Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Pepees jeszcze nie Skotnickich

cz so, 10 lutego 2018 13:05

Nie ponad 30 milionów, a niespełna 11 milionów akcji spółki PEPEES kupią bracia Maksymilian i Michał Skotniccy, którzy w styczniu ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki po 1,45 zł za sztukę. Zainteresowani ofertą właściciele akcji łomżyńskiej spółki chęć ich sprzedaży mogli zgłaszać do czwartku. Bracia Skotniccy chcieli skupić w swoich rękach większość akcji spółki i przejąć nad nią kontrolę. Teraz to się nie udało.

Działki w Podstrefie Łomża znowu nikt nie chciał

cz wt, 06 lutego 2018 10:34

Po raz trzeci nie udało się znaleźć nabywcy na ostatnią już i największą działkę w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To blisko 2,5 ha gruntu przy ulicy Ciepłej. Miejską działkę wystawiono na sprzedaż za 2 mln 290 tys. zł netto, choć wcześniej nikt nie chciał jej kupić za niespełna 1,4 mln zł.

Lider Polskiego Biznesu z Łomży

cz pon, 29 stycznia 2018 14:33

Józef Kosiorek prezes i założyciel firmy Fargotex z Łomży odebrał Złotą Statuetekę Lidera Polskiego Biznesu przyznaną przez Business Centre Club. Ta najważniejsza z polskich organizacji gospodarczych podczas specjalnej gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie nagrodziła najlepszych polskich przedsiębiorców. W uzasadnieniu BCC czytamy, że Fargotex i prezes Kosiorek zostali nominowani do tej nagrody za konsekwentne umacnianie pozycji na rynku, systematyczne wzbogacanie oferty produktowej jak również wrażliwość na potrzeby społeczne.

Proponowana przez Skotnicckich „cena odzwierciedla wartość godziwą” Pepees-u

cz cz, 25 stycznia 2018 10:34

W piątek rusza przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji łomżyńskiego Pepees-u przez braci Michała i Maksymiliana Skotnickich. W ogłoszonym wezwaniu chcą kupić blisko 31,5 miliona akcji spółki i przejąć kontrolę nad firmą. Za akcję chcą płacić po 1,45 zł. Zarząd Pepees w swoim stanowisku dotyczącym wezwania „jest zdania, iż zaproponowana w Wezwaniu cena odzwierciedla wartość godziwą Spółki”.

Bój o Pepees

cz wt, 23 stycznia 2018 09:54

Michał Skotnicki, dziś trzeci największy akcjonariusz łomżyńskiej spółki PEPEES, ale także m.in. prezes BBI Development, do której należy także słynny warszawski wieżowiec „Złota 44”, chce przejąć kontrolę nad łomżyńską firmą. Zamierza wykupić ponad 30 milionów akcji spółki.

Trendy i prognozy: wypożyczalnie aut z 007 London Escorts.

mm so, 20 stycznia 2018 11:38

Rynek wypożyczalni samochodów przeżywa obecnie dynamiczny wzrost. Skąd bierze się ten nieustanny rozwój i jakie prognozy mają eksperci rynkowi na najbliższe lata?

„Jeden” efekt prezydenckiego programu

cz śr, 10 stycznia 2018 15:07

Od ponad roku Łomża ma program „Przedsiębiorcza Łomża – otwarta na biznes”, a od blisko roku formalnie obowiązują uchwały, które dają przedsiębiorcom chcącym zainwestować w mieście, czy stworzyć tu nowe miejsca pracy, możliwości skorzystania z ulg w podatkach od nieruchomości. W zapowiedziach władz miały one dobitnie pokazać, że warto w Łomży inwestować. Póki co efekt jest jeden - to znaczy jeden przedsiębiorca.

Piątnica to jedna z najsilniejszych marek w Polsce

cz cz, 16 listopada 2017 13:35

Organizacja Superbrands ogłosiła wyniki XII edycji badania siły marki w Polsce. W tym roku po raz pierwszy tytuły przyznali wyłącznie konsumenci. Na 6 miejscu listy marek, które uzyskały najwyższe ogólne noty (po uwzględnieniu liczebności kategorii) znalazła się „Piątnica”. Przegrała m.in. z Google, ale wygrała np. z Facebook.

Spełniają swoje marzenia

cz cz, 24 sierpnia 2017 16:30

- To jest nasze marzenie, które właśnie się spełnia – mówi Beata Babińska, prezes wywodzącej się z Łomży AQUATECH S.A.. W piątek po raz pierwszy akcje tej spółki będą notowane na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. - Na giełdę nie idziemy po pieniądze. Idziemy po prestiż i większe możliwości rozwoju i ekspansji na rynkach polskim i zagranicznych – dodaje Wojciech Babiński, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki. - Chcemy być co najmniej mocnym drugim graczem na rynku w Polsce – podkreśla, zaznaczając, że prawdziwy boom na produkowane w Łomży m.in. drugiej generacji przydomowe oczyszczalnie bezprądowe dopiero się zaczyna.

„Orzeł Dystrybucji” z Łomży

cz pon, 01 maja 2017 10:42

Łomżyńska hurtownia alkoholi należąca do Wandy Wałkuskiej została uhonorowana certyfikatem „ORZEŁ Dystrybucji FMCG”. To program branżowych magazynów Życie Handlowe oraz Kosmetyki, którego celem jest promowanie uczciwych i rzetelnych firm handlowych, oraz integracja polskiego środowiska kupieckiego.

Przedsiębiorcy zyskali możliwość zwolnień od podatku w Łomży

cz wt, 11 kwietnia 2017 09:41

Zaczynają obowiązywać marcowe uchwały Rady Miejskiej Łomży w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którzy wchodzą do miasta oraz tych, którzy inwestując tworzą nowe miejsca pracy. To pakiet z uchwalonego jeszcze jesienią ubiegłego roku program „Przedsiębiorcza Łomża – otwarta na biznes”. Wówczas podjęte uchwały o zwolnieniach zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Do tych podjętych ponownie 22. marca br. zastrzeżeń nie było. Dwa tygodnie temu zostały opublikowane w Denniku Urzędowym Województwa Podlaskiego i wchodzą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Szamba z Łomży podbijają Polskę

JJS pt, 31 marca 2017 13:26

Firma Szamba24 jest największym polskim producentem i dystrybutorem szczelnych szamb oraz zbiorników żelbetonowych. 30 lat doświadczenia w branży daje łomżyńskiej firmie olbrzymią przewagę nad konkurencją, dzięki czemu oferuje ona najtańsze i jednocześnie najsolidniejsze w kraju zbiorniki. Ich odbiorcami są klienci indywidualni oraz firmy i instytucje z całej Polski.

PEPEES zarabia więcej

cz pon, 13 marca 2017 10:46

Ubiegłoroczny zysk netto grupy Pepees-u wyniósł niemal 17,6 milionów złotych wobec niespełna 6 mln zł rok wcześniej – podała spółka w komunikacie o wstępnych wynikach finansowych za 2016 rok. Podane przez zarząd PEPEES wstępne wyniki finansowe wskazują, że przychody spółki ze sprzedaży wzrosły w ubiegłym roku do 143 mln 767 tys. zł wobec 107 mln 927 tys. zł w 2015 roku, a całej Grupy Kapitałowej z 141.553 tys. zł do 185 mln 675 tys. zł.

Koszty złych decyzji władzy...

cz cz, 19 stycznia 2017 08:50

Miejscy urzędnicy potwierdzają nasze wcześniejsze informacje, że był inwestor zainteresowany kupnem największej niemal 2,5 ha działki w Podstrefie Łomża SSSE. Przedsiębiorca za kilkanaście tysięcy złotych wykupił specyfikację przetargową dotyczącą nieruchomości położonej przy ul. Ciepłej, ale później nie złożył oferty kupna działki. - Władze Łomży nie dysponują oficjalną informacją o powodach niezłożenia oferty kupna tej działki – przekazuje Łukasz Czech w odpowiedzi na pytanie czy tym powodem mogło być przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego? Zgodnie z nim połowa rzekomo „inwestycyjnej” działki przeznaczona jest pod usługi z zakresu turystyki, gastronomi i handlu, które w strefach ekonomicznych są niedozwolone, a na drugiej połowie „pod zabudowę produkcyjno – techniczną i usługową”, zabudować można tylko do 50% terenu.

Największej działki w Podstrefie (ekonomicznej) Łomża znowu nikt nie chciał

cz śr, 04 stycznia 2017 18:04

Około 550 tys. zł zapłaci inwestor za hektarową działkę przy ulicy Spokojnej. Do końca 2019 roku za około 10 mln zł ma na niej zbudować zakład w którym pracę znajdzie 25 osób. To była przedostatnia wolna działka w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej. Wystawiana jednocześnie na sprzedaż, także będącą w Podstrefie działka po powierzchni niemal 2,5 ha przy ciepłowni miejskiej, znowu nie znalazła amatora.

Pierwszy inwestor w podstrefie ekonomicznej w Szczuczynie

cz śr, 21 grudnia 2016 10:08

Pierwsza firma zainwestuje w podstrefie Szczuczyn Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zarząd strefy wydał zezwolenie na prowadzenie działalności firmie Torpol z Grajewa, która zainwestuje w Szczuczynie ma zainwestować w Szczuczynie minimum 3 mln zł i zatrudnić sześciu nowych pracowników.

Teraz warto ubezpieczyć mieszkanie!

JJS pt, 25 listopada 2016 13:07

Trwa okres ożywienia na rynku mieszkaniowym – jedni, myśląc już o świętach zaczynają meblować swoje cztery kąty, inni dopieszczają odświeżone mieszkanie po wakacyjnym remoncie, a są też tacy, którzy wreszcie urządzają się w swoim nowym wymarzonym M.

Masz pomysł na własny biznes? Zacznij współpracę z Inkubatorem Ludzi Biznesu!

cz pt, 11 listopada 2016 12:08

Czym jest StartUp? W jaki sposób efektywnie wykorzystać swoją kreatywność, a pasję zamienić w dobrze prosperujące przedsiębiorstwo? Skąd pozyskać środki na finansowanie działalności firmy i jak nie zniechęcić się pierwszymi porażkami? Na te i inne pytania odpowiadał pan Maciej Truchel z Fundacji Inkubator Ludzi Biznesu (ILB).

Ostatnie działki w Podstrefie (ekonomicznej) Łomża

cz cz, 03 listopada 2016 10:17

Dwie ostatnie działki w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej zostały ponownie wystawione na sprzedaż. Chodzi jedną hektarową działkę na terenach „za Gaspolem” oraz działkę po powierzchni niemal 2,5 ha przy ciepłowni miejskiej. W przypadku pierwszej z działek to już czwarta próba jej sprzedania, druga na przetarg trafia po raz drugi.

OSM Piątnica Innowatorem Rynku Spożywczego

cz śr, 19 października 2016 18:20

OSM Piątnica jest najbardziej innowacyjną firmą polskiego rynku spożywczego. Tytuł „Innowator Rynku Spożywczego 2016” przyznali dziennikarze magazynu Rynek Spożywczy oraz portali portalspozywczy.pl i dlahandlu.pl za – jak uzasadniła kapituła konkursu – „wyprzedzające spojrzenie na rynek i rozwój dzięki elastycznemu dopasowywaniu do zmieniających się potrzeb klientów”. Nagrodę dobrał Łukasz Kalinowski, od niedawna wiceprezes OSM Piątnica.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę