Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Łomża rzuca rękawicę Orlenowi

mm śr, 22 lutego 2023 21:17

Łomżyński MPEC w Czerwonym Borze planuje budowę spalarni materiałów niebezpiecznych. Podobna instalacja ma powstać w pobliskiej Ostrołęce, gdzie spółka Orlenu za 3 lata zakłada rozruch. Jakie są szanse spółki miejskiej w starciu z gigantem?

Dwie stacje MOL w Łomży

mm wt, 21 lutego 2023 17:55

Dwie stacje paliw w Łomży i kolejna w Zbójnej mają działać w regionie pod marką węgierskiego MOL-a. Nie wiadomo od kiedy dokładnie, ale firma w przesłanej do nas informacji zapewnia, że dla większości stacji chce to zrobić do końca przyszłego roku.

UOKiK zarzuca jednej z łomżyńskich firm udział w zmowie

mm śr, 15 lutego 2023 12:25

Udział w zmowie przetargowej zarzuca UOKiK jednej ze znanych łomżyńskich firm. Sprawa dotyczy 11 przetargów na budowę infrastruktury elektroenergetycznej o łącznej wartości około 9 mln zł.

Minimalna składka na ubezpieczenie zdrowotne w 2023 r.

mm pt, 10 lutego 2023 12:56

Od ubiegłego roku obowiązują trzy nowe terminy przekazywania dokumentów rozliczeniowych i płatności składek. To 5. 15. i 20. dzień danego miesiąca. Przedsiębiorcy mają również obowiązek comiesięcznego składania dokumentów rozliczeniowych przypomina ZUS.

Tylko do końca stycznia zgłoszenia do małego ZUS plus

mm pon, 16 stycznia 2023 10:45

Przedsiębiorcy prowadzący działalność na mniejszą skalę, chcąc skorzystać z możliwości płacenia niższych składek jeszcze w tym roku, mają czas na zgłoszenie tylko do końca stycznia 2023 roku – przypomina ZUS. Dotyczy to osób prowadzących własną firmę, które nie korzystały z małego ZUS plus w ubiegłym roku. Ci, którzy rozpoczęli korzystanie z ulgi w 2022 roku i nadal spełniają warunki, nie muszą zgłaszać się po raz kolejny.

Płatnicy składek otrzymają informację o saldzie konta za 2022 r

mm śr, 11 stycznia 2023 11:10

ZUS rozsyła płatnikom składek informację o stanie rozliczeń składek za 2022 rok. Co ważne, informacja będzie zamieszczona na profilach płatników na PUE ZUS. W województwie podlaskim taką wiadomość otrzyma ok. 79 tys. płatników, w kraju 3,1 mln.

Cyfrowa rządowa appka w nieruchomościach

mm pon, 09 stycznia 2023 12:14

Z początkiem stycznia ruszyła Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego.  System jest rządową aplikacją i umożliwia w prosty sposób założenie i prowadzenie książki zgodnie z prawem budowlanym.

Blisko 6,5 mln zł na biznes w Łomży

mm so, 31 grudnia 2022 17:22

Zakłady Spożywcze BONA wdrożą linię produkcyjną i oprogramowanie, a Agencja Rozwoju Regionalnego w Łomży utworzy Centrum Rozwoju Biznesu. W ostatni roboczy dzień 2022 roku wicemarszałek województwa Marek Olbryś podpisał z beneficjentami umowy na dotacje w funduszy europejskich.

Od nowego roku PUE ZUS obowiązkowe dla płatników składek

mm pt, 23 grudnia 2022 13:35

Do 30 grudnia br. każdy płatnik składek powinien założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych [PUE] ZUS. Jeśli tego nie zrobi, ZUS z urzędu założy mu konto na PUE ZUS. Od nowego roku bowiem każdy, kto jest płatnikiem składek, ma ustawowy obowiązek posiadania takiego profilu – przypomina ZUS.

Krótszy czas na przekazywanie korekt do ZUS

mm wt, 13 grudnia 2022 10:56

Od tego roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych: ZUS DRA, ZUS RCA, ZUS RSA. Przedsiębiorcy mogą spodziewać się wiadomości przypominającej o tej zmianie na swoich profilach na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

„Sztandarową marką grupy Van Pur jest piwo Łomża”

mm wt, 29 listopada 2022 08:10

Po prawie 2 i pół roku Van Pur i Browar Łomża zakończyły współpracę sponsoringową z drużyną piłki ręcznej z tytułem wicemistrza Europy. - Wdzięczność większa jak żal – ocenił prezes Bertus Servaas, prezes KS Łomża Industria Kielce, dziękując za wzorową współpracę. - Sytuacja kadrowa i personalna w Browarze Łomża jest stabilna – zapewnił nas Dawid Błaszczyk, zastępca dyrektora marketingu Van Pur, kiedy zapytaliśmy, czy rezygnacja ze sponsorowania nie oznacza kryzysu w Spółce. - Spółka Van Pur nie ma żadnych powodów, aby zmniejszać w tym zakładzie zatrudnienie.

Gazociąg Ostrołęka - Łomża

mm pt, 25 listopada 2022 10:07

Po nieudanej próbie budowy bloku węglowego w Ostrołęce, zdecydowano o inwestycji w gaz. Przedsięwzięcie ma być zrealizowane w 2023 roku, a gaz pochodzić będzie z pobudowanego niedawno pod Łomżą gazociągu Polska-Litwa.

Centrum handlowe przy Spokojnej i Piłsudskiego

mm wt, 25 października 2022 13:51

Rośnie pierwszy market budowlany spod żółto-niebieskiego logo w Łomży. Planowany wstępnie na 15 grudnia termin oficjalnego otwarcia, powinien być dotrzymany.

Od 2023 r. PUE ZUS obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorców

mm śr, 21 września 2022 10:15

Od nowego roku każdy przedsiębiorca, zarówno ten, który zatrudnia kilka osób, jak i płacący składki wyłącznie za siebie, będzie zobowiązany do posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dotychczas taki ustawowy obowiązek mieli jedynie płatnicy rozliczających składki za więcej niż 5 osób – informuje ZUS.

Najlepsi w AgroLidze są z powiatu łomżyńskiego

mm pt, 26 sierpnia 2022 12:50

Beata i Janusz Karwowscy z Kosaków zostali mistrzami wojewódzkiego etapu AgroLigi w kategorii Rolnicy, a w kategorii Firma tytuł mistrza otrzymało przedsiębiorstwo Sonarol Sp. j. Najda z Jedwabnego. Podlascy mistrzowie mieszkają i działają na terenie powiatu łomżyńskiego i to oni będą reprezentować nasz region na szczeblu krajowym konkursu branży rolnej.

Właściciel SONAROL-u Wzorowym Agroprzedsiębiorcą RP

mm pt, 12 sierpnia 2022 14:01

Stanisław Najda, właściciel firmy SONAROL, która w tym roku świętuje swoje 25-lecie, uhonorowany został tytułem Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP 2021-2022. Uroczystość odbyła się w środę w Pałacu Belwederskim w Warszawie.

MOL w Łomży?

mm wt, 02 sierpnia 2022 20:58

Z dniem 1 sierpnia Orlen sfinalizował fuzję z Lotosem. Z 522 stacji paliw, którymi dysponowała gdańska spółka, 417 trafi do węgierskiego MOL-a, a pozostałe 105 przejdzie pod logo płockiej firmy. W Łomży i okolicy pod znakiem Lotos działają 4 stacje paliw. Na razie nie wiadomo, czy i ile przejdzie do MOL-a, a ile do Orlenu.

KGHM złożył pierwszy w Polsce wniosek o ocenę technologii SMR

mm pon, 11 lipca 2022 15:20

KGHM złożył do Państwowej Agencji Atomistyki (PAA) pierwszy w Polsce wniosek o ocenę technologii SMR - małych reaktorów modułowych, które spółka planuje uruchomić już w 2029 r.

Podlaska misja w Londynie

mm pt, 17 czerwca 2022 16:57

O wymianie handlowej, promocji polskich produktów czy ekspansji międzynarodowej mówiono podczas spotkań podlaskiej misji gospodarczej w Londynie. Misji, która odbyła się 14-16 czerwca, przewodził wicemarszałek Marek Olbryś.

Cenna OSM Piątnica

mm śr, 15 czerwca 2022 09:46

Przychód OSM Piątnica wyniósł w 2021 roku 1,6 mld zł, co dało spółdzielni czwarte miejsce w Polsce w branży. W bieżącym roku natomiast może on osiągnąć nawet 2 mld zł.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę