Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Kami Grosicki w drużynie Dobroplastu

mm wt, 16 lutego 2021 09:14

Kamil Grosicki podpisał trzyletni kontrakt z firmą Dobroplast i został oficjalnym ambasadorem marki ze Starego Laskowca.

Policja, Urząd Skarbowy i Sanepid w Restauracji Spokojna

mm śr, 10 lutego 2021 19:10

W niedzielę, w ramach akcji #otwieraMY”, Restauracja Spokojna zaczęła przyjmować gości. To pierwszy w mieście otwarty lokal gastronomiczny w ramach buntu przedsiębiorców. Co nie jest zaskoczeniem, od razu pojawiły się kontrole.

Tylko 2 dni na zdobycie dotacji na kapitał obrotowy dla przedsiębiorców

mm pt, 05 lutego 2021 08:27

15. lutego 2021 r. ruszy konkurs na sfinansowanie kapitału obrotowego, czyli bieżącej działalności podlaskich firm, które ucierpiały w wyniku COVID-19. Do dyspozycji 25 mln złotych z funduszy europejskich.

Przez COVID-19 można obniżyć czynsz za lokal

mm cz, 04 lutego 2021 13:51

O obniżenie stawek czynszu najmu lokali, stanowiących własność Miasta, mogą ubiegać się także w tym roku najemcy w związku z epidemią koronawirusa. Prezydent Łomży podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

Nasze Diamenty Forbesa

mm pt, 29 stycznia 2021 13:34

Po raz 13. Polska edycja Forbesa przygotowała ranking najszybciej rozwijających się polskich firm. W zestawieniu znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swą wartość. W województwie podlaskim Diamentem uhonorowano 124 firmy.

Tarcza Finansowa PFR 2.0

mm cz, 21 stycznia 2021 16:48

Od 15 stycznia przedsiębiorcy mogą składać wnioski o subwencje w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0.  O środki mogą ubiegać się mikrofirmy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa z 45 branż najbardziej poszkodowanych w wyniku drugiej fali epidemii COVID-19.

Do 28 lutego PKO BP będzie przyjmował elektroniczne wnioski o subwencję z Tarczy Finansowej PFR 2.0

mm pon, 18 stycznia 2021 17:11

Klienci PKO Banku Polskiego do końca lutego 2021 r. mogą składać wnioski o subwencje z Tarczy Finansowej PFR 2.0 za pośrednictwem bankowości internetowej iPKO albo iPKO biznes. Pomoc o łącznej wartości 13 mld zł jest przeznaczona dla mikro, małych i średnich firm, które musiały ograniczyć działalność gospodarczą w związku z drugą falą pandemii.

ZUS udostępnił informacje o rozliczeniu wpłat za 2020 rok

mm cz, 14 stycznia 2021 11:39

Około 2,5 mln płatników składek otrzymało informacje o saldzie na koniec grudnia 2020 r. i rozliczeniu wpłat z 2020 roku – informuje w komunikacie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Można je zobaczyć na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Od nowego roku należy poinformować ZUS o zawarciu umowy o dzieło

mm so, 26 grudnia 2020 11:30

Przepisy Tarczy antykryzysowej wprowadziły obowiązek informowania ZUS o umowach o dzieło zawieranych od 1 stycznia 2021 roku – informuje Katarzyna Krupicka,regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

BREXIT – Co powinni wiedzieć przedsiębiorcy

mm pon, 21 grudnia 2020 09:45

Niezależnie od tego czy Unia Europejska i Zjednoczone Królestwo (Wielka Brytania i Irlandia Północna) podpiszą umowę w sprawie wzajemnych relacji, czy też nie (tzw. twarde wyjście), od 1 stycznia 2021 r. w Wielkiej Brytanii przestanie obowiązywać unijne prawo celne i podatkowe. Pojawią się kontrole towarów na granicy Unii Europejskiej z tym krajem, zostaną wprowadzone wymogi administracyjne w obszarze odpraw celno-granicznych – przypomina Administracja Skarbowa.

EDPOL najlepszym innowatorem podlaskim wg ZPP

mm śr, 16 grudnia 2020 21:35

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przyznał w Edpol Food&Innovation Sp. z o.o. tytuł najlepszy innowator. Zamiast uroczystej gali w Białymstoku ze względu na pandemię COVID-19, statuetki wręczono podczas wirtualnej transmisji. Wśród laureatów znalazły się także Zakłady Spożywcze „BONA” w kategorii najbardziej efektywnych pracodawców – małe firmy.

OSM Piątnica nie przejmie SM Bielmlek?

mm pon, 14 grudnia 2020 16:11

Zarząd OSM Piątnica informuje, że po przeprowadzonej analizie faktycznej i prawnej stanu przedsiębiorstwa oraz ocenie poziomu ryzyka, związanego z koniecznością ponoszenia kosztów funkcjonowania SM Bielmlek, OSM Piątnica nie będzie kontynuować działań zmierzających do przejęcia SM Bielmlek – czytamy w otrzymanym komunikacie.

Łomża kupuje Braniewo

mm pon, 14 grudnia 2020 15:58

VAN PUR, właściciel m.in. Browaru Łomża kupuje Browar w Braniewie. Właśnie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Van Pur S.A. 100 proc udziałów w spółce Browar Braniewo Sp. z o.o., należącej do Grupy Żywiec. Transakcja może być zakończona jeszcze w tym roku.

OSM Piątnica przejmuje SM Bielmlek

mm pt, 20 listopada 2020 15:42

Rada Wierzycieli wskazała OSM Piątnica jako partnera do restrukturyzacji Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek - informuje Spółdzielnia w przesłanym komunikacie i rozpoczyna prace zmierzające do włączenia zakładu w struktury Spółdzielni.

Mikropożyczki sukcesywnie umarzane

mm śr, 23 września 2020 10:22

- Nie trzeba składać wniosków o umorzenie niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców – uspokaja Maria Gwardys, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP w Łomży. Zgodnie z nowelizacją ustawy z 19 czerwca 2020 r umarzanie odbywa się z urzędu, na podstawie informacji w CEIDG/KRS, o ile działalność jest prowadzona przynajmniej przez 3 miesiące od daty wpływu środków na konto.

Zupełnie bezdotykowe wypłacanie gotówki z bankomatów wdraża firma z Łomży

mm śr, 12 sierpnia 2020 10:53

Innowacyjnym na polskim rynku bankowym wypłacaniem gotówki z bankomatu pochwaliła się łomżyńska firma Novum. Dzięki połączeniu aplikacji mobilnej i kodów QR użytkownik obsługuje bankomat swoją komórką. W dobie koronawirusa i zaleceń epidemicznych, może to być dobry sposób na ograniczenie kontaktu z powierzchniami często dotykanymi przez innych. Niewątpliwie należą do nich bankomaty.

Wsparcie dla przedsiębiorców w czasach zarazy

cz śr, 08 kwietnia 2020 15:26

Wniosek o jednorazową pożyczkę w wysokości do 5 000 zł mikroprzedsiębiorcy już mogą składać, a nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne zostanie ogłoszony w drugiej połowie kwietnia. Powiatowy Urząd Pracy w Łomży poinformował o nowych, realizowanych formach wsparcia dla przedsiębiorców związanych z przeciwdziałaniem i zapobieganiem negatywnym skutkom Covid-19 w gospodarce.

Przedsiębiorcy z Łomży docenieni w Polsce

cz cz, 28 listopada 2019 10:26

Firma ”TORPOL” z Grajewa z branży opakowań papierowych jako jedna z 13 przedsiębiorstw z kraju otrzymała nagrodę główną, a firma EDPOL Food & Innovation z Łomży, jako jedno z 13 w Polsce otrzymała wyróżnienie za innowacje programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2019. Wśród uhonorowanych firm znalazła się także łomżyńska firma Fargotex.

VI WKG. W Białymstoku rozpoczęło się dwudniowe forum gospodarcze

cz śr, 25 września 2019 13:21

Ponad 1500 uczestników, 700 studentów, 200 prelegentów oraz 30 debat - w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku trwa VI Wschodni Kongres Gospodarczy. Podczas sesji inauguracjyjnej (25.09) gości powitał m.in. Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

„Jesteście dumą Łomży, dumą całej Polski”

cz śr, 25 września 2019 09:12

OSM Piątnica „Super Anioł”, Uniglass to „Firma roku”, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży „Ambasadorem Ziemi Łomżyńskiej”, Center-Mebel „Inwestorem roku”, PPM Piątnica „Pracodawcą jutra”, Prefbet to „Firma z sercem”, a Elżbieta Gadomska „Kobietą biznesu”. Po raz trzeci w Łomży przyznano nagrody w konkursie gospodarczym Łomżyńskie Anioły Biznesu 2019. Organizatorami są Miasto Łomża oraz Starostwo Powiatowe w Łomży, a galę wręczenia nagród uświetnił występ zespołu BLACK JEANS, w którym śpiewa związany z Łomżą Adam Kalinowski.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę