Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Nauka matematyki przez zabawę - nowa wystawa Centrum Nauki Kopernik dla uczniów w regionie

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski / Radio Białystok

Przez zabawę, układanki i rozwiązywanie łamigłówek uczniowie mogli poznać pożytki z matematyki w życiu codziennym - nowa wystawa Centrum Nauki Kopernik gościła w piątek (14.04) w Szkole Podstawowej w Śniadowie.

"O matmo!" to nowy projekt finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu "Nauka dla Ciebie". Przygotowane przez CNK wystawy (Naukobus) i mobilne planetarium (Planetobus) odwiedzają placówki edukacyjne w małych miejscowościach, w których uczniowie mają utrudniony dostęp do centrów nauki.

Za udział w programie szkoły nie ponoszą żadnych kosztów, a zajęcia z uczestnikami spotkań prowadzą edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik.

Wystawa "O matmo!", na którą składa się ponad 20 interaktywnych eksponatów to inicjatywa, która powstała w tym roku z przeznaczeniem dla uczniów szkół podstawowych. Zainteresowanie nią było tak duże, że niemal natychmiast wyczerpany został limit miejsc, które będzie mogła odwiedzić w tym roku.

W województwie podlaskim udało się ją zaprosić tylko do Śniadowa, chociaż skorzystali z niej także uczniowie z podstawówki w pobliskim Szczepankowie.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę