miejskim. Jak zapowiada Ratusz, do dyspozycji mieszkańców na 15 stacjach dostępnych ma być 100 rowerów tradycyjnych i 30 elektrycznych. Nieznane są jeszcze koszty wypożyczeń.

Odzyskaliśmy Oddział Dziecięcy

mm cz, 07 kwietnia 2022 09:00

- Życzę Pani Doktor Kuźmicz powodzenia, sukcesów diagnostyczno-terapeutycznych w leczeniu dzieci i dobrego samopoczucia w Łomży - mówi pediatra dr Kazimierz Bandzul, który przez 30 lat był ordynatorem Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Przez 2 lata pandemii oddział stał pusty, "czasowo zawieszony", lecz od 1. kwietnia 2022 r. znowu jest otwarty. Rozliczne rozmowy i starania dyrektora Jarosława Pokoleńczuka przyniosły efekt: dr Marta Kuźmicz, pediatra onkolog i hematolog, zdecydowała się być koordynatorem i pomogła skompletować zespół lekarzy.

Szokujące podwyżki za miejsce na cmentarzu w Łomży

mm cz, 31 marca 2022 08:13

Prezydent Łomży zarządził, że od 9. marca Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ma nowy cennik opłat cmentarnych i grabarskich. MPGKiM zostało 1. marca zarządcą cmentarza przy ul. Przykoszarowej i części przy ul. Kopernika. Tuż po przejęciu administracji od firmy prywatnej opłaty cmentarne wzrosły szokująco: zależnie od typu grobu są teraz wyższe 3 razy, a nawet 5 razy!

Koło marzeń i fortuny

mm cz, 24 marca 2022 09:32

- Spełniło się moje marzenie! - opowiada z radością, satysfakcją i dumą Danuta Waśko, seniorka z Łomży, która po 4 latach od wysłania zgłoszenia do programu telewizyjnego dostała zaproszenie do "Koła Fortuny". Popularny program łączy zgadywankę wyrazową, szybki refleks i inteligencję ze szczęściem od losu uczestników. Kręcą tytułowym kołem, na którym są kwoty złotych do zdobycia, a czasami niespodzianka w postaci grilla czy chłodziarki, ale zdarza się, że urządzenie wskaże pole "bankrut". - Nie chodziło mi o pieniądze, bo chciałam po raz pierwszy w życiu wystąpić w telewizji i zobaczyć, jak wygląda realizacja telewizyjnego show od kuchni - zapewnia Pani Danuta, która od dziesiątków lat występuje z koncertami na scenach małych i dużych z nieodłącznym akordeonem.

Drastyczna podwyżka opłat za śmieci w Łomży

mm cz, 17 marca 2022 09:23

Około 40-procentowej podwyżki opłat za śmieci dla mieszkańców chce prezydent Łomży. Stosowny wniosek wpłynął już do przewodniczącej Rady Miasta i znalazł się w porządku obrad najbliższej sesji. Nowy cennik miałby obowiązywać już od 1 kwietnia br.

Pamiętamy o Hance Bielickiej

mm cz, 10 marca 2022 08:25

Dziesiątki kolorowych kapeluszy zawirowało na głowach uczennic i nauczycielek II LO w Łomży, w gmachu którego przed II wojną uczyła się aktorka Teatru Syrena Hanka Bielicka (1915 - 2006). - Pani Hanka w moich oczach to uśmiechnięta, starsza kobieta z eleganckim kapeluszem na głowie, ubrana w długą, balową suknię - opowiada Patryk Bałęczny, 16-latek z 2. klasy. - Kilku chłopców przywdziało czarne kowbojskie kapelusze, ale znalazły się także kolorowe w karnawałowym stylu. Młodzież II LO zorganizowała 1. Dzień Kapelusza, zaś Znak wydał powieść "Dziunia, ale dama".

Wojna zmieni wszystko

mm cz, 03 marca 2022 09:07

W czwartek 24 lutego 2022 roku, o godzinie 5. Rosja zaatakowała Ukrainę. Rozpoczęła się wojna, która już zmieniła świat, ale niesie ze sobą cierpienie, śmierć i niepewność.

Koniec sprzedaży mieszkań komunalnych

mm cz, 24 lutego 2022 08:35

Jeszcze przez dwa tygodnie najemcy lokalów komunalnych, którzy spełniają warunki, mogą złożyć wniosek o wykup mieszkania z 70-procentową bonifikatą. Na wniosek prezydenta Rada Miasta na środowej sesji przyjęła uchwałę, która kończy ze sprzedażą lokali komunalnych.

Gwiazdy sportu w Łomży

mm cz, 17 lutego 2022 08:42

Mistrz Polski Piotr Dąbrowski w biegu na 400 m w hali zdobył złoty medal, których ma w kolekcji 10. Rafał Pogorzelski w biegu na 2000 m i 3000 m z przeszkodami medali mistrzostw ma 8, Bartek Jurak - 7, które zdobył również w sztafecie 4 x 400 m z Piotrem, ustanawiając rekord Polski w 2020 r. Co ich połączyło...? Są zawodnikami Klubu Sportowego Prefbet Sonarol i wychowankami trenera 1. klasy Andrzeja Korytkowskiego. Z okazji wręczenia Łomżyńskich Laurów Sportowych spotkali się z 13-letnim Szymonem Dmochem, mistrzem województwa podlaskiego w breakdance do lat 16.

30 lat na scenie Beaty Antoniuk

mm cz, 10 lutego 2022 08:38

W Teatrze Lalki i Aktora pojawił się tort z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej Beaty Antoniuk. - Mam to szczęście, że zawodowo robię to, co lubię, bo moja praca w łomżyńskim teatrze od 1992 r. stała się sposobem na życie i patrzenia na świat - opowiada wszechstronna Artystka, która wystąpiła w ponad 50 rolach teatralnych w Polsce i za granicą. Jako dziecko od najmłodszych lat chodziła na zajęcia Teatrzyku Bajka w Domu Kultury WSK w Świdniku. Kluczowy dla drogi Beaty Antoniuk był dzień, gdy usłyszała sakramentalne słowa lalkarskie: „Idź i graj”, które wypowiedział przewodniczący komisji aktorskiej reżyser Jan Wilkowski.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę