Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Sąd łowiecki skazał myśliwego za zastrzelenie dwóch łosi

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Myśliwy, który zastrzelił dwa łosie - klempę i łoszaka, podczas polowania nie będzie już myśliwym. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży.

Sąd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży wykluczył myśliwego ze struktur związku. Orzeczenie jest nieprawomocne i mężczyzna może się od niego odwołać do Głównego Sądu Łowieckiego.

Przypomnijmy, do zastrzelenia łosi doszło w listopadzie ubiegłego roku podczas polowania zbiorowego niedaleko miejscowości Grądy Woniecko, w powiecie zambrowskim. 72-letni myśliwy twierdził, że pomylił łosie z dzikami lub, jak mówili inni myśliwi, z jeleniami.

Sprawą zajmuje się także zambrowska prokuratura, która skierowała ją do sądu. Rozprawa zaplanowana jest na koniec maja. Dodatkowo wojewoda podlaski chce, by myśliwy zapłacił finansowy ekwiwalent za zabicie zwierząt, na których odstrzał obowiązuje moratorium. Za dwa łosie to 28 tysięcy złotych.

 

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/225897

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę