Turniej Młodziczek Łomża Cup w słońcu i deszczu
12. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Tenisie Łomża Cup dobiegła końca. - Kapryśna aura odegrała główną rolę, uniemożliwiając dokończenie rywalizacji sportowej 16 dziewczętom – opisuje wydarzenia od soboty do poniedziałku trener Tomasz Waldziński z UKS Return Łomża. Po konsultacji z Polskim Związkiem Tenisowym sędzia Janusz Sewastianów podjął w poniedziałek o godzinie 12. decyzję o zakończeniu zawodów na etapie już rozegranych spotkań.
Jaguar Gdańsk triumfatorem Łomża Cup 2026
66 meczów, trzy pełnowymiarowe boiska Stadionu Miejskiego i dwanaście drużyn z Polski oraz Litwy. Za nami kolejna edycja turnieju „Łomża Cup 2026”, w którym w tym roku rywalizowali młodzi piłkarze z rocznika 2013.
Koszykarka Ania leci do USA
Anna Trzonkowska, zawodniczka Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży, obok tytułu Najlepszej Zawodniczki Drużyny otrzymała voucher na wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie weźmie udział w koszykarskim campie szkoleniowym.
Koszykarki SP 4 Łomża w krajowym finale ORLEN Orlik Basket Cup
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży znalazła się w gronie 16 najlepszych szkolnych drużyn koszykarskich w Polsce. Łomżanki awansowały do Wielkiego Finału ORLEN Orlik Basket Cup by Jeremy Sochan, który odbył się w dniach 12–14 czerwca 2026 roku w ERGO ARENIE w Gdańsku i w Sopocie.
Słońce i deszcz na kortach Turnieju Łomża Cup 2026
16 dziewcząt w wieku od 12 do 14 lat rywalizuje w Turnieju Łomża Cup 2026 na dwóch kortach tenisowych na świeżym powietrzu przy III Liceum Ogólnokształcącym. Sobota zapowiadała się dla sędziego Janusza Sewastianowa pracowicie, ponieważ zaplanowano 16 meczów w 2 grupach, kiedy nagle ok. godziny 13. gruchnęła z nieba ulewa. Strugi wód spowodowały, że nawierzchnia z mączki ceglanej błyskawicznie zamieniła się w lustra jezior. Po pół godzinie lać przestało, a organizatorzy przystąpili do ściągnięcia wody odkurzaczem przemysłowym. Po godzinie 15. mecze wznowiono.
Jubileusz sportowy Prefbet Śniadowo Łomża
Lekkoatleci reprezentujący 7 województw, 27 klubów oraz 3 europejskie kraje spotkali się w środę 10 czerwca na stadionie przy ulicy Zjazd 18, by na sportowo świętować 20-lecie działalności w naszym mieście Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego PREFBET ŚNIADOWO ŁOMŻA.
Wicemistrz Polski z Jednaczewa podnosi 155 kilo
Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Parapodnoszeniu Ciężarów odbywały się w Hali 100-lecia Klubu Sportowego Cracovia w Krakowie 5. - 7. czerwca br. Drugie miejsce i srebrny medal w wyciskaniu sztangi leżąc zdobył 36-letni Kamil Jesionkowski. Mieszkaniec Gminy Łomża wystąpił tam jako zawodnik w barwach Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych Start z Białegostoku. Łomżyniak na ławeczce osiągnął imponujący wynik, wyciskając aż 155 kilogramów.
Miting na stadionie z okazji 20-lecia Klubu w Łomży
- Walczymy o minimum na mistrzostwa Europy juniorów młodszych – powiedział 16-letni Mateusz Bujno, zawodnik z Klubu Sportowego Prefbet Sonarol, i kilkanaście minut później pobiegł na 400 metrów przez płotki, osiągając czas poniżej minimum 55 sekund: 53, 81 s. Na stadionie w Łomży podczas środowego mitingu z okazji 20-lecia LŁKS Prefbet Śniadowo - Łomża (działającego 7 lat wcześniej jako LUKS Prefbet Śniadowo) rywalizowało około 200 zawodników, w tym niezawodna Martyna Krawczyńska, która zdobyła 2. miejsce na dystansie 1 500 m. Pogoda nareszcie dopisała.
W weekend startuje „Łomża Cup”
Już w najbliższy piątek, 12 czerwca, na boiskach Stadionu Miejskiego w Łomży rozpocznie się kolejna edycja piłkarskiego turnieju „Łomża Cup”. W tegorocznych zmaganiach udział wezmą zawodnicy urodzeni w 2013 roku, a rywalizacja potrwa przez trzy dni — do niedzieli, 14 czerwca.
Radość zamieniła się w smutek. ŁKS Łomża przegrywa baraż z Górnikiem Polkowice
Była radość, nadzieja i wielka wiara w awans. Został żal, smutek i poczucie niewykorzystanej szansy. ŁKS Łomża przegrał przed własną publicznością z Górnikiem Polkowice 2:3 w meczu barażowym o II ligę. Dla łomżyńskiego zespołu oznacza to koniec marzeń o awansie.
„Wszystko zaczyna się od marzeń”. Łomża z ministerialnym wsparciem na pełnowymiarowe boisko przy SP nr 9
– Wszystko zaczyna się od marzeń. Ta inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie rodziców z Młodzieżowego ŁKS-u, z roczników 2009, 2010 i 2011. To oni jako pierwsi zwrócili uwagę na problem braku dostępności pełnowymiarowego boiska – mówił Łukasz Uściłowski, prezes Młodzieżowego ŁKS-u, po konferencji prasowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży. Jak podkreślał, nowe boisko zmieni możliwości treningowe nie tylko MŁKS-u, ale wszystkich dzieci uprawiających piłkę nożną w mieście.
ŁKS Łomża dostał licencję na grę w II lidze
Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała ŁKS-owi Łomża licencję na rozgrywki Betclic 2. ligi w sezonie 2026/2027. Decyzja zapadła po rozpatrzeniu odwołania klubu od wcześniejszego nieprzyznania licencji.
Igor Kamiński z minimum na mistrzostwa Europy U18
Bardzo udane starty mają za sobą lekkoatleci PREFBET-SONAROL Łomża. Największym wydarzeniem ostatnich dni jest dobry występ Igora Kamińskiego, który w biegu na 800 metrów uzyskał minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na mistrzostwa Europy U18.
ŁKS Łomża zagra w barażach o II ligę
W ostatnim meczu sezonu ŁKS Łomża na własnym stadionie pokonał Mławiankę Mława 2:1 i utrzymał drugie miejsce w tabeli III ligi, grupy I. To oznacza, że już w najbliższą środę łomżyńska drużyna rozpocznie walkę w barażach o awans do II ligi.
ŁKS Łomża bez licencji na grę w II lidze
ŁKS Łomża nie otrzymał w pierwszej instancji licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach Betclic 2. ligi w sezonie 2026/2027. Decyzję podjęła Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN, która rozpatrywała wnioski klubów z Betclic 3. ligi mających możliwość awansu na szczebel centralny.
Zginął młody sportowiec Patryk Boniecki (2005 – 2026)
Środowiskami sportowymi w Łomży, województwie podlaskim i Polsce wstrząsnęła niespodziana wiadomość, że w niedzielę zginął utalentowany zawodnik Patryk Boniecki (+ 21) z Bokserskiego Klubu Sportowego Tiger. Znający Patryka mówią: skromny i grzeczny, pracowity i sympatyczny. Medalista Mistrzostw Polski i absolwent „Mechaniaka” miał w chwili tragicznej śmierci zaledwie 21 lat... Rodzina śp. Patryka Bonieckiego zwróciła się do środowiska sportowego oraz społeczności lokalnych o zbiórkę funduszy na sprowadzenie ciała młodego sportowca z zagranicy do Ojczyzny.
Turniej tenisa stołowego LZS 2026
Ponad 60 uczniów z 12 szkół powiatu łomżyńskiego wzięło udział w Powiatowych Mistrzostwach LZS Łomża w indywidualnym tenisie stołowym. Turniej odbył się w sobotę, 23 maja, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jarnutach.
Dwa awanse na Mistrzostwa Polski U18 dla zawodników z Łomży
W Białymstoku odbył się 1. Mityng Kwalifikacyjny POZLA 2026, którego głównym celem było uzyskiwanie wyników dających prawo startu w mistrzostwach Polski.
Aleksandra Waldzińska triumfowała w turnieju Pisz-Point Junior Cup U-12
Aleksandra Waldzińska z UKS Return Łomża wygrała turniej tenisowy WTK – Pisz-Point Junior Cup U-12, rozegrany w dniach 16–17 maja 2026 roku w Mrągowie. Zawody, organizowane przez Stowarzyszenie Klub Tenisowy Pisz-Point, odbyły się przy ul. Giżyckiej 6 i miały rangę 5 w kalendarzu Polskiego Związku Tenisowego.
Złoto Malwiny na Mistrzostwach Świata
Reprezentacja Polski znakomicie zaprezentowała się podczas XX Mistrzostw Świata Niesłyszących w szachach, które odbyły się w dniach 6–15 maja 2026 roku w Roquetas de Mar w Hiszpanii. Polacy wrócili z imponującym dorobkiem 13 medali: 5 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowych. Mocnym punktem zespołu była absolwentka łomżyńskiego „Ekonomika” Malwina Szewczyk, a także jej dziadek i trener, łomżyniak Sławomir Sobociński, pełniący funkcję trenera głównego kadry narodowej.