Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Łomża żegna Papieża Jana Pawła II

pt, 08 kwietnia 2005 21:02

Blisko 20 tys. osób przybyło pod „papieski ołtarz” przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży by oddać hołd Janowi Pawłowi II. Mszę w intencji Ojca Świętego sprawował biskup Tadeusz Zawistowski, który w homilii powtórzył za Papieżem, że prawdziwą wolność daje wiara. Wiara w Boga i wiara w człowieka.

Policjanci apelują...

pt, 08 kwietnia 2005 11:26

Specjalny apel do osób chcących wziąć udział w dzisiejszych, łomżyńskich uroczystościach w intencji Jana Pawła, wystosowała policja. O godzinie 18-stej, przy „ołtarzu papieskim” przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego rozpocznie Msza Święta za duszę Ojca Świętego. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców Łomży, by w miarę możliwości udali się pieszo na miejsce celebry.

Szukałeś nas, my przyszliśmy

cz pt, 08 kwietnia 2005 00:10

- taki transparent przenieśli młodzi łomżanie w czwartkową noc sprzed ołtarza papieskiego przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod pomnik Jana Pawła II przy Seminarium Duchownym. W drugim marszu dla Papieża ulicami Łomży poszło jeszcze więcej ludzi niż za pierwszym razem. Płynący potok ludzki miał około kilometra długości i mógł liczyć 5 – 6 tys. ludzi.

Tysiące wiernych przed "papieskim ołtarzem".

cz, 07 kwietnia 2005 22:31

Około 10 tys. łomżan uczestniczyło w wieczornym czuwaniu za Papieża Jana Pawła II. Czuwanie odbyło się przy ołtarzu, gdzie 14 lat temu Ojciec Święty mówił do setek tysięcy zgromadzonych mieszkańców regionu i licznie przybyłych gości: „Bogu dziękujcie. Ducha nie gaście!”

Łomżanie oddali ostatni pokłon papieżowi

cz cz, 07 kwietnia 2005 16:39

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek w imieniu mieszkańców diecezji łomżyńskiej żegna Ojca Świętego. To co zauważa, to gorąca, wielogodzinna modlitwa na Placu Św. Piotra - „przede wszystkim modlitwa różańcowa.” „Widoczne jest też wzajemne wsparcie ludzi, którzy żegnają Ojca Świętego.” - mówi biskup Stanisław Stefanek.

Pamiętajmy... refleksje ks bpa Tadeusza Zawistowskiego

cz cz, 07 kwietnia 2005 13:36

Odszedł od nas pozostawiając wielkie bogactwo swojej pracy, swoich przemyśleń, swoich dążeń. Przede wszystkim był pasterzem, kapłanem, który całe życie głosił ideały Chrystusa, przepowiadał je. Zachęcał byśmy nimi żyli i w chwilach tej próby, swoich niedomagań i chorób, jakby na własnej osobie ukazywał światu jak należy znosić własną egzystencję uwzględniwszy wielką godność człowieka. Tę egzystencję, która może chodzić różnymi drogami. Z jednej strony jest zdrowy pełen wigoru, fizycznej tężyzny, z drugiej strony schorowany i jednocześnie strapiony swoimi ograniczeniami fizycznej choroby. On miał prawdziwą wiarę, że bez Woli Bożej nic się nie dzieje. To zawsze pomagało mu przetrwać. (...)

Osiem godzin stał w kolejce Jerzy Brzeziński aby oddać ostatni pokłon Janowi Pawłowi II

cz cz, 07 kwietnia 2005 10:08

Osiem godzin stał w kolejce Jerzy Brzeziński aby oddać ostatni pokłon Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Od poniedziałkowego wieczoru prezydent Łomży wraz z grupą kilkunastu współpracowników jest w Rzymie. We wtorek wieczorem po odstaniu, tak jak inni pielgrzymi, ośmiu godzin łomżyńska delegacja oddała hołd Janowi Pawłowi II pochylając się przed Jego ciałem. Jerzy Brzeziński podkreśla, że czuło się ogromny smutek, ale także wielką radość i wielką dumę. “Smutek, że staje się przed ciałem Jana Pawła II, radość że po udało się tu stanąć choć na chwilę i wielką dumę, że był Polakiem.”

Krzyż na urzędzie

cz śr, 06 kwietnia 2005 22:12

Łomżanie oddają hołd Papieżowi w każdy możliwy sposób. W środę o 21.37 - w godzinie śmierci Jana Pawła II - zapalono światła w siedmiu pomieszczeniach w budynku Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Nowej 2, w taki sposób, by rozświetlone okna utworzyły krzyż. To pierwszy taki krzyż w Łomży.

Jan Paweł II w Dolinie Miłosierdzia

cz śr, 06 kwietnia 2005 19:09

Na ołtarzu papieskim przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego stoi popiersie Jana Pawła II. Autorem rzeźby jest Piotr Gądek – rzeźbiarz z Zielonej Góry. Popiersie powstało przed kilku laty i miało stanąć w auli Jana Pawła II, przy dolnym kościele. Teraz, gdy codziennie setki łomżan przychodzą pod papieski ołtarz zapalić świece i oddać hołd Janowi Pawłowi II – lepiej tu pasuje – mówi kustosz Sanktuarium ks. Prałat Jerzy Abramowicz.

Łomżyńscy radni uczcili dziś pamięć Jana Pawła II

cz śr, 06 kwietnia 2005 18:31

Papież - pielgrzym, podczas czwartej swojej podróży apostolskiej do Ojczyzny, 4 i 5 czerwca 1991 roku odwiedził Łomżę. Na błoniach przy kościele Miłosierdzia Bożego odprawił uroiczystą liturgię dla ponad 200 tys. rolników z całego kraju i wygłosił homilię, w której mówił o pogarszającej się sytuacji polskiego chłopa. Potem papież wołał: "Cóż się stało z szóstym przykazaniem "nie cudzołóż" w naszym życiu"? Podczas tego nabożeństwa ukoronował też obraz Matki Bożej Łomżyńskiej, nadając jej tytuł Matki Bożej Pięknej Miłości. Nazajutrz w Katedrze papież spotkał się z przedstawicielami narodu litewskiego. W Wyższym Seminarium Duchownym spotkał się z alumnami i kapłanami, a w kaplicy seminaryjnej poświęcił rzeżbę Chrystusa Zmartwychwstałego. Po południu odleciał do Białegostoku. W podziękowaniu za pielgrzymi trud, w cztery lata później Rada Miejska nadała Ojcu Świętemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Te wydarzenia wspominano podczas dzisiejszych uroczystości.

Przyjmijmy postawę godną Polaków!

cz wt, 05 kwietnia 2005 22:28

O zachowanie abstynencji jako daru dla Ojca Świętego w dniach żałoby narodowej apeluje Krucjata Wyzwolenia Człowieka 1979. "Niech taka postawa będzie świadectwem naszej dojrzałości i odpowiedzialności" - mówi Paweł Romuald Kołakowski – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży

Tysiące łomżyńskich internautów przeszło ulicami Łomży oddając hołd papieżowi

cz wt, 05 kwietnia 2005 20:40

Około trzech tysięcy, w ogromnej większości młody łomżan przeszło we wtorek wieczorem ulicami Łomży z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry i dalej pod pomnik Jana Pawła II na placu Jana Pawła II. Marsz milczenia był spontaniczny. Jego uczestnicy zwoływali się przez forum i komunikatory internetowe, a także SMS-y.

Łomżyński marsz - wiadomość z forum

cz wt, 05 kwietnia 2005 15:42

Dzisiaj (wtorek) o 18.00 w Kościele Miłosierdzia Bożego odbędzie się msza, po której wyruszy marsz ku uczczeniu pamięci Jana Pawła Wielkiego. Po błogosławieństwie, zbierzmy się na ołtarzu papieskim i po krótkiej modlitwie pokażmy swą miłość do Papieża i ufność Jego słowom idąc trasa, którą przejechał w czerwcu 1991, do drugiego miejsca, które gościł pielgrzymując do Łomży, do Łomżyńskiej Katedry. Niech marsz ten będzie symbolem, że młodzi ludzie pójdą za papieżem nie tylko ten jeden raz, ale że będą szli przez życie, będąc w zgodzie z nauką Jego i naszego największego nauczyciela Jezusa Chrystusa.

Łomża żegna papieża

cz wt, 05 kwietnia 2005 07:48

Wczoraj wieczorem prezydent Łomży kilkunastu jego współpracowników i łomżyńskich przedsiębiorców wyleciało do Rzymu na uroczystości pogrzebowe papieża Jana Pawła II. Dziś tam udaje się także biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Ci którzy w mieście pozostają tu oddają hołd papieżowi i tu także będą uczestniczyć w miejskich uroczystościach pogrzebowych Jana Pawła II.

O modlitwę i wypełnienie niezwykłej spuścizny Papieża z Polskiej Ziemi alepuje łomżyńska Solidarność

cz pon, 04 kwietnia 2005 22:40

Z najgłębszym smutkiem, z poczuciem osierocenia przyjmuje Łomżyńska „Solidarność” odejście Jana Pawła II. Niech nam będzie pocieszeniem, że „odszedł do Domu Ojca”, że czuwać nad nami będzie błogosławiąc naszym trudom ziemskiego życia. Ufamy, że pomoże nam wytrwać w wierności Bogu i Ewangelii, z której wywodzi się nauczanie Jana Pawła II, stanowiące fundament NSZZ „Solidarność”. Naszą najważniejszą powinnością, jest sprostać temu nauczaniu w poczuciu ogromnej wdzięczności Bogu za obdarzenie nas pontyfikatem Jana Pawła II.

Łomżanie czarnymi wstążkami na autach okazują żal po śmierci papieża

cz pon, 04 kwietnia 2005 22:27

Flagi w połowie masztu, często przyozdobione kirem - tak wygląda Łomża. Żałobę mieszkańców Łomży widać także na ich samochodach. Na antenach wielu z nich zawiązane są czarne wstążki. "Odszedł Wielki Człowiek, patriota, pomógł ludziom na całej Ziemi. Będę tę wstążkę woził do pogrzebu Papieża." - mówią łomżyńscy taksówkarze. To na ich samochodach najczęściej widać żałobne akcenty. Na prywatnych samochodach nie widać tak wielu wstążek. "Każdy powinien taką wstążkę wozić na samochodzie" - dodają taksówkarze. Niektórzy łomżyńscy kierowcy zamiast wstążek, na reflektorach swoich samochodów na znak żałoby naklejają czarną taśmę.

Żałoba w łomżyńskich szkołach

cz pon, 04 kwietnia 2005 15:14

W Szkole podstawoej nr 10 w Łomzy noszącej imię Jana Pawła II wywieszono przepasane kirem flagi: biało-czerwoną oraz Watykanu. W holu głównym, przed popiersiem Patrona ustawiono także przepasany kirem sztandar szkoły. Na jego płachcie widnieją słowa papieża "Zwyciężaj siebie". U stóp popiersia płoną znicze oraz ustawione w kształt serca lampki wotywne. Od dziś aż do dnia pogrzebu Ojca Świetego w południe szkolny dzwonek będzie zwoływał uczniów na modlitwę "Anioł Pański".

« · 1 · 2 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę