Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Cegiełka silikatowa do rozwoju gospodarki

cz wt, 24 września 2019 16:01

- Sądzę, że przez ten nowo otworzony zakład dokładamy niewielką cegiełkę silikatową do rozwoju polskiej gospodarki – mówił Jerzy Michalak, prezes PPB PREFBET w Śniadowie otwierając nowy zakład produkcji innowacyjnych wyrobów silikatowych. - To największa inwestycja w historii firmy Prefbet Śniadowo – dodawał podając, że kosztowała około 16 mln zł, ale około 6 mln zł to unijna dotacja. Dzięki nowemu zakładowi wzrost zatrudnienia Prefbecie zwiększy się o niecałe 7%, a wzrost przychodów firmy ma wynieść co najmniej 21%.

Przedsiębiorcy z Łomży i okolic w kolejkach po dotacje na prąd

mm pt, 26 lipca 2019 13:39

Dziesiątki ludzi stanęło w kolejce do stanowisk pracowników PGE przy alei Legionów w Łomży, żeby złożyć oświadczenie, zgodnie z którym zachowają ewentualnie prawo do dotacji rządowej na opłacenie rachunków za energię elektryczną. To wynik nowelizacji w tzw. ustawie prądowej, która w drugiej połowie 2019 r. przyznaje prawo do starych cen prądu z 2018 r. odbiorcom prywatnym.

Nowe otwarcie łomżyńskiego ELDORU

JJS wt, 23 lipca 2019 12:28

Lubimy wracać do miejsc, w których zostaliśmy profesjonalnie obsłużeni, kupując towar wysokiej jakości w korzystnych cenach. W zakresie asortymentu elektryczno-elektronicznego dla klientów indywidualnych i hurtowych w Łomży zapewnia to wszystko Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe ELDOR; firma od lat wiodąca na rynku, teraz zaś jeszcze bardziej otwierająca się na klienta. Efekty to nowa odsłona sklepu internetowego, regularne akcje promocyjne, jeszcze większy wybór artykułów od A do Z, a przede wszystkim niezwykle korzystne ceny: już po pierwszym zakupie w sklepie internetowym otrzymuje się rabaty nawet do 50%.

Unijne wsparcie dla przedsiębiorców

cz cz, 14 lutego 2019 13:48

95 milionów złotych rozdzielił pomiędzy 36 firm Zarząd Województwa Podlaskiego. To rozstrzygniecie ubiegłorocznego konkursu na unijne dotacje dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Wśród zwycięzców są także firmy z Łomży i regionu m.in. Zakłady Spożywcze BONA czy Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów PREFBET.

OSM Piątnica coraz lepsza

cz cz, 10 stycznia 2019 18:33

Tylko z najlepszego mleka mogą powstać najlepsze produkty – mówią mleczarze z OSM Piątnica. Spółdzielnia od lat stosuje w skupie mleka dwukrotnie wyższe standardy jakości niż przewidują to przepisy, a teraz, jako pierwsza w Polsce, wprowadziła nową, najwyższą klasę skupowanego mleka – klasa „premium”. Charakteryzuje się ona pięciokrotnie wyższą normą jakości niż przewidują to wymagania unijne. Wysiłki Spółdzielni doceniane są także na... świecie. Właśnie otrzymała "dyplom uznania" Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt.

W Nowogrodzie opracują filtry, by także z oczyszczalni w Łomży tak nie śmierdziało?

cz wt, 16 października 2018 16:48

To ma być pierwszy zakład w podstrefie ekonomicznej w Nowogrodzie. Firma Grajan z Wielkopolski kupiła 1,2 ha gruntu i rusza z budową laboratorium, w którym mają być opracowywane i testowane innowacyjne technologie biofiltracji wody i powietrza. Na projekt otrzymała 10 mln zł dotacji z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020. - My nie zajmujemy się przetwarzaniem odpadów, my jesteśmy dostawcą urządzeń – mówi Cezary Łukaszuk, zapewniając że zakład nie będzie miał wpływu na okoliczne środowisko. - Laboratorium otwieramy tu, a nie w Wielkopolsce, bo w naszym rejonie nie ma takich możliwości dotacyjny – dodaje Krzysztof Wojtecki.

OSM Piątnica wśród najbardziej inspirujących firm Europy

cz wt, 16 października 2018 16:00

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała wyróżnienie w raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” opublikowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie (London Stock Exchange). OSM Piątnica znalazła się w raporcie jako jedna z 30 polskich firm i jako jedyna reprezentująca branżę mleczarską.

„Razem możemy więcej”

cz pon, 08 października 2018 19:06

Plan Morawieckiego to „śmiały projekt cywilizacyjnej przebudowy naszego państwa i naszej gospodarki” - mówił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, podkreślając, że aby osiągnąć sukces obok zaangażowania świata gospodarki i nauki konieczny jest trzeci komponent – samorząd. Wicepremier Gowin uczestniczył w otwarciu II Międzynarodowego Forum Gospodarczego „Nauka – Biznes – Administracja”, które odbywa się w Łomży. - Naszym marzeniem jest, aby to nasze Forum było platformą do wymiany myśli, ale i stworzenia rozwiązań pionierskich na ścianie wschodniej Polski, a może i całego kraju – mówiła dr Agnieszka Muzyk, kierująca Łomżyńskim Forum Samorządowym, które wraz z MNiSzW współorganizuje dwudniowe wydarzenie.

Anioły łomżyńskiego biznesu

cz pt, 05 października 2018 09:14

Iwona Gosk w kategorii „Kobieta Biznesu”, Nemitech jako „Debiut Roku”, Bona - „Firma z sercem”, Ubojnia Zwierząt w Podgórzu to „Pracodawca Jutra”, Sonarol „Inwestor Roku”, Monika Żochowska „Ambasador Ziemi Łomżyńskiej”, Edpol – „Firma Roku”, a Pepees to Super Anioł. Pod raz drugi samorządowcy z miast i powiatu wyłonili Łomżyńskie Anioły Biznesu. Statuetki wręczono podczas wieczornej gali w Kinie Millenium.

„Ambasador Ziemi Łomżyńskiej” i „Firma z sercem”... do wyboru

cz cz, 02 sierpnia 2018 13:59

Trwa druga edycja konkursu „Łomżyńskie Anioły Biznesu”. To wspólne przedsięwzięcie władz miasta i powiatu oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Nagroda ma być wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Łomży i Powiatu Łomżyńskiego. Wśród 8 laureatów 2 najważniejszych mają wybrać mieszkańcy głosując przez internet. Głosowanie właśnie ruszyło.

Idealna lokalizacja dla każdego biznesu

JJS pt, 29 czerwca 2018 13:27

Często bywa tak, że mamy pomysł i środki na stworzenie firmy, albo myślimy o jej rozwoju i ekspansji, ale brakuje nam ku temu odpowiedniej lokalizacji. Sprawdzamy więc kolejne miejsca i ciągle coś jest nie tak: nieodpowiedni metraż bądź nie taka funkcjonalność budynków, za mała powierzchnia terenu, problemy z dojazdem bądź zbyt bliskie sąsiedztwo, uniemożliwiające otwarcie zakładu produkcyjnego. Okazuje się jednak, że czasem nie trzeba szukać daleko, bo idealne rozwiązanie jest tuż obok: kompleks wielofunkcyjnych budynków na trzech działkach w bardzo korzystnej cenie, dających praktycznie nieograniczone możliwości na podjęcie własnej działalności, stworzenia bądź rozwinięcia istniejącego już biznesu.

Z bezrobotnego do przedsiębiorcy

cz śr, 20 czerwca 2018 17:53

Nawet do blisko 40 tys. zł wsparcia można otrzymać na założenie własnej firmy. Oferta jest ograniczona jedynie do 40 osób z Łomży i 18 innych samorządów zrzeszonych w Łomżyńskim Forum Samorządowym z zachodniej części województwa podlaskiego. Warunkiem niezbędnym, aby starać się o wsparcie, jest ukończony 30. rok życia i… bezrobocie. Nabór trwa do 2 lipca, ale może zostać zakończony wcześniej jeśli przekroczona zostanie liczba 100 chętnych.

Samorządowcy zapraszają przedsiębiorców do Aniołów

cz cz, 07 czerwca 2018 13:21

W Łomży i na terenie Powiatu Łomżyńskiego zarejestrowanych jest około 10 tysięcy firm i podmiotów gospodarczych. Przed rokiem do organizowanego przez samorządowe władze konkursu Łomżyńskie Anioły Biznesu zgłosiło się 46 z nich. W tym roku samorządowcy liczą, że chętnych na nagrody będzie znacznie więcej, tym bardziej, że do sześciu dotychczasowych dołożono dwie dodatkowe kategorie: kobieta biznesu i Super Anioł.

Wchodzi w życie „Konstytucja biznesu”

cz pon, 30 kwietnia 2018 11:18

Zamierzasz rozpocząć działalność? 30 kwietnia 2018 r. weszły w życie ustawy, które tworzą „Konstytucję biznesu”. Ustawy te wprowadzą zmiany w ubezpieczeniach społecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym osób, które rozpoczynają prowadzenie działalności po raz pierwszy bądź po długiej przerwie.

Pepees „wspólnie ponownie osiągnęliśmy sukces”

cz pt, 30 marca 2018 08:27

Przychody wynoszące blisko ćwierć miliarda złotych i zysk netto na poziomie 13,4 mln zł – to podstawowe wyniki Grupa Pepees za 2017 r. To jedyna łomżyńska spółka notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W stosunku do poprzedniego roku przychody Pepees-u są o ponad 20% wyższe, ale zysk jest o kilka milionów mniejszy. Prezes Wojciech Faszczewski podkreśla, że mimo to 2017 rok był kolejnym dobrym rokiem.

Dzień Kobiet pracowitych, odważnych i przedsiębiorczych

cz cz, 08 marca 2018 13:18

Żółte tulipany, czerwone goździki i róże herbaciane to kwiaty, jakie otrzymały kobiety, prowadzące firmy w Łomży lub z Łomżą związane, jak producentka ściereczek do demakijażu twarzy Monika Żochowska, której produkty sprzedawane są w ponad 50 krajach świata. - Dawno nie świętowałam Dnia Kobiet w tak uroczystym gronie – mówiła do eleganckich łomżyńskich bizneswomen i panów w Parku Przemysłowym Łomża, gdzie prezydent Mariusz Chrzanowski i prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Grzegorz Rytelewski złożyli życzenia, wręczyli kwiaty i podziwiali panie, że zajmują się rodzinami, dbają o dzieci i mężów, mają czas gotować, poprać, sprzątnąć i na biznes.

Dumni z Piątnicy

cz wt, 27 lutego 2018 08:30

Marka „Piątnica” warta jest niemal 405 milionów złotych. Na tyle wycenili ją specjaliści na potrzeby tworzonego przez dziennik Rzeczpospolita Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek za 2017 rok. Ranking przeprowadzano po raz 14. Jednym z podrankingów jest „Siła Marki”. Tu OSM Piątnica zajęła 10. miejsce w zestawieniu 100 najsilniejszych marek w kraju.

Ostatni dzień na JPK_VAT

cz pon, 26 lutego 2018 09:54

Dziś jest ostatni dzień na wysłanie przez mikroprzedsiębiorców JPK_VAT za styczeń 2018 r. Tylko w Łomży i okolic powinno po wysłać blisko 3,5 tys. mikroprzedsiębiorców. - W poniedziałek 26 lutego urzędy skarbowe w całej Polsce zapewnią wsparcie telefoniczne do godziny 22.00 – zapowiedział Paweł Cybulski, wiceminister finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Pionierskie rozwiązania firmy Center-Mebel

JJS pt, 16 lutego 2018 13:44

Łomżyńska hurtownia płyt i okuć meblowych Center-Mebel nie ustaje w staraniach o zapewnienie swym klientom produktów i usług najwyższej jakości. Jako jedyna firma w Polsce proponuje więc bezpłatną strefę Coworking, w której docelowy klient może spotkać się ze stolarzem bądź projektantem i spokojnie wybrać interesujące go materiały. Center-Mebel rozwija również swoją markę Manufaktura Łomża – linię frontów systemów Carg, płyt kompaktowych, laminatów HPL i blatów. W ramach tej marki firma proponuje absolutną nowość na polskim rynku: chronione patentem, unikalne rozwiązanie, umożliwiające podwieszenie zlewozmywaka pod blatem wiórowym, co zapewnia nie tylko unikalny design i łatwość użytkowania, ale też bardzo korzystną cenę.

Czas na pierwszy JPK_VAT

cz śr, 14 lutego 2018 18:25

- Do 26 lutego br. blisko 3,5 tys. mikroprzedsiębiorców z Łomży i okolic powinno po raz pierwszy wysłać JPK_VAT – przypomina Radosław Hancewicz z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. We wszystkich urzędach skarbowych ruszyły specjalne dyżury ekspertów, którzy wyjaśniają, jak korzystać z dedykowanej im aplikacji e-mikrofirma i odpowiadają na pytania dotyczące tworzenia oraz przesyłania JPK_VAT. Hnacewicz zapowiada , że dodatkowe dyżury konsultantów dla mikroprzedsiębiorców zostaną zorganizowane również w soboty 17 i 24 lutego, w godzinach od 9.00 do 13.00.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę