Pływacy z medalami

Łomżyńscy pływacy z roczników 2010 i 2011 na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików wywalczyli 10 medali. Wśród 12-latków drużynowo UKS Butterfly uplasował się na III miejscu (12 lat), ustępując jedynie klubom z Olsztyna i Białegostoku, a wśród 13-latków - VI miejsce.

W miniony weekend w Suwałkach odbywały się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12, 13 lat. W rywalizacji uczestniczyło ponad 117 zawodników z 11 klubów województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego.

Łomżyński klub reprezentowali:

w kategorii 12 lat: Niedźwiecka Gabrysia, Sołogub Nikola, Szerszun Kornelia, Szydlik Tosia Ulińska Lena, Wiszowata Amelia, Balkiewicz Kajetan, Cwalina Jan, Domaszewski Dawid, Mitter Paweł, Perkowski Kuba;

w kategorii 13 lat: Frąckiewicz Ala, Kopańczyk Karina, Trojanowska Iga, Dobrowolski Wojtek, Prosiński Igor.

Wszyscy na co dzień trenują pod opieką: Bartosza Kutnego i Tomasza Drozdowskiego.

Łomżyniacy przywieźli z nich 9 medali w konkurencjach indywidualnych i 1 w sztafecie. Najlepszym pływakiem naszej drużyny został 12-letni Paweł Mitter, który w klasyfikacji generalnej swojego rocznika zajął II miejsce. Tuż za nim - na III miejscu - uplasował się Jakub Perkowski. Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się 13-letnia Karina Kopańczyk, która w tej klasyfikacji zajęła VII miejsce.

UKS Butterfly wśród 12-latków uplasował się drużynowo na III miejscu (12 lat), ustępując jedynie klubom z Olsztyna i Białegostoku. To najlepszy wynik w MDMM 12, 13 lat w historii klubu. Wśród 13-latków osiągnął  VI miejsce.

„Zawody MDMM rozgrywane są jednym systemem w całym kraju. Układ konkurencji powoduje, że sprawdzana jest wszechstronność młodych zawodników, zarówno na dystansach krótszych (np. na dystansach 100m), jak i wytrzymałościowych (200m klasyk czy 400m dowolny). Wszyscy zawodnicy to nasi wychowankowie, trenujący w klubie od 4-5 lat. Wyjątkiem jest Kuba Perkowski, który trenuje najkrócej, a osiągnął świetne wyniki, będące nawet dla nas pozytywny zaskoczeniem. Zdobyte medale bardzo cieszą, ale jeszcze bardziej fakt, że praktycznie każdy zawodnik zanotował bardzo fajny wynik. W tym wieku stawiamy przede wszystkim na wszechstronny rozwój młodych pływaków. Wyniki są istotne, ale nie najważniejsze, gdyż decyduje o tym wiele czynników” – komentują trenerzy.

Medaliści poszczególnych konkurencji indywidualnych:

1. Paweł Mitter (12 l.) - złoty: 200 m - s.klasyczny, 2 x srebrny: 400 m - s.dowolny i 100 m - s.grzbietowy

2. Jakub Perkowski (12 l.) - srebrny medal 200 m s.grzbietowy i brązowy 400 m dowolny

3. Karina Kopańczyk (13 l.) - srebrny: 100 m - s.dowolny, brązowy medal - 100 m s.klasyczny

4. Kajetan Balkiewicz (12 l.): brązowy - 200 m s.klasyczny

5. Wojciech Dobrowolski (13 l.): brązowy - 200 m s.klasyczny

źródło: UKS Butterfly