Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 04 stycznia 2025 napisz DONOS@

Co na weekend

mm pt, 24 września 2021 16:16

Kolejny weekend obfituje w wiele wydarzeń, w których warto uczestniczyć. Trwa OFF ROAD, w Piątnicy szykuje się Festiwal Smaków, a w łomżyńskiej Hali Kultury wydarzenie jakiego w Łomży jeszcze nie było. Tancerze powalczą o Mistrza Polski Federacji Breaking.

Kabaret Czesuaf z nowym programem „PRZYJĘCIE” zaprasza do Centrum Kultury Katolickiej

JJS pt, 24 września 2021 13:55

02.10.2021r. o godz. 20:00 w Centrum Kultury Katolickiej mieszczącym się przy ul. Sadowej 12 odbędzie się występ Kabaretu Czesuaf. Już dziś zapraszamy do zakupu biletów – póki jeszcze są!

Filmowa inauguracja festiwalu Off Road

mm pt, 24 września 2021 10:20

Pokazy jedynego w swoim rodzaju spektaklu Adama Walnego, wykorzystującego autorską technikę kina manualnego, rozpoczęły czterodniowy cykl imprez Off Road. Na offie kultury MDK-DŚT. Nie była to jedyna atrakcja dla miłośników teatru, ponieważ w Galerii Pod Arkadami wyświetlono dokument „Kathakali – sztuka indyjskiego teatru”, odbyło się też spotkanie z jego autorami, Elżbietą Dziuk-Renik i Krzysztofem Renikiem. Kolejne wydarzenia w ramach Off Road – wystawa, spektakle, koncerty i warsztaty – będą odbywać się przez trzy najbliższe dni, a finałem imprezy będzie niedzielny występ legendy polskiego el-rocka, Władysława „Gudonisa” Komendarka.

Off Road z legendą muzyki i bogatym programem

JJS wt, 21 września 2021 08:17

Bardzo ciekawie zapowiada się tegoroczna edycja Spotkań z Kulturą Niepopularną Off Road Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. Przez cztery dni pod hasłem „Na offie kultury” zaplanowano wiele spektakli, projekcji filmowych i koncertów. Oprócz młodych talentów, w tym pochodzącego z Łomży Vincenta - Marcina Wincenciaka, wystąpią też wielkie gwiazdy: Adam Walny zaprezentuje animowane kino manualne nawiązujące do twórczości Andrzeja Waligórskiego, a legenda elektronicznego rocka Władysław „Gudonis” Komendarek zagra wyjątkowy koncert, jaki podczas ponad 35 lat kariery solowej jeszcze mu się nie przydarzył.

Pinkasy łomżyńskie

mm pon, 20 września 2021 20:34

We wtorek w Hali Kultury, dla ludzi interesujących się historią, szykuje się ciekawe spotkanie. Zaprezentowane będą, niedostępne do tej pory w języku polskim, pinkasy z Łomży, Stawisk, Zambrowa i Ciechanowca.

„Kultura w zasięgu ręki”

mm pon, 20 września 2021 18:46

Warsztaty artystyczne dla ponad 40 dzieci i młodzieży rozpoczęły realizację zadania „Kultura w zasięgu ręki”. Poza umiejętnościami, jakie szlifowały dzieci w Nowogrodzie, czekają jeszcze wyjazdy do miejsc kultury, opery czy teatru.

Koniec drozdowskiej misji Anny Archackiej

mm pon, 20 września 2021 10:47

Anna Archacka, dyrektor Muzeum Przyrody-Dworu Lutosławskich w Drozdowie, z dniem 28 września przechodzi na emeryturę. W długiej rozmowie wspomina i podsumowuje 13-letnią pracę w drozdowskim muzeum, pełną sukcesów i osiągnięć. Dementuje też plotki, że została ze swego stanowiska odwołana oraz wyjaśnia sytuację związaną ze złym stanem technicznym kaplicy Lutosławskich, bezpodstawnie łączonej z muzeum przez niezorientowanych w temacie.

Laureat nagrody Grammy na festiwalu Sacrum et Musica

mm nie, 19 września 2021 16:36

Kwintet Baltic Neopolis Virtuosi zagrał podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica. Jednym z wiolonczelistów tego zespołu wirtuozów jest Adam Klocek, wcześniej kilkakrotnie prowadzący orkiestrę Filharmonii Kameralnej jako dyrygent, jeden z nielicznych Polaków-zdobywców nagrody Grammy, tak zwanego muzycznego Oscara.

Łomżyński Dzień Bluesa

mm nie, 19 września 2021 11:30

Zespoły Holy Water, Lucky Loser, The BL Blues Band i Cotton Wing zagrały w ramach ósmej odsłony Polskiego Dnia Bluesa w Łomży. Lokalne i przyjezdne grupy zaprezentowały różne spojrzenia na bluesa i blues rocka, nie tylko w autorskim wydaniu. Liczną publiczność zachwycił też gościnny występ z Holy Water 10-letniego trębacza i nie była to jedyna niespodzianka tego typu. Bernard Krasuski i Mariusz Brzostowski zadedykowali utwory swoich zespołów tragicznie zmarłemu pod koniec września przed jedenastu laty Dariuszowi Gałczykowi.

Poetyckie Mosty Kultury

mm so, 18 września 2021 10:08

Miłośnicy poezji w różnym wieku wzięli udział w piątkowym wieczorku poetyckim w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki. Impreza odbyła się w ramach zainicjowanego przez Annę Adamiak i Maję Śmiechowską projektu „Międzypokoleniowe Mosty Kultury”, mającego integrować młodszych i starszych ludzi na płaszczyźnie kultury. – Młodzież jest cudowna, a ten projekt to bardzo pozytywna idea! – mówi 78-letnia pani Barbara. – 60 lat temu właśnie tu zdawałam maturę, więc dziś wróciły wspomnienia, a niektóre te wiersze aż chwytały za serce. To były głębokie, wzruszające przemyślenia – tylko im gratulować, że tak pięknie piszą!

Laureat Grammy i inne atrakcje na weekend

mm pt, 17 września 2021 20:00

Obecny weekend w Łomży i w jej okolicach upłynie pod znakiem muzyki. Gwiazdą XVII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica będzie wiolonczelista Adam Klocek, zdobywca prestiżowej nagrody Grammy, który z zespołem Baltic Neopolis Virtuosi zagra w Kupiskach. Bluesa i blues rocka nie zabraknie podczas sobotniej odsłony Polskiego Dnia Bluesa. Będą też inne koncerty, wydarzenia i imprezy z wolnym wstępem, łącznie z kinem samochodowym i komediowym spektaklem „Kiedyś to było” performerów z grupy Fair Play Crew.

TLiA jedzie do Niemiec

mm pt, 17 września 2021 10:28

Łomżyński Teatr Lalki i Aktora w ostatni weekend września jedzie na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalki i Przedmiotu Osthafen IX organizowanym przez Theater des Lachens z Frankfurtu w Niemczech.

Teatr Dramatyczny z Białegostoku w Hali Kultury w Łomży rozpoczął nowy sezon teatralny

mm pt, 17 września 2021 10:01

Kultowym spektaklem „Zapiski oficera Armii Czerwonej” Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku rozpoczął w Hali Kultury nowy sezon teatralny. Kreujący główną i jedyną rolę Krzysztof Ławniczak perfekcyjnie pokazał ogłupionego komunistyczną ideologią, typowego homo sovieticusa, oszołomionego tym, że można kupić bez kartek chleb czy mieć porządne buty. Są już plany cyklicznego prezentowania w Hali Kultury kolejnych spektakli białostockiego teatru, który przez najbliższe dwa lata będzie częściej grać wyjazdowo z powodu remontu swej siedziby.

Szukają dyrektora dla Muzeum w Drozdowie

mm cz, 16 września 2021 17:42

Do końca września chętni kandydaci mogą ubiegać się o zwalniane stanowisko Dyrektora Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie. Starostwo powiatowe właśnie ogłosiło konkurs na to stanowisko.

Michał Rusinek w Łomży

mm wt, 14 września 2021 17:25

Jest pisarzem, poetą, tłumaczem, felietonistą i literaturoznawcą, autorem tekstów piosenek i librecistą musicali dla dzieci oraz dorosłych. Jego popularne książki również adresowane są do różnych grup wiekowych, od „Wierszyków domowych” i „Limeryków” do „Dobrej zmiany, czyli jak się rządzi światem za pomocą słów”. Do tego przez wiele lat był sekretarzem literackim Noblistki Wisławy Szymborskiej, o której też napisał książkę. To wszystko sprawiło, że poniedziałkowe spotkanie z Michałem Rusinkiem w Hali Kultury, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Jego bohater opowiadał o swej twórczości, wspominał panią Wisławę, sypał anegdotami i mówił o tym, czego na co dzień się nie usłyszy – na przykład dlaczego Łomża dotąd kojarzyła mu się farmaceutycznie.

Mistrzowski koncert dla Prymasa Tysiąclecia

mm pon, 13 września 2021 09:21

Wirtuoz organów Roman Perucki ponownie wystąpił w Łomży. W katedrze zagrał dwa koncerty Jerzego Fryderyka Haendla, ale na pozytywie, to jest przenośnych organach oraz wystąpił w duecie z wirtuozem skrzypiec Mateuszem Kasprzakiem-Łabudzińskim. – Muzyka organowa jest niezwykle bogata i właściwie dotykając, jakiego by nie było kompozytora, możemy nasycić się pięknem minionych czasów i kunsztem tych twórców – mówi Roman Perucki. Solistom towarzyszyła orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego pod batutą włoskiego dyrygenta Manfredo di Crescenzo. Koncert odbył się w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica i był poświęcony przez artystów pamięci Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego w dniu jego beatyfikacji.

"Ostatni schron Góry Strękowej" - widowisko w Wiźnie

mm nie, 12 września 2021 21:31

Wyjątkowy charakter mają w tym roku obchody 82 rocznicy obrony odcinka "Wizna". Na placu pod kościołem w Wiźnie, mieszkańcy przygotowali spektakl historyczny "Ostatni schron Góry Strękowej". To unikalne, niezwykłe i poruszające wydarzenie przyciągnęło w sobotni wieczór tłumy, które w skupieniu i zadumie oglądało zmagania aktorów z sąsiedztwa.

Inscenizacja walk o Nowogród

mm so, 11 września 2021 11:39

Widowisko historyczne "Inscenizacja walk o Nowogród z września 1939 roku", które w tym roku odbędzie się po raz piętnasty ma na celu uczczenie pamięci żołnierzy Wojska Polskiego 33 Pułku Piechoty Strzelców Kurpiowskich walczących w Nowogrodzie oraz nawiązanie do wydarzeń historycznych i przypomnienia walk jakie toczyły się z przeważającymi siłami wroga - piszą organizatorzy.

Europejski festiwal imienia Katarzyny Kuklińskiej

mm so, 11 września 2021 10:36

Projekcja filmu „Uścisków twoich mi potrzeba” zakończyła Europejski Festiwal Sztuk Wszelakich im. Katarzyny Kuklińskiej. Przez trzy dni w Hali Kultury wyświetlano krótkie metraże, promujące integrację i poruszające tematykę niepełnosprawności. Festiwal odbył się w ramach 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja w Koszalinie. Jego patronką była zmarła w marcu Katarzyna Kuklińska, prezes Fundacji Ja i Ty, inicjatorka nie tylko tego projektu, ale też wielu innych działań społecznych i kulturalnych. – Uznaliśmy, że trzeba tę inicjatywę kontynuować – mówi Piotr Boratyński, kierownik biura Fundacji Ja i Ty. – Kasia traktowała ten festiwal jak swoje dziecko, a do tego to jedyne trzy-cztery dni, kiedy ten temat jest poruszany, mówi się o integracji, wiele osób może zmienić swoją perspektywę postrzegania niepełnosprawności.

LEMonGAME łomżyńskiej biblioteki

JJS pt, 10 września 2021 13:57

Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna realizację kolejnego projektu LEMonGAME. Jego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie zasług Stanisława Lema z okazji przypadającej 12 września 100. rocznicy urodzin tego wybitnego pisarza, filozofa i futurologa. To pierwsze przedsięwzięcie tego typu, realizowane przez łomżyńską książnicę wyłącznie w formie online. – Książki Stanisława Lema są nośnikami niesamowitych opowieści, każda z nich to osobna historia dająca nieskończone możliwości interpretacyjne i poznawcze – mówi dyrektor MBP Teresa Fromelc-Pawelczyk. –Dlatego chcemy zaproponować młodzieży udział w konkursie z nagrodami na zaprojektowanie i własnoręcznie wykonanie gry planszowej lub karcianej na bazie książek autora „Cyberiady”.

« · «« · 43 · 44 · 45 · 46 · 47 · 48 · 49 · 50 · 51 · 52 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę