Zdecydowało widzimisię i telewizja?
Mecz reprezentacji młodzieżowych Polska – Turcja kosztował Miasto Łomża 30 tys. zł w gotówce. Wcześniej „z kwitkiem odprawiono” inną imprezę sportową polskiej mistrzyni olimpijskiej w pływaniu Otylii Jędrzejczak.
Mata grzewcza
Mata grzewcza do niezbędny element elektrycznego systemu ogrzewania podłogowego. Takie rozwiązanie grzewcze gwarantuje równomierne rozprowadzanie ciepła po całym pomieszczeniu i jest coraz chętnie wykorzystywane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach. Sprawdź, co warto wiedzieć o matach grzewczych i jak wybrać odpowiednie produkty.
MOSiR chce się pozbyć hostelu i kriokomory
MOSiR chce się pozbyć dwóch nierentownych obszarów działalności. Chętni mogą wynająć na wiele lat hostel i odkupić kriokomorę.
Zaginęła łomżynianka
Policja prosi o pomoc w odnalezieniu 19-letniej łomżynianki Victorii Stupenko.
Łomża wśród średniaków
Polski Instytut Ekonomiczny przygotował zestawienie dostępności mieszkań w powiatach. Wg niego potencjalny mieszkaniec Łomży zarabiający medianę wynagrodzeń, czyli środkową wartość, może kupić sobie miesięcznie 0,84 m2 mieszkania w mieście.
Gruba kreska w łomżyńskim PIS-e?
„Nikt nie hamował wypowiedzi” - mówi jeden z członków Prawa i Sprawiedliwości po niedzielnym spotkaniu działaczy partyjnych w Łomży. „Jest ferment” - dodaje inny.
Brawo córka!
Przytomne zachowanie i chęć weryfikacji słów usłyszanych w słuchawce telefonu uratowała seniorkę przed utratą oszczędności. Oszust w telefonie chciał zabezpieczyć pieniądze, córka postanowiła sprawdzić „policjanta”.
"Pracujemy nad tym ..." czyli rok po wyborach w Łomży
Mija rok od wyborów parlamentarnych, w wyniku których powstał nowy rząd. Z badania opinii publicznej United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że większość badanych (56,7 proc) negatywnie ocenia tempo realizacji obietnic wyborczych, a najważniejszą wskazali zdrowie.
Mediateka z tarasem i balonem
Wielkomiejski zakątek, a przy nim miediateka, czyli uwspółcześniona wersja biblioteki, w której obok książek i mediów elektronicznych, mieszkańcy będą mogli wypić kawę, przeżyć wystawę, posłuchać koncertu czy wirtualnie zaliczyć przelot balonem nad doliną Narwi. Książnica Łomżyńska ma mieć ponad 3000 m2 i taras z zielenią na II piętrze.
Czołówka w Piątnicy
Dwa samochody osobowe zderzyły się w Piątnicy. Dwie osoby trafiły do szpitala. Droga na Czarnocin jest zablokowana.
Upał … jak we wrześniu
Wrzesień 2024 r. był 2. najcieplejszym wrześniem na świecie w historii pomiarów instrumentalnych (po wrześniu 2023 r.) - pisze IMGW w swoim raporcie. Z kolei obszar północno-wschodniej Polski okazał się najsuchszy w kraju.
Po weekendzie do konfiskaty audi, bmw i vw
Zaostrzone przepisy, które kierującym pojazdami po alkoholu pozwalają konfiskować samochody, nie odstraszają kolejnych „chętnych”. Tylko w miniony weekend w Łomży w taki sposób może stracić pojazdy trzech kierowców. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Czy można zrobić kurs rolnika w 24h? Nowoczesna edukacja w tradycyjnej branży
Nie wszyscy wiedzą, że aby zostać rolnikiem, nie wystarczy własna ziemia, dobre chęci i umiejętności przekazywane z pokolenia na pokolenie. Potrzebne są do tego specjalne kwalifikacje. Jednak osoby z mniejszych miejscowości często mają utrudniony dostęp do edukacji ze względu na dużą odległość dzielącą ich od ośrodków edukacyjnych. Rozwiązaniem mogą być nowoczesne szkolenia online, które umożliwiają naukę z dowolnego miejsca. Czy można w ten sposób zrealizować kurs rolnika w 24h? Sprawdźmy to!
Herb to nie wszystko
Na rogatkach łomżyńskich ulic zawisły nowe tabliczki z ich nazwami. Od dotychczasowych różni je głównie herb, który znalazł się na znaku. Informacji jednak potrzeba więcej i pełniejszej.
Filatelistyka i wartość znaczków pocztowych z Piotrkowa Trybunalskiego
Filatelistyka to nie tylko fascynująca dziedzina kolekcjonerstwa, ale również pasja, która łączy historię z możliwością badania różnych okresów poprzez znaczki pocztowe. Każdy znaczek jest świadkiem swoich czasów – dokumentuje ważne wydarzenia, zmiany polityczne, a także kulturowe i społeczne przemiany. Polska filatelistyka kryje wiele niezwykłych historii, które przyciągają kolekcjonerów z całego świata. Jednym z takich ciekawych epizodów jest historia znaczków pocztowych z Piotrkowa Trybunalskiego i pobliskich miast, takich jak Przedbórz, Końskie, Łęki Szlacheckie czy Kamieńsk.
Więcej słońca, ale chłodno
IMGW początek tygodnia prognozuje jako dość pochmurny, miejscami deszczowy i chłodny. W drugiej połowie tygodnia pogodę nad Polską zacznie kształtować wyż, który przyniesie sporo słońca, zrobi się też nieco cieplej, choć okresami wciąż wiać będzie porywisty wiatr. W sobotę od zachodu Polska zacznie dostawać się pod wpływ niżu, więc w zachodniej połowie kraju pojawi się więcej chmur i miejscami na Pomorzu padać będzie deszcz.
Eko-trendy w branży opakowaniowej: kraftowe etykiety i opakowania z recyklingu
W ostatnich latach coraz większy nacisk kładzie się na ochronę środowiska i odpowiedzialne podejście do produkcji opakowań. Konsumenci stają się bardziej świadomi ekologicznych wyborów, a firmy poszukują rozwiązań, które pozwolą na zmniejszenie negatywnego wpływu na planetę. Jednym z najważniejszych eko-trendów, który zyskuje popularność, są kraftowe etykiety i opakowania z recyklingu. Tego rodzaju produkty nie tylko pomagają w ograniczeniu odpadów, ale także nadają firmom ekologiczny wizerunek, co jest kluczowe w dzisiejszym konkurencyjnym rynku.
Zmarł Arcybiskup Edward Ozorowski (+ 83)
Do Domu Ojca odszedł Arcybiskup Senior Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki w latach 2006 – 2017 - poinformowała Archidiecezja Białostocka, która z Diecezją Łomżyńską i Diecezją Drohiczyńską wchodzi w skład Metropolii. Arcybiskup Edward Ozorowski zmarł w wieku 83 lat w słoneczną sobotę rano,12. października 2024 r., w Białymstoku. Został biskupem młodo, mając 37 lat, jako pierwszy polski biskup, mianowany przez Jana Pawła II. Arcybiskup Ozorowski przybywał do Łomży, m.in., na święcenia biskupie ks. Janusza Stepnowskiego w 2011 r. i otwarcie Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich Muzeum Diecezjalnego w 2012 r. oraz przewodniczył mszy św. podczas pożegnania w Katedrze biskupa pomocniczego Tadeusza Zawistowskiego (1930-2015).
Jubileusz MPK
Zaczęło się 15. lipca 1969 roku – jak policzył prezes Janusz Nowakowski. Dziś w Hali Kultury Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji świętowało swoje 55-lecie.
Jesienny weekend
W najbliższy weekend czeka nas typowa polska jesień z częstymi zmianami w pogodzie i odczuwalnym ochłodzeniem. Piątek będzie wietrzny, pochmurny i miejscami deszczowy. Sobotni poranek lokalnie mroźny i mglisty, ale w dzień dużo słońca i słaby wiatr. W niedzielę, za sprawą układu niskiego ciśnienia, pogoda ponownie się zmieni na wietrzną i deszczową. Kolejny tydzień dość chłodny, z temperaturą w dzień około 12°C i lokalnymi opadami deszczu; okresowo będą pojawiały się także rozpogodzenia.