Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców w Łomży w ramach programu “Bądź gotowy na KseF”

28 listopada w Parku Przemysłowym w Łomży odbędzie się szkolenie „Bądź gotowy na KSeF” przygotowane dla przedsiębiorców. To ważna kwestia, ponieważ od 1 lipca 2024 roku e-faktury staną się obowiązkowe dla podatników VAT, zaś dla osób zwolnionych termin ten przypada na 1 stycznia 2025 roku. Wprowadzenie KSeF dotknie większości przedsiębiorców, a odpowiedzialność za jego wdrożenie spoczywa na właścicielach firm, niezależnie od tego, czy korzystają z usług biura rachunkowego czy rozliczają się samodzielnie.

Program „Bądź gotowy na KSeF” realizowany jest przez Ogólnopolską Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) i został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów. Do tej pory w ramach programu OSCBR przeszkoliło ponad 400 biur rachunkowych podczas kilkunastu szkoleń w całym kraju. Teraz sieć chce skupić się na przedsiębiorcach, których obowiązek będzie dotyczył bezpośrednio. 

Bezpłatne szkolenie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Parku Przemysłowego Łomża przy ulicy Gen. Wł. Sikorskiego 166 w godzinach 16:00-18:00. 

„Bądź gotowy na KSeF” to kompleksowy program szkoleniowo-edukacyjny skierowany do przedsiębiorców i biur rachunkowych. W projekcie przewidziano szkolenia merytoryczne i techniczne, które ułatwią przejście przez nadchodzącą cyfrową rewolucję - obowiązkową dla wszystkich przedsiębiorców. 

Co to jest KSeF?

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur, to system informatyczny umożliwiający wystawianie i odbieranie faktur z centralnego systemu zarządzanego przez Ministerstwo Finansów. Każda faktura w systemie KSeF otrzyma unikalny numer identyfikacyjny, umożliwiając ujednolicenie i cyfrowe udostępnienie transakcji. Dodatkowo organy podatkowe będą miały możliwość weryfikacji transakcji i danych zawartych w e-fakturach.

E-faktury będą jednolitą strukturą wymaganą przez Ministerstwo Finansów. Faktury nieposiadające określonej struktury, niezintegrowane z Ministerstwem Finansów, nie zostaną uznane za e-faktury.

Gdzie znaleźć wsparcie i więcej informacji?

Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania e-faktur oraz zmian wynikających z wprowadzenia KSeF, a także opis programu szkoleniowego „Bądź Gotowy na KSeF” dla biur rachunkowych dostępne są na stronie: https://lp.oscbr.pl/ksef. Dodatkowo udział w szkoleniach pozwoli lepiej przygotować się na nadchodzące zmiany.

 

źródło: OSCBR


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę