Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 stycznia 2025 napisz DONOS@

Filatelistyka i wartość znaczków pocztowych z Piotrkowa Trybunalskiego

JJS pon, 14 października 2024 14:02

Filatelistyka to nie tylko fascynująca dziedzina kolekcjonerstwa, ale również pasja, która łączy historię z możliwością badania różnych okresów poprzez znaczki pocztowe. Każdy znaczek jest świadkiem swoich czasów – dokumentuje ważne wydarzenia, zmiany polityczne, a także kulturowe i społeczne przemiany. Polska filatelistyka kryje wiele niezwykłych historii, które przyciągają kolekcjonerów z całego świata. Jednym z takich ciekawych epizodów jest historia znaczków pocztowych z Piotrkowa Trybunalskiego i pobliskich miast, takich jak Przedbórz, Końskie, Łęki Szlacheckie czy Kamieńsk.

Więcej słońca, ale chłodno

mm pon, 14 października 2024 09:15

IMGW początek tygodnia prognozuje jako dość pochmurny, miejscami deszczowy i chłodny. W drugiej połowie tygodnia pogodę nad Polską zacznie kształtować wyż, który przyniesie sporo słońca, zrobi się też nieco cieplej, choć okresami wciąż wiać będzie porywisty wiatr. W sobotę od zachodu Polska zacznie dostawać się pod wpływ niżu, więc w zachodniej połowie kraju pojawi się więcej chmur i miejscami na Pomorzu padać będzie deszcz.

Eko-trendy w branży opakowaniowej: kraftowe etykiety i opakowania z recyklingu

JJS pon, 14 października 2024 08:07

W ostatnich latach coraz większy nacisk kładzie się na ochronę środowiska i odpowiedzialne podejście do produkcji opakowań. Konsumenci stają się bardziej świadomi ekologicznych wyborów, a firmy poszukują rozwiązań, które pozwolą na zmniejszenie negatywnego wpływu na planetę. Jednym z najważniejszych eko-trendów, który zyskuje popularność, są kraftowe etykiety i opakowania z recyklingu. Tego rodzaju produkty nie tylko pomagają w ograniczeniu odpadów, ale także nadają firmom ekologiczny wizerunek, co jest kluczowe w dzisiejszym konkurencyjnym rynku.

Zmarł Arcybiskup Edward Ozorowski (+ 83)

mm so, 12 października 2024 14:41

Do Domu Ojca odszedł Arcybiskup Senior Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki w latach 2006 – 2017 - poinformowała Archidiecezja Białostocka, która z Diecezją Łomżyńską i Diecezją Drohiczyńską wchodzi w skład Metropolii. Arcybiskup Edward Ozorowski zmarł w wieku 83 lat w słoneczną sobotę rano,12. października 2024 r., w Białymstoku. Został biskupem młodo, mając 37 lat, jako pierwszy polski biskup, mianowany przez Jana Pawła II. Arcybiskup Ozorowski przybywał do Łomży, m.in., na święcenia biskupie ks. Janusza Stepnowskiego w 2011 r. i otwarcie Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich Muzeum Diecezjalnego w 2012 r. oraz przewodniczył mszy św. podczas pożegnania w Katedrze biskupa pomocniczego Tadeusza Zawistowskiego (1930-2015).

Jubileusz MPK

mm pt, 11 października 2024 19:28

Zaczęło się 15. lipca 1969 roku – jak policzył prezes Janusz Nowakowski. Dziś w Hali Kultury Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji świętowało swoje 55-lecie.

Jesienny weekend

mm pt, 11 października 2024 09:42

W najbliższy weekend czeka nas typowa polska jesień z częstymi zmianami w pogodzie i odczuwalnym ochłodzeniem. Piątek będzie wietrzny, pochmurny i miejscami deszczowy. Sobotni poranek lokalnie mroźny i mglisty, ale w dzień dużo słońca i słaby wiatr. W niedzielę, za sprawą układu niskiego ciśnienia, pogoda ponownie się zmieni na wietrzną i deszczową. Kolejny tydzień dość chłodny, z temperaturą w dzień około 12°C i lokalnymi opadami deszczu; okresowo będą pojawiały się także rozpogodzenia.

Piotr Grabani jest doradcą marszałka podlaskiego

mm cz, 10 października 2024 19:25

Marszałek województwa podlaskiego Łukasz Prokorym powołał na społecznych doradców 6 osób w różnych dziedzinach. Dyrektor Biura Naczelnej Organizacji Technicznej w Łomży Piotr Grabani został doradcą marszałka do spraw kształcenia ustawicznego.

Ponad połowa już zawnioskowała

mm cz, 10 października 2024 14:49

Przez pierwszych 9 dni, do ZUS-u wpłynęło ponad 285 tys. wniosków dotyczących 290 tys. dzieci o świadczenia z programu Aktywny Rodzic. Z szacunków wynika, że z nowego wsparcia będzie mogło skorzystać ok. 570 tys. maluchów. To oznacza, że ponad połowa rodziców zawnioskowała już o pieniądze na swoje pociechy.

Zhakowany świat

mm cz, 10 października 2024 13:37

Policjanci nie informują telefonicznie o prowadzonych czynnościach i nie żądają pieniędzy. Jeżeli odebrałeś taki telefon możesz być pewny, że dzwoni oszust – czytamy w komunikacie KMP w Łomży. Mundurowi informują o kolejnej ofierze, która uwierzyła głosowi w słuchawce, że pomaga policjantom i straciła 45 tysięcy złotych.

Nie miała kluczy, wybiła szybę

mm cz, 10 października 2024 12:46

Pewną 43-latkę zatrzymali policjanci po tym, gdy w jednym z domów w gminie Piątnica wybiła szybę, bo nie mogła wejść do środka. Widzieli to sąsiedzi i powiadomili mundurowych.

Przerwa w dostawie ciepła - komunikat

mm cz, 10 października 2024 09:44

Łomżyński MPEC informuje, że 11 października 2024 r., w piątek od godziny 8:00 do 20:00 nastąpi przerwa w dostawie czynnika grzewczego na cele podgrzewu ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania do budynków w Łomży. Przerwa - jak informuje spółka - spowodowana jest podłączeniem nowych odbiorców.

Bezrobocie lekko rośnie

mm cz, 10 października 2024 09:34

Na koniec września stopa bezrobocia wyniosła w Łomży i powiecie łomżyńskim 5,9%, co oznacza wzrost o 0,1%. W Łomży kształtowała się na poziomie 6,5% a w powiecie 5,1%.

Unijne pieniądze na kolej do Osowca

mm śr, 09 października 2024 18:25

W Ministerstwie Infrastruktury przekazano dziś umowy grantowe dla projektów, które uzyskały dofinansowanie w ramach konkursu instrumentu „Łącząc Europę” – CEF Transport 2023. Wśród nich znalazł się odcinek linii kolejowej Białystok – Osowiec.

Tempo remontu

mm śr, 09 października 2024 17:06

Od 1 października mieszkańców Łomży dogrzewa ciepło systemowe. W mieszkaniu Pana Andrzeja króluje butla gazowa i „słoneczko”, a ciepłej wody brak. Mieszkaniec budynku ZGM przy ul. Senatorskiej 12 miał swoje ogrzewanie, ale musiał zdemontować, bo instalację od dwóch miesięcy robi miasto i nie wiadomo kiedy skończy. Miał nadzieję, że po interwencji prezydenta przyśpieszy, ale włodarz nie miał czasu z nim porozmawiać.

Dlaczego pozycjonowanie lokalne jest przyszłością małych firm?

JJS śr, 09 października 2024 13:52

Z roku na rok w Polsce pojawia się coraz więcej firm usługowych i sklepów działających w branży e-commerce. Z jednej strony świadczy to o zapotrzebowaniu na takie przedsiębiorstwa. Z drugiej – tak duża konkurencja na rynku może być problemem dla niektórych przedsiębiorców – zwłaszcza tych najmniejszych, którzy na starcie dysponują ograniczonym zasięgiem. W tym kontekście lokalne pozycjonowanie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Zaginęła łomżynianka z Danii

mm śr, 09 października 2024 12:26

Policja publikuje wizerunek i prosi o pomoc w odnalezieniu Małgorzaty Nielsen, pochodzącej z Łomży kobiety, na co dzień mieszkające w Danii.

Mniej niż się spodziewali

mm śr, 09 października 2024 12:17

Ministerstwo Finansów opublikowało listę wysokości subwencji dodatkowej, jaka w tym roku zostanie rozdzielona między samorządy. Miasto Łomża otrzyma niecałe 13 mln zł. To o dwie trzecie mniej niż przed rokiem. Zaskoczenia nie kryje skarbnik Miasta, która mówi, że „to zdecydowanie za mało”.

Skąd woda w łomżyńskim kranie

mm śr, 09 października 2024 09:54

Za nami suche lato, a utrzymujący się niski stan Narwi najlepiej to pokazuje. We środę 9.10.2024 r. nasza rzeka w puncie pomiarowym Łomża – Piątnica notowała 76 cm, o 19 cm powyżej najniższego zanotowanego w tym roku stanu. Do stanów średnich brakuje jeszcze ponad pół metra. Mieszkańcy Warszawy wodę do potrzeb bytowych po przefiltrowaniu mają z Wisły, a Łomża?

Kto może parkować auto przy Kolegialnej?

mm wt, 08 października 2024 20:21

- II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży, Plac Kościuszki 3, przywłaszczyło sobie ulicę Kolegialną i wprowadziło zakaz parkowania dla mieszkańców w/w ulicy – nadszedł do Redakcji Portalu 4lomza.pl e-mail, podpisany ogólnie: „zaniepokojeni mieszkańcy ul. Kolegialnej, ul. Wiejskiej i ul. Kanalnej”. - Kto wyraził na to zgodę? Bo na pewno nie mieszkańcy pobliskich bloków. Mieszkańcy nie parkują tam w ciągu dnia, kiedy funkcjonuje szkoła, tylko po pracy i w nocy, poza godzinami pracy szkoły... A sytuację porównują do „folwarku panującego w tej szkole”.

Nowe okoliczności krwawej bójki na Ks. Anny

mm wt, 08 października 2024 17:18

Podczas sobotniej bójki największe obrażenia spowodowała rozbita butelka, a nie „samurajski miecz”. Dwóch zatrzymanych najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

« · «« · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25 · 26 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę