Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Sieć Dino wzmacnia ekspansję w regionie

Główne zdjęcie
Sklep Dino w Łomży

W 2025 roku za 140 mln zł Dino Polska planuje otworzyć swoje centrum logistyczne 60 km od Łomży. Jak czytamy w komunikacie giełdowym, wybór padł na gminę Białą Piską.

Zarząd „DINO POLSKA” S.A. („Spółka”) informuje, że 6 listopada 2023 r. została podjęta decyzja w sprawie budowy trzech nowych centrów dystrybucyjnych Spółki w gminach: Biała Piska (województwo warmińsko-mazurskie), Janów Lubelski (woj. lubelskie), Morawica (woj. świętokrzyskie) („Inwestycja”) - czytamy w komunikacie. 

W Skład centrów dystrybucyjnych mają wejść: m.in. mroźnia, chłodnia, magazyny z kontrolowaną temperaturą, magazyn suchy oraz część socjalno-biurowa wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi, miejscami parkingowymi i własnym, ekologicznym źródłem zasilania w energię elektryczną w postaci instalacji fotowoltaicznej o mocy 1MW. Planowana łączna powierzchnia magazynowa każdego centrum dystrybucyjnego wyniesie ok. 45 tys. metrów kwadratowych. 

Spółka koszt inwestycji na jedno centrum szacuje na około 140 mln zł netto, a pieniądze pochodzić mają ze środków własnych. Centrum dystrybucyjne pomóc ma ekspansji w tej części Polski. W Wielkopolsce, skąd wywodzi się sieć, na 100 tys. mieszkańców przypada 15,1 sklepu, to w województwie podlaskim już tylko 2,4.

Na koniec września Dino Polska dysponowało 2,34 tys. sklepów. Zysk netto grupy wyniósł w III  kwartale br. 424 mln zł, (rok wcześniej było to 339,4 mln zł). Przychody po trzech kwartałach 2023 wyniosły wyniosły 18,97 mld zł (wzrost 20,6%).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę